Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

odnośnie jechania wzdłuż Balatonu

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
PawelK
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 10.06.2005
odnośnie jechania wzdłuż Balatonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) PawelK » 05.08.2005 00:16

Za parę dni wyjeżdżam do Trogiru(z Elbląga). Jak narazie nastawiam się na trasę Chyżne - Sahy - Budapeszt - Balaton - Letenye i dalej autostradą przez Chorwację.Zastanawia mnie jak wygląda przejazd trasą wzdłuż południowego wybrzeża Balatonu. Jeżeli ktoś z państwa zna tą trasę i wie że np. są tam gigantyczne korki, podobne do występujących często na polskich drogach prowadzących nad Bałtyk, to byłbym wdzięczny za jakieś informacje na temat tej trasy.
bushi
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 01.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) bushi » 05.08.2005 08:00

Jutro mam zamiar zmierzyć się z tą trasą. Nie mam jeszcze własnych doświadczeń, ale zbierałem je wytrwale przez ostatni tydzień.
Wnioski - droga wzdłuż Balatonu jest kontynuacją autostrady M7 ale niestety nie autostradą. Bezwględnie należy pokonać ją nocą, a już zdecydowanie nie próbować przebijać się w ciągu dnia w okresie weekendu. Radzę też wyjatkowo przestrzegać ograniczeń prędkości i zyczę szerokiej drogi.
Jacek Grocvhowalski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 190
Dołączył(a): 07.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek Grocvhowalski » 05.08.2005 08:35

Kilka razy jechałem tą trasą i muszę przyznać, że nie należy ona do najlepszych z uwagi na to, że autostrada kończy się i zaczyna się "normalna" droga przez nie kończące się kurorty leące nad Balatonem. Jeżeli musisz tą tresą jechać, to jedż, ale ja wybrał bym inną. Szreokiej drogi! :sm:
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 05.08.2005 09:33

Ja bedę jechać tą trasą albo w sobote wieczorkiem albo w niedzielę późnym popołudniem.
Myślicie, że będzie duży ruch ( planuję dwu dniowy pobyt w Budapeszcie i chcemy wyjechać w stronę HR albo w sobotę koło 19 albow niedzielę po jakimś zwiedzaniu ...)
PawelK
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 10.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) PawelK » 05.08.2005 09:36

Dziękuję za rady.Zdecyduję się chyba jednak odpuścić sobie ten wariant trasy i pojechać autostradą przez Słowację i przez zachodnie Węgry.
Grzek
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 05.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzek » 05.08.2005 12:50

Ja jechałęm w tym roku wzdłuż Balatonu i nastawiony byłem, że będzie gorzej. Jechałem na początku lipca, a wtedy to u nich jeszcze nie sezon. Autostrada kończy się zaraz za Siofok a potem do Balatonfoldvar nie było najgorzej tylko jest trochę świateł. Za Balatonfoldvar jest kilkanaście kilometrów nowej autostrady. Nie ma jej na żadnej mapie i trzeba uważać bo można przejechać skrzyżowanie. Oznaczenia są skromne i nie mając świadomości, że tam jest autostrada można z rozpędu ją ominąć. Nie pamietam w jakim mieście się kończy ale potem zostaje juz może ze 20km wzdłuż Balatonu. Nie spotkałem się z korkami, jechałem w sobotę rano i wszędzie był luz. Nie wiem jak jest w sierpniu ale może to jescze zależy od pory dnia. Korki to spotkały mnie w Budapeszcie ale chyba dlatego, że było to w piątek po południu w godzinach szczytu. W zeszłym roku jechałem przez Cieszyn, Brno, Wiedeń, Graz, ale remonty dróg na tej trasie trochę mi dały w kość i w tym roku poszukałem innej.
lajkonik
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 08.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) lajkonik » 05.08.2005 14:05

Dobry i sprawdzony wielokrotnie wariant to podróż przez Słowację i zachodnią stroną Węgier. Na Słowacji autostrada zaczyna się za Żyliną i prowadzi aż do samej granicy. Na Węgrzech, jadąc zachodnią stroną, drogi w zupełnie przyzwoitym stanie, stosunkowo mały ruch no i mijamy ich główne zatłoczone centrum turystyczne czyli obszar od Budapesztu aż za Balaton. Przed granicą, jakieś 20km, możliwy nocleg w Nagykanizsa lub też ew Letenye na samej granicy z Chorwacją. Oczywiście mieszkańcy wschodniej strony Polski raczej nie skorzystają z tego wariantu drogi a prawdopodobnie przetną Węgry po przekątnej lub udadzą się prosto na południe przez BIH lub Serbię.
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 05.08.2005 16:30

PawelK napisał(a):Dziękuję za rady.Zdecyduję się chyba jednak odpuścić sobie ten wariant trasy i pojechać autostradą przez Słowację i przez zachodnie Węgry.


przerabialem -popieram - pozdrawiam
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 05.08.2005 16:32

Jacek Grocvhowalski napisał(a):Kilka razy jechałem tą trasą i muszę przyznać, że nie należy ona do najlepszych z uwagi na to, że autostrada kończy się i zaczyna się "normalna" droga przez nie kończące się kurorty leące nad Balatonem. Jeżeli musisz tą tresą jechać, to jedż, ale ja wybrał bym inną. Szreokiej drogi! :sm:


Jacek napisal dokladnie to co napisalbym sam
hubi
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 06.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) hubi » 05.08.2005 19:45

Wielokrotnie pokonywałem tą trasę w nocy i jestem zadowolony. Te miejscowości turystyczne o których mowa nocą są zupełnie puste i jedzie się spokojnie. Ale jeżeli ktoś ma tam zamiar wpaść w godzinach szczytu to współczuję. Zdecydowanie polecam wariant przez Słowenię, no chyba, że będą korki :)))
Ale trzeba być optymistą !!!
Życzę szerokiej bezkorkowej drogi i udanych wczasów.
walidom
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 99
Dołączył(a): 30.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) walidom » 05.08.2005 20:54

hubi napisał(a):Wielokrotnie pokonywałem tą trasę w nocy i jestem zadowolony. Te miejscowości turystyczne o których mowa nocą są zupełnie puste i jedzie się spokojnie. Ale jeżeli ktoś ma tam zamiar wpaść w godzinach szczytu to współczuję. Zdecydowanie polecam wariant przez Słowenię, no chyba, że będą korki :)))
Ale trzeba być optymistą !!!
Życzę szerokiej bezkorkowej drogi i udanych wczasów.

Ja wyjeżdzam w niedziele 7.08 i jadę własnie tą trasą tylko przez przejscie graniczne chochołów (tam niema prawie ruchu i szybko przeskakujesz )
a pózniej banska b. i Szachy ,Budapesz i autostrada M7 do granicy. Jestem tylko ciekaw ile teraz kosztuje autostrada M7 ,bo rok wczesniej sprzedali mi winnetke na dwie M1 iM7 niewiem czemu chodz dokładnie mówiłem ze na M7 i skurczybyki wzieli ponad 2500 forintów.
Jak wracałem bez problemów kupiłem winetke na M7 1800 forintów
A jeszcze jedno trasa ok tylko trzeba uważać na policje czają sie na polaków skubancy!!!!!!!!!!!!!!! :papa: :papa: :papa: :hut: :hut: :hut: :hut: :hut: :hut: :papa: :papa: :papa: :papa: :papa: :papa:
G. Drzycimski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 158
Dołączył(a): 18.07.2005
Trasa nad Balatonem

Nieprzeczytany postnapisał(a) G. Drzycimski » 05.08.2005 21:01

W dzien powszedni nad Balatonem nie jest najgorzej. Wlasnie wrocilem z Cro jechalismy nad Balatonem w dzien, predkosc okolo 50 km na godzine, ale ruch plynny bez korkow no i mozna wykapac sie w Balatonie, polecam.
walidom
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 99
Dołączył(a): 30.07.2005
Re: Trasa nad Balatonem

Nieprzeczytany postnapisał(a) walidom » 05.08.2005 21:27

G. Drzycimski napisał(a):W dzien powszedni nad Balatonem nie jest najgorzej. Wlasnie wrocilem z Cro jechalismy nad Balatonem w dzien, predkosc okolo 50 km na godzine, ale ruch plynny bez korkow no i mozna wykapac sie w Balatonie, polecam.
a jka z winetkami
gdzie kupowałeś??????????????????? :papa: :papa: :papa: :papa: :papa:
G. Drzycimski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 158
Dołączył(a): 18.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) G. Drzycimski » 05.08.2005 21:29

Tak kupowalem na stacji benzynowej przy wjedzie do Budapesztu. Bez problemow poza jezykowymi. Nikt winiet nie kontrolowal, ale wolalem kupic.
walidom
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 99
Dołączył(a): 30.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) walidom » 05.08.2005 21:41

G. Drzycimski napisał(a):Tak kupowalem na stacji benzynowej przy wjedzie do Budapesztu. Bez problemow poza jezykowymi. Nikt winiet nie kontrolowal, ale wolalem kupic.
ile zapłaciłeś za M7 ?
i dzięki za informacje
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
odnośnie jechania wzdłuż Balatonu
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone