Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pag/Brać 2012 czyli Blade Twarze w poszukiwaniu żyżnej ziemi

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: Pag/Brać 2012 czyli Blade Twarze w poszukiwaniu żyżnej z

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 06.08.2012 16:24

tony montana napisał(a):Nie wiem jak Wy, Pagowicze, ale ja w Starej Novalji zatrzymałem się tylko na jej końcu - po prostu nie widziałem z auta miejsca, które byłoby godne do postoju (nie wspominając o zwykłym braku miejsc do parkowania - same zakazy postoju, same parkingi dla apartmanów). Może ktoś spędził urlop w Starej N i napisze coś cieplej, więcej o tej miejscowości, ja generalnie byłem zawiedziony ta częścią dnia. Na początku Starej N jest duża plaża (na łuku - zakręcie), a potem jedzie się z 3 km wśród apartmanów i nie działo się tam kompletnie nic.

Też mieliśmy podobne wrażenia - nic specjalnego... Ale za to tuż przy starej przeprawie promowej droga odbijała w górę i prowadziła na plażę Jadra, z której roztaczały się piękne widoki na Velebit - klik :D

Nin też zrobił na mnie duże wrażenie, chociaż byliśmy tam zbyt krótko, nawet Grgura nie widzieliśmy, więc mamy go zdecydowanie do poprawki...

Pozdrav :papa:
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007
Re: Pag/Brać 2012 czyli Blade Twarze w poszukiwaniu żyżnej z

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 06.08.2012 20:06

Obrazek
Długo się musiałam przyglądać w czym ten statek płynie :wink: Fajnie to wyszło jak na pustyni.

Obrazek
Kościółek z Ninu z bliska widziałam na zdjęciach ale z tej odległości - jeszcze nie miałam okazji. Wyszedł bardzo ładny kadr.

tony montana napisał(a):Podjeżdżamy na parking oddalony od Crkvy o jakieś 200 metrów. Pusty. Prawie pusty, albowiem jedno auto stoi. PL

Czyli jak na mało znanym szlaku z Olimpu, kogo spotkaliśmy - oczywiście tylko Polaków. :D
jarecky9
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 30.12.2010
Re: Pag/Brać 2012 czyli Blade Twarze w poszukiwaniu żyżnej z

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarecky9 » 06.08.2012 22:36

HOWGH!

Uroczy ten Pag, uroczy..
ale zielonego mi trza zielonego :!:

pozdrawiam, Old Jarecky9 :papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13782
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Pag/Brać 2012 czyli Blade Twarze w poszukiwaniu żyżnej z

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 07.08.2012 09:14

Lidia K napisał(a):Obrazek
Długo się musiałam przyglądać w czym ten statek płynie :wink: Fajnie to wyszło jak na pustyni.



Prawda, że śmiesznie wyszło z tym promem? Ciekaw byłem, czy ktoś zwróci na to uwagę :)

Lidia K napisał(a):Kościółek z Ninu z bliska widziałam na zdjęciach ale z tej odległości - jeszcze nie miałam okazji. Wyszedł bardzo ładny kadr.

gdyby jeszcze nie było w tym kadrze "ludzia" tyłem ;) :)

maslinka napisał(a):
tony montana napisał(a):Nie wiem jak Wy, Pagowicze, ale ja w Starej Novalji zatrzymałem się tylko na jej końcu - po prostu nie widziałem z auta miejsca, które byłoby godne do postoju (nie wspominając o zwykłym braku miejsc do parkowania - same zakazy postoju, same parkingi dla apartmanów). Może ktoś spędził urlop w Starej N i napisze coś cieplej, więcej o tej miejscowości, ja generalnie byłem zawiedziony ta częścią dnia. Na początku Starej N jest duża plaża (na łuku - zakręcie), a potem jedzie się z 3 km wśród apartmanów i nie działo się tam kompletnie nic.

Też mieliśmy podobne wrażenia - nic specjalnego... Ale za to tuż przy starej przeprawie promowej droga odbijała w górę i prowadziła na plażę Jadra, z której roztaczały się piękne widoki na Velebit - klik :D

Nin też zrobił na mnie duże wrażenie, chociaż byliśmy tam zbyt krótko, nawet Grgura nie widzieliśmy, więc mamy go zdecydowanie do poprawki...

Pozdrav :papa:


Widziałem tę drogę, ale jakoś reszcie śpieszno było coś zjeść i plażować w Metajnie ;)
Widzę jednak, że nie byłem w wielu miejscach na Pagu oraz na Brać ;(

jarecky9 napisał(a):HOWGH!

Uroczy ten Pag, uroczy..
ale zielonego mi trza zielonego

pozdrawiam, Old Jarecky9


hej! :)
Zielone będzie tutaj już niedługo - na Brać :)
Dotrwaj ;)
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Pag/Brać 2012 czyli Blade Twarze w poszukiwaniu żyżnej z

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 07.08.2012 09:52

tony montana napisał(a):Podjeżdżamy na parking oddalony od Crkvy o jakieś 200 metrów. Pusty.

Obrazek

A ja , dopóki nie pojechałem do Ninu, sądziłem, że właśnie ten kościółek jest JEDYNYM który trzeba tam zobaczyć :lol:
Swoją drogą, co to takiego tam wybudowali z boku/tyłu? 8O

Troszeczkę przespałem początek relacji, to było błąd :idea: , ale już nadrobiłem.
Z Pagu wspomnienia i wrażenia identyczne - wyspa rewelacyjna (dla mnie the best of CRO :) ), samo miasteczko nie powala, Stara Novalja do kitu (o plaży po drugiej stronie nie wiedziałem). No i że Cres na Cres super jest, też widzę opinia podobna :)

Pozdrawiam
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009
Re: Pag/Brać 2012 czyli Blade Twarze w poszukiwaniu żyżnej z

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 07.08.2012 10:17

tony montana napisał(a):
Prawda, że śmiesznie wyszło z tym promem? Ciekaw byłem, czy ktoś zwróci na to uwagę :)


Ano...laweta na betonie. :lol:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13782
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Pag/Brać 2012 czyli Blade Twarze w poszukiwaniu żyżnej z

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 07.08.2012 10:39

Day 7 - Sobota 14.07.2012

Nadszedł dzień pożegnania z Wyspą Pag (dokładniejsze wnioski zostawię na koniec relacji, po relacji z Wyspy Brać). Jak zwykle, co ważniejsze walizki zostały spakowane i wyniesione do auta wieczorem dnia poprzedniego.
Na rano zostala tzw torba podrozna czyli na nocleg tranzytowy oraz mnóstwo pierdół typu: lodówka, gry, książki, leki, pamiątki, kosmetyczki, japonki etc ;)

Po śniadaniu spakowaliśmy się do końca i wylogowaliśmy z apartmana, jednocześnie informując Pana, że jeśli nie ma nic przeciwko zostawimy jeszcze na trochę auto chcąc się ostatni raz wykąpać na naszej plaży (Pan miał tez na terenie obiektu prysznic, więc w związku z brakiem takowego na naszej plaży było to błogosławieństwem przed podróżą ;) :)

Jakoś między 10 a 11 ruszyliśmy w kierunku Zadaru. Moja nawigacja uparcie kierowała mnie na Posedarje, ale olałem ją wiedząc, że podobna droga jak na Nin z późniejszym odbiciem bezpośrednio na Zadar będzie
dużo szybsza.

Najpierw jednak wyjedźmy z Wyspy. Wszyscy, ale to WSZYSCY robili tutaj zdjęcia - muszę zrobić i ja ;) :)

Obrazek

Obrazek

rdzewieje ten most ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pożegnanie z PAGIEM

Obrazek

Jedziemy do Zadaru. Zawsze chciałem zobaczyć Zadar, ale jakoś nie było okazji. Jesteśmy. 36 stopni. Uwaga praktyczna: (choć ja akurat zawsze staram się postawić auto raz, że w cieniu - rzadko się udaje, dwa jak najbliżej obiektów zwiedzanych, co wiąże się z opłatami, ale nie żałuję na nie zbytnio kasy wliczając to od razu w koszty): w Zadarze da się zaparkować niedaleko Old Town i to tanio.

Są tam trzy strefy, jadąc przejechałem wszystkie trzy, nawet dojechałem do kolejki do promu do Ancony chyba ;)
Otóż pierwsza strefa (12 kn/h) jest usytuowana bardzo blisko promu i końcówki Starego Miasta patrząc od strony wylotu z Zadaru na Split. Druga strefa (10kn/h) jest położona obok niej, natomiast naprzeciwko niej (pokazuję ją na zdjęciu) - jeszcze po stronie "lądu" jest parking strefy trzeciej (3 kn/h).

Obrazek
(Strefa trzecia jest na zdjęciu koło palm, później jest 200 metrów patrząc na zdjęcie w lewo most na półwysep - i już jesteśmy na półwyspie Starego Miasta)

Co ciekawe, tam prosto, między hotelami koło "naszej Strefy3" jest parking podziemny tez za 10 kn/h i obok niego też miejsca parkingowe w Strefie 2.
Być może komuś (jeśli w MIARĘ sensownie to wytłumaczyłem) się to przyda, bo na 4,5 godzin stania zawsze lepiej zapłacić kilkanaście kn a resztę przeznaczyć np na drobne pamiątki :) Ja tam byłem zadowolony, a Strefę 3kunową wśród stref 10 i 12 kunowych wypatrzyła moja córka, więc też była zadowolona :)

Zaczynamy zwiedzanie Zadaru - żar leje się z nieba..

Obrazek

lampa, druty, legendarny fotograf ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ale siwy jestem ;)

Obrazek

odpoczynek w cieniu ...

Obrazek

Obrazek

tzw. FONANNA ;)

Obrazek

Beata, to jest styl wenecki? :)

Obrazek

Obrazek

Dochodzimy do największego skupiska zabytków w Zadarze

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Otok Ugljan?

Obrazek

Obrazek

grają

Obrazek

lubię takie rozety...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie przypomina Wam to Splitu?

Obrazek

Obrazek

Czy ktoś ma wątpliwości?

Obrazek

Ja - żadnych! :)

Obrazek

tu już chyba szliśmy... albo i nie...

Obrazek

Obrazek

Śmietniki ... ;)

Obrazek

Zadar bardzo nam się podobał, lecz podjęliśmy decyzję, że jedziemy do Trogiru zwiedzić go jeszcze raz i poszukać tam noclegu (będzie bliżej do Splitu i może zwiedzimy Pałac przed promem na Brać). Rano na kawce jeszcze na Pagu "wybookingowałem" kilka miejsc do spania zarówno w Zadarze jak i Trogirze, a więc wiedzieliśmy mniej więcej, gdzie szukać :)

A Stare Miasto Trogiru i jego uliczki są moim NUMERO UNO w całej CRO!

End of part 14
Ostatnio edytowano 07.08.2012 11:04 przez tony montana, łącznie edytowano 1 raz
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13782
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Pag/Brać 2012 czyli Blade Twarze w poszukiwaniu żyżnej z

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 07.08.2012 10:56

kulka53 napisał(a):
tony montana napisał(a):Podjeżdżamy na parking oddalony od Crkvy o jakieś 200 metrów. Pusty.

Obrazek

A ja , dopóki nie pojechałem do Ninu, sądziłem, że właśnie ten kościółek jest JEDYNYM który trzeba tam zobaczyć :lol:
Swoją drogą, co to takiego tam wybudowali z boku/tyłu? 8O


Nie mam pojęcia. Szczerze mówiąc dopiero na tym zdjęciu to zobaczyłem :)
kulka53 napisał(a):Troszeczkę przespałem początek relacji, to było błąd :idea: , ale już nadrobiłem.
Z Pagu wspomnienia i wrażenia identyczne - wyspa rewelacyjna (dla mnie the best of CRO :) ), samo miasteczko nie powala, Stara Novalja do kitu (o plaży po drugiej stronie nie wiedziałem). No i że Cres na Cres super jest, też widzę opinia podobna :)

Pozdrawiam


No to się cieszę, że nadrobiłeś :) Cały Cres był super i na maxa mi się podobał, natomiast może też dlatego, że pierwszy raz w Cro, wszystko nowe i takie inne niż w PL :)

trzymaj się :)



tony montana napisał(a):

Prawda, że śmiesznie wyszło z tym promem? Ciekaw byłem, czy ktoś zwróci na to uwagę

Fatamorgana napisał(a):Ano...laweta na betonie.


albo poduszkowiec jakowyś ;)
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Pag/Brać 2012 czyli Blade Twarze w poszukiwaniu żyżnej z

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 07.08.2012 11:05

Jak ja byłem w 2009 to na 100% tego obiektu nie było... Trochę jak UFO wygląda :)

tony montana napisał(a):Stare Miasto Trogiru i jego uliczki są moim NUMER OUNO w całej CRO!

A w Korculi był? :wink:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13782
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Pag/Brać 2012 czyli Blade Twarze w poszukiwaniu żyżnej z

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 07.08.2012 11:08

kulka53 napisał(a):Jak ja byłem w 2009 to na 100% tego obiektu nie było... Trochę jak UFO wygląda :)

tony montana napisał(a):Stare Miasto Trogiru i jego uliczki są moim NUMER OUNO w całej CRO!

A w Korculi był? :wink:


no właśnie nie był :(

Ani w Korculi, na Peljesacu tylko w Stonie i wykapać się gdzieś
Na Dugim Otoku, Pasmanie, Ugljanie też nie, ani na Rabie

Podejrzewam, że Stare Miasto Korculi spodobałoby mi się :)

Ale to może za parę lat, teraz są insze plany :)
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Pag/Brać 2012 czyli Blade Twarze w poszukiwaniu żyżnej z

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 07.08.2012 11:34

tony montana napisał(a):
kulka53 napisał(a):Jak ja byłem w 2009 to na 100% tego obiektu nie było... Trochę jak UFO wygląda :)

tony montana napisał(a):Stare Miasto Trogiru i jego uliczki są moim NUMER OUNO w całej CRO!

A w Korculi był? :wink:


no właśnie nie był :(

Ani w Korculi, na Peljesacu tylko w Stonie i wykapać się gdzieś
Na Dugim Otoku, Pasmanie, Ugljanie też nie, ani na Rabie

Podejrzewam, że Stare Miasto Korculi spodobałoby mi się :)

Ale to może za parę lat, teraz są insze plany :)


Na Peljesacu nie był :roll: :evil: :wink:
żałuj, koniecznie musisz nadrobić :wink: .

A Zadar fajny, na zimo-wiosnę go sobie zapiszę :wink: .
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010
Re: Pag/Brać 2012 czyli Blade Twarze w poszukiwaniu żyżnej z

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 07.08.2012 12:44

tony montana napisał(a):Podejrzewam, że Stare Miasto Korculi spodobałoby mi się :)



z pewnością :)

A mnie podoba się Zadar i Trogir, chociaż widziałam je do tej pory tylko na zdjęciach... może w przyszłym roku...
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009
Re: Pag/Brać 2012 czyli Blade Twarze w poszukiwaniu żyżnej z

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 07.08.2012 12:57

tony montana napisał(a):... Uwaga praktyczna: (choć ja akurat zawsze staram się postawić auto raz, że w cieniu - rzadko się udaje, dwa jak najbliżej obiektów zwiedzanych, co wiąże się z opłatami, ale nie żałuję na nie zbytnio kasy wliczając to od razu w koszty): w Zadarze da się zaparkować niedaleko Old Town i to tanio.

Są tam trzy strefy, jadąc przejechałem wszystkie trzy, nawet dojechałem do kolejki do promu do Ancony chyba ;)
Otóż pierwsza strefa (12 kn/h) jest usytuowana bardzo blisko promu i końcówki Starego Miasta patrząc od strony wylotu z Zadaru na Split. Druga strefa (10kn/h) jest położona obok niej, natomiast naprzeciwko niej (pokazuję ją na zdjęciu) - jeszcze po stronie "lądu" jest parking strefy trzeciej (3 kn/h).


Mój brat nie wie o czymś, co opisywałem wielokrotnie.
Mianowicie jest jeszcze strefa GRATIS w pobliżu centrum!
Przy szpitalu miejskim- 10-15 minut spaceru od przystani statków...
Duży parking o którym mało kto wie. Trochę dużych drzew. W pobliżu nadbrzeża i basenu miejskiego z wieżą.
Przy Parku Vladimira Nazora i przy ulicy Kralja Zvonimira...
Wieści te- istotne dla pobytu w tym mieście pełnym bladych twarzy- przekazał nam gospodarz naszego kampu w Bibinje.
Przy całodniowym rejsie statkiem taki pobyt mechanicznego konia na tym placu trochę kosztuje.
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007
Re: Pag/Brać 2012 czyli Blade Twarze w poszukiwaniu żyżnej z

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 07.08.2012 13:10

tony montana napisał(a):
Lidia K napisał(a):Kościółek z Ninu z bliska widziałam na zdjęciach ale z tej odległości - jeszcze nie miałam okazji. Wyszedł bardzo ładny kadr.

gdyby jeszcze nie było w tym kadrze "ludzia" tyłem ;) :)
/post799359.html#p799359]klik[/url] :D

Bardziej "UFO" jest niepotrzebne.
Ludź na tym zdjęciu jest w dobrym miejscu - idzie w odpowiednim kierunku. Mi pasuje :D

tony montana napisał(a):Nie przypomina Wam to Splitu?
Obrazek


Mnie nie bo nie byłam w Splicie. :oops:
Za to przypomina mi to równie wysokie, włoskie wieże. :wink:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13782
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Pag/Brać 2012 czyli Blade Twarze w poszukiwaniu żyżnej z

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 07.08.2012 13:21

Lidia K napisał(a):
tony montana napisał(a):Kościółek z Ninu z bliska widziałam na zdjęciach ale z tej odległości - jeszcze nie miałam okazji. Wyszedł bardzo ładny kadr.
Bardziej "UFO" jest niepotrzebne.
Ludź na tym zdjęciu jest w dobrym miejscu - idzie w odpowiednim kierunku. Mi pasuje :D


No to bardzo się cieszę, że zdjęcie takiego amatora fotograficznego znalazło uznanie :)

tony montana napisał(a):Nie przypomina Wam to Splitu?
Obrazek


Mnie nie bo nie byłam w Splicie. :oops:
Za to przypomina mi to równie wysokie, włoskie wieże. :wink:


No to Pałac Dioklecjana w Splicie - koniecznie :)
Nie wiedziałem, że są jeszcze tak "znane" miejsca, a nie odwiedzone przez Was :))

Nie mam się zatem czego wstydzić, że też w wielu miejscach nie byłem? ;) :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Pag/Brać 2012 czyli Blade Twarze w poszukiwaniu żyżnej ziemi - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone