Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pag, na wyspie PAG

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
JasioJasio
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 480
Dołączył(a): 03.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) JasioJasio » 14.05.2007 12:45

Jesli macie chęć troszkę o Pagu poczytać to prosze co nieco mojego autorstwa z roku ubiegłego jest tutaj:
https://www.cro.pl/forum/viewtopic.php?p=159767#159767

Znacznie więcej po kliknięciu "Szukaj" i wpisaniu "Wyspa Pag".
Ibby
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 21.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ibby » 21.05.2007 14:17

Byłam na Pagu w Pagu w zeszłym roku. Jestem zachwycona i wyspą i miejscowością tak bardzo, że w tym roku planuję wrócić tam ponownie.
W Pagu nie ma tak wielu turystów jak w Novaliji oraz Povljanie, miasteczko ma swój klimacik- no chyba, ze ktoś chce mieć więcej rozrywek- ale ja do takich nie należę.

Pag serdecznie polecam :D

Z tego co wiem opłata miejscowa wynosi 1 euro dziennie od osoby pow. 12 r.ż do tego meldunek opłata jednorazowa 1 euro od osoby.
Ibby
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 21.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ibby » 21.05.2007 14:22

Acha i zapomniałam napisać, że plaża w Pagu- przynajmniej to główna tzw miejska to drobne kamyczki a nie żwirek- tak więc konieczne bedzie obuwie ochronne, bo kamyczki są dosyć ostre a w sezonie bardzo gorace. Buty można nabyc wszędzie. W zeszłym roku płaciłam ok 45 kun.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.05.2007 16:07

Byłaś może w Povljanie na plaży? Jak to tam wygląda - podobno dla dzieci bardzo dobra? Ja się wybieram właśnie do tej miejscowości od 23.06, nocleg zresztą załatwiony w biurze Perla. Te "tłumy turystów" to nie brzmią za ciekawie, właśnie dlatego nie chciałem jechać do Novalji.
Ibby
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 21.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ibby » 22.05.2007 09:22

W Povljanie jest bardzo drobny żwirek, który Chorwaci nazywają piaskiem :D . Z tego co pamietam to nie trzeba butów ochronnych. Kolor żwirku też nie jest taki jak u nas- tam jest brązowo żółty. Tak jest na plaży koło starego kościoła/ kapliczki- bo tylko na tej plaży byliśmy.
Biuro Perła polecam. W zeszłym roku rezerwowałam u Pani Beaty apartament i wszystko było super. W tym roku również u niej zarezerwowałam apartament- tylko że w Pagu- jak wolę tamtejsze kamyki, a moje dziecko 8 lat tez nie miało nic przeciwko :lol:
Miłego wypoczynku :D
AnnaW
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 22.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) AnnaW » 22.05.2007 23:03

Z tego co slyszalam wyspa PAg jest jedna z najgoretszych miejsc w Chorwacji i tak naprawde to wilka skala. Jest duzo plaz z duzymi kamieniami, mowia ze PAg to jedna wielka skala.
Wiec nie wiem czy to bardzo fajne miejdce na malutkie dzieci.

Pozdrawiam,

Anna
JasioJasio
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 480
Dołączył(a): 03.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) JasioJasio » 23.05.2007 01:14

Eee, no bez przesady! Owszem, na Pagu trudno o zacienioną plażę, ale są przecież takie wynalazki jak parasol plażowy. Moja Bziumba dała radę (lat wtedy prawie trzy) a i mniejsze dzieci widziałem. Jeśli ktoś koniecznei chce w cieniu, to polecam Śimuni, cichutko i spokojniutko no i krzaczory (niedorośnięte drewa ale jakie to nie mam pojęcia) dające cień 15 metrów id brzegu.
AnnaW
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 22.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) AnnaW » 23.05.2007 08:24

Moze byc, to ze ta wyspa jest jedna z najgoretszych w Chorwacji powiedzial mi moj maz, kory jest Chorwatem, wiec wydaje mu sie ze wie :)

My w tym roku tez jedziemy z moimi rodzicami i mama chciala na wyspe PAG do Metajny bo tam kogos zna. Ale moj maz nie byl do pokonania, powiedzial ze na taka dziure mozemy jechac 10 km od naszej miejscowosci w Polsce. Wiec jedziemy do PULI :)
JasioJasio
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 480
Dołączył(a): 03.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) JasioJasio » 24.05.2007 00:36

Do Puli? Moim zdaniem to najbrzydsze chorwackie miasto jakie widziałem.
Coś mi się wydaje, że z Twoim mężem AniaW to wspólnego języka bysmy nie znaleźli :)
AnnaW
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 22.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) AnnaW » 03.06.2007 20:32

No nie wiem, moj mazus napewno mowi ze Pula jest ciekawa, na przyklad amfiteatr jest ciekawy, wszedzie jest blisko, duzo sie dzieje. I masz blisko do tego parku Brijuni, ktory jest jednym z najpiekniejszych miejsc w Chorwacji.
A co niby jest takiego na Pag? Nieciekawym miejscem to jest na przyklad Split.
Tak on mowi, ale przekonam sie o tym w sieprniu. :)
Asia&Grześ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 293
Dołączył(a): 21.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asia&Grześ » 03.06.2007 20:47

Hejka !

Ta dyskusja oderwała nas od budowy :):)
Jak skała ??? Piekna skalna wyspa chciało by się powiedzieć :)
Ma swoje piekne miejsca i uroki, Pag właśnie jest taką miejscowością, zresztą kto był to wie i tak jak My tam wraca. Oczywiście ktoś kto pierwszy raz tam jedzie to wita go wspaniały widok przeprawy mostowej 300 metrowej na wyspę która właśnie z tej strony AnnaW wygląda jak kamienista i bezludna :):)
Na Pagu jest gdzie i odpocząć z dziećmi i samemu z wieczora :):) A co ciekawe nowością na Pagu jest otwarta w tamtym roku dopiero co multi kawiarnia z sala bilardowa oraz dyskotekową :):) Znajduje sie w starym doku po przejściu mostku , widoczna i słyszalna tak że nie zabładzicie :)

Zresztą co tu dużo gadać - popatrzcie sobie sami na nasze galerie i strone stworzoną specjalnie dla takich jak wy co pierwszy raz na Pag i Novaljie jadą :):)

Pozdrawiamy serdecznie udanego pobytu :):)

http://www.pag.republika.pl
AnnaW
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 22.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) AnnaW » 03.06.2007 20:51

No tak, tylko ze my nie lubimy miejsc malych i takich gdzie jest jedna kawiarenka z bilardem. Nie mamy dzieci, wiec my jedziemy tam zeby jak najwiecej zobaczyc, zwiedzic, jezdzic tam i tam, chodzic na kazda plaze pokolei.
Moj maz wiadomo byl juz w tych wszystkoch miejscach, teraz ja ide jego sladem i wszystko chce zobaczyc w jak najszybszm czasie.
Nudza mnie wakcje w jednym miejscu przez 2 tygodnie.
W tamtym roku bylismy w 4 roznych miejscach, fakt bylismy zmeczeni, ale za to ile widzielismy.
Asia&Grześ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 293
Dołączył(a): 21.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asia&Grześ » 03.06.2007 21:02

Też racja AnniaW :):) niektórzy nasi znajomi też sie pytają czy my czasami nie mamy za dużo kasy że wracamy w to samo miejsce, nie nie mamy, to poprostu ten miejscowy klimat i nasi już tam znajomi nas tak nakrecaja ( p.Beata, Goran, Berekin, Josif i inni ....pozdrawiamy) .

Tak że jak bedziesz miała chwile wolnego czasu AniuW to zapraszam do Pagu, ot tak z wieczora zajedż od strony Novalji, stań na tym specjalnym urwiskiem nad Pagiem i popatrz spokojnie na to miasto w dole...echh...jednak coś tam jest że wspomnienia wracają :):) Ale pozdrawiamy i Ciebie bo rozumiemy aktywny wypoczynek i zwiedzanie miejsc. :):):)

http://www.pag.republika.pl

----
:)
AnnaW
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 22.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) AnnaW » 04.06.2007 14:36

No moze stane sobie tam i popatrze jak znajdzie sie czas.
Mysle ze na Pagu to moim rodzicom by sie podobalo, bo oni lubia spokoj i nie za bardzo tloczne miejsca, ale my bysmy sie tak chyba zanudzili.
JA musze kazdego dnia chodzic i jezdzic a nie po tych samych uliczkach chodzic caly czas.

Po uliczkach chodze sobie w Bjelovarze, skad jest moj maz i tam mam juz dosc chodzenia po chorwackich kuzynach, siostrach, ciotkach i produkowania sie po chorwacku, co mi nie za dobrze jeszcze idzie :), niby ok bo tak poznjaesz chorwacka kulture i dowiadujesz sie ciekawych rzeczy, tak jak wy macie na Pagu, ale na wakacje chce mi sie troche wiecej przygody :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.06.2007 15:48

Dla tych, którzy wybrali przejazd przez Głuchołazy i chcą zaoszczędzić pół godzinki i trochę klocków hamulcowych:

NIE jedźcie na przejście Głuchołazy-Mikulovice i przez Sumperk.
Tam po drodze jest Cervonoholskie Sedlo 1030mnpm.

Jedźcie na przejście Konradów-Zlate Hory i przez Bruntal, później do Brna kierując się z Bruntala na Prerov.

Wyboru przejścia dokonuje się na jedynym ze światłami skrzyżowaniu w Głuchołazach; prosto - Sumperk, lewo - Bruntal.

Ja jeżdżę przez Bratanki, najchętniej w niedzielę.

Pozdrawiam Igor
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Pag, na wyspie PAG - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone