Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Obwodnica Budapesztu

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
LFB
Croentuzjasta
Posty: 184
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) LFB » 15.07.2010 14:50

A jak wygląda M0 pomiędzy M1 a M7, czytałem że to zwykła jedno jezdniowa droga, która w piątki niemiłosiernie się korkuje. Ktoś wie jak z nią jest?
Owain
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 50
Dołączył(a): 26.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Owain » 15.07.2010 15:02

Wystarczy sobie wujkową googlowa mapkę zapodać by zobaczyć że po dwa pasy w każdą stronę, skoro satelita fotke zrobił to chyba dwóch pasów nie zburzyli?:) Co wcale nie przeczy temu że się może korkować, kiedyś wracałem stopem (chyba w 1998) z Hiszpanii to pod Norymbergą był kilkunastokilometrowy korek a auta jechały 20 km/h pomimo że było po trzy albo cztery pasy w każdą stronę...
Bona
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 03.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bona » 16.07.2010 08:16

Jak wygląda sytuacja z łącznikiem autostrady M3 od Miszkolca i M0 w okolicach Godello przed Budapesztem, to zdaje sie M31 jest oznakowane, czy jest już moze otwarty, gdzieś czytałem że w lipcu mają otworzyć.
Może ktoś tam ostatnio jechał?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.07.2010 08:40

Bona napisał(a):Jak wygląda sytuacja z łącznikiem autostrady M3 od Miszkolca i M0 w okolicach Godello ?

Sytuacja wygląda OK ;-)
Nie szukaj numerów dróg na mapie itp.
Jadąc M-3 od Miskolca wjeżdzasz na M-0 w okolicy GODOLO bez jakiegokolwiek kombinowania i myślenia.
Na M-0 wybierasz właściwy zjazd na inna autostradę i po problemie.

A co do terminu otwarcia w lipcu to nic na ten temat nie wiem bo w ub. roku jechałem i już był ten zjazd z M-3 na M-0 otwarty ;-)
Bona
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 03.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bona » 16.07.2010 09:08

Chyba mnie trochę źle zrozumiałeś, wiem o zjeździe z M3 na M0 lecz z tego co wiem węgrzy budowali łącznik-skrót M31 który zaczynał się w okolicy Godello ok 12 km, który skracał drogę ( nie trzeba sie wracać z "bram" centrum budapesztu na M0 tylko praktycznie lekko po skosie z M3 na M0 i dalej. Na Google Earth dobrze to widać tzn zaawansowane prace, podobno mieli otworzyć w czerwcu potem w lipcu dlatego pytam.
Jeżeli coś namieszałem i nie wiem tego co Ty wiesz to sorry.
Owain
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 50
Dołączył(a): 26.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Owain » 16.07.2010 09:33

Chyba faktycznie cie Piotrek nie zrozumiał, skoro wszędzie zapowiadają że miała być otwarta w czerwcu 2010 to rok temu nie mógł nią jechać. Obawiam sie jednak że bedzie obsuwa (powodzie, kryzys). A tutaj aby było jasne o czym piszemy:

http://hu.wikipedia.org/w/index.php?tit ... 0420180447
Bona
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 03.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bona » 16.07.2010 11:32

Dzięki Owain za pomoc, ten link chyba wszystko wyjaśnia.
Tygrys
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 254
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tygrys » 22.07.2010 15:39

Bona napisał(a):Chyba mnie trochę źle zrozumiałeś, wiem o zjeździe z M3 na M0 lecz z tego co wiem węgrzy budowali łącznik-skrót M31 który zaczynał się w okolicy Godello ok 12 km, który skracał drogę ( nie trzeba sie wracać z "bram" centrum budapesztu na M0 tylko praktycznie lekko po skosie z M3 na M0 i dalej. Na Google Earth dobrze to widać tzn zaawansowane prace, podobno mieli otworzyć w czerwcu potem w lipcu dlatego pytam.
Jeżeli coś namieszałem i nie wiem tego co Ty wiesz to sorry.


Wracałem 20 lipca M31 nadal nie otwarta i zygzak M0 - ok 5 km M5 - M0 nadal aktualny.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.07.2010 15:56

Bona napisał(a):Chyba mnie trochę źle zrozumiałeś, wiem o zjeździe z M3 na M0 lecz z tego co wiem węgrzy budowali łącznik-skrót M31 który zaczynał się w okolicy Godello ok 12 km, który skracał drogę.....

No fakt, pogadaliśmy sobie o 2 róznych trasach :lol:
W ramach rehabilitacji:
Wegrzy zapowiadaja otwarcie tego łącznika 26 lipca 2010 r.

Link do wiadomości ale tylko w nieludzkim języku :lol:
Idzik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 196
Dołączył(a): 08.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Idzik » 22.07.2010 21:37

no jechalem obwodnicą tydzień temu (w strone PL) ... trwają jeszcze prace na lewym odcinku (w strone Cro) ....
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 29.07.2010 22:58

14 lipca jadąc do CRO wjechałem w centrum i kluczyłem :oops:
29 lipca wracając z CRO pojechałem MO i było OK :D
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 22.08.2010 20:04

No to ja odwrotnie :wink: Januszku ...

14 sierpnia około 10.30. (DO) wjechałem na obwodnicę i straciliśmy 1,5 - 2 godzinki w korku (roboty drogowe - po obu stronach), wczoraj wjechałem w Budapeszt (OD) - około 15.00. - 1/2 godzinki kluczenia .

Nie ma reguły - "czasem słońce, czasem deszcz ..." :).
Pozdrawiam
serciu
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 70
Dołączył(a): 10.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) serciu » 23.08.2010 09:59

polecam zaplanować sobie przejazd przez Budapeszt w nocy (ja jechałem po 2) i navi nas poprowadziła bez problemu i to jeszcze przez same największe atrakcje :P
Piotr53
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 28.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr53 » 31.08.2010 08:56

Witam
Jadę do Chorwacji 4 września. Czy mogę śmiało śmigać w okolicach Godolo w kierunku M0 a później w kierunku M7 czy są jeszcze jakieś problemy i trzeba kluczyć?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 31.08.2010 15:43

Piotr53 napisał(a):Witam
Jadę do Chorwacji 4 września. Czy mogę śmiało śmigać w okolicach Godolo w kierunku M0 a później w kierunku M7 czy są jeszcze jakieś problemy i trzeba kluczyć?


Możesz jechać śmiało, tylko trzeba dobrze wypatrywać zjazdu na M7, bo przed zjazdem jest poszerzana prawa nitka M0 i czasem sznur tirów tablicę zjazdu na M7 skutecznie zasłania (tak jak mnie) i trochę później kluczyłem :oops:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Obwodnica Budapesztu - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone