Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ostrosz Drakon-śmiertelne zagrożenie!

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 01.04.2009 01:01

....rzeczewiscie ostroznosci nigdy za wiele....jednak bardziej powini bic wedkarze niz pliwaci w morzu.
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 01.04.2009 01:27

Dawno temu wędkowałem i jako chłopak dowiedziałem się w Kole Wędkarskim od starych wyjadaczy, że rybę po złowieniu należy "powiesić" na żyłce i patrzeć, czy przy zbliżaniu jakiegoś przedmiotu prostuje płetwę grzbietową - z kolcami. Jak ma kolce - od razu zabić i odciąć żyłkę niż dać się pokłuć. W polskich rzekach taką przykrą rybą jest jazgarz - krewniak okonia. Nie posłuchałem wtedy rady i na własnej skórze przekonałem się, jak się "jadzi" ranka po ukłuciu płetwą grzbietową jazgarza.
Za info o ostroszu dzięki. Nie wiedziałem ... :?
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 01.04.2009 12:32

plavac napisał(a):W polskich rzekach taką przykrą rybą jest jazgarz - krewniak okonia. Nie posłuchałem wtedy rady i na własnej skórze przekonałem się, jak się "jadzi" ranka po ukłuciu płetwą grzbietową jazgarza.

Trafne porównanie jazgarza do pauka. Jazgarzy złowiłem dużo. Czasem trzeba zmienić przynętę, bo nie można innej ryby złowić. W większości to osobniki malutkie, które przeszkadzają tylko w łowieniu, lecz te większe, podobnie jak pauk, to bardzo smaczna ryba. Małe to nigdy żywe do wody nie wracały, bo głęboko połykają przynętę. Dobrze się sprawdzają jako przynęta na większe drapieżniki, są wytrzymałe, choć też mocno obślizgłe.
Ukuły mnie nie raz, lecz ani to nie było bolące, ani rany z tego nie było.
plavac napisał(a):Za info o ostroszu dzięki. Nie wiedziałem ... :?

Takie tematy warto odświeżać, a i wkleję zaraz link do tematu o plażach piaszczystych w Cro. Nie by odstraszyć miłośników piasku, a by wiedzieli co mogło się stać, że ich tak stopa boli, lub gdy dziecko przyjdzie z płaczem po złowieniu małej rybki.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 01.04.2009 13:42

Leon napisał(a):....rzeczewiscie ostroznosci nigdy za wiele....jednak bardziej powini bic wedkarze niz pliwaci w morzu.

Jak mnie kiedyś Leon wysłał na ryby w ujście Cetiny to potem dzwonił do szpitala w Omisu , żeby mnie przyjęli... :):):)
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 01.04.2009 19:47

Sławomir Wocial napisał(a):
Leon napisał(a):....rzeczewiscie ostroznosci nigdy za wiele....jednak bardziej powini bic wedkarze niz pliwaci w morzu.

Jak mnie kiedyś Leon wysłał na ryby w ujście Cetiny to potem dzwonił do szpitala w Omisu , żeby mnie przyjęli... :):):)


Ale za to , jak czytałem, do tej pory dręczą go wyrzuty sumienia :)
Popielu - ten mój jazgarz musiał się widać zaczytać w postach o ostroszu i sobie wziął na honor ... ale zaraz, zaraz , było wtedy cro-forum ? :wink:
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 01.04.2009 21:01

plavac napisał(a):Ale za to , jak czytałem, do tej pory dręczą go wyrzuty sumienia :)

To się nazywa - wystawić przyjaźń na próbę :wink:
plavac napisał(a):Popielu - ten mój jazgarz musiał się widać zaczytać w postach o ostroszu i sobie wziął na honor ... ale zaraz, zaraz , było wtedy cro-forum ? :wink:

Cwana bestia :wink:
velo_12
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 626
Dołączył(a): 16.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) velo_12 » 02.04.2009 00:52

A czy na plażach żwirkowych, takich jak na Makarskiej riwierze też występuje ta ryba :?: 8O
marcin10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 434
Dołączył(a): 10.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin10 » 14.04.2009 13:36

W tym roku jedziemy ze znajomymi i z dziećmi na Pag. Czy na temtejszych plażach i okolicznych należy się liczyć ze spotkaniem ostrosza :?:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 14.04.2009 14:24

Tak i Tak :) Wszędzie gdzie znajdzie się trochę piasku (im więcej tym lepiej) można spotkać ostrosza, jednak jak wcześniej już ustalono wdepnięcie na niego jest niezwykle trudne bo to szybka i płochliwa ryba, tak więc najprawdopodobniej zdąży uciec zanim się na niego nastąpi :) Największe zagrożenie ostrosz stanowi dla wędkarzy podczas odpinania z haczyka 8) Sprawdziłem organoleptycznie 8)
marcin10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 434
Dołączył(a): 10.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin10 » 14.04.2009 14:40

Dzięki za odpowiedź i pocieszenie :D
PiotrP
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 12.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PiotrP » 12.07.2009 11:02

Witam !
Byłem w czerwcu w Privlace, piękna zatoczka, plaża piaszczysta, głębokość wody 0,5 - 1 m na dużym obszarze, idealne miejsce na wypad z dziećmi. Widziałem tę rybkę bardzo często podczas pływania w masce. Jest jej tam dość duża ilość, jednak jest to rybka płochliwa. Podczas zbliżania się do niej natychmiast ucieka i zwykle zagrzebuje się w piasku. Większe ryby z tego gatunku potrafią się zakopać naprawdę błyskawicznie ! Obserwowałem to zachowanie wiele razy. Na plaży było dużo ludzi, w tym dzieci, jednak nie słyszałem, by ktokolwiek ucierpiał z powodu tej rybki. Pozdrawiam wszystkich cromaniaków :-)
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 12.07.2009 21:54

Witaj ! Pozdrawiamy i my, cromaniacy :)
Szybciutko biegnij do wątku, gdzie się witamy po raz pierwszy i witaj się z Wszystkimi :)
Mówi Ci ti ten, co tego nie zrobił i potem było mu głupio :wink:
A swoją drogą, fajnie że kolejny raz uspokoiłeś wielu z nas.
Pozdrav
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 10.08.2009 10:03

Jak podało Radio Zet 2009.08.10 rybacy z (nie pamiętam :oops: ) złowili w Bałtyku ostrosza. Przekazali go naukowcom akademii morskiej, którzy stwierdzili że populacja może liczyć kilka tysięcy osobników. :cry:

No i mamy swoją jadowitą rybkę w zimnym Bałtyku
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 10.08.2009 10:18

el_guapo napisał(a):złowili w Bałtyku ostrosza.


też słyszałem tego niusa...

teraz do kąpieli przydadzą się buty używane w Cro
Kevlar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 30.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 10.08.2009 17:09

Może by tak przemycić do Bałtyku trochę jeżowców. :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Ostrosz Drakon-śmiertelne zagrożenie! - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone