Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nie zostawiaj dziecka w samochodzie.

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009
Nie zostawiaj dziecka w samochodzie.

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 11.06.2014 09:28

Pierwszy raz w Chorwacji, nerwowe poszukiwanie lokum i ... zapominamy o śpiącym w samochodzie dziecku.

A w Chorwacji jest gorąco.
To już się zdarzało, a i w Polsce, w tym roku, zdarzyło się kilka razy, w tym jeden tragicznie.

Nie zostawiajcie nikogo w samochodzie, dziecka, towarzyszy podróży, zwierząt, a jak zobaczycie, że ktoś/coś w takim samochodzie jest zamknięty, nie obawiajcie się zareagować, zastukać w szybę, obudzić, spytać, a jak nie reaguje zbić szybę, wyciągnąć i wezwać pomoc.

Za to nic nie grozi.
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 11.06.2014 10:03

weldon napisał(a):Za to nic nie grozi.

A może się skończyć tragedią jak ta
http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-d ... Id,1440688
Trauma na całe życie. :(
Współczuję facetowi.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 11.06.2014 10:07

Gość powinien trafić do psychiatryka przed śmiercią tego dzieciaka a nie po.
mszkudlarek36
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 280
Dołączył(a): 19.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mszkudlarek36 » 11.06.2014 10:13

maniust napisał(a):
weldon napisał(a):Za to nic nie grozi.

A może się skończyć tragedią jak ta
http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-d ... Id,1440688
Trauma na całe życie. :(
Współczuję facetowi.


Jak można zapomnieć o dziecku, które siedzi z tyłu samochodu, jak można wychodząc z auta nie zauważyć, że ktoś jest w środku, nie mogę tego pojąć.
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 11.06.2014 10:17

Bocian napisał(a):Gość powinien trafić do psychiatryka przed śmiercią tego dzieciaka a nie po.

Dlaczego?
To również dobrze może trafić się tobie , to może być twoje dziecko , nie znasz przyszłości.
Czy też już teraz powinieneś trafić do psychiatryka?
mszkudlarek36 napisał(a):Jak można zapomnieć o dziecku, które siedzi z tyłu samochodu, jak można wychodząc z auta nie zauważyć, że ktoś jest w środku, nie mogę tego pojąć.

Też tego nie mogę zrozumieć.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 11.06.2014 10:19

mszkudlarek36 napisał(a):
maniust napisał(a):
weldon napisał(a):Za to nic nie grozi.

A może się skończyć tragedią jak ta
http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-d ... Id,1440688
Trauma na całe życie. :(
Współczuję facetowi.


Jak można zapomnieć o dziecku, które siedzi z tyłu samochodu, jak można wychodząc z auta nie zauważyć, że ktoś jest w środku, nie mogę tego pojąć.


Nie bronię kolesia ale kto powiedział, że nie zauważył?
Może dziecko zasnęło a gość poszedł tylko na chwilę i firma go "wciągła" bez pamięci.

Jak wczoraj o tym usłyszałem to łzy miałem w oczach - taki maluszek...
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 11.06.2014 10:22

maniust napisał(a):
Bocian napisał(a):Gość powinien trafić do psychiatryka przed śmiercią tego dzieciaka a nie po.

Dlaczego?
To również dobrze może trafić się tobie , to może być twoje dziecko , nie znasz przyszłości.
Czy też już teraz powinieneś trafić do psychiatryka?

Jakoś łatwo przychodzi ci rozgrzeszanie tego gościa który popełnił piramidalna głupotę, większą o tysiąc razy niż ten debil w beemwu. Nie lepiej byłoby aby ten ojciec zabił sie wcześniej na drzewie? Już nie życzysz takim idiotom śmierci? Nie lepiej aby to on umarł a nie to dziecko?
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 11.06.2014 10:28

Jak widać można i nie jest to, nawet u nas, odosobniony przypadek, a w Chorwacji też już się zdarzało, że rodzice boleśnie się o tym przekonali.

Nie trzeba być idiotą, wystarczy, że jesteśmy zmęczeni, że temperatura i na nas zadziała, żeby zapomnieć, że nawet przy uchylonych oknach temperatura w samochodzie może się bardzo podnieść, a to, że dzieciak wreszcie zasnął wcale nie oznacza, że po prostu się zmęczył, tylko ze zaczyna odczuwać to co my - skutki przegrzania.

Wydaje mi się, że warto uczulić, zwłaszcza tych, którzy pierwszy raz wybrali się w tak długa drogę, zwłaszcza z dzieckiem, czy osobami starszymi, że to nie jest to samo, co kilka godzin jazdy po Polsce, jak również to, że bardziej szkodliwa jest obojętność i ze za próbę niesienia pomocy jeszcze nikomu nic się nie stało.

I tyle.

Bocian, nie porównuj człowieka świadomie próbującego sprowadzić nieszczęście na obcych ludzi z człowiekiem, który został w niesamowicie ciężki sposób ukarany za swoje postępowanie.
On nie zrobił tego specjalnie, świadomie, tak samo, jak ta kobieta której się dzieci utopiły, a tamten próbuje zaspokoić swoją chęć wyżycia się za wszelka cenę, nawet kosztem życia i zdrowia innych ludzi.
MZ powinieneś zauważyć różnicę.

Zresztą nie taka idea mi przyświecała zakładając wątek. Wolę profilaktykę i dmuchanie na zimne, niż płacz po niewczasie
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 11.06.2014 10:32

weldon napisał(a):został w niesamowicie ciężki sposób ukarany za swoje postępowanie.

Jeśli uznają go za poczytalnego będzie miał sprawę sądową.
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 11.06.2014 10:38

Gdybym umiał tak ładnie pisać, to chciałbym być autorem tego tekstu a tak to wklejam tylko linka: http://osiejuk.salon24.pl/589367,o-zyci ... i-na-jawie . Przeczytajcie.
pietja10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 136
Dołączył(a): 16.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) pietja10 » 11.06.2014 10:39

Oczywiście, że można. I zdarzyć się to może każdemu z Was, mimo, iż teraz się zarzekacie, że nie. Widać za mało problemów na głowie. Nigdy nie mieliście sytuacji, że jakiś telefon (z pracy od szefa z informacją, że idziecie do zwolnienia na przykład), ciężka choroba najbliższej osoby, cokolwiek co potrafi odwrócić w 100% naszą uwagę od otaczającej rzeczywistości? Ja kiedyś kilka dni chodziłem jak zombie jak dowiedziałem się o tym, że jestem na liscie do zwolnienia, a żona od miesiąca na wypowiedzeniu. Kredyt na głowie. Chodziłem jak w innym świecie i potrafiłem zostawić klucze od auta w lodówce. Brak kontaktu z rzeczywistością Wam się nie zdarza? Wyobraźcie sobie, że on jechał do tej pracy i miał dziecko zostawić w przedszkolu po drodze. Dziecko zasnęło po 5 minutach jazdy i on został ze swoimi myślami - problemami które mógł miec i mogły go przerastać. Nagle telefon od szefa. Ten drze ryja, że facet coś zawalił w robocie i ma być za 5 minut na dywaniku, bo na jego miejsce ma już innego. - To tylko przykład i hipotetyczna sytuacja, ale spróbujcie mieć trochę więcej empatii i spróbować wczuć się w czyjąś sytuację.
Zapłacił cenę najwyższą, bo nie ma większej kary dla rodzica niż strata dziecka. Zawalił mu się cały świat i nie tylko jemu, bo przecież jest jeszcze żona, teściowie...kto wie. Nie ferujcie wyroków, bo to może zdarzyć się każdemu z nas.
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 11.06.2014 10:39

Bocian napisał(a):Jakoś łatwo przychodzi ci rozgrzeszanie tego gościa który popełnił piramidalna głupotę, większą o tysiąc razy niż ten debil w beemwu. Nie lepiej byłoby aby ten ojciec zabił sie wcześniej na drzewie? Już nie życzysz takim idiotom śmierci? Nie lepiej aby to on umarł a nie to dziecko?

A gdzie ja napisałem że powinno się wybaczyć temu gościowi , go zrozumieć itp. ?
Nie porównuj tych dwóch spraw gdzie facet zupełnie zrobił to nie świadomie zostawiając dziecko w samochodzie , a kretynem pędzącym w Beemce , chyba zapier..... świadomie ?!
Różnica tylko taka że nikogo ........JESZCZE nie zabił!
Podejrzewam że gościu co zostawił swoje dziecko już został ukarany , a ten w Beemce lepiej żeby sam się ukarał zawinięty na drzewie , niż miał by zabić twoje dziecko.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 11.06.2014 10:41

Miałem już coś napisać, ale widzę, że dyskusja poszła innym torem, kto ma się zabić, no i przed, czy post factum.

Rodzicom współczuję bardzo. Nie oskarżam, bo nie znam szczegółów.

Ciekaw jestem, czy dzisiaj ktoś ma oprócz nich wyrzuty sumienia?
Ktoś kto widział, mógł zareagować, ale tego nie zrobił. :?
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 11.06.2014 10:46

Bocian napisał(a):
weldon napisał(a):został w niesamowicie ciężki sposób ukarany za swoje postępowanie.

Jeśli uznają go za poczytalnego będzie miał sprawę sądową.

Raczej nie chodzi tu o wyroki sądu najwyższego , tylko karę w postaci tego teraz co myśli , co czuje rodzina i strata tego co najcenniejsze -własnego dziecka.
To jest najwyższa kara dla niego.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 11.06.2014 10:49

maniust napisał(a):
Bocian napisał(a):
weldon napisał(a):został w niesamowicie ciężki sposób ukarany za swoje postępowanie.

Jeśli uznają go za poczytalnego będzie miał sprawę sądową.

Raczej nie chodzi tu o wyroki sądu najwyższego , tylko karę w postaci tego teraz co myśli , co czuje rodzina i strata tego co najcenniejsze -własnego dziecka.
To jest najwyższa kara dla niego.

Która i tak nie jest ważna dla wymiaru sprawiedliwości.
Następna strona

Powrót do Pogoda i klimat



cron
Nie zostawiaj dziecka w samochodzie.
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone