Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pabianice - Slatine

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Piana
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 9
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piana » 08.04.2013 20:21

Panowie mam takie pytanko odnośnie tankowania,jadąc A1 przez przejście w Gorzyczkach chciałbym zatankować auto do pełna jeszcze w Polsce i ewentualnie napić się kawy.Czy w pobliżu tego objazdu Świerklany- Mszana znajdzie się jakaś stacja shell lotos lub bp?
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10887
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 08.04.2013 20:36

Piana napisał(a):Panowie mam takie pytanko odnośnie tankowania,jadąc A1 przez przejście w Gorzyczkach chciałbym zatankować auto do pełna jeszcze w Polsce i ewentualnie napić się kawy.Czy w pobliżu tego objazdu Świerklany- Mszana znajdzie się jakaś stacja shell lotos lub bp?


tylko takie w okolicy, nic bezpośrednio przy trasie:

Shell
al. Zjednoczonej Europy 25, Żory
ul. Kościuszki 90, Żory
ul. Osiedle Dąbrówki 1A, Wodzisław Śląski
ul. Rybnicka 15, Wodzisław Śląski
ul. Cieszyńska 9, Jastrzębie-Zdrój
ul. Pszczyńska 2, Jastrzębie Zdrój

BP
ul. Piłsudskiego 33, Jastrzębie-Zdrój
ul. Wodzisławska 1, Jastrzębie Zdrój

Lotos
ul. Stodolna 2, Żory
ul. Armii Krajowej 4, Żory
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 08.04.2013 20:40

Piana napisał(a):Panowie mam takie pytanko odnośnie tankowania,jadąc A1 przez przejście w Gorzyczkach chciałbym zatankować auto do pełna jeszcze w Polsce i ewentualnie napić się kawy.Czy w pobliżu tego objazdu Świerklany- Mszana znajdzie się jakaś stacja shell lotos lub bp?

Jest BP, w Jastrzebiu. Jak dojedziesz do skrzyzowania drog 930 z 933 nie skrecasz w prawo w strone Wodzislawia i A1 tylko w lewo w strone Jastrzebia, po ok. 4 km na rondzie jest sgtacja BP
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10887
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 08.04.2013 20:40

damianołódź napisał(a): Obwodnica, Lućko, ustawcie się na pas do płacenia kartami i zapłaćcie kartą, nawet nie trzeba PINu


tylko czasem bez tego PINu w trybie błyskawicznej płatności 8O , pobiera podwójną kasę :evil: , trzeba sprawdzać, tu pisałem:
placisz-karta-czy-gotowka-t36196-210.html
Piana
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 9
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piana » 08.04.2013 21:04

Własnie szukałem coś przy trasie i nic nie widzę,będe musiał do Jastrzębia wskoczyć na chwilkę.Dzięki
wysoki-w1
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 27.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wysoki-w1 » 09.04.2013 11:12

damianołódź napisał(a):Zgredzik, spróbuj zmienić trasę, a na pewno się nie zawiedziesz, od czasu oddania od Podwarpia w kierunku Pyrzowic S1, jeżdżę tylko A1, kierunek Ostrava.
Wyższością tej trasy jest fakt, że po przejechaniu na Czeską stronę, cały czas jedziesz autostradą, a dawniej przez Cieszyn trzeba było zwykłymi drogami dojechać do autostrady na Brno, komfortu podróży po autostradzie a po zwykłej drodze, to już chyba nie trzeba udowadniać.
Winietka w Czechach do kupienia na pierwszej stacji Shell
Wysoki
Pierwsza opcja z wyjazdem "na noc" moim zdaniem zdecydowanie lepsza. 5 razy w Chorwacji, pierwszy raz z 2,5 letnią córeczką. Pierwszy plusik, łagodne kołysanie auta, fajna muza i jadąc z Zielonego Romanowa przez Kansas, Pabianice, Bełchatów do Kamieńska i dalej DK1, w okolicach Bychlew z tyły słychać lekkie pochrapywanie.
23:31 ostatnie tankowanie w Wodzisławiu na stacji Statoil, szybka kawa w McDonalds i strzała dalej. 3:15 wjeżdżam na teren Austrii, mały 15sto minutowy postój, kupno winietki, kibelek i strzała. mniej więcej 4:45 mijam uśpiony Wiedeń, który już od godzin stricte porannych 6:00/7:00 potrafi się przytkać, choć ostatnio we wrześniu 2012 przed Mistelbach, trasa nr 7 była chyba w jakimś poważnym remoncie i objazd wiódł przez totalne wiochy.
Zjazd na Mureck jest idealną odskocznią od monotonii autostrady, małe przejście graniczne, lasy, kręta bardzo fajna droga, i przepiękny poranek... Są okolice 7:00 kiedy dojeżdżamy z prawej strony z estakady od Ptuj, do trasy nr 9 w kierunku przejścia Macelj. Ten fragment zwęża się z 3 pasów do jednego i często tworzy się niezły kocioł, co dodatkowo przemawia za objazdem.
Po przekroczeniu granicy EU Chorwacja, śniadanko, Maja budzi się, czas na co najmniej 45cio minutowe rozprostowanie kości. Około 8:00 startujemy dalej, wjeżdżamy na autostradę do Zagrzebia. Obwodnica, Lućko, ustawcie się na pas do płacenia kartami i zapłaćcie kartą, nawet nie trzeba PINu, i dalsza jazda w kierunku Splitu
Będę jechał ta trasą już za 17 dni!!!!


Odnośnie opcji wyjazdu to już postanowione bo mamy nocleg w okolicach PTUJ i odwiedzimy termy, a z tego co piszesz na spokojnie powinniśmy tam dojechać około 7:00 / 8:00 rano.

Jaki objazd byś proponował przejścia w Maceji ? Planujemy tam być rano 7:00 - 8:00 w piątek czyli mogą być już jakieś korki.

Jak wrócisz to napisz jak przebiegła cała trasa. Życzę udanego wyjazdu.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 09.04.2013 11:55

W piątek, większych utrudnień na tym przejściu niema. Najgorsze są godziny poranne w soboty.
Jeśli chcesz ominąć przejęcie w Macelj możesz jechać z Ptuj na Omrož:
http://goo.gl/maps/1K4t5 nadkładasz ok 50km
Lub jechać na Rogatec
http://goo.gl/maps/ZHnrT tu nadkładasz jakieś 20km
Dariusz2617
Croentuzjasta
Posty: 146
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dariusz2617 » 15.04.2013 07:35

dids76 napisał(a):W piątek, większych utrudnień na tym przejściu niema. Najgorsze są godziny poranne w soboty.
Jeśli chcesz ominąć przejęcie w Macelj możesz jechać z Ptuj na Omrož:
http://goo.gl/maps/1K4t5 nadkładasz ok 50km
Lub jechać na Rogatec
http://goo.gl/maps/ZHnrT tu nadkładasz jakieś 20km


hej
a który z tych dwóch objazdów polecasz bardziej?
bo w Macelj będziemy około 6-7 rano 29.06 (sobota) ale może o tej godzinie nie będzie korków na granicy.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 15.04.2013 08:45

Nie jechałem żadnym z tych, ale pojechałbym raczej na Rogatec. Z tego co wiem to właśnie z rana w soboty jest najgorzej.
arek71
Croentuzjasta
Posty: 242
Dołączył(a): 17.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek71 » 15.04.2013 08:59

Ja podobną trasę robiłem w 18 godzin tyle że wyjazd był w sobotę o 13-tej
Bełchatów-Cieszyn-(morze być Zwardoń )-Bratysława-Csorna i dalej 86-ką do granicy .
W Chorwacji jesteśmy oko pierwszej w nocy ,zero korków po drodze, na granicy pusto .
Dojazd na miejsce (Promajna)oko 7-ej rano. My zjeżdżamy z autostrady gdy robi się widno i resztę drogi magistralą
Widoki nie ocenione .W ogóle jazda autostradami jest nudna i droga,86-ka na Węgrzech i magistrala to bardzo miły przerywnik oraz możliwość obejrzenia jak wyglądają małe miejscowości, wioski w innych krajach -bezcenne :D
I jeszcze jedno -cała niedziela nasza :lol: :lol: o 8.30 piliśmy pierwsze carlovaćko :mrgreen: :mrgreen:
Pozdrawiam :D :D :D :D :D
A jeszcze jedno dwa lata temu mieliśmy takiego szkraba 18 miesięcy . :P
Dariusz2617
Croentuzjasta
Posty: 146
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dariusz2617 » 15.04.2013 09:40

dids76 napisał(a):Nie jechałem żadnym z tych, ale pojechałbym raczej na Rogatec. Z tego co wiem to właśnie z rana w soboty jest najgorzej.


hmm może i najgorzej ale to nie środek sezonu tylko początek wiec trzeba być dobrej myśli :)
zawsze można zawrócić i pojechać drogą którą pokazałeś ( tylko ze kilka kilometrów wcześniej przed Ptujem w lewo patrząc na mapę od granicy w drogę 689)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 15.04.2013 10:14

Można jechać tak:
http://goo.gl/maps/5Dm9q
Lub trochę prędzej w Podlehniku zjechać na drogę 689:
http://goo.gl/maps/PE3v2
Będę jechał tydzień wcześniej od Ciebie (22.06) tylko popołudniu i tez się zastanawiam czy będą korki.
Dariusz2617
Croentuzjasta
Posty: 146
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dariusz2617 » 15.04.2013 12:53

dids76 napisał(a):Można jechać tak:
http://goo.gl/maps/5Dm9q
Lub trochę prędzej w Podlehniku zjechać na drogę 689:
http://goo.gl/maps/PE3v2
Będę jechał tydzień wcześniej od Ciebie (22.06) tylko popołudniu i tez się zastanawiam czy będą korki.


właśnie o tej 689 pisałem(pierwszy link).
po prostu jeśli zdarzy się korek można zawinąć się z powrotem i jechać jak pokazujesz.
ale myślę ze na granicy będzie ktoś z CB i krzykniemy jak wygląda przejazd to wcześniej będziemy mogli zareagować.

jak będziesz miał możliwość z HR napisać jak wyglądało przejście z Twojej drogi to chętnie poproszę o info.
wysoki-w1
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 27.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wysoki-w1 » 20.04.2013 19:01

Piana napisał(a):Panowie mam takie pytanko odnośnie tankowania,jadąc A1 przez przejście w Gorzyczkach chciałbym zatankować auto do pełna jeszcze w Polsce i ewentualnie napić się kawy.Czy w pobliżu tego objazdu Świerklany- Mszana znajdzie się jakaś stacja shell lotos lub bp?


Odnośnie stacji benzynowych to tutaj jest fajna stronka
http://www.stacjebenzynowe.pl/
wysoki-w1
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 27.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wysoki-w1 » 23.04.2013 11:48

I jeszcze jedno czy warto ominąć Graz w drodze do Ptuj
Co sądzicie o tej opcji?
http://goo.gl/maps/1ewVL
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone