Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
JoankaUK
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 19.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoankaUK » 12.07.2020 16:29

Zbliżamy się do powrotu do domu. W stronę Cro udało nam się przejechać Mureck- Cvetlin, ale później pojawiły się informacje o zawróconych autach. A jak sytuacja wygląda w drugą stronę? Też obowiązuje ten sam zakaz i trzeba korzystać z autostrady, czy można przejechać bokiem?
desloch
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 09.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) desloch » 13.07.2020 09:18

kalinero napisał(a):Witam wszystkich!

A takie pytanko: czy można bez winiety przejechać ten kawałek (ok. 300m) autostrady od granicy austriacko-słoweńskiej w Spielfeld i zjechać od razu pierwszym zjazdem?

Mówię o takiej sytuacji:
Screen Shot 2020-07-11 at 20.25.49.png


Wg mnie można przejechać bez opłat ale nie mam na to potwierdzenia, choć czytałem nie jeden post gdzie ktoś pisał że tak zrobił i mandat do tej pory nie przyszedł - z drugiej strony mam taką nadzieję bo zgodnie ze screenem Vignete Point of Sale bylo zamknięte jak jechałem, policjant na bramkach powiedział żeby jechać dalej na stację, a tam właśnie jest zjazd z autostrady albo stacja na której kupić można winietę.
Jeżeli jest płatne to dostanę mandat bo nie miałem wyboru i tak w nocy niestety.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.07.2020 12:19

Jak nikogo DARS nie zatrzyma do "zdalnie" żaden mandat nie przyjdzie.
Molekdg
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 29.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Molekdg » 13.07.2020 15:35

Witam
Ja wracam 16-tego przejściem Cvetlin potem Mureck
Zacier
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 06.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zacier » 13.07.2020 16:37

Molekdg napisał(a):Witam
Ja wracam 16-tego przejściem Cvetlin potem Mureck

Wracaj i podziel się spostrzeżeniami. Szczególnie na powrocie interesuje mnie, czy w Trate przed mostem granicznym stoi znak, że przejście tylko dla SLO i A. 16DDW! Pozdrawiam.
JoankaUK
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 19.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoankaUK » 13.07.2020 18:45

Molekdg napisał(a):Witam
Ja wracam 16-tego przejściem Cvetlin potem Mureck

My ruszamy 15 rano, i wciąż nie wiemy, czy się tam pchać. Trochę w kibel byłoby tyle czasu stracić
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 13.07.2020 19:42

Pamiętajcie Parking Parkplatz Straß West i zjazd 229 z A9 na Mureck jest zamknięte .
Trwa przebudowa autostrady w tym rejonie.
cresida
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 27.12.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) cresida » 13.07.2020 19:52

Raczej zjazd 226 z A9.
lakizak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 22.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) lakizak » 13.07.2020 20:45

Mureck Cvetlin raczej w tym roku nie przejedziemy.Spójrzcie na zjazdy i wjazdy na autostrade w Chorwacji przy granicy, są zamknięte pewnie dlatego żeby wymusić tranzyt autostradą a nie bocznymi drogami.
JoankaUK
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 19.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoankaUK » 13.07.2020 21:02

lakizak napisał(a):Mureck Cvetlin raczej w tym roku nie przejedziemy.Spójrzcie na zjazdy i wjazdy na autostrade w Chorwacji przy granicy, są zamknięte pewnie dlatego żeby wymusić tranzyt autostradą a nie bocznymi drogami.

5 lipca przejechaliśmy bez problemu w strone Cro, później forumowicze pisali o zawracanych autach, więc na dwoje babka wróżyła
lakizak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 22.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) lakizak » 13.07.2020 21:09

a na autostrade wjechałaś w Macelj?Google maps pokazuje że wjazdy zamknięte.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 13.07.2020 21:59

lakizak napisał(a):a na autostrade wjechałaś w Macelj?Google maps pokazuje że wjazdy zamknięte.


Nie wiem co z tymi zjazdami na GM, bo Hak.hr nic nie pokazuje https://www.hak.hr/info/stanje-na-cesta ... nost-cesta
Nawet według GM możesz z A2 zjechać w Đurmanec w kierunku Cvetlin, wjechać też można w kierunku Zagrzebia https://goo.gl/maps/2VxGaE74g1zLvqq99
chriso
Odkrywca
Posty: 85
Dołączył(a): 30.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) chriso » 14.07.2020 07:20

8/9 lipca przejechalem mureck/lenart/ptuj/cvetlin bez problemu, pozniej wbilem sie na autostrade, placilem 27 kun na bramce
arb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) arb » 14.07.2020 08:53

lakizak napisał(a):Mureck Cvetlin raczej w tym roku nie przejedziemy.Spójrzcie na zjazdy i wjazdy na autostrade w Chorwacji przy granicy, są zamknięte pewnie dlatego żeby wymusić tranzyt autostradą a nie bocznymi drogami.


Oficjalnie przejście jest zamknięte (tylko dla Słoweńców i Austriaków) a informacja na ten temat znajduje się także na stronach słoweńskiej policji. Reszta to indywidualna decyzja każdego z podróżujących i szczęście lub jego brak (kontrola lub jej brak).
emerel
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 14.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) emerel » 14.07.2020 09:01

chriso napisał(a):8/9 lipca przejechalem mureck/lenart/ptuj/cvetlin bez problemu, pozniej wbilem sie na autostrade, placilem 27 kun na bramce

Czyli nie wyjechałeś na autostradę przez bramki Trakoscan, a właśnie tu gmaps pokazuje zamknięte wjazdy z lokalnych dróg.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 289
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone