Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nie zostawiaj dziecka w samochodzie.

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 11.06.2014 10:52

walp napisał(a):Miałem już coś napisać, ale widzę, że dyskusja poszła innym torem, kto ma się zabić, no i przed, czy post factum.

Rodzicom współczuję bardzo. Nie oskarżam, bo nie znam szczegółów.

Ciekaw jestem, czy dzisiaj ktoś ma oprócz nich wyrzuty sumienia?
Ktoś kto widział, mógł zareagować, ale tego nie zrobił. :?


Mam prośbę, to nie HP i nie miejsce tutaj na taką dyskusję.

Ważne, żeby nikomu się nic nie stało i ważne, żeby reagować w odpowiedni sposób.

Jak macie jakieś pomysły jak to zrobić, jak obniżać temperaturę w samochodzie na postojach, co zrobić, jak padnie klima, jak wybić szybę w samochodzie, jak odpowiednio obniżyć temperaturę ciała osoby z szokiem termicznym, to zapraszam do dyskusji, natomiast bicie piany prosiłbym przenieść w jakieś bardziej odpowiednie miejsce.
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 11.06.2014 11:00

weldon napisał(a):Jak macie jakieś pomysły jak to zrobić, jak obniżać temperaturę w samochodzie na postojach
Wentylator.
weldon napisał(a):J jak padnie klima
Serwis.
weldon napisał(a):Jjak wybić szybę w samochodzie

Kamień.
weldon napisał(a): jak odpowiednio obniżyć temperaturę ciała osoby z szokiem termicznym

Nie wiem , też jestem ciekawy. :?
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 11.06.2014 11:01

Bocian napisał(a):...
Która i tak nie jest ważna dla wymiaru sprawiedliwości.

A co to ten wymiar sprawiedliwości to jakaś alfa i omega? Sąd ma osądzić winę i nałożyć karę i tyle. Gdyby tylko to miał odcierpieć ten biedak i jego żona to nie było by o czym mówić.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 11.06.2014 11:03

weldon napisał(a):
Jak macie jakieś pomysły jak to zrobić, jak obniżać temperaturę w samochodzie na postojach, co zrobić, jak padnie klima, jak wybić szybę w samochodzie, jak odpowiednio obniżyć temperaturę ciała osoby z szokiem termicznym, to zapraszam do dyskusji, natomiast bicie piany prosiłbym przenieść w jakieś bardziej odpowiednie miejsce.
[/color]

Chłodne okłady, szukanie cienia. Co innego można zrobić? To chyba każdy wie.
Szybę należy wybijać boczną nie od strony dziecka. Kierowcy powinni mieć w aucie specjalny młoteczek. Jeśli nie mają to po prostu przyj... kamieniem, najlepiej w róg szyby. Resztki szyby wyczyścić jakimś przedmiotem. Jeśli nie można odpiąć pasa, przeciąć. Osobę przegrzaną okryć kocem termicznym jeśli świeci na niego słońce i nie ma cienia. Srebrną strona na zewnątrz, choć ostatnio paramedyk mówił mi, że to nie ma aż takiego znaczenia.
pietja10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 136
Dołączył(a): 16.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) pietja10 » 11.06.2014 11:12

Bocian napisał(a):Szybę należy wybijać boczną nie od strony dziecka. Kierowcy powinni mieć w aucie specjalny młoteczek. Jeśli nie mają to po prostu przyj... kamieniem, najlepiej w róg szyby.


Z tymi szybami bywa różnie. Kolega w BMW 5 zatrzasnął kluczyki. Jako że koszt szyby bocznej kierowcy na tablicy.pl był w granicach 40,- zł nie opłacało się wzywać "magika od zamków" który bierze ponad 100,- za usługę otwarcia.
Najprościej było więc zbić szybę. Nie uwierzysz, ale męczyliśmy się z tym z 10 minut. Najpierw był kamień, potem klucz do kół z innego auta. Uderzanie w szybę z całej siły przez 120 kg faceta nic nie dawało a klucz odbijał się od szyby jak od opony. Nigdy wcześniej nie zdawałem sobie sprawy, ile może być z tym problemu. Szyba poszła dopiero po walnięciu w nią gaśnicą samochodową. Cała akcja trwała 10 minut, choć można by ją skrócić do 7-8 wycinając śmiechy i chwile pauzy.
Nie ma opcji, żeby kobieta ją stłukła chcąc ratować swoje dziecko.
aglig
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 111
Dołączył(a): 24.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) aglig » 11.06.2014 11:13

Przypominam temat z 2011 r.
dziecko-pozostawione-w-samochodzie-t33517.html
Główna zasada nie zostawiać dziecka samego nawet na chwilę.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 11.06.2014 11:14

weldon napisał(a):
walp napisał(a):Miałem już coś napisać, ale widzę, że dyskusja poszła innym torem, kto ma się zabić, no i przed, czy post factum.

Rodzicom współczuję bardzo. Nie oskarżam, bo nie znam szczegółów.

Ciekaw jestem, czy dzisiaj ktoś ma oprócz nich wyrzuty sumienia?
Ktoś kto widział, mógł zareagować, ale tego nie zrobił. :?


Mam prośbę, to nie HP i nie miejsce tutaj na taką dyskusję.

Ważne, żeby nikomu się nic nie stało i ważne, żeby reagować w odpowiedni sposób.

Jak macie jakieś pomysły jak to zrobić, jak obniżać temperaturę w samochodzie na postojach, co zrobić, jak padnie klima, jak wybić szybę w samochodzie, jak odpowiednio obniżyć temperaturę ciała osoby z szokiem termicznym, to zapraszam do dyskusji, natomiast bicie piany prosiłbym przenieść w jakieś bardziej odpowiednie miejsce.

Czy to jest prośba tylko do mnie? Bo nie zauważyłem, żeby ktokolwiek z przedmówców odniósł się bezpośrednio do kwestii przez Ciebie wymienionych.

Rzeczywiście nie zauważyłem, że temat nie jest w HP, za co przepraszam.

Jeżeli chodzi o osobę zamkniętą w nagrzanym samochodzie, to nie ulega ona szokowi termicznemu,
bo ten ma miejsce wówczas, gdy silnie nagrzany organizm poddany zostanie gwałtownemu schłodzeniu.

W przypadku szoku termicznego, pierwsza pomoc wygląda następująco:
Ponieważ zmienia się szybkość oddawania ciepła przez skórę, dlatego celem pierwszej pomocy jest ogrzanie poszkodowanego, by ustabilizować temperaturę wychłodzonego organizmu.
W tym celu ratowanego jak najszybciej należy przenieść w miejsce osłonięte od wiatru, ciepłe i suche.
Następnie stopniowo zacząć go ogrzewać. Należy jak najszybciej zdjąć przemoczone ubranie i łagodnie ogrzewać plecy, szyję, głowę. Ofiarę szoku termicznego należy odizolować od zimna, dlatego najlepiej przykryć ją kocem. Następnie powinno nastąpić powolne, samoistne ogrzanie się ciała.

Jeżeli chodzi o wybicie szyby w samochodzie, to ręką tego nie zrobimy.
Jeśli mamy w pobliżu swój samochód, możemy użyć jakiegoś ciężkiego narzędzia, bądź gaśnicy.
Myślę, że mało kto wozi ze sobą specjalny młoteczek. Jak nie ma nic, to szukamy kamienia itp.

Zgodnie z prawem RP można uszkodzić cudze mienie celem ratowania zdrowia i życia ludzkiego.

Jeśli mamy taką możliwość powinniśmy ubrać okulary i rękawiczki ochronne.
Stajemy bokiem do pojazdu. Pamiętamy, że wybijamy szybę zawsze tam, gdzie nie ma poszkodowanych. Najlepiej za poszkodowanym, tak, aby odłamki nie poraniły dodatkowo poszkodowanego.
Ostatnio edytowano 11.06.2014 11:24 przez walp, łącznie edytowano 1 raz
pietja10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 136
Dołączył(a): 16.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) pietja10 » 11.06.2014 11:16

z życia:

Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 11.06.2014 11:17

pietja10 napisał(a):Z tymi szybami bywa różnie. Kolega w BMW 5 zatrzasnął kluczyki. Jako że koszt szyby bocznej kierowcy na tablicy.pl był w granicach 40,- zł nie opłacało się wzywać "magika od zamków" który bierze ponad 100,- za usługę otwarcia.
Najprościej było więc zbić szybę. Nie uwierzysz, ale męczyliśmy się z tym z 10 minut. Najpierw był kamień, potem klucz do kół z innego auta. Uderzanie w szybę z całej siły przez 120 kg faceta nic nie dawało a klucz odbijał się od szyby jak od opony. Nigdy wcześniej nie zdawałem sobie sprawy, ile może być z tym problemu. Szyba poszła dopiero po walnięciu w nią gaśnicą samochodową. Cała akcja trwała 10 minut, choć można by ją skrócić do 7-8 wycinając śmiechy i chwile pauzy.
Nie ma opcji, żeby kobieta ją stłukła chcąc ratować swoje dziecko.

Szyba musiała być specjalnie wzmacniana albo nieumiejętnie bita. Przyłożona siła musi być punktowa dlatego najlepsze są specjalne szpikulce do bicia szyb. Ostatnio biliśmy szybę w naszym aucie małym scyzorykiem z takim szpikulcem i poszło moment. Problemem może być folia na szybach, trzeba wyrywać całe kawałki szyby. Można wyrwać i szyby pancerne ale trzeba wiedzieć które, jak i mieć narzędzia.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 11.06.2014 11:25

walp napisał(a):Czy to jest prośba tylko do mnie?

Walp, daj spokój.

Do wszystkich i jak widzisz - podziałało.

Dzięki :)


Bocian napisał(a):Szyba musiała być specjalnie wzmacniana albo nieumiejętnie bita.

W przykładowym filmie ze Stanów facet tłukł kilkukrotnie szybę stalowym łomem i nie szło mu to tak łatwo.
Jednym słowem, nie starczy walnąć łokciem, jak to widać czasami na filmach.
Klucz do kół da radę? To raczej małe i niezbyt ciężkie narzędzie.


EDIT: a jak wygląda prawo w Chorwacji? W Polsce gwarantem naszej nietykalności jest wojewoda.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 11.06.2014 11:27

weldon napisał(a):Klucz do kół da radę? To raczej małe i niezbyt ciężkie narzędzie.

Jeśli szyba nie jest specjalna to spokojnie. Tylko nie walić w środek bo tam najbardziej rezonuje.
edekstary
Odkrywca
Posty: 85
Dołączył(a): 19.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) edekstary » 11.06.2014 11:51

Dla osoby, która myśli i ma jakikolwiek zalążku mózgu, zupełnie nie potrzebne są takie apele. A że w naszym kraju idiotów jest pełno (co widać na drogach codziennie), każdy obywatel na lato powinien się chyba zaopatrzyć w kija baseballowego by w razie czego mieć czym rozbić szybę - -'

To również dobrze może trafić się tobie , to może być twoje dziecko , nie znasz przyszłości.


Nie, osobie myślącej takie coś się nie przytrafi.
Alias21
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1415
Dołączył(a): 27.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alias21 » 11.06.2014 11:54

Polecam zwykłą świecę zapłonową do samochodu...a raczej porcelanę z niej. Uderzenie kawałkiem porcelany momentalnie rozbija szybę.
Oczywiście są w sprzedaży specjalne młoteczki z iglicą..a w rączce jest ostrze do cięcia pasów.
pietja10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 136
Dołączył(a): 16.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) pietja10 » 11.06.2014 11:56

edekstary napisał(a):Dla osoby, która myśli i ma jakikolwiek zalążku mózgu, zupełnie nie potrzebne są takie apele. A że w naszym kraju idiotów jest pełno (co widać na drogach codziennie), każdy obywatel na lato powinien się chyba zaopatrzyć w kija baseballowego by w razie czego mieć czym rozbić szybę - -'

To również dobrze może trafić się tobie , to może być twoje dziecko , nie znasz przyszłości.


Nie, osobie myślącej takie coś się nie przytrafi.


Myślącej oczywiście nie, ale nawet myśląca, czasem przestaje myśleć. Chyba, że jesteś jednostka doskonała i masz bananowe życie.
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 11.06.2014 11:57

alias21 napisał(a):Polecam zwykłą świecę zapłonową do samochodu...

A skąd wziąść świecę zapłonową jak auto zamknięte , maska też i kto w swoim aucie wozi klucz do świec? 8O :oczko_usmiech:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogoda i klimat



cron
Nie zostawiaj dziecka w samochodzie. - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone