Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pabianice - Slatine

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wysoki-w1
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 27.01.2013
Pabianice - Slatine

Nieprzeczytany postnapisał(a) wysoki-w1 » 14.03.2013 13:02

Witam, mam już zaklepany wyjazd. Chce jechać przez Chałupki, później klasycznie czyli Ołomuniec, Brno, Mikulov, Austria, objazd autostrady SŁOWENIA (nocleg GORISNICA) no i autostradami w Cro do Slatine. Ile realnie może mi zając ta trasa? Jadę z 4-letnim brzdącem, który jeszcze w takiej długiej trasie nie był. Doradźcie proszę jaką trasą jechać? Mam dwie wersje wyjazdu 10.07 o 21:00 lub 11.07 o 3:00 rano ale ta pierwsza wersja jest aktualniejsza.
Ostatnio edytowano 17.03.2013 20:10 przez wysoki-w1, łącznie edytowano 2 razy
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.03.2013 13:30

Przede wszystkim podaj kiedy chcesz jechać bo to ma duże znaczenie co do czasu przejazdu,korki po drodze.
p007
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 13.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) p007 » 14.03.2013 13:51

w zeszłym roku , pod koniec lipca wyjazd z wawy około 17.00 , wariantem austria , słowenia ( autostarada ) z jakimiś postojem po drodze na 12.00 w Slatine , po drodze korek na jadrance ( koło 1,5 godziny )
Adam66
Croentuzjasta
Posty: 359
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam66 » 14.03.2013 20:50

Wygoogluj sobie trasę dodaj do tego postoje (każdy inaczej podróżuje) dorzuć dwie godziny i będziesz miał czas dojazdu. Oczywiście jeżeli będziesz jechał poza weekendem. Bo w weekend czas podróży bardzo mocno zależy od farta.
Pozdrawiam
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 14.03.2013 21:46

Jeżdżę identyczną trasą od 5lat. Startuję tylko trochę bliżej bo do Chałupek mam ok 30 minut jazdy, cztery ostatnie moje pobyty to okolice Trogiru, więc mniej więcej rejony w które Ty jedziesz. Trasa zajmuje mi 11 do 12 godzin. Jeździłem zawsze w nocy z soboty na niedzielę żeby nie trafić na niespodzianki na granicy Slo/Cro i na bramkach koło Zagrzebia.
Nie jedź na Chałupki, tylko na Gorzyczki, czyli przejście na A1
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10887
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 14.03.2013 22:29

kontynuując: i na A1 zjedź najlepiej już w Podwarpiu za Siewierzem skręć na S1 i potem jesteś już na pustej A1; polecam, bo: DK86 Sosn.-Kat. do węzła MurckowskaA4 i dalej Al. Roździeńskiego często się korkuje; chyba że już obstawiasz taką opcję jazdy
wysoki-w1
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 27.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wysoki-w1 » 05.04.2013 20:36

Trasa już ustalona za Siewierzem na S1 i póżniej na Gorzyczki ,a pożniej standard na BRNO - Mikulov - WIEDEŃ - GRAZ. Dzięki za podpowiedzi co do trasy w Polsce.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10887
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 05.04.2013 20:47

I tak trzymaj, będziesz zadowolony; jednak coś tam u nas dłubią przy tych drogach :wink:
zgredzik
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 91
Dołączył(a): 16.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) zgredzik » 06.04.2013 13:05

wysoki-w1 napisał(a):Witam, mam już zaklepany wyjazd. Chce jechać przez Chałupki, później klasycznie czyli Ołomuniec, Brno, Mikulov, Austria, objazd autostrady SŁOWENIA (nocleg GORISNICA) no i autostradami w Cro do Slatine. Ile realnie może mi zając ta trasa? Jadę z 4-letnim brzdącem, który jeszcze w takiej długiej trasie nie był. Doradźcie proszę jaką trasą jechać? Mam dwie wersje wyjazdu 10.07 o 21:00 lub 11.07 o 3:00 rano ale ta pierwsza wersja jest aktualniejsza.


wysoki-w1 -

od 6 lat jeżdżę z Łodzi na Ciovo, zawsze tą samą trasą, czyli na Cieszyn, Frydek Mistek, Prerov, Brno, Wiedeń, Graz, zanim wjadę do Słowenii, zjazd z autostrady nr 222 na Mureck -> Słowenia i dalej na Lenart, Ptuj i do Zagrzebia.....:)
Dalsza droga do Dalmacji prościuteńka.

PozdRawiam.....
zgredzik
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 91
Dołączył(a): 16.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) zgredzik » 06.04.2013 13:10

zgredzik napisał(a):
wysoki-w1 napisał(a):Witam, mam już zaklepany wyjazd. Chce jechać przez Chałupki, później klasycznie czyli Ołomuniec, Brno, Mikulov, Austria, objazd autostrady SŁOWENIA (nocleg GORISNICA) no i autostradami w Cro do Slatine. Ile realnie może mi zając ta trasa? Jadę z 4-letnim brzdącem, który jeszcze w takiej długiej trasie nie był. Doradźcie proszę jaką trasą jechać? Mam dwie wersje wyjazdu 10.07 o 21:00 lub 11.07 o 3:00 rano ale ta pierwsza wersja jest aktualniejsza.


wysoki-w1 -

od 6 lat jeżdżę z Łodzi na Ciovo, zawsze tą samą trasą, czyli na Cieszyn, Frydek Mistek, Prerov, Brno, Wiedeń, Graz, zanim wjadę do Słowenii, zjazd z autostrady nr 222 na Mureck -> Słowenia i dalej na Lenart, Ptuj i do Zagrzebia.....:)
Dalsza droga do Dalmacji prościuteńka.

PozdRawiam.....


Zjazd jest oznaczony nr 226 a nie 222, jak wcześniej zaznaczyłem, przepraszam. Ja nigdy nie jechałem autostradą A1, przyzwyczajenie ;)

PozdRawiam.....
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 06.04.2013 13:16

zgredzik napisał(a):
od 6 lat jeżdżę z Łodzi na Ciovo, zawsze tą samą trasą, czyli na Cieszyn, Frydek Mistek, Prerov, Brno, Wiedeń, Graz, zanim wjadę do Słowenii, zjazd z autostrady nr 222 na Mureck -> Słowenia i dalej na Lenart, Ptuj i do Zagrzebia.....:)
Dalsza droga do Dalmacji prościuteńka.

PozdRawiam.....


Ja bym jednak Ci polecał tak jak pisał te kiero Za Siewierzem na S1 kierunek lotnisko w Pyrzowicach, tam na A1 i autostradą już w kierunku Czech. Bez autostrady po Polskiej stronie zostaje tylko odcinek Świerklany - Mszana, a potem już autostrada aż do Brna.

zgredzik napisał(a): zjazd z autostrady nr 222 na Mureck

PozdRawiam.....




A nie przypadkiem zjazd 226 na drogę B69 kierunek Mureck? :wink:

Edit, o widzę że poprawiłeś numer zjazdu ;)
zgredzik
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 91
Dołączył(a): 16.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) zgredzik » 06.04.2013 15:55

dids76 -

niewielkim, ale jakimś tam problemem jest "NOWA" trasa, wskazana autostradą A1, wiesz, człowiek niezwyczajny w Polsce korzystać z dobrodziejstw tego rodzaju tras :wink:
Cóż, przejrzę sobie tą trasę na mapach i atlasach i kto wie..?! Zamierzam podobnie, jak Kolega Pabianiczanin wyruszyć w drogę ok. godz. 03:00.

PozdRawiam.....
zgredzik
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 91
Dołączył(a): 16.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) zgredzik » 06.04.2013 16:00

wysoki-w1 napisał(a):Witam, mam już zaklepany wyjazd. Chce jechać przez Chałupki, później klasycznie czyli Ołomuniec, Brno, Mikulov, Austria, objazd autostrady SŁOWENIA (nocleg GORISNICA) no i autostradami w Cro do Slatine. Ile realnie może mi zając ta trasa? Jadę z 4-letnim brzdącem, który jeszcze w takiej długiej trasie nie był. Doradźcie proszę jaką trasą jechać? Mam dwie wersje wyjazdu 10.07 o 21:00 lub 11.07 o 3:00 rano ale ta pierwsza wersja jest aktualniejsza.

wysoki-w1 -

moje podróże do Chorwacji wspomnianą trasą, ale BEZ noclegu, z kilkoma 15-20 minutowymi odpoczynkami zajmuje ok. 16-16 godzin. Zaznaczam, nie szaleję na rogach samochodem :twisted:

PozdRawiam.......
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 06.04.2013 16:14

zgredzik napisał(a):dids76 -

niewielkim, ale jakimś tam problemem jest "NOWA" trasa, wskazana autostradą A1, wiesz, człowiek niezwyczajny w Polsce korzystać z dobrodziejstw tego rodzaju tras :wink:
Cóż, przejrzę sobie tą trasę na mapach i atlasach i kto wie..?! Zamierzam podobnie, jak Kolega Pabianiczanin wyruszyć w drogę ok. godz. 03:00.

PozdRawiam.....

Spróbuj A1, szczególnie po Czeskiej stronie masz cały czas autostradę. Czeska D1 do zjazdu Ostrava Rudna jest bezpłatna, więc niema problemu żeby kupić winietę

ps. Widzisz takich czasów dożyliśmy, ja np jadąc do Katowic mam do wyboru dwie różne trasy dwoma autostradami.
damianołódź
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 155
Dołączył(a): 05.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianołódź » 08.04.2013 08:16

Zgredzik, spróbuj zmienić trasę, a na pewno się nie zawiedziesz, od czasu oddania od Podwarpia w kierunku Pyrzowic S1, jeżdżę tylko A1, kierunek Ostrava.
Wyższością tej trasy jest fakt, że po przejechaniu na Czeską stronę, cały czas jedziesz autostradą, a dawniej przez Cieszyn trzeba było zwykłymi drogami dojechać do autostrady na Brno, komfortu podróży po autostradzie a po zwykłej drodze, to już chyba nie trzeba udowadniać.
Winietka w Czechach do kupienia na pierwszej stacji Shell
Wysoki
Pierwsza opcja z wyjazdem "na noc" moim zdaniem zdecydowanie lepsza. 5 razy w Chorwacji, pierwszy raz z 2,5 letnią córeczką. Pierwszy plusik, łagodne kołysanie auta, fajna muza i jadąc z Zielonego Romanowa przez Kansas, Pabianice, Bełchatów do Kamieńska i dalej DK1, w okolicach Bychlew z tyły słychać lekkie pochrapywanie.
23:31 ostatnie tankowanie w Wodzisławiu na stacji Statoil, szybka kawa w McDonalds i strzała dalej. 3:15 wjeżdżam na teren Austrii, mały 15sto minutowy postój, kupno winietki, kibelek i strzała. mniej więcej 4:45 mijam uśpiony Wiedeń, który już od godzin stricte porannych 6:00/7:00 potrafi się przytkać, choć ostatnio we wrześniu 2012 przed Mistelbach, trasa nr 7 była chyba w jakimś poważnym remoncie i objazd wiódł przez totalne wiochy.
Zjazd na Mureck jest idealną odskocznią od monotonii autostrady, małe przejście graniczne, lasy, kręta bardzo fajna droga, i przepiękny poranek... Są okolice 7:00 kiedy dojeżdżamy z prawej strony z estakady od Ptuj, do trasy nr 9 w kierunku przejścia Macelj. Ten fragment zwęża się z 3 pasów do jednego i często tworzy się niezły kocioł, co dodatkowo przemawia za objazdem.
Po przekroczeniu granicy EU Chorwacja, śniadanko, Maja budzi się, czas na co najmniej 45cio minutowe rozprostowanie kości. Około 8:00 startujemy dalej, wjeżdżamy na autostradę do Zagrzebia. Obwodnica, Lućko, ustawcie się na pas do płacenia kartami i zapłaćcie kartą, nawet nie trzeba PINu, i dalsza jazda w kierunku Splitu
Będę jechał ta trasą już za 17 dni!!!!
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone