Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Orla Perć - hard core - przełamać lęki

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 08.10.2009 14:35

sroczka66 napisał(a):Forumowym fotografem to ja nie jestem, ale zdjęcia 1., 2. i 10. tak "niefachowo" bardzo mi się podobają.

Dzięki :D
maslinka napisał(a):Ja też jestem fotograficznym "lajkonikiem" :wink: ale najbardziej podoba mi się zdjęcie nr 4, z małą głębią ostrości (to akurat wiem, jak się nazywa :lol:)
Dziesiątka też bardzo fajna!

Cieszę się, że dla każdego coś miłego :D a w 4 bokeh mógłby być jeszcze bardziejszy :( (nie popatrzyłem, że mam f/8 ustawione :?), ale co tam ;) ważne że widać, że to w górach :D
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 08.10.2009 14:49

Dla mnie 4 to nie bokeh tylko winieta ale ja się przecież nie znam :lol: (się naczytał i się chwali teoretyk jeden)
Mogę oglądać częściej takie gnioty. :wink:
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 08.10.2009 15:04

Co to jest bokeh? O winiecie słyszałem. Czym się różni jedno od drugiego? Widać żem lajkonik :D

Dla mnie najlepsza 6 i oba portrety. W 6 mi to coś (zaciemnione rogi) mi nie pasują, w portretach jak najbardziej. 5 bardzo fajna jesiennie klimatyczna ale chyba za ciemna, jak w irfanie zwiększyłem gammę (jasność) to mi się bardziej podobała. I też by była lepsza bez winiety. To ściemnienie i winieta są przytłaczające :) A w ogóle to każda mi się na swój sposób podoba.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 08.10.2009 15:25

zawodowiec napisał(a):Co to jest bokeh? O winiecie słyszałem. Czym się różni jedno od drugiego?


Leniuszek.

Obrazek

Bokeh
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 08.10.2009 16:51

JacYamaha napisał(a):Dla mnie 4 to nie bokeh tylko winieta


Tam jest i bokeh i winieta (już sobie przeczytałem co to bokeh :wink: ), ale jest tam jeszcze coś, co mnie zaintrygowało - niebieska linia na styku grani i nieba. Jak na efekt kompresji jpg to ta linia jest zbyt miękka, ale jakby to była aberracja chromatyczna to czy mógłby być tylko jeden niebieski kolor? Może fachowcy wiedzą skąd się to wzięło?

Mnie się najbardziej podoba nr 10.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 08.10.2009 16:57

MorskiPas napisał(a):
JacYamaha napisał(a):Dla mnie 4 to nie bokeh tylko winieta


Tam jest i bokeh i winieta (już sobie przeczytałem co to bokeh :wink: ), ale jest tam jeszcze coś, co mnie zaintrygowało - niebieska linia na styku grani i nieba. Jak na efekt kompresji jpg to ta linia jest zbyt miękka, ale jakby to była aberracja chromatyczna to czy mógłby być tylko jeden niebieski kolor? Może fachowcy wiedzą skąd się to wzięło?

Mnie się najbardziej podoba nr 10.

To efekt mory. :lol: :lol: :lol: :wink:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 08.10.2009 19:48

MorskiPas napisał(a):...ale jakby to była aberracja chromatyczna...

Jest to aberracja chromatyczna niestety - to efekt zastosowania 9 - letniego obiektywu (produkowanego pod potrzeby aparatu analogowego) do aparatu cyfrowego :oops:

Ale i tak mi się podoba :oczko_usmiech:

:papa:
piotrmks
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 352
Dołączył(a): 02.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrmks » 08.10.2009 23:25

Zdjecia są lepsze niż rzeczywistość :-).
Byłem w 5 Stawach kilkakrotnie ale nigdy nie było tam tak pieknie.

Robiłes zdjecia polarem?


Ciekawe czy komuś tez sie cos skojarzyło gdy sie patrzy na zdjecie 8 i 9. Tylko trzeba spojrzec na oba na raz.
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 09.10.2009 08:18

Leszek nie martw się. Taa jesli idzie o ciemne kąty to nie masz tak źle ....
Obrazek
po filtrze polaryzacyjnym.
W temacie 2,3,8 najbardziej mi się podobają. Mnie się zawsze w Tatrach to podoba
Obrazek

Obrazek
Obrazek
No dobrze już nie smiecę.
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 09.10.2009 09:01

piotrmks napisał(a):...
Robiłes zdjecia polarem?


Ciekawe czy komuś tez sie cos skojarzyło gdy sie patrzy na zdjecie 8 i 9. Tylko trzeba spojrzec na oba na raz.

Zdjecia robiłem bez żadnego filtra ;)



Hahahahaha to nie ta trawa :lool:

LRobert napisał(a):Leszek nie martw się. Taa jesli idzie o ciemne kąty to nie masz tak źle .......

Robert to nie tak... ta winieta jest dorobiona programowo :lol: zdjęcia są "czyste" bo filtrów nie było ;) poza tym są to fotki, które już tu prezentowałem ;), no może nie wszystkie, ale część na pewno.

Dzięki
Pozdrav :papa:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 09.10.2009 09:28

Interseal napisał(a):...Trzasnąłeś kiedyś koledze fotkę zbliżoną do tej z nr 6 tyle, że na tle wznoszącego się kamienistego podłoża. nie pamiętam już gdzie i kiedy ale wyglądało super. Szóstka w podobnym stylu ale tamta to był wypas!

Znalazłem w "Portretach" na 38 stronie ;)
Leszek Skupin napisał(a):Złożony do strzału

Obrazek
NIKON N65 obiektyw 70-180 F8, 1/350s negatyw Fuji Superia ISO 200

A co powiecie o tym :?: ;)

Leszek Skupin napisał(a):Inne spojrzenie na naszą wyprawę ;)
...
6.
Obrazek
....

P.S. Relacyjka z tamtej wyprawy na Sokolicę
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 09.10.2009 09:47

No wiesz co? To ja próbuje się czarnych kątów pozbywać a ty dorabiasz?
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 09.10.2009 09:53

Wiem co... te ciemne rogi są zupełnie inne niż winieta po filtrze ;) próbuję wzrok odbiorcy skupić na tej części zdjęcia gdzie jest więcej światła. Może nie wszędzie się to nadaje, ale w portretach mi się to podoba :) Tak jak tu już inni zauważyli nie nadaje się to do pejzaży :)
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 09.10.2009 12:13

Znalazłem coś jeszcze dla zwiększenia wrażenia przejścia przez Kozią Przełęcz

http://www.panoramy.wyprawy.org/kozia_przelecz.php

:devil:

Jak się załaduje w całości można sobie toto poobracać kursorem... po raz kolejny Kozia Przełęcz zrobiła na mnie wrażenie :devil: Ja tamtędy przeszedłem 8O 8) :nice:
piotrmks
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 352
Dołączył(a): 02.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrmks » 09.10.2009 23:11

Leszek Skupin napisał(a):

Hahahahaha to nie ta trawa :lool:[/color][/i][/b]



Nie chodziło mi o "trawkę". Tylko o to ,że trawka ze zdjecia 8 jakby była powiekszeniem włosów kolegi z fotki nr 9.
Ale to tylko takie moje skojarzenie po drinku :-)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe

cron
Orla Perć - hard core - przełamać lęki - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone