Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ON...ONA(str.28)... i ONA (str.32)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012
Re: ON...

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 25.06.2013 09:20

Agapi może organizować wieczorki literackie :)
Basiulinek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4400
Dołączył(a): 10.07.2006
Re: ON...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basiulinek » 25.06.2013 13:05

To nam Agapi nie odpocznie... ;)

Piekara-zapomnialas, ze moj Tomaszek w kuchni panuje ! :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: ON...

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 25.06.2013 15:23

Basiulinek napisał(a):Piekara-zapomnialas, ze moj Tomaszek w kuchni panuje ! :)


Jakżebym mogła zapomnieć, przecież jest na liście płac i to jej pierwszej :D
piekara114 napisał(a):
piekara114 napisał(a):• szef Kuchni – T. od Basiulinki
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005
Re: ON...

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 25.06.2013 20:34

czekor68 napisał(a):
No to jest szansa - wyjeżdżam z Mlini 9 - będę się za Tobą rozglądał ... :D :papa:


Ty zapewne w tych apartamentach z Vlahem biesiadujesz w pierwszy dzień nigdzie sie nie bedziemy wybierac poza plażą wiec się spotkamy :D :papa: :papa:


Tym razem nie u Vlaha :( Wyjazd wyszedł niespodziewanie, Vlaho nie ma wolnych miejsc :( Jadę "w ciemno" jak za starych dobrych czasów ... :D

piekara114 napisał(a):Pan M. stwierdził, że jak kilka dni poczekacie, to my ze 2 dni wcześniej wyjedziemy i możemy się u Vlaho spotkać :D Tylko skąd wziąć tyle urlopu :?:

Poczekać nie da rady :D Moi współpodróżnicy( sprawcy wyjazdu ) :D 11 lipca muszą być w pracy, a jedziemy jednym autem ... :D :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: ON...

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 26.06.2013 19:04

Trzeba w końcu jechać i zobaczyć tego Księcia….

W czasie pierwszego spaceru po NASZYM kompleksie postanawiamy, że następnego dnia jedziemy na wycieczkę. Kierunek: północ. Jest dobrze :D

Rano jak to rano. Szykujemy się i jedziemy. Zgodnie z sugestiami z forum wypatruję żółtą tabliczkę, aby nie ominąć wjazdu pod górkę. Już jest i i już jest niezbyt szeroka droga...
Obrazek

Niektórzy straszyli, że wyjazd mrozi krew w żyłach…. :roll: 8O Przyjemnie nie było, dla mnie za wąsko i co chwila jakaś stromizna z mojej strony. A ja już widzę jak staczamy się w dół wprost na Jadrankę, huk i nie możemy się wydostać z auta, bo pasy trzymają.
Ale na szczęście nikogo nie mijaliśmy, spaść nie spadliśmy i dało radę. Przejeżdżamy wioskę Bosankę (to ją Krzysiu ma ustawiona jako cel) i jesteśmy na szczycie. Tak, tak niektórzy pewnie się już domyślili, jesteśmy na szczycie Srđ – czyli w miejscu najpiękniejszej panoramy na Księcia. Parking darmowy, a raczej kilka miejsc.

I jak się Książę prezentuje? Rewelacyjnie :hearts:
Obrazek
Obrazek

Oglądamy i patrzymy na zbroję Księcia. A jest na co popatrzyć :hearts:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Opowiadam synowi, że obejrzymy zbroję Księcia z bliska i wejdziemy na Basztę Minceta - nie wiedziałam, ze później moje opowieści i obietnica się na mnie zemszczą :lol: Ale tak to już jest, dzieci są bardzo pamiętliwe

I jeszcze część mieszkalna
Obrazek

Obrazek


W budynku górnej stacji kolejki są zdjęcia kolejki sprzed, tuż po wojnie i z okresu odbudowy. Ja zrobiłam dwa, akurat podjechała kolejka i grupa się spora wysypała i też te zdjęcia chciała oglądać :twisted:
Obrazek

Obrazek

Kolejka działa do północy, a bilety dla całej rodziny są dość kosztowne

Na szczycie znajduje się kawiarnia. Kawka i taki widok to rewelacyjne połączenie. Szkoda, że nie piję kawki, ale widok i tak jest ok.
Obrazek

Moi Panowie zmęczeni upałem (mimo, że jest dopiero po 10 jest już ponad 30 stopni) siadają pod krzyżem i czekają, aż popstrykam zdjęcia - bo ja pstrykacz jestem :D
Obrazek

Idę jeszcze zobaczyć do muzeum wojny. Chciałam tam wejść (wejście chyba 40 i 20kn, jeśli się nie mylę, a mogę się mylić) i obejrzeć wystawę. W kasie pytam się ile trwa oglądanie i otrzymuję informację, że minimum 40 min – rezygnuję. Mamy jeszcze plan na dziś, może następnym razem się uda.

Panowie już chłodzą auto, a na parkingu pojawiają się kolejny zwiedzający. I to jaki:
Obrazek

Wzgórze z dołu prezentuje się tak
Obrazek

Wsiadam do auta, bo jeszcze trochę kilometrów przed nami. Trzeba obejrzeć jeszcze dziś giermków mojego Królewicza
luk006
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 1511
Dołączył(a): 19.12.2006
Re: ON...

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk006 » 26.06.2013 20:30

Lepiej późno niz wcale, dlatego również melduję się :D .
Ehhh z bólem serca zauważyłem, że posada barmana jest już zarezerwowana ale może to i lepiej, bo cóż to za barman, który lubi skosztować tego lub owego :wink: .
Super relacja, przeczytana dzisiejszego wieczoru jednym tchem.

Pamiętam, że w drugiej połowie lat 80-tych byliśmy z rodzicami w kompleksie Kupari. Oczywiście i niestety jako plażowicze, a nie jako goście hotelowi, gdyż były to czasy, w których tego typu hotele oglądało się od wewnątrz tylko w serialach "Powrót do Edenu" albo w "Dynastii". Na wakacje oczywiście brało się radiomagnetofon Wilga, lornetkę rodem z NRD oraz walkmana Kajtek, bynajmniej nie po to, by umilić czas a raczej by spieniężyć :D .

Utkwiło mi w pamięci kilka rzeczy, po pierwsze dla chłopaka wyrwanego z komuny - może już nie tak głębokiej - Jugosławia zrobiła olbrzymie wrażenie, a kompleks Kupari spowodował, że buzia z wrażenia nie chciała się domknąć jeszcze przez jakiś czas. Oprócz tego - co najważniejsze :D - za hotelem Pelegrin w kierunku Dubrovnika była zlokalizowana chyba jakaś plaża naturystów, co dziwnym trafem również wryło się w moją pamięć ;-).

Nie przynudzam i nie zaśmięcam wspaniałej relacji.

Aaaaa i gdyby była jakaś ciepła posadka, która łączyłaby obowiązki barmana z możliwością degustacji w rozsądnych ilościach, to naturalnie jestem do dyspozycji od zaraz ;-).

P.S.
Zdjęcia Dubrovnika świetne :-)
Ostatnio edytowano 26.06.2013 20:32 przez luk006, łącznie edytowano 1 raz
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012
Re: ON...

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 26.06.2013 20:31

piekara ładny ten książę wygląda z góry :D
....chyba sobie go obejrzę 8 lipca ,jak plany się nie zmienią :wink:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: ON...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 27.06.2013 10:23

Do tej pory żałuję, że będąc tak blisko nie pojechałem na Srd.
To jest ten moment kiedy ten żal narasta...

:(


Pozdrawiam
Olisia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 134
Dołączył(a): 18.06.2007
Re: ON...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Olisia » 27.06.2013 10:44

Jacek S napisał(a):Do tej pory żałuję, że będąc tak blisko nie pojechałem na Srd.
To jest ten moment kiedy ten żal narasta...

:(
Pozdrawiam


ja też nie i żałuję, ale to zawsze jest dobry powód, żeby wrócić i odwiedzić Dubrovnik i wzgórze Srd. :)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: ON...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 27.06.2013 11:08

To już wiem gdzie pojechać w tym sezonie, żeby nie żałować ;-)
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006
Re: ON...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 27.06.2013 12:19

O tak, jeśli kiedykolwiek będziecie w okolicy koniecznie wjedźcie na górę Srd. Naprawdę warto. Niesamowite widoki, Dubrovnik nabiera innego wymiaru...a droga wcale nie jest taka straszna :D
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: ON...

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 27.06.2013 12:37

Rzeczywiście super widok i WARTO. :D :D
Książę z tej perspektywy jest całkiem inny,widać jego ogrom i można odjąć go całościowo wzrokiem, czego nie ma z perspektywy ulic.
Moje zdjęcia też nie oddają w całości jak miasto pięknie komponuje się z wybrzeżem i okolicznymi wysepkami
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 19.05.2011
Re: ON...

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 27.06.2013 14:12

<Aaaaa i gdyby była jakaś ciepła posadka, która łączyłaby obowiązki barmana z możliwością degustacji w rozsądnych ilościach, to naturalnie jestem do dyspozycji od zaraz ;-).>

Złóż podanie o barmana w basenowym barze, jeśli ciebie ktoś posądzi o "podpijanie" to powiesz, że to fale w basenie :oczko_usmiech: :hut:

A mi marzy się etat "Hotelowego Instruktora sNurkowania"...



:papa:
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005
Re: ON...

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 27.06.2013 20:50

luk006 napisał(a):Ehhh z bólem serca zauważyłem, że posada barmana jest już zarezerwowana ale może to i lepiej, bo cóż to za barman, który lubi skosztować tego lub owego :wink: .
...................
Aaaaa i gdyby była jakaś ciepła posadka, która łączyłaby obowiązki barmana z możliwością degustacji w rozsądnych ilościach, to naturalnie jestem do dyspozycji od zaraz ;-).



Spoko - posadą mogę się podzielić :D Pracujemy na zmiany: 12 godzin pracy/12 godzin degustacji :D
Może być :?: :D :papa:
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012
Re: ON...

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 27.06.2013 21:32

Dwa razy w Dubrovniku, a SRD nie zaliczony (był w planach w ubiegłym roku, ale z koleżanką pociągnęły nas uliczki, nasi panowie patrzyli na nas z politowaniem). Fakt, było gorąco, ale my musiałyśmy poczuć klimat wnętrza miasta. ONI: Chcecie to latajta... i statecznym krokiem po głównej ulicy posuwali. Widoki kapitalne, więc muszę zaliczyć!!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
ON...ONA(str.28)... i ONA (str.32) - strona 18
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone