Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nowa atrakcja w Splicie - akwarium

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 12.05.2014 16:28

Jak mają rekina to ja na pewno zajrzę tam w tym roku, szwagier nie odpuści nam rekina! ;)
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 12.05.2014 22:00

SUPER Bardzo się cieszę))))
Uwielbiam morskie stworzenia, może uda nam się tam zajrzeć.
kor_nick
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 754
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kor_nick » 12.05.2014 23:39

szczerze to za tak drogie bilety nie widzę tego...
rekiny? w takim Budapeszcie jak mrówków, manty, płaszczki, z którymi można się nawet pobawić.

w sumie za mało informacji - nawet z oficjalnej strony nic nie wynika. podejrzewam że przez pierwsze parę lat to będzie prowizorka.

pozostaje czekać na relacje pierwszych zwiedzających :)
weSoLuTka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 93
Dołączył(a): 22.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) weSoLuTka » 13.05.2014 14:29

też czekam na pierwszych zwiedzających. My bedziemy w cro 17-31 maja wiec na brzydka pogode bylo by jak znalazl :)
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 14.05.2014 21:05

Również czekam na opinie cromaniaków :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 15.05.2014 20:35

Magda O. napisał(a):Jak mają rekina to ja na pewno zajrzę tam w tym roku, szwagier nie odpuści nam rekina! ;)

Rekin czeka :lol: :wink:

Aquarium Split.jpg
arb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) arb » 15.05.2014 22:00

No to byłem tam dzisiaj. Szerzej na pewno napiszę jak będę już na miejscu w Polsce. Trafić można bez problemu, chociaż nie ma żadnych znaków czy drogowskazów. Kilkanaście dużych akwariów, reklamują się posiadaniem 130 gatunków. Są rekinki ;) Są homary, ośmiornica, są złote rybki, najlepsze były raki, jeden byl szczerbaty, prawie padłem ze śmiechu ;) Pełno rodziców z dziećmi, dzieciaki wniebowzięte. Każdy musi sam zdecydować czy chce podjechać i to zobaczyć bo bilety jednak są drogie. Zdjęcia niestety robione telefonem, niezbyt dobra jakość, ale mam też kilka filmików z GoPro ;)

IMAG0846.jpg

IMAG0844.jpg

IMAG0837.jpg

IMAG0821.jpg
IMAG0810.jpg
IMAG0808.jpg
IMAG0804.jpg
IMAG0795.jpg
IMAG0791.jpg
IMAG0782.jpg
IMAG0780.jpg
Nnoowwaa
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 12.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nnoowwaa » 16.05.2014 07:07

a dokładna cena????
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 16.05.2014 08:05

Nnoowwaa napisał(a):a dokładna cena????


Na poprzedniej stronie była:

walp napisał(a):Napisałem maila i dostałem taką odpowiedź:
cijene ulaznica su 75 kn za odrsle i 50 za djecu




Ale ogólnie wrażenia na "+"?
Z tego co czytam/widzę to jest większe niż ta popierdułka w Dubrovniku?
arb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) arb » 16.05.2014 08:44

Dobra, mam chwilę czasu, nie gonią w pracy to napiszę coś więcej juz teraz.

Przede wszystkim muszę jedną rzecz sprostować ponieważ nie wiem co mi wczoraj odwalilo i wszędzie się poprawiam. Napisałem
najlepsze były raki, jeden byl szczerbaty


Prawie się za głowę chwyciłem dzisiaj. Nie raki tylko kraby. :mrgreen: A dokładniej ten to blue crab:
http://animals.nationalgeographic.com/a ... blue-crab/


Ceny tak jak już napisane: 75 kn, 50 kn. Moim zdaniem nieco wysokie, ale jak wczoraj tam widziałem tyle kręcących się rodzin z dziećmi (a przecież to nie sezon, wszyscy byli miejscowi poza jedną włoską parką) to myślę, że muszą być spokojni o sezon. Może kiedyś pomyślą o jakiś biletach rodzinnych, bo jakbym miał jechać z dwójką dzieci to już jest dość spory wydatek.

Ogólnie wrażenia bardzo pozytywne. Ja nie spodziewałem się jakiejś hali z niewiadomo iloma akwariami i godzin chodzenia. Całość mieści się na parterze normalnego domu. Jest kilkanaście, może nieco ponad 20 dużych i bardzo dużych akwariów, całość ma może 400m2? Strzelam. Fajnie było zobaczyć różne żyjątka, ale taki wiecie Polak z kawału to pewnie obszedłby to w 5 minut i pomarudził. Nam ogólnie się podobało. Cały wystrój wnętrza został też przyjemnie przygotowany, widać że to jakaś przemyślana koncepcja ;) Przed wejściem znajdują się dwa zbiorniki, jeden napełniony już też rybami a drugi (praktycznie basen) jeszcze pusty (może latem wrzucą tam rekinki?). Jest gdzie usiąść, są automaty z kawą i napojami, krzesła i stoliki. Na pewno warto odwiedzić to miejsce z dziećmi. Jeśli chodzi jeszcze o akwaria to również są fajnie przygotowane, to z rekinami ma szczątki łodzi itd. Ryby niektóre chowają się w jakiś zakamarkach, piasku itd.

My spędziliśmy tam około 40 minut, może nawet godzinkę bo jeszcze rozmawiałem trochę z panią sprzedającą bilety i piliśmy kawkę. Wyjechaliśmy z Podgory o 15.00, spowrotem w domu byliśmy o 18.30.

Teraz umiejscowienie czyli Vranjic. Dokładnie to jest ten dom:
https://www.google.pl/maps/@43.530842,1 ... Ninm5g!2e0


Nie ma na razie żadnych drogowskazów, poza plakatami na mieście. O mały włos byśmy przegapili. Parkowaliśmy przed tym domem, ale w sezonie może być ciężko żeby tam gdzieś złapać jakieś miejsce pewnie. Podobno w weekend były tłumy.

Akwarium otwarte jest do 22.00, można dzwonić, można pisać do nich na facebooku też odpowiadają.
linux33
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 29.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) linux33 » 16.05.2014 18:48

Czyli cenowo brak rewalacji w porównaniu do Budapesztu?I tu nie byłem i tam też.....Ale jak ktoś ma porównanie ,to proszę o info... :!: :!: :!:
linux33
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 29.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) linux33 » 16.05.2014 19:01

To chyba w Makarskiej taniej zwiedzić " aquapark", a w Budapeszcie w porównaniu do tego cyrku(mam welona w akwarium) =jest różnica na 95-5.To jest mój wniosek.Proszę o obiektywne odpowiedzi za + lub -..
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 16.05.2014 19:43

Nie ma się co krzywić. To ma być dodatek, albo alternatywa, jak kto woli. Trafisz na kiepską pogodę, albo wręcz na tropiki, ale Twój szkrab nie będzie chciał się "wspinać" na Wzgórze Marjan - zabierzesz go i pokarzesz podwodne stworki. :wink:

BTW, w Europie niewiele jest tego typu obiektów, do których warto odbyć wycieczkę docelową i zapłacić za bilet.
Na północy, to moim zdaniem, duńskie akwarium Den Bla Planet (wstęp 2+2 kosztuje prawie 300 PLN). Natomiast na południu to hiszpańskie Oceanográfico de Valencia, które jest największym oceanarium w Europie. Oprócz pokazu akrobacji delfinów, niesamowitą atrakcją (dla posiadaczy uprawnień do nurkowania w akwalungu) może być podwodna wycieczka w towarzystwie rekinów i płaszczek. Cen niestety nie znam.
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 20.05.2014 11:46

Trochę drogo, ale byłam już w akwarium w Bašce i w Dubrovniku, więc i do tego muszę się wybrać. Taka nasza tradycja - jeśli gdzieś w zasięgu mamy akwarium, to do niego idziemy i już ;)
Poza tym chcę zobaczyć szczerbatego kraba :mrgreen:
black_lord
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 25.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) black_lord » 20.05.2014 11:59

arb napisał(a):Teraz umiejscowienie czyli Vranjic. Dokładnie to jest ten dom:
https://www.google.pl/maps/@43.530842,1 ... Ninm5g!2e0

A jak z parkingami w okolicy?
Tam są strefy płatnego parkowania?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Nowa atrakcja w Splicie - akwarium - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone