Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Oddawanie paszportów

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 10.08.2018 12:45

fly napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
fly napisał(a):pogranicznicy...a nie pani Irenka
chyba to różnica jest ?

Jest różnica - moja tegoroczna gospodyni miała na imię Sandra :wink:

jako moderator to piszesz czy uczestnik dyskusji?


Troszkę więcej poczucia humoru życzę. Bo mnie wpis Janusza rozbawił bez żadnych złych myśli na Twój temat :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.08.2018 12:55

Janusz Bajcer napisał(a):15 razy w Chorwacji traciłem dokumenty z oczu w celu meldunku i wracały.
Jak pojadę 16 raz, też je stracę na chwilę ... :wink:


Nie wiem, może ktoś spoza branży IT, gdzie wszystko kręci się wokół bezpieczeństwa, SIL, itp. itd. to się jest bardziej wrażliwym na własne dane ;) Z drugiej strony, na razie dokumenty traciłem na chwilę z oczu i po chwili je dostawałem i nic się nie stało :wink:
Talaith
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 08.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Talaith » 10.08.2018 13:31

Dzięki wszystkim za odpowiedzi (przypominały bardzo naszą dyskusję;-)).
Napisałam do właściciela i doczekałam się odpowiedzi (znów niemal nienaganną angielszczyzną...) - uznał on, że nie przechowywują danych i że wszystkie zdjęcia są kasowane po odbębnieniu formalności i sprawdzeniu czy wszystko jest ok w mieszkaniu. Z jednej strony zrozumiałe, z drugiej - oboje jesteśmy na bookingu i więc nie jesteśmy anonimowi. Mam nadzieję że - tak jak wspomniał CzechuXX - to wszystko było kwestią lenistwa właściciela.
Nigdy wcześniej nie spotkałam się z czymś takim, pluję w twarz swojemu zmęczeniu i zaskoczeniu. Może nie jestem związana z branżą IT, ale też jestem przeczulona na temat danych. Trzeba było zabrać te dokumenty i spać w samochodzie (chociaż... W 5 osób byłoby ciężko:-D). No nic, nowych IDs chyba nie będziemy wyrabiać. Może wykupić sobie BIK alerty?:-)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 10.08.2018 13:41

Talaith napisał(a): ... Może wykupić sobie BIK alerty?:-)


Nie, lepiej zatrudnić się w czymś podobnym jak Jason Bourne czy inny Bond, tam dają kilka paszportów :)
Talaith
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 08.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Talaith » 10.08.2018 14:12

Hah, chcę*___* to rozwiązałoby tyle potencjalnych problemów:-D
ZAQ_12
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 28.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZAQ_12 » 10.08.2018 14:45

Hej,
w mojej rezerwacji dokonanej przez Airbnb widnieje taka informacja:
"..... Informujemy, że właściciel ma prawny obowiązek rejestracji pobytu wszystkich gości w celu zapewnienia zakwaterowania. W tym celu poprosi Państwa o udostępnienie dokumentów osobistych wszystkich osób będących w kwaterze...."
więc chyba możemy być spokojni :)
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 10.08.2018 15:01

ZAQ_12 napisał(a):Hej,
w mojej rezerwacji dokonanej przez Airbnb widnieje taka informacja:
"..... Informujemy, że właściciel ma prawny obowiązek rejestracji pobytu wszystkich gości w celu zapewnienia zakwaterowania. W tym celu poprosi Państwa o udostępnienie dokumentów osobistych wszystkich osób będących w kwaterze...."
więc chyba możemy być spokojni :)

jak należy rozumieć to słowo?
pozdro
fly
stokrotkapolna
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 20.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) stokrotkapolna » 10.08.2018 15:12

Z reguły chcą od nas dowody osobiste bądź paszporty, bo Właściciele muszą nas wpisać do księgi gości i odprowadzić np.podatek klimatyczny. Muszą też wiedzieć kto przebywa pod ich dachem... Czy w Łebie , Kołobrzegu czy Chorwacji zawsze chcieli od nas dokumentu tożsamości.
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 10.08.2018 15:37

20 proc całego dochodu Chorwacji jest z turystyki. Biorą a dokumenty i nas zgłaszają. Dzięki temu wiemy też ilu z danego kraju jest gości.
Chcecie wychodzić na dzikich, wasza sprawa. Ja nie zmienię postępowania bo po prostu nie ma się o co bać.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 10.08.2018 15:47

Garo&Justa napisał(a):20 proc całego dochodu Chorwacji jest z turystyki. Biorą a dokumenty i nas zgłaszają. Dzięki temu wiemy też ilu z danego kraju jest gości.
Chcecie wychodzić na dzikich, wasza sprawa. Ja nie zmienię postępowania bo po prostu nie ma się o co bać.


Rozróżniasz danie komuś dokumentu na 1 dzień dzień aby to zrobił od spisania odpowiednich danych z Twojego dokumentu gdy masz go cały czas na oku? Tak pytam aby się upewnić :)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 10.08.2018 15:57

Garo&Justa napisał(a):Chcecie wychodzić na dzikich, wasza sprawa. Ja nie zmienię postępowania bo po prostu nie ma się o co bać.

Widzę, że jak zwykle wyodrębniły się dwie "szkoły", czyli "przez Czechy i Austrię" oraz "przez Słowenię i Węgry" oczywiście z pewnymi modyfikacjami. :oczko_usmiech:

Ja dokumentów nie zostawiam i nie będę i nie uważam, że jestem dziki. :wink:
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 10.08.2018 16:05

Ty nie nie musisz się uważać ale nie chcąc oddać dokumentów, albo je dając i jednoczesnie kukając zza ramienia gospodarza co z nimi robi.... Z pewnością pomysli on - jakis dziki przyjechal...
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107682
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.08.2018 16:08

Dwie szkoły oddawania dokumentów właścicielom kwater :wink:

1. oddać dokumenty potrzebne właścicielowi w celu meldunku i czekać na oddanie.
2. trzymając dokumenty w ręce podyktować właścicielowi dane potrzebne do meldunku.
ZAQ_12
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 28.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZAQ_12 » 10.08.2018 16:12

Nie mają prawa zatrzymywać paszportów przez cały okres pobytu.
Ja za każdym razem "grzecznie proszę" tonem nie znającym sprzeciwu, aby mi dokumenty oddać kolejnego dnia. Bo co w przypadku kontroli na drodze, wizyty w szpitalu etc.?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107682
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.08.2018 16:19

Nie miałem przypadku, aby na kwaterze właściciel trzymał dokumenty przez cały okres pobytu.
Na dużych kempingach dokumenty rodziny były na recepcji, ale jako kierowca swój miałem przy sobie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Oddawanie paszportów - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone