Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Obiektywy, przewaznie do Canona. Porada

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
andrzej.k
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 613
Dołączył(a): 18.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzej.k » 24.02.2011 20:31

Fatamorgana napisał(a):
Jak najbardziej, zwłaszcza, że sporo canonierów twierdzi (i nie bez powodu!), że jakość optyczna 17-40f4 L dorównuje drogaśnemu 24-70 f2.8L.
Tyle że różnica między nimi w cenie to już dwukrotność albo i więcej, natomiast jasność Canon rekompensuje dobrym wysokim ISO.


i wlasnie chyba tego bede szukal 17-40 f4 L , DLA TAKIEGO :mrgreen: ZIELONEGO WYSTARCZY

dzieki chlopaki, nastepny dowod ze nasze forum jest TOP :D :D
andrzej.k
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 613
Dołączył(a): 18.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzej.k » 26.02.2011 10:39

o.k poprosze jeszcze info na temat Canon EF 50mm f1.8 II tego objektywu. mam okazje go kupic za 65 euro.
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 26.02.2011 10:52

Sprawdzić tylko, czy trafia i brać :wink:
Bacaj
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 28
Dołączył(a): 05.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bacaj » 26.02.2011 17:00

andrzej.k napisał(a):o.k poprosze jeszcze info na temat Canon EF 50mm f1.8 II tego objektywu. mam okazje go kupic za 65 euro.


Za te pieniądze - jest to bdb szkiełko... miałem kiedyś i używałem z canonem 350d i 30d....
http://fotogalerie.pl/fotka/27418911706 ... Malarz.htm
:lol:
Pepe12345
zbanowany
Posty: 328
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pepe12345 » 26.02.2011 17:30

http://www.fountainphoto.com/2004/05/10 ... f-s-18-55/

Czyli obiektyw za 100 złotych kontra obiektyw za 2600.
Nie, nie chodzi mi tutaj o żadne wnioski czy uchowaj Boże porady p.t. kupić czy nie kupić. Jest to ku przestrodze dla niektórych, którzy być może wraz z ceną spodziewali by się 26-krotnego wzrostu jakości swoich zdjęć.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.07.2011 20:08

Witam.

Mam dwa pytania...

Do tej pory posiadałem Canona EOS 400D + Sigmę 18-200 3.5-6.3 DC.
Zmieniłem 400D na 40D i przy zachowaniu starego obiektywu i podobnych ustawień aparatu, dziś w południe w pełnym słońcu, w terenie nie mogłem sobie dać z tym zestawem rady.
Zdjęcia z dużym kontrastem, ciemne i wdług mnie nie ostre.

Mam pytanie, czy istnieje możliwość, że obiektyw inaczej (gorzej) współpracuje z obecnym modelem aparatu?

Potrzebuję czegoś uniwersalnego, tak jak wspomniana Sigma. Mam jeszcze Canona 70-300 IS, więc na myśl przychodzu mi coś w stylu Canona 24-105 f4 IS... ale cena mnie przerasta i nie przystoi do częstotliwości wyciągania aparatu z szafy :wink: . Co zaproponujecie w zamian? Jeżeli nie dogadam się z tą Sigmą?

Pozdrawiam.
Interseal
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 18.07.2011 13:06

Interseal napisał(a):...Mam pytanie, czy istnieje możliwość, że obiektyw inaczej (gorzej) współpracuje z obecnym modelem aparatu?


Istnieje. Wrzuć coś może, zobaczymy co tam się dzieje.

Interseal napisał(a):...Potrzebuję czegoś uniwersalnego...


W takim razie obietywy EF 24-... bym odpuścił (na 40-ce będziesz miał problem z szerokim kątem). Na ewentualną zamianę może C EF-S 18-200 :?:

Pzdr
poziomek
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 28.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) poziomek » 18.07.2011 13:14

andrzej.k napisał(a):...i potrzebowalbym dobrej rady jaki mam objektyw kupic. ....


A moze zestawy typu:
Canon 550D + 15-85IS - obiektyw bardzo chwalony ale tanio nie jest ;)

Nikon D5100 + 18-105DX (taki dobry kit) + jakas stalka 35 1.8 DX (750 pln) itp..?

Ja kupilem neidawno D5100 i 18-105DX ale nie mam czasu pouczyc sie fotografii, czekam właśnie na urlop :)

PS: Odradzam Canonowski "dlugi KIT" 18-135IS. Podczas, zaledwie kilku co prawda, zdjeciach testowych aberracje mnie załamały...
Canony (zwłaszcza ostatnie modele) mają problemy ze wspołpracą z "obcymi" obiektywami np z Sigmami, czytaj na canon - board. Generalnie da sie, ale wiekszy odsetek nieostrych zdjęć... Na Canon-board chłopaki mają teorię,że body CELOWO mylą Sigmy co jakiś czas... Czas pokaże...

Walcz, czytaj, testuj ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.07.2011 16:36

Rafał K napisał(a):
Istnieje. Wrzuć coś może, zobaczymy co tam się dzieje.


Postaram się już niebawem, tylko nie wiem jak to najlepiej uczynić, by był dostęp do pierwotnego zdjęcia - bez zmniejszania itp...

Rafał K napisał(a):W takim razie obietywy EF 24-... bym odpuścił (na 40-ce będziesz miał problem z szerokim kątem). Na ewentualną zamianę może C EF-S 18-200 :?:


Na czym polegał będzie problem z szerokim kątem? Chodzi o różnicę w zamocowaniu i niepełnej klatce?
Ten Canon 18-200 treochę ciemnawy jest. Wiem, że wymyślam.


poziomek.
Na tak radykalną zmianę się nie zanosi. Poprostu 40D wziąłem od kuzyna i jak na cierpliwość mojej żony to już i tak za dużo :wink:

Pozdrawiam.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 19.07.2011 18:08

Interseal napisał(a):jak to najlepiej uczynić, by był dostęp do pierwotnego zdjęcia - bez zmniejszania itp...


fmix

pozdrav
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 19.07.2011 18:54

Interseal napisał(a):...Na czym polegał będzie problem z szerokim kątem?


Problem będzie polegał na tym, że na 40D 24mm to w rzeczywistości będzie ok. 38mm (24*1.6) a więc tak średnio szeroko.

Te ogniskowe na obiektywach ciągle podaje się dla formatu małego obrazka, przy mniejszych matrycach trzeba sobie przemnożyć.

A że 18-200 ciemny jest to fakt, z tym, że jasny obiektyw o takim uniwersalnym zakresie, z tego co się orientuję, to nie występuje w przyrodzie :wink:

Pzdr
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.07.2011 19:26

Witam

Poniżej te dwa zdjęcia.

Obrazek

Obrazek

Pewnie wynik błędu fotografującego.

Pozdrawiam.
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 20.07.2011 09:40

Ja tu niczego złego nie widzę. Rób zdjęcia :wink:

Pzdr
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.07.2011 12:29

Rafał K napisał(a):Ja tu niczego złego nie widzę. Rób zdjęcia :wink:

Pzdr


OK. Będę. :wink:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 20.07.2011 14:21

Interseal napisał(a):
Rafał K napisał(a):Ja tu niczego złego nie widzę. Rób zdjęcia :wink:

Pzdr


OK. Będę. :wink:


Mariusz, ja się tam na lustrzankach nie znam,
ale, mz, to można by to skompensować przez wydłużenie czasu naświetlania.
To, chyba, robi się przymykając przysłonę, albo dając niższe ISO,
albo jakiegoś polara można by założyć przy takim słońcu? Może coś z ekspozycją pokombinować?

No, albo choć trochę softem to wyciągnąć, bo, faktycznie, sporo w głębokim cieniu się schowało :?

O, tak:
Obrazek

Nie ma exifa, więc tylko tak dywaguje, bo ostatnio, jak słońce zaświeciło,
to też mi takie ciemne wychodziły i właśnie tymi wymienionymi rzeczami kombinowałem i mi się polepszyło.
Dodatkowo z DR wyszło lepiej, no ale z tym, to nie powinieneś mieć problemu przy takiej matrycy.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja

cron
Obiektywy, przewaznie do Canona. Porada - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone