Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Oddawanie paszportów

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 10.08.2018 20:36

CzechuXX napisał(a): ... Czyli Niemcy też są dzikusami ;)
Chyba nie aż takimi ;) Prawo sobie a zwyczaj sobie. Na kempingach wszyscy Niemcy grzecznie oddają swoje dokumenty, które przez cały okres pobytu przechowywane są w recepcji w przegródkach bądź sejfie.
Dotychczas tylko na 1 małym, przydomowym kempingu spotkałam się z sytuacją spisania danych i oddania dokumentów oraz na kemp. Dole w Zivogosce spisano dane a w depozycie została karta CCI bo ją akceptowali, gdybyśmy jej nie mieli też chcieliby zostawić dokumenty. Wszystkie pozostałe kempingi dokumenty zatrzymywały, niektóre tylko 1 członka załogi a niektóre wszystkich. Nie było jednak problemu np. gdy potrzebowaliśmy dokumentów na wyjazd do BiH, po prostu nam je oddano mimo, że za kemping jeszcze nie płaciliśmy, bo zawsze płaci się w dniu wyjazdu. Wiem, że tak być nie powinno ale wygląda na to, że u nich to prawo zwyczajowe i tak samo potulnie oddają wszystkie narodowości.
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 10.08.2018 20:47

I wszystko jasne.
Można zarozumialstwo schowac pod taflą jadranu
CzechuXX
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 19.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) CzechuXX » 10.08.2018 21:07

gusia-s napisał(a):
CzechuXX napisał(a): ... Czyli Niemcy też są dzikusami ;)
Chyba nie aż takimi ;) Prawo sobie a zwyczaj sobie. Na kempingach wszyscy Niemcy grzecznie oddają swoje dokumenty, które przez cały okres pobytu przechowywane są w recepcji w przegródkach bądź sejfie.
Dotychczas tylko na 1 małym, przydomowym kempingu spotkałam się z sytuacją spisania danych i oddania dokumentów oraz na kemp. Dole w Zivogosce spisano dane a w depozycie została karta CCI bo ją akceptowali, gdybyśmy jej nie mieli też chcieliby zostawić dokumenty. Wszystkie pozostałe kempingi dokumenty zatrzymywały, niektóre tylko 1 członka załogi a niektóre wszystkich. Nie było jednak problemu np. gdy potrzebowaliśmy dokumentów na wyjazd do BiH, po prostu nam je oddano mimo, że za kemping jeszcze nie płaciliśmy, bo zawsze płaci się w dniu wyjazdu. Wiem, że tak być nie powinno ale wygląda na to, że u nich to prawo zwyczajowe i tak samo potulnie oddają wszystkie narodowości.


Powtórzę się. W Polsce takie coś jest czynem karalnym.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 10.08.2018 21:32

CzechuXX napisał(a):
gusia-s napisał(a):
CzechuXX napisał(a): ... Czyli Niemcy też są dzikusami ;)
Chyba nie aż takimi ;) Prawo sobie a zwyczaj sobie. Na kempingach wszyscy Niemcy grzecznie oddają swoje dokumenty, które przez cały okres pobytu przechowywane są w recepcji w przegródkach bądź sejfie.
Dotychczas tylko na 1 małym, przydomowym kempingu spotkałam się z sytuacją spisania danych i oddania dokumentów oraz na kemp. Dole w Zivogosce spisano dane a w depozycie została karta CCI bo ją akceptowali, gdybyśmy jej nie mieli też chcieliby zostawić dokumenty. Wszystkie pozostałe kempingi dokumenty zatrzymywały, niektóre tylko 1 członka załogi a niektóre wszystkich. Nie było jednak problemu np. gdy potrzebowaliśmy dokumentów na wyjazd do BiH, po prostu nam je oddano mimo, że za kemping jeszcze nie płaciliśmy, bo zawsze płaci się w dniu wyjazdu. Wiem, że tak być nie powinno ale wygląda na to, że u nich to prawo zwyczajowe i tak samo potulnie oddają wszystkie narodowości.

Powtórzę się. W Polsce takie coś jest czynem karalnym.
No ale co z tego? to nie dzieje się w PL tylko w Cro. Idź i się tam kop z przysłowiowym koniem. Nie dasz to żegnamy, szukaj sobie innego kempingu. Komu będziesz tam się skarżył, do ambasady zadzwonisz i rozkręcisz aferę międzynarodową :?:
To jest nagminna praktyka, zwyczaj, i jak wspomniałam nie tyczy się tylko nas ale i wszystkich innych narodowości. Tyle, że może tacy Niemcy, Anglicy, Francuzi, Włosi i jeszcze wiele innych narodowości są mniej wyczuleni na punkcie kradzieży danych i nie myślą, że ktoś ich w ten sposób chce oskubać. Nie wiem.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 10.08.2018 21:50

gusia-s napisał(a): No ale co z tego? to nie dzieje się w PL tylko w Cro. Idź i się tam kop z przysłowiowym koniem. Nie dasz to żegnamy, szukaj sobie innego kempingu. Komu będziesz tam się skarżył, do ambasady zadzwonisz i rozkręcisz aferę międzynarodową :?:

Przyznam, że nie wiem jak to jest w Chorwacji, bo nie korzystam tam z kempingów. W ubiegłym roku na kempingu w Toskanii poprosili o documento di identita. Wytłumaczyłem, że nie zostawię i dlaczego. Poproszono w zamian o depozyt 100 euro i to zostawiłem.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 10.08.2018 22:24

walp napisał(a):
gusia-s napisał(a): No ale co z tego? to nie dzieje się w PL tylko w Cro. Idź i się tam kop z przysłowiowym koniem. Nie dasz to żegnamy, szukaj sobie innego kempingu. Komu będziesz tam się skarżył, do ambasady zadzwonisz i rozkręcisz aferę międzynarodową :?:

Przyznam, że nie wiem jak to jest w Chorwacji, bo nie korzystam tam z kempingów. W ubiegłym roku na kempingu w Toskanii poprosili o documento di identita. Wytłumaczyłem, że nie zostawię i dlaczego. Poproszono w zamian o depozyt 100 euro i to zostawiłem.
We Włoszech na kempie byłam tylko 1x, kemp mały ale o ile dobrze pamiętam to przy meldunku też kserował gość dokumenty po czym je oddał. Jakoś nie protestowaliśmy przyzwyczajeni do tego typu procedur.
Depozyt, który zostawiłeś też raczej niczym nie jest uzasadniony bo to raptem równowartość za góra 2 doby pobytu i co niby miał gwarantować skoro dane i tak już sobie spisali? Wiedzieli więc kto się melduje u nich to po co jeszcze żądali kasy?
Także jak nie kijem to go pałką ;)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 10.08.2018 22:39

gusia-s napisał(a):Depozyt, który zostawiłeś też raczej niczym nie jest uzasadniony bo to raptem równowartość za góra 2 doby pobytu i co niby miał gwarantować skoro dane i tak już sobie spisali?

Mimo wszystko, wolę zostawić depozyt, niż dokument.
gusia-s napisał(a):Wiedzieli więc kto się melduje u nich to po co jeszcze żądali kasy?

Pewnie na ewentualne zniszczenia. (bo my lubimy zabalować). :oczko_usmiech:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 10.08.2018 22:46

walp napisał(a):
gusia-s napisał(a):Depozyt, który zostawiłeś też raczej niczym nie jest uzasadniony bo to raptem równowartość za góra 2 doby pobytu i co niby miał gwarantować skoro dane i tak już sobie spisali?
Mimo wszystko, wolę zostawić depozyt, niż dokument.
No proste.
walp napisał(a):
gusia-s napisał(a):Wiedzieli więc kto się melduje u nich to po co jeszcze żądali kasy?

Pewnie na ewentualne zniszczenia. (bo my lubimy zabalować). :oczko_usmiech:
Strach się bać koło Was stać :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.08.2018 22:47

Dowodu i paszportu nie zostawiam więcej niż na czas potrzebny do zameldowania, które to w pewnych krajach jest konieczne. Zwykle melduję się na bieżąco w momencie przyjazdu i zabieram dokument. Czasem sam wpisuję dane do książki i jest to zależne od kraju. Zostawianie dokumentów na czas pobytu nie jest ani mądre, ani potrzebne. Jeśli się nie mylę dokument poza strefą Schengen musimy mieć zawsze przy sobie.
Wypożyczalnie np. kajaków "załatwiam" prawem jazdy.
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 10.08.2018 23:04

Ale tu nie chodzi o zostawianie na cały pobyt.
Z reguły gospodarz bierze i oddaje, czasem i na drugi dzień. W miejscu gdzie byliśmy juz 4 razy w ogóle nie biorą.
Bardzo nieufnie podchodzicie i w stosunku do Czechow czy Słoweńców mozecie sie wyróżniać. Caly czas podkreślam ze jedziecie do ludzi którzy są wam życzliwi.
Zgadzam sie ze trzeba dbac o swoje dane ale nie dzikujcie. Google wie o was wiecej niz 4 miliony Chorwatów
CzechuXX
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 19.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) CzechuXX » 11.08.2018 11:29

gusia-s napisał(a):No ale co z tego? to nie dzieje się w PL tylko w Cro. Idź i się tam kop z przysłowiowym koniem. Nie dasz to żegnamy, szukaj sobie innego kempingu.



No i żegnamy. Jest tam tak duża konkurencja, że to im powinno bardziej zależeć.
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 11.08.2018 11:40

U nas w tym roku nie zabierali tylko fotki sobie robili.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.08.2018 13:00

CzechuXX napisał(a):
gusia-s napisał(a):No ale co z tego? to nie dzieje się w PL tylko w Cro. Idź i się tam kop z przysłowiowym koniem. Nie dasz to żegnamy, szukaj sobie innego kempingu.



No i żegnamy. Jest tam tak duża konkurencja, że to im powinno bardziej zależeć.

A jak na kolejnych kempingach też trzeba zostawić dokumenty, to przejazd na inne :?: :?: :?:
CzechuXX
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 19.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) CzechuXX » 11.08.2018 17:02

Janusz Bajcer napisał(a):
CzechuXX napisał(a):
gusia-s napisał(a):No ale co z tego? to nie dzieje się w PL tylko w Cro. Idź i się tam kop z przysłowiowym koniem. Nie dasz to żegnamy, szukaj sobie innego kempingu.



No i żegnamy. Jest tam tak duża konkurencja, że to im powinno bardziej zależeć.

A jak na kolejnych kempingach też trzeba zostawić dokumenty, to przejazd na inne :?: :?: :?:


Nie wierzę, że są takim zacofanym narodem. A wręcz jestem przekonany, że w pierwszym byśmy doszli do porozumienia.
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 11.08.2018 17:44

Cze!
wystarczy powołać się na art. 26. chorwackiej ustawy o dowodach osobistych i danych osobowych.
Ponadto
http://split-turizam.com/vijesti/savjet ... a-gostiju/
...ten artykuł ciekawszy http://www.turizmoteka.hr/ekstra/top-st ... u-gostiju/
pozdro
fly
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Oddawanie paszportów - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone