Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i Ormoż

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 21.09.2011 20:21

Jechałem w obie strony przez Ormoż jak jechałem z Holandii do Zagrzebia i z powrotem, raz w dzień raz w nocy, żadnych przygód.
Taki incydent to się chyba praktycznie wszędzie może zdarzyć jak się jakiś debil z wiatrówką trafi...
Humor
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 19.05.2012
Trasa 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Humor » 20.05.2012 17:53

Witam podróżników.. jechał może ktoś tą trasą(z tematu) w tym roku najlepiej jakoś ostatnio ? Pytam bo wybieram się w czerwcu i nie wiem czy się coś nie zmieniło.. może jakieś problemy (przymusowe objazdy) ??? Rok temu były jakieś przebudowy i objazdy trochę pobłądziłem w nocy..
aro_40
Croentuzjasta
Posty: 296
Dołączył(a): 07.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aro_40 » 21.05.2012 09:22

memaka napisał(a):Ormoż. Droga trochę kręta ale pusta. Z Ormoż kierujemy się na Varazdin i obwodnicą/drogą szybkiego ruchu dojeżdzamy do autostrady A4 do Zagrzebia. Ogólnie droga przez Austrię malownicza, Słowenia to lasy. Na granicach ospali/zdziwieni pogranicznicy/celnicy. Wg strony internetowej policji słoweńskiej przejście w Ormoż to lokalne Chorwacko-Słoweńskie, ale nikt nie robi problemu.
Wyjeżdzam 10.07
Pozdrawiam


Czyli w Słowenii lecisz drogą 228 przechodzącą w Chorwacji w 2 ?
Konrad1984
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 09.01.2014
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Konrad1984 » 09.04.2014 20:12

Miał ktoś jeszcze jakieś nieprzyjemne przygody jadąc tą trasą? Post Chinchinki jest z 2011 roku, ja w 2013 roku przetestowałem tę drogę i mimo, że jechaliśmy w nocy/nad ranem to ogólnie cisza i spokój. W Słowenii wręcz jakiś radiowóz przez jakiś czas siedział nam na ogonie i nawet podejrzewaliśmy, że tylko czekają zeby za coś wlepić mandat. Na przejściu granicznym Ormoż w drodze do Chorwacji szybka kontrola paszportów, w drodze powrotnej nawet nikt się do nas nie pofatygował i przejechaliśmy bez niczego. Co prawda po zjeździe w Ilz w Austrii było kilka objazdów (remonty) ale bez problemu przejechaliśmy. W tym roku też planuję tamtędy jechać stąd moja prośba o informację czy takie atrakcje ze strzelaniem w szyby to przypadek odosobniony? Pozdrawiam
memaka
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 18.06.2009
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) memaka » 09.04.2014 20:35

Jeżdżę tamtędy już parę lat i nigdy nie było problemów, fakt, że okolica nieciekawa, ale pusto. Raz źle wyjechałem z dużego ronda i trafiłem w Varazdin :). W tym roku też będę tak jechał, przy okazji tankowanie w Austrii lub w Słowenii (na bezobsługowej stacji Gornja Radgona).
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5742
Dołączył(a): 06.08.2010
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 10.04.2014 12:56

Dwa razy jechałem tą trasą (w 2010 i 2011 r.) i było bardzo przyjemnie - na granicy chorwacko-słoweńskiej właściwie bez kolejki, trasa w Słowenii bardzo pusta, trochę większy ruch między Ilzem a Bad Radkersburgiem (ale też bez problemów się jedzie, a widoki piękne :) ).
W tym roku po trzech latach wracamy do Chorwacji i zamierzamy znowu tamtędy jechać.
areq
Odkrywca
Posty: 119
Dołączył(a): 05.06.2013
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) areq » 10.04.2014 13:54

My rowniez w zeszlym roku jechalismy tytulowa trasa i w te wakacje powtorka.
Przez Austrie piekne widoki i ograniczenia predkosci sa rozsadne a Slowenia i granica tez bezproblemowo.
Konrad1984
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 09.01.2014
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Konrad1984 » 17.04.2014 13:52

Dzięki za informacje. Pojadę na początku sierpnia tą trasą i wolałem się upewnić, że opisywany przypadek był tylko odosobnionym wypadkiem. Tak jak ktoś wyżej napisał - taka sytuacja mogła się zdarzyć wszędzie. Gdybyśmy po każdej tego typu relacji odmawiali sobie kolejnych rzeczy to za jakiś czas wypadałoby nie ruszać się z domu. Jedziemy w sumie trzema samochodami, a że w kupie siła to nic nam nie grozi :)
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 17.04.2014 14:00

Konrad1984 napisał(a):Dzięki za informacje. Pojadę na początku sierpnia tą trasą i wolałem się upewnić, że opisywany przypadek był tylko odosobnionym wypadkiem. Tak jak ktoś wyżej napisał - taka sytuacja mogła się zdarzyć wszędzie. Gdybyśmy po każdej tego typu relacji odmawiali sobie kolejnych rzeczy to za jakiś czas wypadałoby nie ruszać się z domu. Jedziemy w sumie trzema samochodami, a że w kupie siła to nic nam nie grozi :)


Ja też chcę jechać tą trasą ze względu na możliwy korek za Ptujem w noc piątkową i sobotni poranek:) Ale jadę sam zobaczymy jak będzie:)
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 18.04.2014 20:54

Może ktoś wskazać na google gdzie jest ta stacja bezobsługowa co o niej piszecie przeszedłem teraz ludzikiem po miejscowości i znalazłem tylko jedna obsługowa koło lidla:),
memaka
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 18.06.2009
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) memaka » 20.04.2014 19:13

paulr napisał(a):Może ktoś wskazać na google gdzie jest ta stacja bezobsługowa co o niej piszecie przeszedłem teraz ludzikiem po miejscowości i znalazłem tylko jedna obsługowa koło lidla:),

Proszę bardzo, stacja bezobsługowa Maxem, link: https://maps.google.pl/maps?q=gornaja+r ... 53,,0,5.94
lub
http://goo.gl/maps/fgrcM
:papa:
Załączniki:
stacja.PNG
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 20.04.2014 21:08

memaka napisał(a):
paulr napisał(a):Może ktoś wskazać na google gdzie jest ta stacja bezobsługowa co o niej piszecie przeszedłem teraz ludzikiem po miejscowości i znalazłem tylko jedna obsługowa koło lidla:),

Proszę bardzo, stacja bezobsługowa Maxem, link: https://maps.google.pl/maps?q=gornaja+r ... 53,,0,5.94
lub
http://goo.gl/maps/fgrcM
:papa:

Dzięki, czyli to jest po porostu za 3 rondem, a zmyliło mnie to http://goo.gl/maps/Br2fK jak dla mnie to koniec miejscowości, :)

A odwróciłem się w 2 stronę i 95 jest po 1.518 co przy kursie 4,2 daje 6,3zł:)
Konrad1984
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 09.01.2014
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Konrad1984 » 20.04.2014 22:02

Jeśli ktoś z Kolegów będzie jechał tamtędy przed sierpniem to będę wdzięczny za wszelkie nowe uwagi i informacje. Z tego co jeszcze pamiętam to po zjeździe z autostrady w Austrii w terenie zabudowanym było sporo fotoradarów (na szczęście o wszystkich z wyprzedzeniem informował mnie poczciwy Garmin:) Muszę się jeszcze przyznać, że ze względu na objazd i roboty drogowe w środku nocy przypadkowo wjechaliśmy trzema autami jakiemuś chłopu na podwórko ;) oczywiście szybko naprawiliśmy swój błąd i wycofaliśmy się ale pewnie długo gospodarz musiał się zastanawiać co to był za najazd w środku nocy;) na swoje usprawiedliwienie powiem, że na naszych oczach ten sam manewr powtórzył po chwili inny kierowca (z czeskimi blachami), który prawdopodobnie też jechał na wczasy:)
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 07.02.2015 23:43

Odświeżę trochę temat.
Omijamy Słowenię, bez winiety, proponowana trasa jak w tym wątku czyli raczej jak poniżej:
https://www.google.pl/maps/dir/Lubo%C5% ... !3e0?hl=pl
Na drogach czasem można napotkać różne zmiany, możemy się czegoś w tym roku spodziewać ?
Objazd dobrany prawidłowo czy można go jeszcze jakoś zmodyfikować, uprościć ?
lechocz
Cromaniak
Posty: 606
Dołączył(a): 17.01.2013
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechocz » 08.02.2015 01:20

sdolas napisał(a):Odświeżę trochę temat.
Omijamy Słowenię, bez winiety, proponowana trasa jak w tym wątku czyli raczej jak poniżej:
https://www.google.pl/maps/dir/Lubo%C5% ... !3e0?hl=pl
Na drogach czasem można napotkać różne zmiany, możemy się czegoś w tym roku spodziewać ?
Objazd dobrany prawidłowo czy można go jeszcze jakoś zmodyfikować, uprościć ?


Jak Ci pasuje możesz jechać.

Co do zmian i czego się można spodziewać to raczej trudno będzie na 100% określić, gdyż zdarzyć się może wszystko.

Weź pod uwagę, iż do przejechania, od zjazdu nr 138, z autostrady w Austrii, do wjazdu na autostradę Chorwacką (Varażdin 4), będziesz miał do przejechania około 140 km zwykłymi drogami, czyli około 2,5 godzin jazdy.

Natomiast jadąc, cały czas autostradą austriacką przez Graz oraz objazdem Muerc, Lenart, Ptuj aż do wjazdu na autostradę chorwacka w Gornji Macelj, masz do przejechania zwykłymi drogami około 80 km, czyli około godziny z "haczykiem", góra półtorej.

Jest więc realna możliwość zaoszczędzenia, co najmniej 1 godziny, czasu przejazdu.

Może to i niedużo, lecz uważam, że w trakcie kilkunastogodzinnej trasy,jaka mamy do pokonania z wielkopolski w rejon Dalmacji, liczy się każda godzina jaką można "urwać", jadąc jak najwięcej autostradami.

Myślę też, że i bezpieczeństwo, jakie daje dłuższa jazda autostradowa, w takim przypadku jest również nie do pogardzenia. Zwłaszcza w przypadku pokonywania ponad 1000 kilometrowej trasy. :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i Ormoż - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone