Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ominąć autostradę w Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
KarolWitek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 07.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarolWitek » 06.08.2020 21:15

Witam,

Mam pytanko apropo dawno nie poruszanego tematu :)
Czy ktoś w ostatnich 2 latach pominął autostradę jadąc na sam dół Chorwacji? (Ploče / Klek)

Jak to w tej chwili wygląda?
Dostalem informację że jadąc autostradą przez cała Chorwacje zaplace ok 190-200zl w jedna strone - analogicznie wychodzi prawie 400 zł za droge tam i z powrotem.

Wiem ze czasowo wychodzi to dłużej. Ale czy ktoś jechał osatnio? Warto/ nie warto?
Załączniki:
20200806_211503.jpg
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 06.08.2020 21:37

I myślę, że kwota 200 zł jest niedoszacowana...
Czas przejazdu mocno Ci się wydłuży...
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 06.08.2020 21:44

Jechałem bw dwie strony 3 tygodnie temu do Drvenika . Na Hvar jechałem w nocy, spowrotem w dzień. Jak dla mnie super droga. Autosttadą jadę max 120km/h czyli poniżej czasu przejazdu, a starą jedynką jadę z max dopuszczalną. Za autostradę nie płacę, spale mniej paliwa, zrobię mniej kilometrów. A że jadę będę godzinę później? Dla mnie bez znaczenia.
KarolWitek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 07.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarolWitek » 06.08.2020 21:46

piekara114 napisał(a):I myślę, że kwota 200 zł jest niedoszacowana...
Czas przejazdu mocno Ci się wydłuży...


Wiadomo, że autostradą szybciej.
Wiadomo moze byc +/- z 50zl w jedna stronę wiecej.
Chodzi mi bardziej o jakość drogi, ewentualne ciekawe miejsca.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.08.2020 21:46

KarolWitek napisał(a):Witam,

Mam pytanko apropo dawno nie poruszanego tematu :)
Czy ktoś w ostatnich 2 latach pominął autostradę jadąc na sam dół Chorwacji? (Ploče / Klek)

Jak to w tej chwili wygląda?
Dostalem informację że jadąc autostradą przez cała Chorwacje zaplace ok 190-200zl w jedna strone - analogicznie wychodzi prawie 400 zł za droge tam i z powrotem.

Wiem ze czasowo wychodzi to dłużej. Ale czy ktoś jechał osatnio? Warto/ nie warto?

W FAQ jest taki wątek >>> dojazd-stara-droga-przez-plitvice-i-knin-na-poludnie-cro-t17814.html
Starej drogi nie zwinęli :oczko_usmiech:
Niektórzy tak jechali i pewnie są tacy, co tak jadą.
milosz78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 205
Dołączył(a): 15.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) milosz78 » 06.08.2020 21:48

Rok temu omijałem autostradę tylko w części. Powodem były 2 korki na 50 minut i na 40 minut na autostradzie wskazywane przez google mapę. Droga urocza oczywiście ale nie wiem czy bym się ponownie na taki ruch zdecydował. Lasami i górskimi dróżkami poprzez wiele wiosek z ograniczeniem 50 i mniej. Nie wiem czy słusznie ale osobiście jestem ostrożny z przekroczeniami prędkości. Przekraczając z oszczędności może zrobić się niezła strata. Kilometry słabo umykały. Pojeździłem tak pewnie z 2 godziny i wróciłem na autostradę. A całą Chorwację tak przejechać nie bardzo sobie wyobrażam choć wiem , że można. Tak więc moim zdaniem nie warto.
milosz78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 205
Dołączył(a): 15.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) milosz78 » 06.08.2020 21:52

Janusz Bajcer napisał(a):W FAQ jest taki wątek >>> dojazd-stara-droga-przez-plitvice-i-knin-na-poludnie-cro-t17814.html
Starej drogi nie zwinęli :oczko_usmiech:
Niektórzy tak jechali i pewnie są tacy, co tak jadą.

Choć tą część od Karlovac jechałem w tym roku aby zaliczyć plitvickie i tu nie było najgorzej i w miarę pusto aczkolwiek wolno.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 06.08.2020 22:14

Co roku jeżdżę odcinkiem od Karlovaca do Splitu, jak dla mnie ok.
Najgorszy jest odcinek Karlovac - Plitvice, spory ruch, mało miejsc do wyprzedzania. Później im dalej na południe tym lepiej, ruch coraz mniejszy, miejscowości mało, sporo odcinków prostych podjazdy pod górki z dodatkowym pasem. :papa:
Tu możesz trochę poczytać wyciete-z-faq-dojazd-stara-droga-przez-plitvice-i-knin-t32832-210.html?hilit=star%C4%85
tomi999
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 03.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomi999 » 21.06.2021 22:34

Masakra. Jechałem 4 lata temu od Karlovac do Zadaru w nocy i nigdy wiecej . Chyba ze ktos lubi jechac 50 km/h i tłuc sie za innymi
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 21.06.2021 22:59

Całej Jadranki nie zaliczyłem. Ale nie wyobrażam sobie że po 1000km przejechanych nocą że mam jeszcze tłuc 400km wioskami i krętą drogą.8h? 4 h dłużej? Taniej 250 Kun. Owszem widoki piękne, ale mogę zrobić wycieczkę Zadar Split na urlopie w cały dzień, czy wyjdzie 3 czy 4 h w jedną stronę to pikuś. Luz bo mnie ani czas ani zmęczenie nie pogania. Po trasie z Polski to proszenie się o zostanie gwiazdą wydania TVN 24 jako ofiara wypadku. Ktoś ma link może z tego programu Najgorsze Drogi Świata(Najbardziej Niebezpieczne?) czy podobnie gdy Polacy zginęli tam na żywo w programie?
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10881
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 22.06.2021 06:00

Tu chodziło o D1 konkretnie.
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
ominąć autostradę w Chorwacji - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone