Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Farstone
Croentuzjasta
Posty: 371
Dołączył(a): 26.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Farstone » 08.06.2017 11:27

Dopsz, mea culpa. Już wystarczy? :-)
Pazurek
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 22.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pazurek » 18.06.2017 16:22

Przyjechałem do Breli 17.06.2017 jechałem Czechy, Austria, Słowenia i pierwszy raz objazdem przez Lenart, Ptuj i przejście w Cvetlin. Do Ptuja, fajna pusta droga warto jechać ale na przejście przez Cvetlin odradzam. Strasznie niebezpieczna wąska i kręta droga, asfalt podziurawiony jak za komuny łata na łacie roboty drogowe. Na samej granicy w Cvetlin zero aut sam byłem przekraczałem granicę około 7 rano. Wracał będę też objazdem ale rezygnuję z Cvetlina zacznę objazd od Ptuja.
Tankowałem w Austrii przed objazdem Słowenii w Tankstelle Temmel, B69, Spielfeld ceny:
Diesel: 1.035 Euro
Super 95: 1.139 Euro
Premium Diesel: 1.105 Euro
maciejdm1
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 12.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciejdm1 » 18.06.2017 18:23

Pazurek napisał(a):Przyjechałem do Breli 17.06.2017 jechałem Czechy, Austria, Słowenia i pierwszy raz objazdem przez Lenart, Ptuj i przejście w Cvetlin. Do Ptuja, fajna pusta droga warto jechać ale na przejście przez Cvetlin odradzam. Strasznie niebezpieczna wąska i kręta droga, asfalt podziurawiony jak za komuny łata na łacie roboty drogowe. Na samej granicy w Cvetlin zero aut sam byłem przekraczałem granicę około 7 rano. Wracał będę też objazdem ale rezygnuję z Cvetlina zacznę objazd od Ptuja.
Tankowałem w Austrii przed objazdem Słowenii w Tankstelle Temmel, B69, Spielfeld ceny:
Diesel: 1.035 Euro
Super 95: 1.139 Euro
Premium Diesel: 1.105 Euro

Jakiś czas temu pytałem o jakość miejskich dróg... Teraz otrzymałem odpowiedź. Dzięki.
pablo150
Croentuzjasta
Posty: 140
Dołączył(a): 06.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo150 » 18.06.2017 22:28

Czy objazdem autostrady drogami bocznymi można nadziać się na jakiś fotoradar?
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 18.06.2017 22:46

Pazurek napisał(a):Przyjechałem do Breli 17.06.2017 jechałem Czechy, Austria, Słowenia i pierwszy raz objazdem przez Lenart, Ptuj i przejście w Cvetlin. Do Ptuja, fajna pusta droga warto jechać ale na przejście przez Cvetlin odradzam. Strasznie niebezpieczna wąska i kręta droga, asfalt podziurawiony jak za komuny łata na łacie roboty drogowe. Na samej granicy w Cvetlin zero aut sam byłem przekraczałem granicę około 7 rano. Wracał będę też objazdem ale rezygnuję z Cvetlina zacznę objazd od Ptuja.
Tankowałem w Austrii przed objazdem Słowenii w Tankstelle Temmel, B69, Spielfeld ceny:
Diesel: 1.035 Euro
Super 95: 1.139 Euro
Premium Diesel: 1.105 Euro

Od Ptuja do Cvetlin jest ok. 17km więc nie ma co narzekać na dojazd. Nawierzchnia jest połatana ale ruch jest tu minimalny-znikomy. Co do szerokości i krętości to jest tylko krótki odcinek przy granicy. Osobowym autem jedzie się bez problemu i mija się z innym.
Nie ma co narzekać mając ten przejazd jako alternatywę do odcinka 9 od Ptuja do Macelj...

pablo150 napisał(a):Czy objazdem autostrady drogami bocznymi można nadziać się na jakiś fotoradar?
Fotoradaru tu nie spotkałem, patrol kontrolujący tak.
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 18.06.2017 23:25

pablo150 napisał(a):Czy objazdem autostrady drogami bocznymi można nadziać się na jakiś fotoradar?

Fotoradar masz w Austrii przy wjeździe do Mureck, jak jedziesz do Cro to stoi on sobie grzecznie i robi zdjęcia od tylca :).
Ten odcinek trzeba jechać przepisowo, mi się zdarzyło spotkać Policję o 3 w nocy w zabudowanym czyhającą na sprinterów :).
gigi
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 27.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) gigi » 19.06.2017 00:03

Jednego roku przed Mureck była zwężka i ograniczenie prędkości na remoncie mostku/przepustu - tam również stał pan mistrz fotografii... Generalnie w Austrii bardzo często na wszelakich odcinkowych ograniczeń prędkości/zwężkach, szczególnie na autobahnie, towarzyszy sprzęt do fotografii...
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107714
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.06.2017 07:46

gigi napisał(a):Jednego roku przed Mureck była zwężka i ograniczenie prędkości na remoncie mostku/przepustu - tam również stał pan mistrz fotografii... Generalnie w Austrii bardzo często na wszelakich odcinkowych ograniczeń prędkości/zwężkach, szczególnie na autobahnie, towarzyszy sprzęt do fotografii...

No i bardzo dobrze, że mistrzowie tam stoją :idea: :lol:
matufa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 422
Dołączył(a): 26.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) matufa » 19.06.2017 13:17

jadąc pierwszy raz przez Austrię (w nocy) widziałem biały znak z kamerą jechałem 90 ale tir był na prawym pasie więc lewy i zacząłem go wyprzedzać po wyprzedzeniu zamrugał mi i stwierdziłem że coś nie tak zaraz coś błysnęło wiedziałem że fotoradar jednak do dzisiaj (2 lata) nic nie przyszło koś mi to wyjaśni

i już na temat w zeszłym roku posiłkowałem się tym filmikiem oby ominąć autostradę (zapiski filmik na fonie itp) poszło gładko pytanie czy w tym roku filmik jest aktualny
https://www.youtube.com/watch?v=Y0pfOZEiFFw
Załączniki:
download.jpg
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 19.06.2017 13:54

matufa napisał(a):jadąc pierwszy raz przez Austrię (w nocy) widziałem biały znak z kamerą jechałem 90 ale tir był na prawym pasie więc lewy i zacząłem go wyprzedzać po wyprzedzeniu zamrugał mi i stwierdziłem że coś nie tak zaraz coś błysnęło wiedziałem że fotoradar jednak do dzisiaj (2 lata) nic nie przyszło koś mi to wyjaśni

i już na temat w zeszłym roku posiłkowałem się tym filmikiem oby ominąć autostradę (zapiski filmik na fonie itp) poszło gładko pytanie czy w tym roku filmik jest aktualny
https://www.youtube.com/watch?v=Y0pfOZEiFFw


Tiry w nocy często migają w chwili zakończenia wyprzedzania byś wiedział że zakończyłeś bezpiecznie manewr. ale mógł też migać bo wiedział że stoi foto budka.
Zdjęcia z fotoradarów nie wszystkie są podstawą do wystawienia mandatu. Czasem na zdjęciu są 2 pojazdy, czasem rejestracja nieczytelna, a czasem prędkość przekroczona za mało by chciało się osobie weryfikującej bawić w dochodzenie..
Jak w 2 lata nie doszło to już nie dojdzie.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107714
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.06.2017 13:58

matufa napisał(a):i już na temat w zeszłym roku posiłkowałem się tym filmikiem oby ominąć autostradę (zapiski filmik na fonie itp) poszło gładko pytanie czy w tym roku filmik jest aktualny
https://www.youtube.com/watch?v=Y0pfOZEiFFw

Po pierwsze:
Jest w tej sprawie wątek figurujący jako ogłoszenie. :idea:
samochodem-trasy-noclegi-przepisy-uwagi-f4.html

Po drugie:
Nie pisz w tym wątku postów nie na temat :idea:
Bo jak widać - tworzy się OT
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.06.2017 13:59

matufa napisał(a):jadąc pierwszy raz przez Austrię (w nocy) widziałem biały znak z kamerą


To jest pomiar odcinkowy, tak gwoli wyjaśnienia - nie mogło Ci nic błysnąć. Chyba, że ja czegoś nie wiem.
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 19.06.2017 14:38

Pääkäyttäjä napisał(a):
matufa napisał(a):jadąc pierwszy raz przez Austrię (w nocy) widziałem biały znak z kamerą


To jest pomiar odcinkowy, tak gwoli wyjaśnienia - nie mogło Ci nic błysnąć. Chyba, że ja czegoś nie wiem.

Zależnie od tego, jakie było ograniczenie i ile jechał-mogło albo i nie :wink:
gigi
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 27.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) gigi » 20.06.2017 00:54

Mnie raz w nocy mrugnęło na samym wylocie co jest pod górkę na powrocie, z tej wioseczki przed Czechami, odpukać nic nie przyszło ale mam znajomych z pracy co dostali piękne gratulacje z Austrii szybciej niż wrócili z Chorwacji :)
gigant87
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 24.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gigant87 » 20.06.2017 09:37

Czesc,
a ja spytam przewrotnie - jak sie jedzie autostrada w Slowenii?

Mam na mysli ten krotki odcinek z Austrii do Chorwacji:
https://goo.gl/maps/ouXDzYRg4qt

Zawsze robilem objazd MLP, ale na ten rok kupilem juz winiete na Slowenie - zalezy mi na mozliwie szybkim dojezdzie.
Startuje w czwartek, 27 lipca, ok 3-4 rano i jade do Grebasticy.

Czy Slowency podchodza restrykcyjnie do ograniczen predkosci na autostradzie?

Pozdrawiam,
Tomek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 99
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone