Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nemira

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ana588
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 10.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ana588 » 20.09.2011 17:32

proszę pytaj tutaj odpowiem na wszystkie nurtujace Cie pytania :-)
zbys2011
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 07.06.2011
Nemira

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbys2011 » 20.09.2011 18:08

Proszę o informację jak wygląda przejazd od głównej drogi do apartamentu Hrbat - czy jest bardzo stromo czy można spokojnie dojechać ? Jak wysłałaś zaliczkę - czy poprzez bank czy listem wartościowym? Z włascicielami da się coś porozumieć po polsku ? Byłaby szansa na przesłanie na mój email adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl jeszcze jakiś zdjęć (zdjęcia wewnątrz apartamentu, zdjęć plaży itp.). No właśnie jak jest z tą plażą? Blisko apartamentu jest tylko kamienista ? A morze od razu głębokie ?? Jak jest z tą przejrzystością wody - bo gdzieś czytałem że tam sa jakies porblemy z czystością wody ? Czy gdzieś blisko jest plaża mniej kamienista? (w stronę Omisia czy w przeciwną ?) Interesuje mnie jak najwięcej informacji o tym apartamencie i warunkach plażowania- z góry dziękuję za odpowiedź na moje zapytanie.
ana588
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 10.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ana588 » 20.09.2011 20:33

1. Przejazd od drogi glownej - kilkoma miejscami dosc stromo i wąsko miedzy domam i w dol,ale skoro ludzie tamtedy jezdza i zyja to da sie przejechac:)

2. zaliczka 100 euro bank

3.corka wlasciciela mowi po angielsku, ale z nim tez po polsku "na migi" da sie dogadac bez problemu

4. zdjec ze srodka nie mam, ale bylo czysto,widok na morze i wyspy, dobrze wyposazona kuchnia, klimatyzacja, tv, słaby zasieg wi-fi, trzeba bylo lapac na podworku, poza tym nic na wielki minus nie odnotowalam. Z apartmanu 7 minut zółwim tempem mozna dojsc po schodkach na gore do samoobslugowego sklepu.

5. plaża - na zdjeciach widac zejscie do plazy, do najblizszej z apartmanu zajmuje to 4 minuty(my plazowalismy wlasnie na tej) Na brzegu od małych kamykow do wiekszych w stronę Omisa (mimo wszystko polecam buty do wody). Było tam bardzo duzo plazowiczow z dziećmi, więc nie tak strasznie. Z brzegu dość płytko, mozna spokojnie pobrodzić z maluchami.
Natomiast plaża w lewą stonę to nieco łagodniejsze dno pełne otoczaków, jednak sama plaża jest wąska, jedna osoba od murka do wody zajmuje prawie cale przejscie, w sezone tam bylo bardzo bardzo gesto, teraz juz na pewno NIE ;-)
Ostatnio edytowano 23.09.2011 15:22 przez ana588, łącznie edytowano 1 raz
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 20.09.2011 20:36

Myślę, że warto się zastanowić, zanim takie banialuki się napisze...
80 st.

:roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
zbys2011
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 07.06.2011
Nemira

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbys2011 » 24.10.2011 22:07

ana588 proszę o informację jak wygląda sprawa parkowania auta przy apartamencie? Wypatrzyłem na zdjęciach ze strony www apartamentu, że jest tam parking pod budynkiem- czy jest wystarczająco dużo miejsca? Czy niestety kto pierwszy ten lepszy? Proszę jeśli możesz o garść innych informacji na temat przebywania w tym apartamencie -wszystko na pewno się przyda. Pozdrawiam
agaagata
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 10.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) agaagata » 31.10.2011 19:05

ana588 napisał(a):Witam wszytskich

Po dłuuugich i wyczerpujących obradach na temat miejscowości jaka będzie celem tegorocznego wyjazdu padło na NEMIRĘ ;) Początkowo miało byc Duce, ale dzięki forum i opiniom kliku forumowiczow wybraliśmy Nemirę i cieszę się ogromnie, bo to była bardzo dobra zmiana decyzji....

NO TO w DORGĘ...

Tegoroczna podróż okazała się koszmarem. Sam środek sezonu - do tego sobota, niby wiedzialiśmy, że będzie ciasno, ale nikt nie spodziewał się że AZ TAK ;/ DLATEGO PRZESTRZEGAM naprawde nie ma sensu pchać się tam w sobotę.. Dzięki cudownym korkom, którymi już nocą przywitała nas Słowenia, a póżniej zalana deszczem Chorwacja podróż wydłużyła nam się o jakieś 6-7 godzin. Na autostradzie utknęlismy w 3godzinnym korku, dodam, że ten uroczy postój przy wyłączonym samochodzie spotkał nas między 2-5 godziną rano. Korek był tak dłuuugi, że tamtejsi policjanci zamiast robić coś w celu usprawnienia ruchu, robili fotki z wiaduktu zapchanej autostradzie. Istny szał i chwile zwątpienia... niektórzy wjeżdzali na zjazdy z autostrady pod prąd, żeby cudem stamtąd uciec. Inni tak jak my, wykończeni i zwątpieni, mający dość wyjazdu czekali, aż wreszcie coś się ruszy... I ruszyło, ale tak jak pisałam, po ok 3 godzinach, pozniej jechaliśmy już średnio 30 km/h do granicy chorwackiej... tam również zator i do tego lało jak z cebra... Jakieś 10-20 km za granicą zaczeło się trochę rozluzniac na drodze... niestety deszcz lał dalej... Tak nas CHorwacja jeszcze nigdy nie powitała :( I my też takiej smutnej, szarej i mokrej jeszcze nie znaliśmy...

Obrazek

lało i lało...

Obrazek


aż wreszcie po godzinie albo i dłużej przestało padać... deszcz towarzyszył nam od samego wyjazdu z Polski ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wszystko pięknie za kilka kilometrów Split, więc do Nemiry już przysłowiowy rzut beretem. Jednak nie chwalmy dnia przed zachodem słońca. Przed Splitem czeka nas kolejna niespodzianka... :) To znów korek na wydłużenie drogi o dobre 2 godziny... Chyba wyjazd nie będzie należał do tych najlepszych... Włączamy chorwackie radio, okazuje się że dzisiaj ( tj Sobota 23.07) w Splicie jest mecz HAJDUK vs Barcelona... stąd mamy dodatkową rzeszę samochodów oflagowanych i ozdobionych klubowymi barwami Hajduka... trzeba zacisnąć zeby i jechac, a moze raczej toczyc sie dalej...

Ciagle jest pochmurno, znowu zaczyna kropic... a my toczymy się w tym sznurze zamochodow aż do samej Nemiry... Korek przez Omis jest równie fascynujący :)


ale....


po prawie 30 godzinnej dordze JEST ! STOI ! :)
na szczęście w internecie nie było to puste ogłoszenie i kwatera rzeczywiscie spełniła nasze oczekiwania... Własciciel i jego córka bardzo sympatyczni i pomocni. Dom posiada wszelkie udogodnienia potrzebne w trakcie wakacyjnego pobytu - jest nowy, czysty i zadbany. Ma w pełni wyposażoną kuchnie, TV, klimatyzacje i wifi tylko niestety słaby zasięg, trzeba bylo łapac z balkonu lub ogródka za domem.

http://www.apartmani-hrbat.net/english/

APARTMAN HRBAT

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

każdy apartament ma oddzielne wejście z tyłu domu

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

balkon

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

toboły wniesione, trzeba cos zjesc, odpocząc...

a może przywitać okolicję jakimś zacnym drinkiem :D ...

cdn


Witam Serdecznie,
mam zamiar na dniach zarezerwować własnie ten apartament . Czy mogę prosić o kilka rzeczy m.in. gospodarze są o.k. nie wtracają się ? na plazy nie ma chyba aż tak dużych tłumów turystów jak nad naszym morzem?
Który z tych apartamentów na górze jest ze słonecznym balkonem?
( dobrze myślę, że ten po prawej str jak sie patrzy z plaży?)
Jest niedaleko sklep samoobsługowy?
Czy w cenie 70 euro jest klima dostępna cała dobę -bez dodatkowych opłat?
Zdjęcia które zostały zamieszczone sa przesliczne. Szukamy małej mieściny, gdzie nie ma tłumów na plaży i jest spokój. Wybieramy się w lipcu 2012 r.
zbys2011
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 07.06.2011
Nemira

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbys2011 » 31.10.2011 20:18

ana 588 napisała "Właściciel i jego córka bardzo sympatyczni i pomocni " - także powinno być ok. Ja na początku sierpnia - wszystko emailem załatwiłem, jednym telefonem i listem wartościowym (zaliczka)
agaagata
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 10.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) agaagata » 31.10.2011 20:40

zbys2011 napisał(a):ana 588 napisała "Właściciel i jego córka bardzo sympatyczni i pomocni " - także powinno być ok. Ja na początku sierpnia - wszystko emailem załatwiłem, jednym telefonem i listem wartościowym (zaliczka)

A Ty kiedy tam wyjeżdzasz?
ja planuje 9 lipca na 12 dni
zbys2011
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 07.06.2011
Nemira

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbys2011 » 31.10.2011 20:50

2 - 13 sierpnia 2012 - może warto by pomyśleć o założeniu KALENDARZA 2012
agaagata
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 10.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) agaagata » 31.10.2011 21:07

zbys2011 napisał(a):2 - 13 sierpnia 2012 - może warto by pomyśleć o założeniu KALENDARZA 2012

Własnie napisałam do tych właścicieli zapytanie czy maja wolny apartament na samej górze od 9.07.-21.07.2012r.
Do Chorwacji wybieramy sie po raz pierwszy.
zbys2011
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 07.06.2011
Nemira

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbys2011 » 31.10.2011 21:33

Zaliczka wynosi 100 euro - i wg mnie najlepiej wysłać listem wartościowym przez pocztę - właścicielka podała mi w emailu dokłądny adres gdzie mam wysłać list (kosztował mnie około 24 zł) - po tygodniu zaliczka już była na miejscu - i dostałem emaila od właścicielki że zaliczka do niej dotarła. Trochę przeraża mnie jak będzie wyglądał zjazd od głównej drogi do apartamentu - może być trochę stromo, ale może jakoś pomału się dojedzie :-)
agaagata
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 10.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) agaagata » 01.11.2011 12:25

zbys2011 napisał(a):Zaliczka wynosi 100 euro - i wg mnie najlepiej wysłać listem wartościowym przez pocztę - właścicielka podała mi w emailu dokłądny adres gdzie mam wysłać list (kosztował mnie około 24 zł) - po tygodniu zaliczka już była na miejscu - i dostałem emaila od właścicielki że zaliczka do niej dotarła. Trochę przeraża mnie jak będzie wyglądał zjazd od głównej drogi do apartamentu - może być trochę stromo, ale może jakoś pomału się dojedzie :-)

Witam ponownie,
Wczesniej miałam zamiar pojechac do Vinisce, ale własnie ze względu na kręta, wąska droge zrezygnowałam z tej miejscowości.
Chyba nie jest aż tak straszna droga do Nemiry? Zjeżdzając z drogi nr 8 ( która chyba jest w miare o.k.) jest chyba kilka metrów do apartamentu?????
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 01.11.2011 12:53

Nemira jest malutka i same drogi nie stanowią problemu. Czasem są mocno nachylone ale raczej proste. Problem może stanowić sam wjazd na parking. Ja też musiałem wjeżdżać na "kilka razy". Czasem trzeba tyłem, co też nie każdy lubi. Nie wiem jak jest w tym konkretnym domu bo go nie pamiętam.
ana588
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 10.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ana588 » 06.11.2011 16:56

W Hrbacie podziemny parking w piwnicy lub ewentualnie przed domem. Nemira jest mala, ale na plazy bynajmniej w lipcu bylo tłoczno. Mimow wszystko jak dla mnie super. W dzien kilka krokow do plazy, a na popoludnie jak w sam raz spacer do Omisia, ktory tetni nocą ;-)
Adrian34
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 194
Dołączył(a): 06.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adrian34 » 06.11.2011 19:08

Nie bójcie się Chorwacji, uśmiech na twarz i przed siebie. O ile dobrze pamiętam uliczki są ciasne i bywa stromo, ale da się jeżdzić bez nadludzkich umiejętności. W tym roku byłem w Balica Rat - 500 m od tego apartamentu i bardzo mile wspominam ten wyjazd.
Do CRO jeżdżę od 10 lat i jeszcze nigdy nie żałowałem wybranego kierunku.
Za każdym razem jechałem w ciemno tzn. bez wcześniejszej rezerwacji - zawsze było ok. Pozdrawiam i miłego wypoczynku. :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone