Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pag, na wyspie PAG

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
krystian_man
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 06.05.2007
Pag, na wyspie PAG

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystian_man » 06.05.2007 15:04

Wybieram się na początku lipca z rodziną do miejscowości Pag.
Czy ktoś z forumowiczów spędzał urlop w tej miejscowości? Jeżeli tak to proszę o krótkie info czy jest to "odpowiednie" miejsce na wypoczynek z dość małymi dziećmi?

Pozdrawiam
eg
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 06.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) eg » 06.05.2007 21:15

krystian_man napisał(a):Wybieram się na początku lipca z rodziną do miejscowości Pag.
Czy ktoś z forumowiczów spędzał urlop w tej miejscowości? Jeżeli tak to proszę o krótkie info czy jest to "odpowiednie" miejsce na wypoczynek z dość małymi dziećmi?

Pozdrawiam

Cześć ja też z rodziną jadę na wyspę Pag, wyjeżdzamy 29.06.2007 na dwa tygodnie, nie wiem jeszcze którą trasą bedę jechała, ale prawdopodobnie przez Węgry/
beniu11
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 193
Dołączył(a): 06.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) beniu11 » 06.05.2007 21:32

Cześć, byłem na Pagu w 2001 roku. Całkiem przyjemna miejscowość. Można tam dojechać drogą lądową,przez nowo wybudowany most. Plaża z tego co pamiętam sztucznie nawieziony gruby żwir(plaża główna). Oprócz tego mnóstwo małych zatoczek gdzie też można się kąpać. Bardzo uboga roślinność i przepiękne krajobrazy. Byliśmy tam tydzień i bardzo zadowoleni. Zazdroszczę Wam. Pozdrowionka. :)
krystian_man
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 06.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystian_man » 06.05.2007 21:46

Co do trasy to jadę z opolskiego, do Wiednia trasę mam opanowaną natomiast od Wiednia przez Gratz i Słowenię.
Chyba jest to jedna z lepszych tras
eg
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 06.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) eg » 06.05.2007 22:01

beniu11 napisał(a):Cześć, byłem na Pagu w 2001 roku. Całkiem przyjemna miejscowość. Można tam dojechać drogą lądową,przez nowo wybudowany most. Plaża z tego co pamiętam sztucznie nawieziony gruby żwir(plaża główna). Oprócz tego mnóstwo małych zatoczek gdzie też można się kąpać. Bardzo uboga roślinność i przepiękne krajobrazy. Byliśmy tam tydzień i bardzo zadowoleni. Zazdroszczę Wam. Pozdrowionka. :)

Czesc
wynajełam 7 osobowy apartament, mam nadzieję że będzie wygodny, tyko nie wiem jeszcze którą trasą jechać czy przez Węgry czy austrię , pomóz .pa
eg
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 06.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) eg » 06.05.2007 22:03

krystian_man napisał(a):Co do trasy to jadę z opolskiego, do Wiednia trasę mam opanowaną natomiast od Wiednia przez Gratz i Słowenię.
Chyba jest to jedna z lepszych tras

ile km od Ciebie do Pag, czy gdzieś nocujesz i kiedy wyjezdzasz?
Oszkliwiec
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 22.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Oszkliwiec » 06.05.2007 22:14

Czy przez Austrie czy przez Węgry to rzecz gustu i miejsca startu.Ja preferuję drogę przez Węgry.W moim przypadku odległośc jest podobna a na przejeździe oszczędza się kilka groszy(płatna tylko Słowacja i Chorwacja)
krystian_man
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 06.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystian_man » 06.05.2007 22:19

eg napisał(a):
krystian_man napisał(a):Co do trasy to jadę z opolskiego, do Wiednia trasę mam opanowaną natomiast od Wiednia przez Gratz i Słowenię.
Chyba jest to jedna z lepszych tras

ile km od Ciebie do Pag, czy gdzieś nocujesz i kiedy wyjezdzasz?


Głuchołazy --> Ołomuniec --> Brno --> Wiedeń --> Gratz --> Maribor --> Karlovac --> Zadar --> Pag

Z lekkim zapasem około 1100 km

Wyjeżdżam 3 lipca przed wieczorem i mam zamiar przejechać tą trasę nocą z małymi przerwami

PS
Jaka jest przybliżona kwota opłaty miejscowej?
beniu11
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 193
Dołączył(a): 06.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) beniu11 » 07.05.2007 10:04

eg napisał(a):
beniu11 napisał(a):Cześć, byłem na Pagu w 2001 roku. Całkiem przyjemna miejscowość. Można tam dojechać drogą lądową,przez nowo wybudowany most. Plaża z tego co pamiętam sztucznie nawieziony gruby żwir(plaża główna). Oprócz tego mnóstwo małych zatoczek gdzie też można się kąpać. Bardzo uboga roślinność i przepiękne krajobrazy. Byliśmy tam tydzień i bardzo zadowoleni. Zazdroszczę Wam. Pozdrowionka. :)

Czesc
wynajełam 7 osobowy apartament, mam nadzieję że będzie wygodny, tyko nie wiem jeszcze którą trasą jechać czy przez Węgry czy austrię , pomóz .pa

Ze względu że mieszkam w Poznaniu wygodniej mi jechać przez Czechy i Austrię. Droga jest bardzo dobra. Jadę zawsze w środku tygodnia i nie napotykam żadnych korków. Kolega w zeszłym roku wybrał trasę przez Węgry i stwierdził że już więcej razy tą drogą nie pojedzie. Oczywiście jest to kwestia gustu i miejsca zamieszkania. Pozdrawiam. :)
beniu11
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 193
Dołączył(a): 06.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) beniu11 » 07.05.2007 10:14

marcin.k
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 26.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin.k » 07.05.2007 14:35

Miejscowość bardzo miła z klilkunastoma małymi zatoczkami wzdłuż drogi ciągnącej się wzdłuż "wewnętrznego morza" po zachodniej stronie.
Fotki (nr od 1 do 13):
http://www.pag-tourism.hr/eng/index.htm
marcin.k
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 26.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin.k » 07.05.2007 14:36

Jeszcze coś.
Można zjechać z autostrady w kierunku Senja, pół godziny Jadranką i na prom. Wyspa z tej perspektywy wygląda niesamowicie.
Cosmo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 08.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cosmo » 07.05.2007 15:01

Witam
Byłem na Pagu w 2004 roku i wróciłem bardzo zadowolony. Piękna wyspa z wieloma zatoczkami, woda kryształ, dojazd możliwy również mostem. polecam przejazd przez wyspę do Novaliji.
Pozdrawiam Tomek
Cosmo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 08.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cosmo » 07.05.2007 15:04

eg napisał(a):
beniu11 napisał(a):Cześć, byłem na Pagu w 2001 roku. Całkiem przyjemna miejscowość. Można tam dojechać drogą lądową,przez nowo wybudowany most. Plaża z tego co pamiętam sztucznie nawieziony gruby żwir(plaża główna). Oprócz tego mnóstwo małych zatoczek gdzie też można się kąpać. Bardzo uboga roślinność i przepiękne krajobrazy. Byliśmy tam tydzień i bardzo zadowoleni. Zazdroszczę Wam. Pozdrowionka. :)

Czesc
wynajełam 7 osobowy apartament, mam nadzieję że będzie wygodny, tyko nie wiem jeszcze którą trasą jechać czy przez Węgry czy austrię , pomóz .pa

Witam
Jeżeli mieszkasz w Tarnobrzegu zdecydowanie polecam trasę przez Węgry.
Pozdrawiam Tomek
blacha
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 217
Dołączył(a): 24.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) blacha » 12.05.2007 14:02

Ja jade z zona i 3 letnia corka do Pag na Pag :-) , wyjazd 04.08 do 18.08.
Z uwagi ,ze jade z zach.pomorskiego ,to planuje przez niemcy,austrie,slowenie i A1 na Zadar.
Planuje zatrzymac sie na nocleg gdzies przy granicy chorwackiej.
Jeszcze na Pagu nie bylem, mysle ,ze bedziemy tak samo zadowoleni jak w przypadku innych regionow Cro.
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone