Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pag(Vidalici) i Slunj 2014 - pierwszy raz w Chorwacji

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bydz
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 01.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) bydz » 02.03.2016 20:01

Witam,
Czas zakończyć relację :)

Po wyruszeniu z Vidalici ostatni raz przejechaliśmy przez Pag i skierowaliśmy na starą drogą numer 1w kierunku "Kanjonu Zrmanje". Zgodnie z opisami forumowiczów po minięciu miejscowości Jasenice znaleźliśmy skręt w prawo w drogę szutrową.

Obrazek

Przejazd ta drogą maksymalnie załadowanym Seatem Toledo II do bezpiecznych nie należał ale...

Obrazek
Obrazek

Pamiątkowe zdjęcia zrobione, czas jechać dalej do Jezior Pitvickich, kierunek droga numer 1 i wzbijamy się w chmury...

Pogoda zaiste idealna:

Obrazek
Obrazek

Jadąc droga numer 1 można zobaczyć zupełnie inną Chorwację typowo rolniczą oraz tą zniszczoną przez wojnę:

Obrazek

Po dojechaniu do Pitvic wjeżdzamy na parking, kupujemy bilety i w drogę. Obieramy "średnią trasę" o ile pamiętam miała trwać 4-6h. Z jezior wrzucę tylko kilak zdjęć ponieważ w sieci jest ich masa... .

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dość mocno zmęczeni jedziemy do miejscowości Slunj - Rastoke na nocleg u Ivanki. Polecam miejscowość jest jedną z piękniejszych jaką spotkałem w Chorwacji oraz bardzo polecam noclegi w samym centrum Rastoke u przemiłej Ivanki! Myślę ze tegoroczną wizytę w Chorwacji zaplanuje tak by ponownie zrobić "międzylądowanie" u niej.

Nasz(jeden z dwóch) pokój z widokiem na Rastoke:

Obrazek

Widok z drogi 1 na Rastoke:

Obrazek

Wspaniałe wodospady które miały swój klimat nawet w tak brzydki dzień.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Przepiękne miejsce:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Miejscowość ma więcej ciekawych miejsc do zaoferowania jednak nie starczyło nam czasu:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Widok z parkingu:D
Obrazek
Obrazek

Dom Ivanki(biały po lewej).
Obrazek

Widok z okna:
W nocy:
Obrazek
I rano:
Obrazek

Rano 11dnia podziękowaliśmy Ivance i ruszyliśmy w drogę 1dynką aż do Karlovacu później autostradą aż do domu.

To był nasz 1 wyjazd do Chorwacji, udany ze względu na poznanie częsci kraju, wspaniałego Pagu oraz Rastoke mniej ze względu na pogodę. Wszystkim mogę polecić Pag ze względu na specyficzny klimat wyspy i przede wszystkim ze względu na bajkową Beretnicę, Według mnie być na Pagu i nie zobaczyć tej plaży to jakby nie poznać wyspy! Zarówno w Vidalici jak i w Rastoke gościły nas przemiłe rodziny które mogę wszystkim polecić.


Dziękuję za uwagę, pisania było mało ale myślę ze zdjęcia sie obronią i obronią miejsca które odwiedziłem.

Karol
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 02.03.2016 22:30

Fajnie było. :D
Agawa.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1089
Dołączył(a): 29.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agawa. » 03.03.2016 00:50

bydz napisał(a):Witam Ponownie i Panie,
IMG_0186 - Kopia.jpg


Ja również witam :)
Dopiero teraz trafilam na relację i jestem niezmiernie zaskoczona ponieważ na wyżej zacytowanym zdjęciu odnalazłam................................SIEBIE I SWOJĄ RODZINĘ 8O
Dokładnie w kółkach zaznaczyłam nasze autko i nas tzn. rozpoznałam po parasolce, namiocie i pontonie :D
Nie do wiary. Dla upewnienia obejrzałam swoje zdjęcia i dokładnie tego dnia znalazłam zrobione takie jak poniżej:
DSC01175.JPG

nasze ówczesne autko z boxem i

DSC01161.JPG

nasz cały majdan tak jak wymieniłam wyżej parasol, namiot i ponton i wszystko dokładnie w tymże dniu 8O
Tak, że pozdrawiam i jeśli to możliwe proszę o przesłanie Waszego zdjęcia w oryginalnej jakości do mnie na skrzynkę na pamiątkę.

Dzięki i pozdrawiam
bydz
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 01.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) bydz » 03.03.2016 09:56

Podeślij mi Maila.

Karol
Agawa.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1089
Dołączył(a): 29.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agawa. » 03.03.2016 11:00

bydz napisał(a):Podeślij mi Maila.

Karol

Poszło na priv. Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam
Agawa.
:papa:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 03.03.2016 17:17

Rastoke spowite mgiełką bardzo tajemnicze i ładnie rozmyte.

Pzdr
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 08.03.2016 00:39

Piękne to Rastoke. Chciałabym tam kiedyś zajrzeć :)
ogi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 268
Dołączył(a): 14.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogi » 08.04.2016 20:22

W tym roku wybieramy się na Pag do Metajny. Przyznam, że zastanawiałem się czy to dobry wybór. Po tym jak zobaczyłem Twoje zdjęcia upewniam się w przekonaniu, że wybór był słuszny.

Kolory zdjęć do zasługa filterka i talentu czy efekt obróbki (jaki program?)
Pozdrawiam
zibi.s
Cromaniak
Posty: 2111
Dołączył(a): 01.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zibi.s » 08.04.2016 21:45

Fajne to Rastoke 8O
pzdr.
fireman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 145
Dołączył(a): 06.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) fireman » 08.08.2016 12:08

Witaj
Dzięki za super relację - mnie też przekonałeś, że Pag to dobry wybór, ja jednak wybiorę chyba miejscowość PAG, choć i w Vidalici znalazłem ciekawą kwaterkę - podeślij też info o swojej jak możesz na prv ;) dziękuję
Postój w pobliżu jezior - to chyba dobry opcja - jeszcze to rozpatrzę - dzięki za ciekawą sugestię ;)
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 07.12.2016 22:25

dydz
Jak obecnie oceniasz Pag po konfrontacji z Peljecac'iem ?
bydz
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 01.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) bydz » 13.12.2016 16:35

sdolas napisał(a):dydz
Jak obecnie oceniasz Pag po konfrontacji z Peljecac'iem ?


Byłem na Pagu, na Peljesacu i na Bracu. Każde z tych miejsc jest inne i nie należy ich porównywać:

Pag - Albo sie go kocha albo nienawidzi za to jaki jest, najlepsze plaże. Jednak poza plażami lekkie nudy:)
Peljesac - Wspaniałe widoki, super wina plaże ok i wspaniałe miejsce wypadowe na okolice.
Brać - najlepsza plaża na jakiej byłem aczkolwiek mało kto tam dociera;) Wspaniały klimat miejscowości.

Szybciej wrócę na Peljesac niż na Pag;)
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Pag(Vidalici) i Slunj 2014 - pierwszy raz w Chorwacji - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone