Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nie zapomnijcie ciepłych rzeczy, kaloszy i innych

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Sloniowatty
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 11.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sloniowatty » 05.07.2009 14:57

Piotrek_B napisał(a):
Sloniowatty napisał(a):ale walnąłem gafę z tym rezydentem, teraz się kapnąłem.... to przecież opis "odgórny" zależący od aktywności.... 8O

nieprawda, akurat status "rezydent" nie zależy od aktywności :wink:
ale odgórny chyba jest, co? A od czego zależy?
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13024
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 05.07.2009 14:59

Od miejsca zamieszkania; Rezydent to osoby mieszkające w Cro...
maka
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 29.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maka » 05.07.2009 15:14

Oj,kolego Słoniowatty,nie porównuj Bałtyku do Adriatyku,bo jak jeszcze nigdy tu nie byłeś,to nie wiesz,co piszesz.Ja też jestem tu pierwszy raz (obecnie wyspa KRK)i już się przekonałam,że kto nie widział na własne oczy niech mi nie mówi,że warto zrezygnować z przyjazdu ze względu na jakieś tam prognozy.Uszy do góry i przyjezdzaj,bo warto.Jak będziesz stary i będzie Ci wszystko jedno,to pojedziesz sobie nad Bałtyk.Apropos pogody,to teraz przez dwa dni jest ok 5st więcej niż wg prognozy.
Sloniowatty
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 11.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sloniowatty » 05.07.2009 15:26

maka, a internet skad masz ? jestes w kafejce czy zlapales jakies darmowe wifi?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 05.07.2009 17:42

maka napisał(a):Baska ,KRK,32st upał! Co za rewelacja,że wychodząc z wody nie trzęsę się z zimna i nie muszę siedzieć opatulona ręcznikiem!( w porównaniu z Bałtykiem,oczywiście)

Skoro siedzisz teraz tam to skąd wiesz jak jest tu?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 05.07.2009 17:43

Sloniowatty napisał(a):a kto nie jest nerwowy na dwa tyg przed urlopem??? mam juz dosyc tej mojej popi......ej roboty, szczegolnie gdy zbliza sie urlop i baaaardzo mi sie dłuży czas.....

Zdecydowanie zalecam wyjazd.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.07.2009 19:09

Prognozy prognozami ,nie wiem czy wpływ na zatrzymanie deszczu na Pagu mają góry ,bo nad górami ciemne chmury ,czasem grzmi a na wyspie słoneczko calutki tydzień, woda też już cieplejsza (minął już tygdzień naszego urlopu :roll: ,nie wiem kiedy)
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 06.07.2009 09:08

Ja 3 lata temu byłam ostatni raz nad polskim morzem. Wtedy na 12 dni 12 lał deszcz - na południu Polski było 40 stopni tam 10. i powiedziałam nigdy więcej.

Nie ma co porównywać nawet kilku dni chłodniejszych i z przelotnymi deszczami w Chorwacji z tymi z nad Bałtykiem. W Chorwacji chłodniejszy znaczy 20 stopni, nad Bałtykiem 10. Zwiedzając Dubrownik przy 33 stopniach w cieniu smierdzieli wszyscy (nawet antyperspiranty mają swoje granice działania), marzyłam choc o jednej chmurce i małym powiewie wiatru, zwiedzajc Szybenik w pochmurny dzień i 20 stopniach dziekowałam za tą pogodę.
Jessica
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 71
Dołączył(a): 27.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jessica » 06.07.2009 09:13

Sloniowatty napisał(a):a kto nie jest nerwowy na dwa tyg przed urlopem??? mam juz dosyc tej mojej popi......ej roboty, szczegolnie gdy zbliza sie urlop i baaaardzo mi sie dłuży czas.....


Sloniowatty, to też mój pierwszy wyjaz do Chorwacji, jadę do Tucepi. Czas mi się dłuży tak samo jak Tobie i też bardzo bym chciała już sobie wypocząć 8) Ale to nie znaczy, że trzeba tak sie denerwować i strzelać focha bo pogoda nie jest taka jaką sobie ją wymarzyliśmy.

Mi szkoda by było te 100EUR zaliczki...Chociaż, jak to sie mówi, kto bogatemu zabroni. :wink:

Jeśli mogę poradzić, daj sobie szansę i jedź do Tucepi. I nawet jeśli będzie padało od czasu do czasu to przynajmiej sobie trochę pozwiedzasz(A jest co) Byłam nad polskim morzem kilka razy i tak jak mój poprzednik powiedział, nie można porównać pogody nad Polskim morzem z tym co możemy mieć w Chorwacji.

W każdym razie, cokolwiek zdecydujesz (a liczę na to, że jednak pojedziesz do Chorwacji :) ) życzę miłego i udanego urlopu. :hut: :papa:
magreg
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 15.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) magreg » 06.07.2009 12:47

Wróciłem wczoraj z Marusici po dwóch tygodniach pobytu i .............
pogoda była super. Pierwsze dwa dni deszczowe - ale nie cały czas, ale to nie przeszkadzało wielu ludziom się kąpać. Temperatura wody 21 C.
Następne dni spędziliśmy na plaży i słońce nas nie zmęczyło, a ładnie opaliło. Kilkakrotnie zbierało się na deszcz nawet parę razy coś z nieba spadło, ale nikt na to plażyczce nie reagował. Wieczorami zdarzały się deszczyki. Parę razy kąpaliśmy się przy błękitnym niebie, a w dali było widać ciemne chmury, gdzie grzmiało i błyskało. Ostatnie dni to temp. wody 24C.
Pojechaliśmy w ciemno z dwójką dzieci i trafiliśmy na extra apartament z klimatyzacją którą ani razu nie używaliśmy
Wróciliśmy bardzo zadowoleni i w przyszłym roku wybieramy się o tej samej porze roku. W zeszłym roku byliśmy o tej samej porze roku, (zawsze wyjeżdżamy w pierwszy dzień po zakończeniu roku szkolnego) i pogoda była straszna!! Słońce tak paliło, że nie dało się żyć. Byliśmy wykończeni upałami i wróciliśmy do Polski bardzo zmęczeni
maka
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 29.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maka » 06.07.2009 20:50

Sloniowatty napisał(a):maka, a internet skad masz ? jestes w kafejce czy zlapales jakies darmowe wifi?
Tu jest mnóstwo darmowego wi-fi
A nad Bałtykiem nigdy jeszcze nie spotkałam super pogody( czyli wiem z przeszłości,może się zmieniło :D )
Karol099
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 628
Dołączył(a): 25.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karol099 » 08.07.2009 10:55

Motoryzacyjna dyskusja została wydzielona do innego wątku :)

http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=24303
solari
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 18.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) solari » 09.07.2009 15:11

alo,

u mnie pogoda super - Rogoznica koło Promisten.

przyjechałem we wtorek od austrii przez słowenię i CRO cały czas zafajniste burze , nawet w rejonach plitvickich, naotmiast środe po pzejechaniu sv.Rok pogoda super przez cały czas !!


pozdro i udanego wypoczynku !
/solari
bartekomega
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 11.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartekomega » 09.07.2009 19:15

niepotrzebnie zacząłem czytać to forum pogodowe....bo lekko się podłamałem.piszecie ...zimni...deszcze...wiatry...masakra chyba jakaś,a ja jadę za 2 dni i powiem szczerze ze zacząłem przeglądać oferty last minute do Turcji,aczkolwiek wolałbym jechać do cro,ale przesiedzieć cały urlop w pokoju to mi się nie widzi.....POCIESZCIE LUDZISKA.......
BĘDZIE PIEKNIE.PRAWDA??????
Karol099
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 628
Dołączył(a): 25.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karol099 » 09.07.2009 19:18

bartekomega napisał(a):niepotrzebnie zacząłem czytać to forum pogodowe....bo lekko się podłamałem.piszecie ...zimni...deszcze...wiatry...masakra chyba jakaś,a ja jadę za 2 dni i powiem szczerze ze zacząłem przeglądać oferty last minute do Turcji,aczkolwiek wolałbym jechać do cro,ale przesiedzieć cały urlop w pokoju to mi się nie widzi.....POCIESZCIE LUDZISKA.......
BĘDZIE PIEKNIE.PRAWDA??????


byłeś już kiedyś w Chorwacji ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogoda i klimat


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie zapomnijcie ciepłych rzeczy, kaloszy i innych - strona 17
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone