Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pag(Vidalici) i Slunj 2014 - pierwszy raz w Chorwacji

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marko66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 30.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marko66 » 08.06.2015 09:12

Ja też chętnie poczytam o Pagu, bo mam taki plan, żeby w sierpniu tam zawitać i przeczytałem już większość relacji dotyczących księżycowej wyspy, na której "owce pożerają kamienie", a "cienie prześladują obcych" :wink:
bydz
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 01.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) bydz » 08.06.2015 10:51

loverosa napisał(a):Cieszę się na tą relację,dzisiaj obleciał mnie strach czytając wątek o zepsutych autach w drodze do Chorwacji,nasze ma 10 lat,ale widzę,że Wasze autko jeszcze starsze,więc jest nadzieja,że dojedziemy na kołach :D

Pozdrawiam


Nie ma si czego obawiać, jezeli auto jest systematycznie użytkowane i przechodzi serwisy na czas o musi dojechać(aczkolwiek dreszczyk emocji jest zawsze). Ja dodatkowo wykupiłem Asistance w PZU. W tym roku tez planowałem jechać Seatem jednak chyba pojade Dusterem z 2012 by nie mieć tego lekkiego dreszczyku :lol:
czekor68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 716
Dołączył(a): 04.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) czekor68 » 08.06.2015 11:11

I ja zasiadam do tej relacji za 5 tygodni jedziemy do Metajny.Już się nie mogę doczekać :hut:
gosiak.k
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 240
Dołączył(a): 08.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosiak.k » 08.06.2015 19:23

Tak dawno nie byłam na forum, dziś zaglądam :) i proszę ... Vidalici. Cieszę się, że apartament się spodobał i z wielką przyjemnością pooglądam stare kąty, tym bardziej, że w tym roku nie odwiedzę Chorwacji. ( A w Vidalici by lam dwa razy:)
pozdrawiam i czekam na dalsze wpisy :papa:
Gośka
bydz
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 01.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) bydz » 08.06.2015 19:43

Witam Ponownie i Panie,
Po zjechaniu z promu udaliśmy się w poszukiwaniu Vidalici. Pod domem byliśmy około 8 rano, odrazu szybki rekonesans co do lokalizacji - JEST ŚWIETNIE tak jak miało być przy linii brzegowej wielkiego "jeziora paskiego". Szybka degustacja wody... słona jak...(1x w CRO) jest dobrze można alarmować do właścicieli apartamentu że jesteśmy.

Po rozpakowaniu wyruszyliśmy na rekonesans za większym sklepem do Novajii - Karlowaćko kupione można wracać. Przebraliśmy się w stroje i do wody na naszą przydomową plażę, po kilku godzinach na słońcu wracamy do domu i wyruszyliśmy w poszukiwaniu świętego grala Rucicy i Beretnica - dla nich tu przyjechałem.

Gdy się zobaczy na własne oczy obie wyżej wspomniane plaże nic już na Pagu nie będzie ważne... .

Taki widok zastaliśmy przed naszym domem:
Obrazek
Obrazek

Ruszamy w drogę szukać świętego grala...

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Rucica...

Obrazek
Obrazek

Sw. Vid

Obrazek

Teren rozeznany czas wracać do domu - jutro tu wrócimy.

Koniec pierwszego dnia w Cro :)

Poniżej kilka zdjęć sprzed domu z 2 części wakacji - pory deszczowej. Niestety jakoś po przyjeździe nie zrobiłem nic z wrażenia... :)

Nasza plaża na której spędzaliśmy "porę deszczową" i wieczory.
Patrząc w prawo...

Obrazek

Patrząc w lewo...

Obrazek

Nasz domek(biały po prawej na zdjęciu).

Obrazek

Promenada :lol:

Obrazek

Koniec promenady :lol:

Obrazek

I jedyna restauracja sklep we wsi...

Obrazek
Ostatnio edytowano 08.06.2015 19:51 przez bydz, łącznie edytowano 1 raz
bydz
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 01.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) bydz » 08.06.2015 19:45

gosiak.k napisał(a):Tak dawno nie byłam na forum, dziś zaglądam :) i proszę ... Vidalici. Cieszę się, że apartament się spodobał i z wielką przyjemnością pooglądam stare kąty, tym bardziej, że w tym roku nie odwiedzę Chorwacji. ( A w Vidalici by lam dwa razy:)
pozdrawiam i czekam na dalsze wpisy :papa:
Gośka


Gosia wielkie dzięki za namiar Władimir i Dubravka bardzo mili a apartament w tej cenie bardzo fajny! I dobre Wino mają :)
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 08.06.2015 19:48

bydz napisał(a):Gdy się zobaczy na własne oczy obie wyżej wspomniane plaże nic już na Pagu nie będzie ważne... .

Nie będę tu śmiecił co chwilę :wink: , ale to TRZEBA zacytować. :D
bydz
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 01.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) bydz » 08.06.2015 19:51

Anakin śmieć....

Tak naprawdę na Pag wrócę raz jeszcze kiedyś i tylko dla tych dwóch plaż i spokojnych wieczorów w Vidalici, choć kusi Mandre.
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 08.06.2015 20:17

w zeszłym roku był u nas Pag (jeszcze przed "porą deszczową"), w tym Pelješac (wychodzi na to, że będziemy tam w tym samym terminie - meldujemy się 04.07. i trzymamy kciuki za dobrą pogodę)
popatrzę więc co tam po drugiej stronie paškiego zaljevu się działo :wink:
bydz
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 01.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) bydz » 08.06.2015 20:25

Kolejny dzień w Cro - 2.

Budziki obudziły nas kilka minut po 7 rano, szwagier poleciał do "sklepu" po chleb. Szybkie śniadanie, kanapki na plażę zapakowanie do auta i do Metajny. Wybraliśmy parking "niżej", kilka aut już stało, kilkanaście ludzi już siedziało na Rucicy - godzina 8-8,30! My ruszamy w górę zostawiając Rucicę z boku... .

Idziemy obserwujemy... nagle naszym oczom ukazuje się widok z forum:

Obrazek
Obrazek

Idziemy dalej i zaczyna się "impreza"

Obrazek

Widok za nami:

Obrazek

Widok przed nami:

Obrazek

Jesteśmy, dużo ludzi masa tłumu to nie dla nas za mało prywatności...

Obrazek

Kwiatki w nagrodę dla wytrwałych:

Obrazek

To też nie dla nas za dużo ludzi.... może przyjść :lol:

Obrazek

To jest idealne miejsce dla nas nikt więcej się tutaj nie zainstaluje:

Obrazek

Widok z naszej plaży(zawsze tutaj wracaliśmy):

Obrazek

Cienie dopadły moje szwagra i go zbawiały od słońca:

Obrazek

Nasze małe kamyczki"

Obrazek

I te większe:

Obrazek

Nasz plaża z góry:

Obrazek

Kamyki z góry:

Obrazek
Obrazek

Tłumy...
Obrazek

Kamienie i tylko kamienie...

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Czas wracać jak dogrzało nas mocno a i zapasy sie pokończyły...

Obrazek
Obrazek

Rucica w drodze powrotnej:
Obrazek

Trochę zielonego na Pagu też jest:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

W drodze powrotnej lody i obiad w Kustici i reszta dnia na plaży przed domem z winem od Dubravki :D
bydz
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 01.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) bydz » 08.06.2015 20:26

Kasia i Krzyś napisał(a):w zeszłym roku był u nas Pag (jeszcze przed "porą deszczową"), w tym Pelješac (wychodzi na to, że będziemy tam w tym samym terminie - meldujemy się 04.07. i trzymamy kciuki za dobrą pogodę)
popatrzę więc co tam po drugiej stronie paškiego zaljevu się działo :wink:


Ja będę w Zuljanie jako miejsce wypadowe do Dubrovnika Mostaru i Duby... Pozdrawiam szukaj na drodze Czarnej Daci Duster na warszawskich blachach :)
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 08.06.2015 20:41

Jak tam ładnie ;)
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 09.06.2015 05:56

Rzeczywiście te dwie plaże warte grzechu :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.06.2015 11:40

bydz napisał(a):
gosiak.k napisał(a):Tak dawno nie byłam na forum, dziś zaglądam :) i proszę ... Vidalici. Cieszę się, że apartament się spodobał i z wielką przyjemnością pooglądam stare kąty, tym bardziej, że w tym roku nie odwiedzę Chorwacji. ( A w Vidalici by lam dwa razy:)
pozdrawiam i czekam na dalsze wpisy :papa:
Gośka


Gosia wielkie dzięki za namiar Władimir i Dubravka bardzo mili a apartament w tej cenie bardzo fajny! I dobre Wino mają :)


Podeślijcie namiar :) jeśli można prosić :D
drakul
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 238
Dołączył(a): 28.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) drakul » 09.06.2015 13:39

bydz napisał(a):Po zjechaniu z promu...
Wiesz, zawsze byłem na stałym lądzie, ale teraz będę płynął tym samym promem co Ty. Jak to jest z biletami, kupujemy w jakiejś budzie czy przy wjeździe na prom? Jak to jest, bo czeka mnie pierwszy raz promem i nie wiem czy mam z kilometrowej kolejki dawać z buta do jakiejś budy biletowej czy przy wjeździe opłacę??
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Pag(Vidalici) i Slunj 2014 - pierwszy raz w Chorwacji - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone