Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Obiektywy, przewaznie do Canona. Porada

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
andrzej.k
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 613
Dołączył(a): 18.01.2010
Obiektywy, przewaznie do Canona. Porada

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzej.k » 22.02.2011 19:46

czytam i czytam, ogladam i nadziwic sie nie moge zdiecia wychodza super ,zwlaszcza te po obrobce
podajecie jakie macie body i filtry i programy ale na temat objektywow jest malo
ja od roku mam canona 400d z 18-55 i potrzebowalbym dobrej rady jaki mam objektyw kupic. ostatnio odkupilem sigme 70-300 1:4 - 5,6 ze starszego canona za grosze i mialo wszystko pasowac ale :?
jak go podlaczam wyskakuje error99. i to tylko jak robie na zewnatrz, w srodku jest cacy. mam dosyc szukania i probowania, chcialbym po prostu , dowiedziec sie od starych wyjadaczy za jakim objektywem mam sie rozgladac.
zaraz spytaja sie na bank - A CO CHCESZ FOTOGRAFOWAC-
a ja odpowiem ze chce miec po prostu mniamniuśne zdiecia z urlopu,czyli wiecej na zewnatrz, widoczki
wole dac troche wiecej i kupic raz a porzadnie (bez przesady tylko)
tu na forum jest kilku co ich ciagle widze , i wzucaja foty i maja pojecie o nich . MR. Skupin, Funcia ,Rafal.K , Rysio , i mase innch.

poprosze o rade.
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Objektywy, przewaznie do canona. Porada

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 22.02.2011 19:55

andrzej.k napisał(a):tu na forum jest kilku co ich ciagle widze , i wzucaja foty i maja pojecie o nich . MR. Skupin, Funcia ,Rafal.K , Rysio , i mase innch.

A..........weldon :?: 8O
Chyba się zna.
Przynajmniej tak mówi.




:wink:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009
Re: Objektywy, przewaznie do canona. Porada

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 22.02.2011 19:58

anakin napisał(a):
andrzej.k napisał(a):tu na forum jest kilku co ich ciagle widze , i wzucaja foty i maja pojecie o nich . MR. Skupin, Funcia ,Rafal.K , Rysio , i mase innch.

A..........weldon :?: 8O
Chyba się zna.
Przynajmniej tak mówi.




:wink:

Na obiektywach? I to jeszcze do armaty?? 8O

Oj, Anakin, poczytaj sobie co to są hybrydy i kompakty :lol:
andrzej.k
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 613
Dołączył(a): 18.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzej.k » 22.02.2011 20:02

anakin my tez mamy wspolne zainteresowania, zwlaszcza na weekend :D
Tullamore Dew
ale teraz nie chwytajcie sie za lby bo kogos wspomnialem albo kogos zapomnialem.po prostu czytam i widze kto odpisuje i angazuje sie. dawajcie na temat
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 22.02.2011 20:11

Longtom ma canona. I ktoś jeszcze ma, ale nie pamiętam ...

W sumie, jak chcesz mieć lustro i to w dodatku spacerowe,
to jeżeli nie jakieś 18-200, uniwersalne, które zastąpi ci te dwa, ale kosztem jakości
(tylko wiesz, obiektyw sobie, fotograf sobie ;))
to poszukaj czegoś w granicach 18-80, 18-105 w miarę jasnego. 2,8 lub 2 lub 1,8.

Natomiast, mz, masz wszystko, co ci jest potrzebne.

Teraz, po pierwsze - praktyka, po drugie - teoria, po trzecie - światło.

Jak będziesz miał te trzy rzeczy, to sam sobie dobierzesz obiektywy.
Ba, będzie ci ganz pomada czym robisz :D
andrzej.k
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 613
Dołączył(a): 18.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzej.k » 22.02.2011 20:17

more,more bitte :D

zgadam sie z toba nie chce jednego uniwersalnego , ale piszesz zebym rozgladnol sie za 2,8 do 1.8. czy to czasem nie przydaje sie zwlaszcza w srodku gdzie malo swiatla jest ?
mab
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 443
Dołączył(a): 27.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mab » 22.02.2011 20:20

to też lecz od przesłony zależy też głębia ostrości ...
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 22.02.2011 20:22

Jak masz mało światła, to możesz, w pierwszej kolejności wykorzystać to, co masz,
a więc wykorzystać dużą, mało szumiącą przy wysokim ISO matrycę i dać 400, 800, a nawet 1600 ISO,
możesz zwiększyć czas naświetlania, możesz wykorzystać statyw, możesz uzupełnić światło błyskiem lampy,
no i, oczywiście, powalczyć z przysłoną i za jej pomocą w puścić więcej światła, ale tu bym nie szalał.
Może być tak, że światła będzie dosyć, ale nabawisz się aberracji chromatycznych i znów dupa.
Fajny obiektyw, a zdjęcie do niczego.

Zacznij od teorii, a najlepiej, wrzuć kilka zdjęć, które, jak uważasz, nie wyszły ci, to wtedy będzie można o czymś pogadać.
Pepe12345
zbanowany
Posty: 328
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pepe12345 » 22.02.2011 20:25

Tamron 17-50/F.2.8 i wszystko jasne. Szkło budżetowe o bardzo dobrych parametrach. Miód malina. Jeśli ktoś ma wolne 1350-1400pln powinien zdecydowanie sobie takie szkiełko sprawić.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 22.02.2011 20:37

Jako że zostałem wywołany do tablicy to na początek poproszę byś pokazał jakieś Twoje zdjęcia z wakacji i powiedział co Ci w nich nie pasuje. Powiedzmy niech będzie tylko 3.

Bo wiesz na początek przychodzi mi na myśl taka anegdota:

Znany fotograf zostaje rozpoznany przez kucharza w restauracji.
Kucharz: Znam Pana zdjęcia, naprawdę niesamowite, podziwiam je od dawna... musi mieć Pan dobry aparat.
Fotograf milczy, zjadł spokojnie i mówi do kucharza: bardzo smaczne, musi mieć Pan dobre garnki.


:wink:
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Objektywy, przewaznie do canona. Porada

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 22.02.2011 20:53

weldon napisał(a):Na obiektywach? I to jeszcze do armaty?? 8O
Oj, Anakin, poczytaj sobie co to są hybrydy i kompakty :lol:

W moim cytacie mowa jest o zdjęciach,a nie o............tym czymś....na hy...
Jak się to nazywa? 8O


:wink:
andrzej.k napisał(a):anakin my tez mamy wspolne zainteresowania, zwlaszcza na weekend :D
Tullamore Dew

O,tak! 8)
O tym mogę pogadać. :D
andrzej.k
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 613
Dołączył(a): 18.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzej.k » 22.02.2011 20:54

dzisiaj juz nie dam rady wstawic zdiec ale na jutro powzucam pare roznych zdiec, tyle ze wszystkie byly robione kitowym 18-55
fota
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 586
Dołączył(a): 04.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) fota » 22.02.2011 20:59

Pepe12345 napisał(a):Tamron 17-50/F.2.8 i wszystko jasne. Szkło budżetowe o bardzo dobrych parametrach. Miód malina. Jeśli ktoś ma wolne 1350-1400pln powinien zdecydowanie sobie takie szkiełko sprawić.


Też dorzucę swoje 3 grosze, trochę lepszy od tamrona, byłby Canon EF-S 15-85 f/3,5-5,6 IS USM, na pewno ciemniejsze szkło, ale dużo ostrzejsze zdjęcia z tego wychodzą. Próbowałem jednym i drugim, raczej "wszedłbym" w Canona. Niestety ma jeden duży minus, CENA.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 22.02.2011 21:02

andrzej.k napisał(a):dzisiaj juz nie dam rady wstawic zdiec ale na jutro powzucam pare roznych zdiec, tyle ze wszystkie byly robione kitowym 18-55


O takie mi właśnie chodzi. Spróbuj do każdego zdjęcia dopisać krótki komentarz co Ci się w nim nie podoba :lol:

fota napisał(a):Canon EF-S 15-85 f/3,5-5,6 IS USM


Co za herezje wypisujesz. Przecież wszyscy doskonale wiemy, że jak w nazwie nie ma 'L" to takim obiektywem nie da się zrobić dobrego zdjęcia. Nie wprowadzaj Kolegi w błąd :wink:
fota
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 586
Dołączył(a): 04.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) fota » 22.02.2011 21:10

Kolega chce sobie fajne fotki na wakacjach porobić, a nie połechtać własne "ego" ;)
Następna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja

cron
Obiektywy, przewaznie do Canona. Porada
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone