Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

OREBIĆ + Peljesac + Miasto Korcula - opinie Forumowiczów.

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 28.03.2005 12:15

No właśnie skoro mowa o plaży....
Czyli jest piaszczysta a czy są skaliste, żwirowe i kamieniste( wolę te niepiaszczyste bo tylko takie powodują, że czuję że jestem w HR :lol: )
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 28.03.2005 13:12

Jade trzeci raz w to samo miejsce na Peljesac do osady Dingac (światowej sławy wino chorwackie) i na Peljescu (a nie Peljesaczu) są przede wszystkim skaliste plaże , bo przeciez góry schodzą do samego morza. Aczkolwiek bardziej znam strone od otwartego morza (inna sprwa , że Chorwaci mówią , że od strony lądu to nie jest morze) . Tam gdzie jadę niedaleko brzegu trafiaja sie głębie do 60 metrów. W Dingac Borak (bo osada składa sie z Dingac i Dingac Borak) proponuje trafic na DAN BORKA -pierwszy wekend sierpnia - regaty , mecz waterpolo,występy artystyczne i w nocy z soboty na niedziele imprezka na plaży , darmowe małże smażone sole i wino do oporu , które jeszcze dnia poprzedniego rosło na krzaku hahahaha. Kapela przycina na żywca , ludziska tańcza na plaży , a po północy zawody w przeciąganiu liny. Potem loteria a do wygrania w tamtym roku był 12 kilowy zubatac i kilkukilowy prsut. i niema nawalonych - chyba , że nasi.Pozdro.
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 28.03.2005 14:32

W HR są przede wszystkim skaliste plaże niezależnie od miejscowych gór. Niemniej zależy mi na szczegółowych informacjach dotyczących poszczególnych miejsc na Peljesac' u ( chyba miejsca na mapie pisownia nie zmienia...) i znjdujących się tam plaż.
Mnie na zbiorowych imprezach raczej nie zależy. Cenię sobie spokój i ciszę oraz piękno chorwackiego kraju.

Tak więc. Wracając do Loviste.
Same piaszczyste plaże czy też znajdzie się coś chorwackiego? :D Oczywiście najbardziej interesują mnie te przy kempingach.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 28.03.2005 15:40

Opisując DAN BORKA powinienem powiedziec , że w Dingacu jest z pięć domów , w tym ten w którym mieszkamy u obitelj Danicic , a w Dingac Borak może ze 30 , dlategoteż ta "impreza" jest bardzo lokalna , choc potrafią na nią przyjechać goście z bardzo daleka.Odmieniając Peljesac wypadnia "a" i będzie Peljescu.Przy okazji polecam wycieczkę na Zmijno Brdo czyli św.Ilija - szczyt nad Orebicem (962m) , z samej góry cudowne widoki!!!! Ścieżką z Orebica będzie ze 4 h , na skróty po skałach 2,5-3h , ale mordęga i trzeba cokolwiek wiedzieć o wspinaczce - może być niebezpieczne.Z rozmów z Chorwatami wiem , że zdarzają sie wypadki na tej górze.Aaaa , i jeszcze jest super najwiekszy chyba platan w Hrvatskoj , stoi przed arboretum w Trsteno. JAK WKLEIC ZDJECIE???? Pozdro.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 28.03.2005 16:56

Dobra , nauczyłem sie wstawiac obrazki , szkoda tylko ze można tylko kopiowac te które są w necie.Pozdro.
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 28.03.2005 23:20

hahaha widzę, że się nauczyłeś a ja ciągle nie :(
W Trsteno byłam.

Raczej pozostanę przy dokładnym zwiedzaniu półwyspu i Korculi... i tak pewnie nie starczy na wszystko czasu. Cóż to jest ... marne 14dni :lol:
krzysiek M.
Croentuzjasta
Posty: 271
Dołączył(a): 01.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysiek M. » 29.03.2005 08:18

czesc Sledzę tren temat od początku i chciałbym prosić o pomoc. Planowałem udac się w lipcu do Orebica "w ciemno" . Podobno mozna tam znaleźć kwatere po 10-15 euro Chce się wybrac z żoną 6 latkiem i kilkumiesięcznym oseskiem. Nie wiem czy to prawda(chodzi o ceny).
Ostatnio jednak pomyślałem aby pojechać do miasta Korcula. Jeśli można to proszę o podanie cen kwater w lipcu oraz informacje o plażach w pobliżu miasta , gdzie mogłbym udać się na piechotę ( o Lumbardzie wiem) oraz czy są tam jakie ś nowe domy w których można znaleźć przyzwoitą kwatere . Prosze także o namiary na promy z Drwenika do Korculi tzn ile kosztuje przewóz auta i osób i jakie koszty przewozu osób w tym oseska.
Trochę ten post nieskładny ale nie będe go przepisywał PZDR dla wszystkich i wesołych chwil :) :) :) po świętach
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 29.03.2005 08:25

Niestety nie spędzam wakacji w apartamentach. Ale jeśli nikt nie poda Ci tutaj sprawdzonego adresu polecam wpisanie w wyszukiwarce internetowej hasła "accomodation Korcula" i znajdziesz tyle adresów, że zapewne troszkę czasu zajmie Ci samo przejrzenie :D
krzysiek M.
Croentuzjasta
Posty: 271
Dołączył(a): 01.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysiek M. » 29.03.2005 08:53

Bardzo dziękuje ally !!!
Odnośnie promów to pytanie juz nieaktualne poniewaz znalazłem rozkład w starszych postach.
Nadal aktualne jest pytanie o pokoje lub apartamenty i plaże .
Jeszcze raz Pzdr 8)
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 29.03.2005 09:21

Co do plaż i ciekawych miejsc.
Może powiem tak. Ja bym Ci poleciła wynajęcie czegoś w pewnej odległości od samego miasta Korcula. Przecież jedziesz autem tak więc dojazd do miast to góra 10min, jeśli np zamieszkasz w Racisce czy Kneźe a jedno jest pewne .... napewno są tam ładniejsze plaże niż w samym mieście Korcula, więcj swobody, więcej ustronnych miejsc dla dzieci itd.
Ja polecałabym apartamenty oddalone o kilka kilomentrów od Korculi i Lumbardy.
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 03.04.2005 12:26

Tu mi się podoba :mrgreen:

Obrazek
admikiel
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 28
Dołączył(a): 30.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) admikiel » 04.04.2005 08:59

A jeszcze w kwestii Orebica. Na północ od Orebica (niestety nie pamietam nazy miejscowowści, ale to 2 lub 3 mieiscowowść od Orebica) przy drodzę na Lovisite jest szkoła nurkowania i wypożyczalnia sprzętu dla nurków. Na dodatek prowadzona przez polaków. Jak ktoś lubi ten sport to można skorzystać.
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 04.04.2005 09:16

To muszą być niesamowite przeżycia.
Mam jednak spory respekt ( żeby nie powiedziec strach) przed wodą i to mnie powstrzymuje dość mocno przed nauką.
Zazdroszcze tym, którzy mogą podziwiać podwodny świat.

Z tego co się orientuję podobna szkoła jest również w miejscowości Mokalo. Przynajmniej takie informacje podaje strona interenetowa kempingu Adriatic.
Kosti
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 30.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kosti » 03.05.2005 00:11

Za niecałe 2 tygodnie się wybieram w te okolice. A jak tam w Orebicu z kwaterami?? Myślałem o apartamentach z kuchnią żeby szło coś ugotować. Czy może lepiej pokój?? Dajcie jakieś namiary na tanie i czyste kwatery.
Dzięki
Diego M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 28.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Diego M » 03.05.2005 10:05

Witaj Kosti
W czasie kiedy się wybierasz ze znalezieniem apartamentów nie będziesz miał żadnych problemów-po prostu wybierzesz sobie taki ,który będzie Ci odpowiadał zarówno jeśli chodzi o standart oraz położenie - jak to w Cro tam w prawie każdym domu są kwatery do wynajęcia :lol: Jeśli koniecznie chcesz znać wcześniej jakieś apartamenty to poszukaj na naszym forum/ zakładka <szukaj>/ - napewno coś znajdziesz :lol:

Przyjemnych wrażeń z pobytu i napisz coś jak wrócisz


pzdr :papa: :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
OREBIĆ + Peljesac + Miasto Korcula - opinie Forumowiczów. - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone