Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2014

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
belfer
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 06.01.2014
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) belfer » 10.07.2014 22:04

A ja jestem bogatsza o nowe info :lol: Cudne zdjęcia, ciekawa relacja :D Na podstawie wszystkich relacji z Korčuli już mam zaplanowany pobyt od A do Zet :!: Nie wiem tylko czy zdążę wszędzie zaglądnąć. Jeszcze tylko 21 dni :hut: :papa:
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 10.07.2014 22:25

Polecam Ci zrobić sobie w tabelce szczegółowy plan na każdy dzień, bez tego potem czas szybko przelatuje i na koniec się okazuje, że połowy nie zrealizowaliśmy ... To tak na marginesie, aby zdążyć wszędzie zaglądnąć

Czekamy potem na obszerną relację....
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 10.07.2014 22:41

minimartini napisał(a):Wracamy więc do naszej mieścinki, bogatsi o sól :wink:


Na nas Brna i to za dnia też nie wywarła dobrego wrażenia chociaż niby podobna do naszej Prigradicy obiektywnie patrząc to jednak u nas fajniej...

Martyna jeszcze, jeszcze, jeszcze :twisted:
Eunike1984
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1407
Dołączył(a): 30.06.2014
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eunike1984 » 10.07.2014 22:52

No właśnie! Jeszcze, jeszcze... :D Co takie małe dawki? ;) Mam "delirę", dawaj więcej :mrgreen: :lol:
belfer
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 06.01.2014
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) belfer » 10.07.2014 23:03

jackuc napisał(a):Polecam Ci zrobić sobie w tabelce szczegółowy plan na każdy dzień, bez tego potem czas szybko przelatuje i na koniec się okazuje, że połowy nie zrealizowaliśmy ... To tak na marginesie, aby zdążyć wszędzie zaglądnąć

Czekamy potem na obszerną relację....


Z tym planem to ,,święta racja" , wyjazd planuję już od listopada, czyli od kiedy rezerwacja została zrobiona :lol: A co do relacji, to wszystko zostało już opisane :wink:
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 10.07.2014 23:08

Wiem, wiem Kochani, że dzisiaj mało... Poprawię się w sobotę ;)
Laku noć :papa:
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 11.07.2014 00:22

hehe i u nas statek w 2013 sobie tam wodował:) szlakiem-korczulanskich-plaz-czerwiec-2013-t42642-60.html?hilit=szlakiem%20korczula%C5%84skich

Korcula na długo zapadła w mojej pamięci więc muszę i chcę być w tej relacji:).

Piękne psiaki:)

pozdrawiam
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 11.07.2014 12:30

Przez Ciebie, a raczej dzięki Tobie planuję powrót na Korculę.
Pięknie, po prostu pięknie i ile tam jeszcze miejsc do odkrycia :)
Tylko skąd tam te komary, o których piszesz?
Kiedy Wy wjeżdżaliście do Cro, my powoli zbieraliśmy się do powrotu, więc byliśmy troszkę wcześniej,
no i na stałym lądzie, ale komara nie spotkaliśmy ani jednego.
Z to teraz , w domu, tną nas niemiłosiernie... :?
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 12.07.2014 00:06

belfer napisał(a):A ja jestem bogatsza o nowe info :lol: Cudne zdjęcia, ciekawa relacja :D Na podstawie wszystkich relacji z Korčuli już mam zaplanowany pobyt od A do Zet :!: Nie wiem tylko czy zdążę wszędzie zaglądnąć. Jeszcze tylko 21 dni :hut: :papa:


Dziękuję ślicznie! :)
Czas... Niestety nawet dokładne zaplanowanie nie daje nam pewności, że zobaczymy, wszystko to, co założyliśmy - zawsze są czynniki dodatkowe, jak np. pogoda, czy... lenistwo :wink: :mrgreen:
Pięknego wyjazdu życzę! :)
Pozdrawiam

ArliJ napisał(a):hehe i u nas statek w 2013 sobie tam wodował:) szlakiem-korczulanskich-plaz-czerwiec-2013-t42642-60.html?hilit=szlakiem%20korczula%C5%84skich

Korcula na długo zapadła w mojej pamięci więc muszę i chcę być w tej relacji:).

Piękne psiaki:)

pozdrawiam


Witam Cię Arlij :)
Spędziłam wiele przyjemnych chwil "podróżując z Wami" w Twojej relacji, teraz miło mi "gościć Cię" w moich skromnych progach ;) Twoja relacja była TĄ, którą utwierdziła nas, że... nadszedł czas na Korčulę :wink:

Statek chyba jednak inny? :wink: W każdym razie - tamtejsze rejony to genialny punkt obserwacyjny takich cudeniek - choć z drugiej strony, trzeba chyba mieć też szczęście, bo przy naszym drugim plażowaniu w tamtych rejonach wody były puste...

Pozdrawiam Cię serdecznie

Martyna

Magdalena S. napisał(a):Przez Ciebie, a raczej dzięki Tobie planuję powrót na Korculę.
Pięknie, po prostu pięknie i ile tam jeszcze miejsc do odkrycia :)
Tylko skąd tam te komary, o których piszesz?
Kiedy Wy wjeżdżaliście do Cro, my powoli zbieraliśmy się do powrotu, więc byliśmy troszkę wcześniej,
no i na stałym lądzie, ale komara nie spotkaliśmy ani jednego.
Z to teraz , w domu, tną nas niemiłosiernie... :?


Dziękuję, bardzo mi miło! :smo:

Podejrzewamy, że te komary to efekt uboczny deszczowej pogody... Nigdy czegoś takiego nie doświadczyliśmy. To była po prostu plaga. Były maleńkie - nie takie standardowej wielkości - ale kąsały ze wielokrotną energią :evil: Ja alergik - więc było to szczególnie dotkliwe. Pewnego ranka wstałam rano, a tam twarz cała zapuchnięta - 8 pogryzień, w tym na powiece. Niezła masakra.
Nadmienię, że specyfiki w stylu 'anty bzzz' nie pomagały...

Pozdrawiam serdecznie

Martyna
miras_sg
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 06.07.2014
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) miras_sg » 12.07.2014 00:19

Super relacja... Ujęłaś mnie tymi zdjęciami... w tym roku Istria ale w przyszłym niewątpliwie zapuszczę się w tamte rejony :) . Pozdrawiam
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 12.07.2014 00:24

ewelka1 napisał(a):Piękne fotki,my już 13 lipca będziemy w Prigradicy :D
A czy na pewno ,prom z Drvenika na Korcule nie pływa :? Czytam,szukam i nigdzie nie ma rozkładu na 2014r. :papa:


Już na pewno Jesteś w drodze... Ale może Innym się przyda, pojawiły się info. o promie:

http://lnp.hr/drvenik-domince-cjenik/

Pływa 12.07.-31.08.2014
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 12.07.2014 00:26

miras_sg napisał(a):Super relacja... Ujęłaś mnie tymi zdjęciami... w tym roku Istria ale w przyszłym niewątpliwie zapuszczę się w tamte rejony :) . Pozdrawiam


Dziękuję :)
Istria jest mi znana jedynie z przewodników, relacji... Jakoś tak, zawsze "uciekamy" na wyspy :) Choć kiedyś na pewno ją odwiedzimy.
Pozdrawiam
miras_sg
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 06.07.2014
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) miras_sg » 12.07.2014 01:12

Tak mnie zainspirowałaś że zaczytuję się w Lawendowym miesiącu... pozdrawiam :)
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 12.07.2014 11:38

minimartini napisał(a):Istria jest mi znana jedynie z przewodników, relacji... Jakoś tak, zawsze "uciekamy" na wyspy :) Choć kiedyś na pewno ją odwiedzimy.


Wtrącę swoje trzy grosze :) i napiszę, że musici, ale to koniecznie musicie, odwiedzić wyspy Cres i Losinj.
W powietrzu czuje się tam klimat Istrii, a jednak wyspy...
No i miejsc do fotografowania mnóstwo :papa:
Kamil87
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 12.07.2014
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kamil87 » 12.07.2014 11:42

Witam wszystkich i przedewszystkim Ciebie Minimartini :).
Po jakimś miesiącu badań i poszukiwań postanowiliśmy z żoną i przyjaciólmi że jedziemy na Korcule :D (żonę przekonały dopiero Twoje zdjęcia :D). Mamy już zarezerwowany apartament w Vela Luca (jednym z powodów tej miejscowości jest to że tam jest jedyne centrum nurkowe PADI na wyspie).
I teraz moje największe zmartwienie. Jedziemy z ekipą (6 osób) na 2 samochody. Niestety dopiero dziś sprawdziliśmy jak wygląda sprawa z promami i ku mojemu zaskoczniu ceny na nich powalają (972 kn za samochód w jedna stronę!!!-kierunek Split-Vela Luka) Gdy wybrać opcję na 2 promy cenowo taniej ale i tak 225 kn i nastepny prom 125 kn. Jak to wyglądało w waszym przypadku? Może ja tam coś nie rozumiem w tym cenniku?
Bo jeśli tak to nie wiem czy nie wybrać opcji drogowej, czyli jechać do Orebić`a drogą (co się wiąże z przejściem w Bośni i Hercegowinie). Czasowo "teoretycznie" jest szybciej niż promami ale za to 200 km więcej niż promem ze Splitu.
Może mi ktoś pomóc to wszystko wyprostować i zrozumieć?
Dziękuje bardzo i pozdrawiam.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2014 - strona 1...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone