Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nigdy nie mów nigdy - Kenia 2017

Afryka jest drugim co do wielkości kontynentem. W Afryce są 54 kraje. Prawie jedna trzecia światowych języków jest używanych w Afryce. Jezioro Wiktoria w Afryce jest największym jeziorem i drugim co do wielkości jeziorem słodkowodnym na świecie. Nigeria ma najwyższy na świecie wskaźnik urodzeń bliźniąt. W Sudanie znajduje się ponad 200 piramid, czyli więcej niż w Egipcie.
malina1959
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5741
Dołączył(a): 13.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) malina1959 » 03.02.2018 00:01

piekara114 napisał(a):Zdjęcie, które przykuły moją uwagę to:
samotne drzewo
słonie od tyłu z głowami w krzaczorach
żyrafa między samochodami
2 żyrafy


Jakimi pojazdami się tam poruszaliście i w jak dużej grupie? Przewodnik angielskojęzyczny?

My jeździliśmy jeepami 9-osobowymi, ale widziałam też inne marki. Początkowo była mowa o przewodnikach,
ale jednak nie mieliśmy. Nasza grupa liczyła około 90 osób, więc przypuszczam że o też miało wpływ na brak przewodników :?
Nasz kierowca starał się zwracać naszą uwagę na mniej widoczne zwierzaki.
Ale wyczytałam w necie, że są też organizatorzy safari, mówiący po polsku :)
21monika
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2918
Dołączył(a): 25.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 21monika » 03.02.2018 01:10

Ejjjjj noooo weź nie narzekaj i tak Ci zazdraszczam :wink:

Mało drapieżców miałaś w samochodzie, z saków najbardziej drapieżny przedstawiciel to człowieki. :mrgreen:
malina1959
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5741
Dołączył(a): 13.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) malina1959 » 03.02.2018 17:30

21monika napisał(a):Ejjjjj noooo weź nie narzekaj i tak Ci zazdraszczam :wink:

Nie wiesz jak to jest ? apetyt rośnie....
Jak się dowiedziałam, że jadę to brałam w ciemno, ale tam, już chciałam więcej :oczko_usmiech:

21monika napisał(a):Mało drapieżców miałaś w samochodzie, z saków najbardziej drapieżny przedstawiciel to człowieki. :mrgreen:

Na szczęście nie byli zbyt drapieżni :smo:
tuktuk
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 23.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tuktuk » 06.02.2018 17:27

malina1959 napisał(a):
21monika napisał(a):Ejjjjj noooo weź nie narzekaj i tak Ci zazdraszczam :wink:

Nie wiesz jak to jest ? apetyt rośnie....
Jak się dowiedziałam, że jadę to brałam w ciemno, ale tam, już chciałam więcej :oczko_usmiech:

21monika napisał(a):Mało drapieżców miałaś w samochodzie, z saków najbardziej drapieżny przedstawiciel to człowieki. :mrgreen:

Na szczęście nie byli zbyt drapieżni :smo:


A "wielką piątkę" udało Ci się "zaliczyć"? Powiedz też trochę o kosztach. Ile teraz kosztuje takie safari z noclegiem w lodgu, a ile takie bardziej budżetowe campingowe.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 06.02.2018 20:05

CROberto napisał(a):
W pierwszym momencie myślałem ,że ten bardziej cywilizowany kraj Afryki daje przybyszom wybór :
......dostaniesz w łeb łeb lub haracz.... :? :mrgreen:


Mieliśmy tą przyjemność spotkać patrol kilkanaście kilometrów za Mombasą o 2 w nocy. Kierowniczka zdążyła tylko powiedzieć "zamknąć okna, patrzymy w podłogę i ani szeptu". Spodełba udało mi się podejrzeć oczy jednego z chłopaków. W tym momencie byłem na 100% przekonany, że nie chcę z nimi rozmawiać, zważywszy że każdy z nich (6 szt.), machał kałachem w sposób niespecjalnie kontrolowany :mrgreen: Potem się okazało, że tej trasy nasz szofer nie miał opłaconej. Oczywiście opłacił na miejscu :D
tuktuk
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 23.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tuktuk » 06.02.2018 20:54

Rysio napisał(a):
CROberto napisał(a):
W pierwszym momencie myślałem ,że ten bardziej cywilizowany kraj Afryki daje przybyszom wybór :
......dostaniesz w łeb łeb lub haracz.... :? :mrgreen:


Mieliśmy tą przyjemność spotkać patrol kilkanaście kilometrów za Mombasą o 2 w nocy. Kierowniczka zdążyła tylko powiedzieć "zamknąć okna, patrzymy w podłogę i ani szeptu". Spodełba udało mi się podejrzeć oczy jednego z chłopaków. W tym momencie byłem na 100% przekonany, że nie chcę z nimi rozmawiać, zważywszy że każdy z nich (6 szt.), machał kałachem w sposób niespecjalnie kontrolowany :mrgreen: Potem się okazało, że tej trasy nasz szofer nie miał opłaconej. Oczywiście opłacił na miejscu :D


Nie przypadkiem Nairobi jest ironicznie nazywane "Nairorobbery". To Afryka jest, a biały to potencjalny worek pieniędzy. Mnie próbowano okraść 2X. Raz w Nairobi kilku nastolatków próbowało mi zerwać pas biodrowy z dokumentami, a drugi raz w Mombasie - tak na oko dziesięciolatek chciał mi wyrwać aparat
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 06.02.2018 21:12

No nie są to miasta specjalnie przyjazne na indywidualne zwiedzanie. Prawo jest utopią. Przewodniczka opowiadała nawet o wyrwaniu aparatu z ręki turystom jadącym busami turystycznymi przez Mombasę.

Ponoć każdy biały ma do spłacenia długi Brytyjczyków. W sumie jakiś sens to ma a że innej formy nie potrafią wyegzekwować od świata...
malina1959
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5741
Dołączył(a): 13.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) malina1959 » 07.02.2018 22:58

tuktuk napisał(a):A "wielką piątkę" udało Ci się "zaliczyć"? Powiedz też trochę o kosztach. Ile teraz kosztuje takie safari z noclegiem w lodgu, a ile takie bardziej budżetowe campingowe.

Co do wielkiej piątki, to w całej okazałości zaliczone słonie i bawoły, lwy z daleka i krótko, lampart przebiegł przez drogę
i tyleśmy go widzieli :twisted: , a nosorożec.....został na następną wyprawę :smo:
Koszt safari to, w naszym wypadku za osobę, 245USD z noclegiem i trzema posiłkami w lodgi. Jaki koszt na campie, nie wiem.

Rysio napisał(a):Mieliśmy tą przyjemność spotkać patrol kilkanaście kilometrów za Mombasą o 2 w nocy. Kierowniczka zdążyła tylko powiedzieć "zamknąć okna, patrzymy w podłogę i ani szeptu". Spodełba udało mi się podejrzeć oczy jednego z chłopaków. W tym momencie byłem na 100% przekonany, że nie chcę z nimi rozmawiać, zważywszy że każdy z nich (6 szt.), machał kałachem w sposób niespecjalnie kontrolowany :mrgreen: Potem się okazało, że tej trasy nasz szofer nie miał opłaconej. Oczywiście opłacił na miejscu :D

Nooooo to mieliście dodatkowe atrakcje 8O . My na szczęście podróżowaliśmy w dzień.
malina1959
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5741
Dołączył(a): 13.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) malina1959 » 08.02.2018 01:37

To kończmy to safari :wink:
Raniutko pobudka, śniadanie i wyjazd. Mamy czas go godz. 11.00, o tej godzinie musimy opuścić Park.

Obrazek

Rano było trochę ptactwa przy wodopoju
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
chyba wikłacze

Obrazek

Obrazek

Obrazek
część rodzinki

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
perliczki

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kosteczki :?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
w całości....

Obrazek
popiersia....

Obrazek
i....oddupia :oczko_usmiech:
eeehhhh te słonie :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
widzicie głowy lwic ?

Obrazek
znalazły sobie cień i sjestowały, a nas miały..... :?

Obrazek

Obrazek
nie podszedł :wink:

Obrazek
ale pokazał profil :)

Obrazek

Obrazek
wycinek,

Obrazek
całość

Obrazek
pawian na spacerze :wink:

bez zwierzaków
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przyjechaliśmy na obiadek do kolejnej lodgy, gdzie oczywiście są wodopoje, przy których zbierają się zwierzęta.
Wśród nich oczywiście....

Obrazek

Obrazek
:oczko_usmiech:

Obrazek
Zwróciłam uwagę na tą grupkę. Stały tak sobie kilkanaście minut, a później co kilka minut, pojedynczo odłączały się od grupy
i odchodziły. Ciekawe dlaczego tak to się odbywało ??? :roll:
Jeszcze trochę ptactwa
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
i ze słoniem :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
niezłe stadko

Obrazek
raz pod wozem,

Obrazek
raz na wozie :mrgreen:

Obrazek
do fotografii...

i autorka zdjęć na tle...
Obrazek
:smo:

:papa:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 08.02.2018 09:06

Nasze słonie nas grupowo olały i poszły na Kibo :( :wink:
malina1959
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5741
Dołączył(a): 13.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) malina1959 » 08.02.2018 12:41

Rysio napisał(a):Nasze słonie nas grupowo olały i poszły na Kibo :( :wink:

Widocznie były umówione na wejście i musiały zdążyć na czas :oczko_usmiech:
To w jakim Parku byliście, Amboseli ?
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 08.02.2018 15:36

Amboseli + oba Tsawo :) W sumie 8 dni w busie.
malina1959
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5741
Dołączył(a): 13.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) malina1959 » 08.02.2018 19:24

Rysio napisał(a):Amboseli + oba Tsawo :) W sumie 8 dni w busie.

Zazdroszczę pobytu, ale busa już nie :oczko_usmiech:
Ostatnio edytowano 08.02.2018 22:46 przez malina1959, łącznie edytowano 1 raz
elfik44
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 147
Dołączył(a): 13.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) elfik44 » 08.02.2018 20:55

Z zapartym tchem oglądam zdjęcia i czytam relację. Wspaniała Twoja Afryka.

Tak bym chciała zobaczyć to wszystko na własne oczy. Chyba w totka muszę zacząć grać
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.02.2018 22:09

Obrazek

Bardzo fajnie
zbudowany przez ludzi wodopoj 8)

ZOO dla turystow :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Afryka


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nigdy nie mów nigdy - Kenia 2017 - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone