Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Namiary na mechaników samochodowych w Cro

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
max21
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 22.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) max21 » 18.07.2019 19:10

Może się komuś przyda namiar na hurtownię części w Chorwacji http://intercars.hr/hr/kontakt/
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.07.2019 09:52

max21 napisał(a):Może się komuś przyda namiar na hurtownię części w Chorwacji http://intercars.hr/hr/kontakt/


Polski InterCars ma więcej punktów sprzedaży w Chorwacji. Są też w innych krajach bałkańskich. Warto wiedzieć.
http://intercars.hr/hr/kontakt/mreza/?p ... ,14.9934,7
wielkibongo
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 21.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielkibongo » 21.07.2019 16:28

Witam, potrzebuję pomocy związanej z mechanikiem. Jestem w mijscowość Senj, pacjent to Audi A6 a problem z silnikiem. Z góry dziękuje za pomoc.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.07.2019 16:33

maszla napisał(a):Witam,
Jakby ktoś miał problem z kołami w Kvarner'ze, to mogę polecić mechanika-wulkanizatora w Senj. Miły, rzeczowy i kompetentny. Warto nanieść go na mapkę. Za wyważenie dwóch kół alu zapłaciłem 50 Kn.
IMG_20160712_140533.jpg

Troszkę wyżej i coś jest...
Widzę, że gumiarz, ale od czegoś można zacząć.
welna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1247
Dołączył(a): 15.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) welna » 23.07.2019 19:06

Miałem napisać coś wcześniej, ale jakoś mi zeszło. Jesli chodzi o:
obiadek napisał(a):w zeszłym roku podczas pobytu w Rogoźnicy korzystałem z tej "dziupli" którą zaproponował nam gospodarz https://www.google.pl/maps/@43.5375222, ... 680!8i3840
wymieniana łącznika stabilizatora w Picasso.
To tam nikogo nie spotkałem. Następnego dnia stała tam laweta i garaż był otwarty, czyli coś robią.
przy zjeżdzie z D8 w kierunku Rogoznicy jest sklep z częściami. https://goo.gl/maps/gRQG5azy12LG1y3K9. Własciciel, sprzedawca polecił mi warsztat pare kmdalej w strone Trogiru https://goo.gl/maps/CqYzwXnULAHr2d6d7. Niestety następny wolny termin na cokolwiek był od poniedziałku (22 lipca), czyli ja pierwszy dzień w pracy, odpada. Ale wjechaliśmy na kanał i okazało sie że osłona przegubu wewnętrznego pękła i przy większej prędkości naparzała jak chciała. Tytyrytka pomogła.

papse napisał(a):
welna napisał(a):Jutro lub po jutrze coś naskrobie. Padł mi wewnetrzny przegub w alhambrze. Na szczęście dojechałem do Rogoznicy. Jutro jakiegoś mechanika, lub przynajmniej sklepu poszukam. Chyba że ktoś coś?

Koło Rogoznicy masz taką małą miejscowość Stupin Celine, jak klikniesz to będziesz miał podgląd prosto na mechanika. Wprawdzie nie musiałem korzystać, ale nasza gospodyni mówiła, że to dobry człowiek.
Jesli chodzi o ten warsztat to nie zaglądałem, ale coś tam było, tylko pora była wczesna i żywego ducha nie widziałem.
michalll193
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 31.07.2019
Mechanik w malinska

Nieprzeczytany postnapisał(a) michalll193 » 31.07.2019 17:35

Czy ktoś może polecić mechanika w malinskiej który szybko by mógłby się zająć autem? Oddałem auto do jednego mechanika ale po jednym dniu usłyszałem że może 2 dni może 5 i straciłem wiarę że szybko to zrobi
Użytkownik usunięty
Re: Mechanik w malinska

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.07.2019 18:44

Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107658
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Mechanik w malinska

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 31.07.2019 19:00

michalll193 napisał(a):Czy ktoś może polecić mechanika w malinskiej który szybko by mógłby się zająć autem? Oddałem auto do jednego mechanika ale po jednym dniu usłyszałem że może 2 dni może 5 i straciłem wiarę że szybko to zrobi

Chyba musisz poszukać mechaników na całej wyspie, ale bez pewności czy inny zrobi szybciej ....
http://www.krk.hr/korisne_informacije/s ... nformacije
juveadamo
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 09.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) juveadamo » 08.08.2019 21:10

Znajdzie się jakaś wulkanizacja w Rogoznicy lub okolicach. Wyjechałem na chodnik i delikatnie nacięło oponę na rancie przy feldze. Powietrze nie uchodzi ani żadnej bulwy nie ma ale chciałbym żeby jakiś fachowiec spojrzał na to.
Pozdrawiam
makono
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 02.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) makono » 08.08.2019 22:48

juveadamo napisał(a):Wyjechałem na chodnik i delikatnie nacięło oponę na rancie przy feldze.


Opony z rantem ochronnym? Jeśli tak, to bez stresu.
juveadamo
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 09.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) juveadamo » 08.08.2019 23:07

Opona Dunlop Sport Maxx niestety chyba nie mają typowo rantu ochronnego.
welna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1247
Dołączył(a): 15.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) welna » 09.08.2019 04:55

juveadamo napisał(a):Znajdzie się jakaś wulkanizacja w Rogoznicy lub okolicach. Wyjechałem na chodnik i delikatnie nacięło oponę na rancie przy feldze. Powietrze nie uchodzi ani żadnej bulwy nie ma ale chciałbym żeby jakiś fachowiec spojrzał na to.
Pozdrawiam
Parę postów wcześniej jest informacja o mechanikach i sklepie z częściami w Rogoznicy i okolicach :papa:
A200universeblue
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 12.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) A200universeblue » 09.08.2019 05:42

Jesli po uszkodzeniu nie widac oplotu aramidowo-kevlarowego bądz drutu stalowego to spokojnie dojedziesz do kraju na takiej oponie.
Rozcięcia krawężnikowe nie sa naprawialne na wulkanizacji.
Można dla zwiększenia bezpieczeństwa przed podróżą zamienić taka opone robiąc podmianę z tylna prawa gdzie w teorii jest najmniejszy nacisk osi pojazdu jeśli oczywiście masz 4 takie same opony identycznie zużyte.
Prędkość max 110-130km
Opony typu runflat i te zwykle ale z oplotem XL powinny byc brane pod uwagę przy kolejnej wymianie opon na nowe.
A200universeblue
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 12.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) A200universeblue » 09.08.2019 13:48

Ta opona już nie jest do naprawy.
Jeśli nie schodzi powietrze to tak jak pisałem możesz wrócić na niej do kraju z umiarkowana prędkością.
Przed podróżą sprawdź jej ciśnienie i dopompuj do minimalnego zalecanego przez producenta na wlewie paliwa bądź słupku.
Można tez przełożyć ja warunkowo na tył jeśli chcesz poczuć się bezpieczniej na czas podróży.
btw Oplotu nie widac pod uszkodzeniem wiec nie jest tak tragicznie a opona bedzie sie nadawac na "zapasowke" :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Namiary na mechaników samochodowych w Cro - strona 35
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone