Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Obwodnica Budapesztu

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Tygrys
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 254
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tygrys » 14.09.2009 18:05

wilga napisał(a):
Tygrys napisał(a):Czy czesc trasy M0 tzreba przejechać trasą M5 to masz na myśli ten odcinek http://maps.google.pl/?ie=UTF8&ll=47.37464,19.169426&spn=0.058241,0.108147&t=h&z=13 czy jescze jekiś inny o którym nie wiemy


Tak, chodzi właśnie o ten odcinek. Tutaj lepiej to widać.
Pewnie dlatego, że odcinek pomiędzy M0 za mostem na Dunaju, a skrzyżowaniem M0 i M5 jest jeszcze nie gotowy. Po ciemku trudno było mi ocenić stan prac przy brakującym odcinku M0.
Natomiast bardzo ładnie przejeżdza się M31, który łączy M0 z M3.


Bradzo ładnie przejęzdza sie M31 ??? chyba palcem po mapie :lool: ja jechałem 30go sierpnia i wracałem 12 września i odcinek ten był jeszcze nie oddany. Drogowskazy pozaklejane, a przed zjazdami betonowe zapory.
ASIULA HK
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 33666
Dołączył(a): 15.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASIULA HK » 18.09.2009 22:56

My jechaliśmy M0 do i z Cro, powiem szczerze, bez problemów. Jadąc do Chorwacji, musieliśmy uważać, bo na obwodnicy złapał nas deszcz, ale moim zdaniem, oznaczenie jest OK, jak oczywiście wiesz na jaką trasę wypaść. :D
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 19.09.2009 12:47

To chyba zależy jak się trafi.

Jadąc "do" mnie podkusiło :twisted: - wjechałem na M0 ok. 16.00, wyjechałem na M7 o... 17.40.

Z powrotem przez miasto - wjazd 15.30 - wyjazd na M3 - 16.05.

Polecam natomiast M0 w wypadku jazdy w kierunku na Szeged (M5).

PZDR
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.09.2009 19:25

Rafał K napisał(a):....Polecam natomiast M0 w wypadku jazdy w kierunku na Szeged (M5).....

100 % zgody.
M0 na odcinku pomiędzy M3 a M7 to lekkie nieporozumienie.
Niejednokrotnie szybciej idzie przejechać przez centrum Budapesztu niż jechać 65 km M0 pomiędzy dwoma autostradami.
Natomiast jak ktoś jedzie na M5 to tak jak sugeruje Rafał - wtedy przez M0 jest szybciej niz przez miasto.
wskalski
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 29.09.2009
obwodnica na północy???

Nieprzeczytany postnapisał(a) wskalski » 30.09.2009 18:50

jadę do CRO za dwa tygodnie, na tą okoliczność kupiłem sobie mapę Europy i co widzę?... jest jakaś obwodnica na północy Budapesztu, z M3 na M7 byłoby tylko rzut beretem... ani mapa w necie ani mój GPS tego odcinka nie mają - ktos coś wie może...????....
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 30.09.2009 19:35

Poczytaj posty wcześniejsze, w tym mój.
Pozdrówki!
Użytkownik usunięty
Re: obwodnica na północy???

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.09.2009 20:03

wskalski napisał(a):...., z M3 na M7 byłoby tylko rzut beretem...

Przejazd obwodnicą M0 z M3 na M7 jak pisałem w poście tuż nad Twoim to "jedyne" 65 km, wiec nie aż taki rzut beretem :wink:
W godzinach wieczornych czy nocnych szkoda sobie zawracać głowy obwodnicą bo przez miasto zdecydowanie krócej.
Nie potrzebujesz ani mapy ani żadnego innego "dźipiesa" wszystko jest na drodze napisane - wystarczy czytać :lol:
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006
Re: obwodnica na północy???

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 30.09.2009 21:03

wskalski napisał(a):jadę do CRO za dwa tygodnie, na tą okoliczność kupiłem sobie mapę Europy i co widzę?... jest jakaś obwodnica na północy Budapesztu, z


Obwodnicy Bydapesztu brakuje jeszcze właśnie odcinka północno zachodniego. Objechać miasto można mniej więcej od godz. 12 do 9, zgodnie ruchem wskazówek zegara :) .
wskalski
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 29.09.2009
Re: obwodnica na północy???

Nieprzeczytany postnapisał(a) wskalski » 30.09.2009 21:24

gospodarz napisał(a):
wskalski napisał(a):jadę do CRO za dwa tygodnie, na tą okoliczność kupiłem sobie mapę Europy i co widzę?... jest jakaś obwodnica na północy Budapesztu, z


Obwodnicy Bydapesztu brakuje jeszcze właśnie odcinka północno zachodniego. Objechać miasto można mniej więcej od godz. 12 do 9, zgodnie ruchem wskazówek zegara :) .


tą południową to znam - wolę przez miasto...... - czyli mam mapę na wyrost z ukończoną obwodnicą północną... :lol:
Tygrys
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 254
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tygrys » 22.06.2010 10:13

Nie wie ktoś czy nadal w tym miejscu trzeba jechać obwodnicą jak opisane poniżej czyli kawałek M5 czy już może zrobili ten odcinek i wystarczy trzymać się tylko M0?


Tygrys napisał(a):
wilga napisał(a):... Część trasy trzeba pokonać M5, część M0 to nie autostrada, ale stara droga szybkiego ruchu. Najpewniej jest pilnować oznaczeń dróg namalowanych na jezdni i mieć spostrzegawczego pilota...


Czy czesc trasy M0 tzreba przejechać trasą M5 to masz na myśli ten odcinek http://maps.google.pl/?ie=UTF8&ll=47.37464,19.169426&spn=0.058241,0.108147&t=h&z=13 czy jescze jekiś inny o którym nie wiemy
HAncur
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 695
Dołączył(a): 29.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) HAncur » 22.06.2010 10:36

Obwodnica Budapesztu jest cała otwarta - sprawdzaliśmy 29 maja, jadąc do Cro od strony Miszkolca
Bona
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 03.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bona » 22.06.2010 11:03

Czy cała M0 jest gotowa jako autostrada czy jeszcze gdzieś sie zjeżdza ,objezdza jakieś roboty itp. Czy po prostu lecimy M0 np. z M3 i wskakujemu na kolejne autostrady odchodzące od Budapesztu.
Na mapach węgierskich autostrad wygląda tak jak pisze mój przedmówca czyli wszystko gotowe, lecz chciałbym potwierdzenia od kogoś kto faktycznie tamtędy ostatnio jechał.
HAncur
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 695
Dołączył(a): 29.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) HAncur » 22.06.2010 11:19

Myśmy nic nie objeżdżali.
Tygrys
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 254
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tygrys » 22.06.2010 16:08

Bona napisał(a):Czy cała M0 jest gotowa jako autostrada czy jeszcze gdzieś sie zjeżdza ,objezdza jakieś roboty itp. Czy po prostu lecimy M0 np. z M3 i wskakujemu na kolejne autostrady odchodzące od Budapesztu.
Na mapach węgierskich autostrad wygląda tak jak pisze mój przedmówca czyli wszystko gotowe, lecz chciałbym potwierdzenia od kogoś kto faktycznie tamtędy ostatnio jechał.


Ja jechałem we wrześniu zeszłego roku z M3 obwodnicą do M7 i robót na drodze nie widziałem, przejeżdżało się gładko. Jednak w tym właśnie miejscu http://maps.google.pl/?ie=UTF8&ll=47.37464,19.169426&spn=0.058241,0.108147&t=h&z=13 M0 pokrywało się z M5 czyli w praktyce ok 5 kilometrów trzeba było przejechać M5. Akurat się ściemniło gdy tamtędy przejeżdżałem i gdy zobaczyłem tabliczkę CENTRUM to oczywiście pojechałem w drugą stroną, a to był błąd i musiałem zawracać przy najbliższym zjeździe. Bardzo prawdopodobne że już zrobili ten odcinek tym bardziej że na zdjęciu googla widać że "ślimaki" już były prawie gotowe i że docelowo M0 ma iść w tym miejscu na wprost stąd moje pytanie o potwierdzenie tego przez kogoś kto ostatnio M0 jechał.
Tygrys
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 254
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tygrys » 25.06.2010 10:31

Tygrys napisał(a):
wilga napisał(a):
Tygrys napisał(a):Czy czesc trasy M0 tzreba przejechać trasą M5 to masz na myśli ten odcinek http://maps.google.pl/?ie=UTF8&ll=47.37464,19.169426&spn=0.058241,0.108147&t=h&z=13 czy jescze jekiś inny o którym nie wiemy


Tak, chodzi właśnie o ten odcinek. Tutaj lepiej to widać.
Pewnie dlatego, że odcinek pomiędzy M0 za mostem na Dunaju, a skrzyżowaniem M0 i M5 jest jeszcze nie gotowy. Po ciemku trudno było mi ocenić stan prac przy brakującym odcinku M0.
Natomiast bardzo ładnie przejeżdza się M31, który łączy M0 z M3.


Bradzo ładnie przejęzdza sie M31 ??? chyba palcem po mapie :lool: ja jechałem 30go sierpnia i wracałem 12 września i odcinek ten był jeszcze nie oddany. Drogowskazy pozaklejane, a przed zjazdami betonowe zapory.



Tak było rok temu, a nie wiecie czy może ten skrót czyli M31 jest już przejezdne?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone