Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i Ormoż

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 17.06.2015 22:23

Onkelz napisał(a):W PZM-ie wydawało mi się że pokazywali mi odcinek płatny w okolicach Mureck (a raczej Trate). Powiedzieli żebym kierował się na Radenci a potem Ormoz. Mógłby się ktoś na ten temat wypowiedzieć? Czy to była próba zniechęcenia mnie do objazdu i chęć namówienia do zakupu winiety czy może raczej dobra rada?

Może czegoś nie wiemy. :?

Mam taką prośbę do Ciebie, abyś poszedł do PZM-u i poprosił o dokładne wskazanie tego odcinka, tak abyśmy
mogli oprzeć się na konkrecie, bo na razie piszesz, że się Tobie wydaje.
Jak już będziesz znał ten odcinek, napiszę do DARS-u i zapytam.

Gdzie w okolicach Mureck/Trate jest ten płatny odcinek.

Jeżeli chodzi o mapkę w Wikipedii, to bardziej zawierzyłbym tej ze strony DARS
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 17.06.2015 22:46

niedługo dowiemy się, że w rzece Murze pomiędzy Mureck a Trate pojawił się potwór i zamknięto most graniczny
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 17.06.2015 22:49

oczywiście most pomiędzy Bad Radkersburg a Gornija Radgona też będzie zamknięty! oczywiście z powodu potwora z Mury, który był widziany...
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 17.06.2015 22:54

Ech chyba mało z was w sklepach pracowało:-) swego czasu prowadziłem kursy techniki sprzedaży postępowania z trudnym klientem itp. W dobie internetu gdzie wyszukiwanie informacji nie jest trudne postępowanie sprzedawcy było książkowe... Gdzieś tam dokładnie nie wiem ale lepiej nie ryzykować przecież te 100zl do całkowitego kosztu podróży nie robi żadnej różnicy. Przecież taki sprzedawca w pzm nie jest głupi. I wie ze skoro ktoś przyszedł do nich i przeplcil na oko prawie 100zl to może naciągnąć go na kolejna sstówę. Taki sprzedawca nie może powiedzieć tu i tu jest odcinek płatny tylko gdzies tam chyba. Wtedy nawet mając nagrania rozmowę nie można mu zarzucić ze oszukiwali. Jeśli by powiedział ze odcinek od ptuj do granicy jest płatny my kupimy winiete a okazało się ze jest bezpłatny mamy pełne prawo zwrócić towar. A sprzedawca musiał by nam oddać za wykorzystana winiete.
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 18.06.2015 13:54

Informuje wszystkich chcących jechać objazdem autostrady w Słowenii, że na trasie Mureck-Lenart-Ptuj-Macelj(HR), G. Radgona-Ptuj-Macelj, G.Radgona-Ljutomer-Ormoż nie ma żadnych płatnych odcinków i nie trzeba kupować winiety słoweńskiej... Mosty na rzece Mura są otwarte i nie zaobserwowano żadnych potworów!
Onkelz
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 17.06.2015
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Onkelz » 18.06.2015 19:03

Dziękuję panowie za szybkie poruszenie tematu. Rzeczywiście odniosłem wrażenie że bardziej chodziło o wciśnięcie mi winiety na Słowenię niż jakieś martwienie się klientem. Oczywiście przy okazji przejazdu koło PZM-u poproszę o szczegółowe pokazanie mi tego odcinka płatnego i podzielę się tą informacją na forum. Tymczasem :wink:
Onkelz
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 17.06.2015
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Onkelz » 18.06.2015 19:37

Wybaczcie mi moją dociekliwość, ale użytkownik WALP wrzucił mapkę z DARS na której jest odnośnik do promet.si Wchodząc tam widać że odcinek Ptuj-Draźenci jest autostradą,a co za tym idzie objęty jest obowiązkiem posiadania winiety. Poprawcie mnie jeśli się mylę.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 18.06.2015 19:51

Do odważnych świat należy, do ciekawych również. :)

Pisałem w ubiegłym roku w tej sprawie do DARS. Odcinek Ptuj - razcep Draženci, jadąc obwodnicą przez nowy most, jest bezpłatny :!:
MEGGI
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 26.01.2011
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) MEGGI » 18.06.2015 20:04

zawsze jedziemy tą drogą i przekraczamy granicę w Ormoz - bardzo fajna trasa
Onkelz
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 17.06.2015
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Onkelz » 18.06.2015 20:15

@walp dzięki za odpowiedź. Widać że jesteś dobrze pochytany w trasie :wink: Ja chyba jednak zdecyduję się na trasę przez Ormoź. Co prawda jadę pierwszy raz ale takie odcinki nie są mi straszne, a jak mam komuś płacić za kawałek autostrady to wolę sobie pojechać boczkiem i pooglądać jak ludzie mieszkają :D
MEGGI
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 26.01.2011
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) MEGGI » 18.06.2015 20:18

przez Ormoż zawsze spokojnie, fajne widoczki ...
nie mam porównania, bo nigdy nie jechaliśmy inną drogą, ale ....
ta nam tak bardzo odpowiada, że nie mamy chęci zmiany czegokolwiek i w tym roku znowu w lipcu przez Ormoż

w zeszłym roku po drodze zahaczyliśmy w Austrii o Zamek Riegersburg - bardzo nam się podobało
Onkelz
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 17.06.2015
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Onkelz » 18.06.2015 20:31

Dzięki, też tak pojadę. Rozumiem że żadnych płatnych mostów po drodze nie ma? A jak z przejazdem na granicy Słoweńsko-Chorwackiej? Trzeba się gdzieś zgłaszać czy normalnie przejeżdżasz? Coś byś jeszcze od siebie doradziła odnośnie tej trasy?
MEGGI
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 26.01.2011
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) MEGGI » 18.06.2015 20:53

żadnych płatnych mostów, na granicy pokazanie paszportów zawsze było tylko formalnością - w zeszłym roku byli już tylko Słoweńcy.
jak zbliżamy się do Ilz w Austrii (tam się zjeżdża z autostrady) wpisuję w nawigację Bad Radkersburg, a potem Ormoż - Słowenia i bez problemów dojeżdżamy, potem na Varażdin (w Austrii po zjeździe z autostrady widoki są super i mimo, że jedzie się przez małe górskie miasteczka - droga jest płynna, bo nigdy nie trafiliśmy na jakiś większy ruch)
Onkelz
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 17.06.2015
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Onkelz » 18.06.2015 21:04

Paszporty? A dowody nie wystarczą? Z Ilz jedziecie cały czas drogą 66? Nawigacja prowadzi mnie przez Schweinz, Kernach (droga L225) a potem znowu na 66, dziwne.
MEGGI
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 26.01.2011
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) MEGGI » 18.06.2015 21:11

pewnie, że dowody wystarczą, my po prostu mamy paszporty dla całej rodziny i jak gdzieś potrzeba to wtedy je pokazujemy,
a drogę sprawdzę, bo wpisujemy i jedziemy .... nigdy nie skupiałam się nad szczegółami ...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i Ormoż - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone