Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

odnośnie jechania wzdłuż Balatonu

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
G. Drzycimski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 158
Dołączył(a): 18.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) G. Drzycimski » 05.08.2005 21:44

Sorry nie pamietam tyle tych oplat i walut w drodze, ale nie sa to jakies giganyczne pieniadze. Szkoda tylko ze nie mozna kupic wegierskiej winietki na przejsciu granicznym na Slowacji ulatwilo by to sprawe. Wydawanie winietki tez jest smieszne, bo Pani w kasie notuje numer rejestracyjny i wydaje ci winietke z kwitkiem na twoj samochod. Ja zlapalem winietke i chcialem wychodzic a tutaj dodatkowe biurokratyczne formalnosci.
walidom
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 99
Dołączył(a): 30.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) walidom » 05.08.2005 21:54

to wiem biurokracja i jeszcze raz biurokracja
tez mi to sie nie podoba !!!!!!!
a powiedz gdzie byłeś na cro? w jakim rejonie/
jerryl
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 05.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jerryl » 05.08.2005 21:58

G. Drzycimski napisał(a):Sorry nie pamietam tyle tych oplat i walut w drodze, ale nie sa to jakies giganyczne pieniadze. Szkoda tylko ze nie mozna kupic wegierskiej winietki na przejsciu granicznym na Slowacji ulatwilo by to sprawe. Wydawanie winietki tez jest smieszne, bo Pani w kasie notuje numer rejestracyjny i wydaje ci winietke z kwitkiem na twoj samochod. Ja zlapalem winietke i chcialem wychodzic a tutaj dodatkowe biurokratyczne formalnosci.

.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107708
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.08.2005 22:25

hubi
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 06.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) hubi » 05.08.2005 22:27

walidom napisał(a):
G. Drzycimski napisał(a):Tak kupowalem na stacji benzynowej przy wjedzie do Budapesztu. Bez problemow poza jezykowymi. Nikt winiet nie kontrolowal, ale wolalem kupic.
ile zapłaciłeś za M7 ?
i dzięki za informacje

Ja kupowałem na stacji MOL-a chyba 1480 forintów ale nie jestem pewien wychodzi jakieś 27 pln. Ale szok przy wystawianiu!! Numer rejestracyjny samochod + podpis kierowcy hahahaha uśmiałem się do łez...
G. Drzycimski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 158
Dołączył(a): 18.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) G. Drzycimski » 05.08.2005 22:41

W Cro bylem na wyspie Rab. Polecam bardzo. Tylko angielski tam slabo przydatny bo wyspa opanowana przez niemieckich turystow.
walidom
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 99
Dołączył(a): 30.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) walidom » 05.08.2005 22:49

ja Jadę do omisia stanici.juz wyjeżdzam 7.08 ale popołudniu i muśle ze zadnych korków nie trafie !!!!!!!!!!!!
Juz sie nie mogę doczekać ,chyba pujdę do auta grzać silnik ,juz bym pojechał ale praca i praca mozna o cip....ć.
dzieki za wiadomości
O cholera właśnie przeglądałem prognoze pogody leje , leje całą droge i na miejscu koło Splitu
mickyd
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 04.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mickyd » 05.08.2005 23:11

PawelK napisał(a):Za parę dni wyjeżdżam do Trogiru(z Elbląga). Jak narazie nastawiam się na trasę Chyżne - Sahy - Budapeszt - Balaton - Letenye i dalej autostradą przez Chorwację.Zastanawia mnie jak wygląda przejazd trasą wzdłuż południowego wybrzeża Balatonu. Jeżeli ktoś z państwa zna tą trasę i wie że np. są tam gigantyczne korki, podobne do występujących często na polskich drogach prowadzących nad Bałtyk, to byłbym wdzięczny za jakieś informacje na temat tej trasy.


A kiedy wyjeżdzasz i w jakim składzie. My, rodzina 3 osobowa, jedziemy 13.08 z 3city
PawelK
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 10.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) PawelK » 06.08.2005 20:43

Ja również wyjeżdżam 13.08 w godzinach wieczornych(20.00-21.00) w składzie rodzina 4-osobowa.Jadę trasą nr 7 na Warszawę alę ją omijam jadąc przez Błonie.
jacek-s
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 26.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek-s » 07.08.2005 13:56

walidom napisał(a):
G. Drzycimski napisał(a):Tak kupowalem na stacji benzynowej przy wjedzie do Budapesztu. Bez problemow poza jezykowymi. Nikt winiet nie kontrolowal, ale wolalem kupic.
ile zapłaciłeś za M7 ?
i dzięki za informacje


Na autostrady M1,M3,M5,M7 - jest jedna winietka na 4dni kosztuje 1460 forintów
Pozdrawiam
Jacek
jacdun
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 04.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacdun » 07.08.2005 22:07

Ja jechalem tras przez Balaton i powiem ze jest nienajgorzej, ale przejazd przez Budapeszt to kaszmar. Zaczem znalazlem autostrade M7 to bladzilem 2,5h. Trzeba tam bardzo uwazac bo oznakowanie jest straszne. Jedzie sie wedlug znakow na M7 i one nagle znikaja i sie bladzi, a to autostrada M0 przechodzi w M7 i tego nalezy sie wlasnie trzymac.
mickyd
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 04.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mickyd » 07.08.2005 22:26

PawelK napisał(a):Ja również wyjeżdżam 13.08 w godzinach wieczornych(20.00-21.00) w składzie rodzina 4-osobowa.Jadę trasą nr 7 na Warszawę alę ją omijam jadąc przez Błonie.

Mój mail adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl Proszę o kontakt
mickyd
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 04.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mickyd » 07.08.2005 23:43

PawelK napisał(a):Za parę dni wyjeżdżam do Trogiru(z Elbląga). Jak narazie nastawiam się na trasę Chyżne - Sahy - Budapeszt - Balaton - Letenye i dalej autostradą przez Chorwację.Zastanawia mnie jak wygląda przejazd trasą wzdłuż południowego wybrzeża Balatonu. Jeżeli ktoś z państwa zna tą trasę i wie że np. są tam gigantyczne korki, podobne do występujących często na polskich drogach prowadzących nad Bałtyk, to byłbym wdzięczny za jakieś informacje na temat tej trasy.

Przejaz przez Budapeszt, do tego w sobote to niezbyt dobry pomysł. Tak samo jak trasa wzdłuz Balatonu> Jechałem tak w zeszłym roku. Duzo miejscowośści turystycznych, ograniczenia prędkości. Dosyc trudno sie jesdzie, a tym bardziej w sobotę. jecha łem w piątek i nie było najlepiej.
Ivcia
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 14.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ivcia » 08.08.2005 08:57

My jechalismy "od gory" Balatonu - przez Veszprem, z uwagi na platna M7 i nie bylo tak zle. Raz sie zakorkowalo (w drodze powrotnej, oczywiscie bez zadnego wiadomego powodu).
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
odnośnie jechania wzdłuż Balatonu - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone