Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

NASZE POSZUKIWANIA (debiut MWN)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.06.2009 09:23

W związku z tym, że autor tego wątku jest w tej chwili na wakacjach, tutaj postanowiłem wkleić jego aktualne informacje znad Jadrana:

"Witaj, akurat dorwałem się do sieci i tak na szybko:
Autostrada do Ploce już jest! Widać rozjazd i wjazd na A1 i oderwano
zaklejone dotąd drogowskazy.
W Słowenii do wakacji powinien być gotowy cały kawałek autostrady oprócz ostatnich 10 km! To duży postęp.
W Orebicu królują Polacy i Czesi, ale turystów wyraźnie mniej.
W Bośni ceny większe niż przed rokiem, ale i tak niższe niż w Cro i
porównywalne z tymi w Polsce.
Pogoda - jest 35 ma być podobnie z tym, że parę dni może padać przy 30
stopniach! Dżungla!
Na razie wszystko; możesz zamieścić na forum.
PS: Byliśmy w Makarskiej; Zosi nic się nie spodobało i zostajemy w Orebicu,
a ostatnie 4 dni w Sukosanie.
Marek i Zosia"
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 17.06.2009 11:29

Wyrzucą mnie z pracy przez Twoją relację :) Straciłam rachubę czasu, siedzę, czytam i delektuję się zdjęciami. Pięknie.
Tyle miejsc, pięknych i ciekawych i mój Orebic :) Dziękuję za tą wędrówkę.
ania77
Croentuzjasta
Posty: 329
Dołączył(a): 17.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ania77 » 22.06.2009 17:12

slapol napisał(a):W związku z tym, że autor tego wątku jest w tej chwili na wakacjach, tutaj postanowiłem wkleić jego aktualne informacje znad Jadrana:

"Witaj, akurat dorwałem się do sieci i tak na szybko:
Autostrada do Ploce już jest! Widać rozjazd i wjazd na A1 i oderwano
zaklejone dotąd drogowskazy.
W Słowenii do wakacji powinien być gotowy cały kawałek autostrady oprócz ostatnich 10 km! To duży postęp.
W Orebicu królują Polacy i Czesi, ale turystów wyraźnie mniej.
W Bośni ceny większe niż przed rokiem, ale i tak niższe niż w Cro i
porównywalne z tymi w Polsce.
Pogoda - jest 35 ma być podobnie z tym, że parę dni może padać przy 30
stopniach! Dżungla!
Na razie wszystko; możesz zamieścić na forum.
PS: Byliśmy w Makarskiej; Zosi nic się nie spodobało i zostajemy w Orebicu,
a ostatnie 4 dni w Sukosanie.
Marek i Zosia"


W Ploce jest niestety tylko wiele obiecujący zjazd na autostradę i oznaczenia pozytywnie nastawiające, że autostrada już za rogiem:) Potem kilka kilometrów drogi szybkiego ruchu w kierunku autostrady, po czym ląduje się na zwykłej drodze i autostrada pojawia się dopiero w Ravcy. Przynajmniej tak było w piątek 19 czerwca, ale nie sądzę by dużo się przez ten czas zmieniło :wink:
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 23.06.2009 12:35

Będeę tamm w sobotę to się dowiem...
armar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) armar » 28.07.2009 22:46

Mam pytanie odnośnie Twojej drogi ze Stolaca do Trebinje , którędy dokładnie jechałeś , czy przez Ljubinje czy górą przez Bilecę .
Czy droga była trudna - w sensie kręta , górzysta , wąska ?
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 29.07.2009 10:31

Droga jest w dobrym stanie, nie jest niebezpieczna, bardzo mały ruch jedzie się super. Jechałem oczywiście przez Lubinje, ale ta druga też może być niezła. Uważaj tylko schodząc gdzieś w bok na miny.
armar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) armar » 29.07.2009 11:44

ok. Dzięki za szybką odpowiedź. Będę uważał na miny :D
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 29.07.2009 12:41

PAP napisał(a):
MWN napisał(a): Kolejnym razem chcę oprócz tego centrum pooglądać okoliczne góry, tunel pod lotniskiem ...


MWN,

My podzielamy wasze / twoje wrażenia z Sarajeva, czy też BiH jako takiej :) ... narobiłeś nam smaka na Banja Lukę, bo tam nas jeszcze nie było, ale przy kolejnym razie będziemy pamiętali ... tunel pod lotniskiem polecam szczerze, raz jako unikatową ciekawostkę, dwa jako miejsce skłaniające do głębszej refleksji nad historią współczesną :roll: ...

Pozdrawiam,

PAP


Tak w tunelu byliśmy w czerwcu 2009 i jeszcze do teraz mam wrażenie przerażające. Były listy wszystkich zabitych w tej wojnie. Niestety, wiemy, że zginęła kuzynka mojej teściowej, tyle że wyszła za mąż w późnym wieku i zmieniła oczywiście nazwisko, a nie wiemy na jakie. Spróbujemy dowiedzieć się tu w Polsce, bo to wszystko to ziomki z tamtych stron.

Banja Luka jest trochę dziwnym miastem, bo Serbowie wyburzyli tu wszystkie meczety. Teraz trochę w akcie zadośćuczynienia stawiają nowe choć muzułmanów tu już prawie nie ma...
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 29.07.2009 13:15

armar napisał(a):ok. Dzięki za szybką odpowiedź. Będę uważał na miny :D


Zobacz kilka stron wstecz
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=223 ... &start=105
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.07.2009 17:32

Nam niestety w tym roku nie udało się zaliczyć Sarajeva, ale Stolac...to i owszem :lol: Temat zrelacjonujemy niebawem, mam nadzieję.
Pozdravki :lol:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 29.07.2009 22:47

Z ogromną przyjemnością obejrzałem zdjęcia i poczytałem relację. :D
W latach 80 - 89 byłem częstym gościem w restauracji Prnjawor w Bolesławcu - teraz wiem skąd nazwa :lol:
A Kornati to dzięki Wam jeszcze jeden cel na wrzesień :lol:
Dziękujemy
wusia
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) wusia » 31.07.2009 14:02

MWN czy mozesz podać mi cenę takiego stroju do ''tańca brzucha'' i czy były stroje dla dzieci :P
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 03.09.2009 12:06

Przepraszam, że tak późno:

są dla dzieci także podobne lub takie same stroje; te dla dorosłych kosztują ok. 100 zł.

W tym roku przeżyłem zawód, bo nie dostałem tych specjalnych orientalnych spodni, które są w rzeczywistości prostokątnym kawałkiem materiału zawiązywanym w specjalny wymyślny sposób. Tak jak tu:
forum/viewtopic.php?t=22373&postdays=0&postorder=asc&start=105

Pozdrawiam
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 03.09.2009 12:08

slapol napisał(a):Nam niestety w tym roku nie udało się zaliczyć Sarajeva, ale Stolac...to i owszem :lol: Temat zrelacjonujemy niebawem, mam nadzieję.
Pozdravki :lol:


Trochę opowiadałeś; możesz pochwalić się na forum.
wusia
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) wusia » 04.09.2009 20:08

Witam! Nie szkodzi że tak późno -ja już byłam ,wróciłam i kupiłam .Zapłaciłam za taki strój dla córeczki 45zł :P Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
NASZE POSZUKIWANIA (debiut MWN) - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone