Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nasze pontony i silniki...

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kaz344
Odkrywca
Posty: 82
Dołączył(a): 25.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaz344 » 27.09.2011 19:13

polecam platformę na hak taką jak ta:
http://www.thule.com/pl-PL/PL/Products/Bike-Carriers/Towbar/Thule-EasyBase-948
wrzucasz na to ponton, a reszta w bagażniku
można jechać szybko - żadnych oporów, w tym roku z takim zestawem wykręciłem 1280km w 11,5 godziny (z przystankami)
pzdr
Jacek[/quote]

Właśnie myślę o takiej platformie. W tym roku roku poradziłem sobie bagażnik + box....ale zmieniłem silnik i będę musiał coś wykombinować. Powiedz mi Jacku czy ta platforma jest stabilna? Ile kg na nią władowałeś? Masz jakieś foto? Pozdrawiam Romek
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 28.09.2011 07:47

kaz344 napisał(a):http://www.youtube.com/watch?v=OS3KyZtxr_8


Nie żebym moralizował,. ale zrywkę dobrze jest mieć przypiętą :? A dlaczego to zobacz sam.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.09.2011 08:04

kaz344 napisał(a):...ja w tym sezonie pływałem Bushem 360 (twarda podłoga) z Johnsonem 8km dwutakt.....silnik znakomicie dawał sobie radę z tym pontonem w dwuosobowej obsadzie: ale gdy wpakowała się jeszcze reszta rodziny było nas czterech i silniczek był słabiutki :(((( po przyjeździe go sprzedałem i zakupiłem hondę 15KM ....jest diametralna róznica na plus.


Też mało.... :wink: :lol:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 28.09.2011 08:59

Na mój gust starczy :lol: To wg mnie taki zdroworozsądkowy zestaw. Dobry do transportu i z paliwem jeszcze nie ma tragedii :wink:
kaz344
Odkrywca
Posty: 82
Dołączył(a): 25.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaz344 » 28.09.2011 10:27

Rysio napisał(a):
kaz344 napisał(a):http://www.youtube.com/watch?v=OS3KyZtxr_8


Nie żebym moralizował,. ale zrywkę dobrze jest mieć przypiętą :? A dlaczego to zobacz sam.

...święta racja zwykle to ja steruję silnikiem a do filmu ster przejął syn i stąd ta wpadka ze zrywką :oops:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 28.09.2011 11:13

Ważne że masz świadomość :wink:
kaz344
Odkrywca
Posty: 82
Dołączył(a): 25.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaz344 » 28.09.2011 19:43

Jeszcze raz pozwolę sobie zapytać.. czy wielkość gruszki na lini paliwowej ma znaczenie? Czy podczas pracy silnika gruszka powinna być wypełniona cała paliwem? ....bo zmieniłem silnik i podczas testów motor zrobił stop na środku akwenu a w gruszce chlupotało paliwo. Wcześniej w Johnsonie miałem oryginalną linię i wszystko było ok. Więc nie zwracałem uwagi na pompkę.Teraz przy hondzie 15Km mam dużą gruchę i opisane wyżej problemy
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 28.09.2011 19:47

Myślę, że była gdzieś nieszczelność...
waszka
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) waszka » 29.09.2011 21:31

kaz344 napisał(a):Jeszcze raz pozwolę sobie zapytać.. czy wielkość gruszki na lini paliwowej ma znaczenie? Czy podczas pracy silnika gruszka powinna być wypełniona cała paliwem? ....bo zmieniłem silnik i podczas testów motor zrobił stop na środku akwenu a w gruszce chlupotało paliwo. Wcześniej w Johnsonie miałem oryginalną linię i wszystko było ok. Więc nie zwracałem uwagi na pompkę.Teraz przy hondzie 15Km mam dużą gruchę i opisane wyżej problemy



Sprawdz czy masz odkręcony zaworek odpowietrzający na zbiorniku paliwa .
infob
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 09.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) infob » 30.09.2011 13:14

kaz344 napisał(a):polecam platformę na hak taką jak ta:
http://www.thule.com/pl-PL/PL/Products/Bike-Carriers/Towbar/Thule-EasyBase-948
wrzucasz na to ponton, a reszta w bagażniku
można jechać szybko - żadnych oporów, w tym roku z takim zestawem wykręciłem 1280km w 11,5 godziny (z przystankami)
pzdr
Jacek

Właśnie myślę o takiej platformie. W tym roku roku poradziłem sobie bagażnik + box....ale zmieniłem silnik i będę musiał coś wykombinować. Powiedz mi Jacku czy ta platforma jest stabilna? Ile kg na nią władowałeś? Masz jakieś foto? Pozdrawiam Romek


Fotka tutaj:
https://www.cro.pl/forum/album_pic.php?pic_id=14014

Jadąc często zaglądałem czy jeszcze jest, ale z czasem nabrałem zaufania i zaglądałem rzadziej :D
Na mój hak można położyć max 100kg, platforma z bagażem max 60kg (sama platforma 15kg). Mój ponton wg producenta 48kg - trochę za dużo, ale ławka, pompka, wiosła i inni - do bagażnika.
Pewnie na jakiejś mega dziurze można wszystko urwać, ale posiada ten sprzęt homologacje i inne certyfikaty CE, producent renomowany...

pzdr
Jacek
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 30.09.2011 16:07



Ja widzę jeden i to dość spory minus takiego rozwiązania - cale obciążenie ląduje na tylnej osi pojazdu wspomagane dodatkowo wysięgiem tej platformy. Box na dachu obciąża mniej więcej równo przednią i tylną oś. Zostaję przy boxie :wink:
infob
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 09.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) infob » 30.09.2011 19:27

Rysio napisał(a):


Ja widzę jeden i to dość spory minus takiego rozwiązania - cale obciążenie ląduje na tylnej osi pojazdu wspomagane dodatkowo wysięgiem tej platformy. Box na dachu obciąża mniej więcej równo przednią i tylną oś. Zostaję przy boxie :wink:


Rysiu! I to jest ten jeden minus i wcale nie taki spory. Przy wichurze w Austrii i 170 km/h musiałem trochę więcej pracować kierownicą, żeby trzymać kierunek. Z dużym box'em przy wichurze też stabilnie nie jest, a jeżeli zaryzykujesz 170-tkę to musisz włożyć stopery do uszu i przygotować się na duże wydatki na stacji benzynowej. I nie znam tego z opowiadań tylko z autopsji.

Tak poza tym same plusy:
-nikogo nie wołasz do pomocy przy pakowaniu
-montaż platformy 2 min. (serio)
-na miejscu odpinasz platformę i kładziesz za drzwiami apartamentu

no i znajdź mi box'a na Hondę IE38

pzdr
Jacek
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 30.09.2011 19:32

Paka siedemdziesiąt w Austrii wskazuje, że przed upływem roku, tego pięknego Kaju bym nie odwiedzał...
No chyba, że blachy zmienisz...
Myślę, że za Tobą było to, co ostatnio w Johnym Englishu, jak przez Szwajcarię jechał... :wink:
Dwa lata temu w jedną noc kilka takich fotek zaliczyłem... :lol:
infob
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 09.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) infob » 30.09.2011 20:40

FUX napisał(a):Paka siedemdziesiąt w Austrii wskazuje, że przed upływem roku, tego pięknego Kaju bym nie odwiedzał...
No chyba, że blachy zmienisz...
Myślę, że za Tobą było to, co ostatnio w Johnym Englishu, jak przez Szwajcarię jechał... :wink:
Dwa lata temu w jedną noc kilka takich fotek zaliczyłem... :lol:


Nie jest tak źle. Mierzą przeważnie na ograniczeniach. Jeżdżę już 10 lat i zawsze ta sama ciężka noga. Jak dotąd na tych trasach 2 razy płaciłem tylko w Chorwacji.

pzdr
Jacek
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 03.10.2011 11:27

Mi już trochę przeszło z tym pośpiechem. Tempomat ustawiam na 150 jak mam autostradę pod kołami, tyle że ja obieram wariant zachodnich Madziarów i sporo trasy pokonuję w okolicach 100km/h. Urlop zaczynam jak zamykam bramę własnej chałupy i od tego momentu pośpiech mi nie towarzyszy :) Znam natomiast możliwości mojej Rodzinki i wiem że oprócz Yamahy, kotwicy itp do bagażnika trafia jeszcze tyle pierdółek, że nawet napompowanie zawieszenia do wartości max dopuszczalnych nie gwarantuje mi że będzie to wystarczające :wink: Dlatego obrałem sobie box, bo ten równomiernie obciąża również przednią oś.

Jak sądzę IE38 zmieściłaby się do boxa XSTREAM 600, ale przyznaję Ci rację, że wrzucenie jej tam nie byłoby proste. Mój gumjak waży teoretycznie 50 kg ale koło 10 kilo trzeba odliczyć na alu podłogę a żyły wyłażą jak go muszę podnieść do boxu. Twoja Honda jak sądzę ważyć będzie sporo więcej, bo to blisko metr więcej na długości :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone