Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Na "molochu" też może być fajnie... Solaris koło Sibenika

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maarec
Croentuzjasta
Posty: 252
Dołączył(a): 02.07.2013
Re: Na "molochu" też może być fajnie... Solaris koło Sibenik

Nieprzeczytany postnapisał(a) maarec » 22.09.2013 21:20

ciekaw jestem jak opiszesz camp Solaris... był to nasz 1 camping na tegorocznych wczasach i powiem szczerze, że wypadł bardzo blado w stosunku do kolejnych "molochów" jak Zaton, Straśko..

camping ładnie wyglądał w necie a na miejscu znaczna część atrakcji nie istniała, lub była zamknięta... ale nie powiem czysto było, cicho i spokojnie :)
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: Na "molochu" też może być fajnie... Solaris koło Sibenik

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 22.09.2013 21:41

maarec napisał(a):camping ładnie wyglądał w necie a na miejscu znaczna część atrakcji nie istniała, lub była zamknięta... ale nie powiem czysto było, cicho i spokojnie :)


Ja muszę szczerze przyznać, że właśnie to, co widziałam w internecie, nie odbiegało znacząco od rzeczywistości. Raczej wszystko było tak jak powinno. Interesujące nas atrakcje również były dostępne. Ja mam jedynie porównanie do campu Bijela Uvala na Istrii. Jakoś Bijela Uvala bardziej mi się podobał od Solarisa. Był z pewnością bardziej przestronny. Parcele były znacznie większe i nawet między domkami o wiele więcej mięjsca było. Tłok był w ogóle nie odczuwalny. Na Solarisie bardziej odczuliśmy tłumy, choć we wrześniu już nie było tak tragicznie :)
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: Na "molochu" też może być fajnie... Solaris koło Sibenik

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 22.09.2013 21:51

31.08.2013 (sobota) – odcinek 2 – UPRAGNIONY DOJAZD NA MIEJSCE

W końcu! O godzinie 11.30 przekroczyliśmy bramy campingu Solaris. Bez problemu wjechaliśmy autem za szlaban. Powiedzieliśmy tylko, że mamy rezerwację i wjechaliśmy. Dziwi mnie to dlatego, że na całym Beach Resort Solaris parking jest płatny. My mieliśmy parking dla auta wliczony w cenę wynajmu domku, ale Ci, którzy chcą wjechać na camp, muszą zapłacić za parking. Bezpłatny parking jest naprzeciwko campingu :D

Jak się okazało, po przyjeździe na miejsce, musieliśmy czekać na domki około 2 godzin. I tak koło 14 weszliśmy już do swoich mobile home’ów, a na umowie mamy zakwaterowanie od godz. 16.

Rozłożyliśmy koce, karimaty i to, co było na wierzchu w bagażniku i zrobiliśmy sobie piknik na parkingu. Po tak długiej podróży piwko było jak lekarstwo
SAM_8838.JPG


Po szybkim rozpakowaniu przyszedł czas na drinki:
SAM_8840.JPG

SAM_8841.JPG


Domek od tyłu wyglądał tak:
SAM_8846.JPG


Póki co, dodaje tylko takie zdjęcie, bo wtedy je na szybko zrobiłam. W dalszych odcinkach pokażę jak domki wyglądają od frontu i wewnątrz :D

Dobra, driny wypite, walizki rozpakowane, trzeba teraz iść przywitać się z Jadranem.

Jeeest, już go widać zza drzew!
SAM_8854.JPG


Dochodzimy do plaży
SAM_8855.JPG

SAM_8857.JPG

SAM_8859.JPG

SAM_8862.JPG


Był to naprawdę krótki spacer, bo zmęczenie po podróży nie pozwoliło na dłuższe spacery. Wracamy więc do domku i szykujemy kolację – dziś będzie grill
SAM_8869.JPG


Ok., mięcho i kiełbasa usmażone, więc idziemy na krótki zwiad okolicy. Po kolejnym już piwku (niektórzy po kolejnym kieliszku), nastąpiło cudowne ozdrowienie i wszyscy nagle zapragnęli się przejść. No, to idziemy!
SAM_8929.JPG


Spacer jednak znów długi nie był. Jutro przecież też jest dzień…
Ostatnio edytowano 22.09.2013 21:55 przez agata26061, łącznie edytowano 1 raz
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012
Re: Na "molochu" też może być fajnie... Solaris koło Sibenik

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 22.09.2013 21:55

..no to zdążyłem na początek ,prawie :wink:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: Na "molochu" też może być fajnie... Solaris koło Sibenik

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 22.09.2013 21:56

mervik napisał(a):..no to zdążyłem na początek ,prawie :wink:


Cześć Mervik, tak to dopiero początek, więc zapraszam na dalszy ciąg :D
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: Na "molochu" też może być fajnie... Solaris koło Sibenik

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 23.09.2013 18:24

1.09.2013 (niedziela) – odcinek 3 – PIERWSZE SNOORKOWANIE I BASEN PRZY CAMPINGU

Wczoraj sen nas szybko powganiał do łóżek, więc dziś pobudka już o 7. Śniadanko w domku i wychodzimy na plażę. Posiedzieliśmy trochę na campingowej plaży, trochę posnoorkowaliśmy, ale dno tutaj nie jest zbyt ciekawe.

Plaża o tej godzinie była całkowicie pusta
SAM_8968.JPG

SAM_8972.JPG

SAM_8975.JPG


Po szybkim rozpoznaniu plaży, idziemy na basen. O tej godzinie jeszcze ludzi było mało, ale zazwyczaj tak koło południa bawiło się w basenie mnóstwo dzieci niemieckich. Sama mam syna i nie mam nic przeciwko dzieciakom, ale to, co te małolaty wyprawiały, to była lekka przesada. Nie licząc się z nikim i z niczym biegały po cudzych ręcznikach, bez pozwolenia zabierały cudze rzeczy. Ich przedział wiekowy to tak koło 10-11 lat, więc raczej dziecko w tym wieku powinno rozumieć, że bez pozwolenia cudzych rzeczy się nie zabiera. A co najlepsze, rodzice z uśmiechem patrzyli na to, co wyprawiają ich dzieci. Przesada!

Basen ten nie jest zbyt duży i woda w nim była okropnie zimna. W morzu wydawała się cieplejsza niż w basenie.
SAM_8994.JPG

SAM_9004.JPG

SAM_9019.JPG


Ten basen znajduje się tuż przy linii brzegowej
SAM_9006.JPG

SAM_9007.JPG

SAM_9008.JPG

SAM_9015.JPG


Przychodząc wcześnie rano można było liczyć na wolny leżak
SAM_9002.JPG

SAM_9009.JPG


Obok basenu huśtawki dla dzieci
SAM_9017.JPG


Po powrocie z basenu szybki obiad w domku. Głównie posiłki przygotowywaliśmy sami. Na campingu było drogo, co dało się odczuć prawie w każdej sytuacji. Zarówno w markecie, jak i w restauracjach ceny były sporo wyższe niż np. w Sibeniku. Głównie na zakupy jeździliśmy do Plodine albo do Kauflandu.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10887
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Na "molochu" też może być fajnie... Solaris koło Sibenik

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 23.09.2013 19:49

basen jak dla mnie klasyka (z widokiem na morze), lubię takie, chociaż bez barierki byłoby bardziej atrakcyjnie (ale to chyba z uwagi na te dzieci);
drinki efektowne i odpowiedniej pojemności :wink: i widzę, że Stock się załapał do Chorwacji :mrgreen: u mnie tylko Łódka Bols...
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: Na "molochu" też może być fajnie... Solaris koło Sibenik

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 23.09.2013 19:58

te kiero napisał(a):basen jak dla mnie klasyka (z widokiem na morze), lubię takie, chociaż bez barierki byłoby bardziej atrakcyjnie (ale to chyba z uwagi na te dzieci);
drinki efektowne i odpowiedniej pojemności :wink: i widzę, że Stock się załapał do Chorwacji :mrgreen: u mnie tylko Łódka Bols...


Basen ten był dość fajny, jednak woleliśmy spędzać czas na Beach Bar Palma, który pokaże w kolejnym odcinku. Tam było zdecydowanie spokojniej i też przy samym morzu i bez barierek :D
Tak Stock się załapał, ale jak się skończył to uzupełnialiśmy zapasy w Plodine. 69 kun za butelkę litrową to bardzo rozsądna cena ;) :mrgreen:
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006
Re: Na "molochu" też może być fajnie... Solaris koło Sibenik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 24.09.2013 09:04

Zawsze mnie ten Solaris intrygował. Pewnie nie zdecydowałabym się na wakacje tam, ale z wielką przyjemnością zobaczę jak to wygląda od środka....a nóż mi się spodoba :D
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: Na "molochu" też może być fajnie... Solaris koło Sibenik

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 24.09.2013 10:45

Aldonka napisał(a):Zawsze mnie ten Solaris intrygował. Pewnie nie zdecydowałabym się na wakacje tam, ale z wielką przyjemnością zobaczę jak to wygląda od środka....a nóż mi się spodoba :D


Ja muszę przyznać, że już się wyleczyłam z tego typu miejsc. Fajnie było, ale w przyszłym roku już nie dam się skusić na taki wielki "sztuczny" camping. Brakowało mi naturalności w tym wszystkim. Sztuczna plaża, sztuczne leżaki, sztuczne kamienie - to nie to. Czekam z niecierpliwością na przyszłoroczne wakacje, gdzie zasmakuje prawdziwej Chorwacji (przynajmniej w mojej ocenie).
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3769
Dołączył(a): 24.06.2008
Re: Na "molochu" też może być fajnie... Solaris koło Sibenik

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 24.09.2013 12:00

Chętnie zobaczę tego molocha. ;) Na paru kiedyś przelotem byłem to sobie porównam. :)
predatortata
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 316
Dołączył(a): 04.01.2011
Re: Na "molochu" też może być fajnie... Solaris koło Sibenik

Nieprzeczytany postnapisał(a) predatortata » 24.09.2013 14:32

Dołączam się do relacji i chętnie poczytam o tym molochu. Można wiedzieć jakie koszty domku wyszły przy 5 osobach?
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: Na "molochu" też może być fajnie... Solaris koło Sibenik

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 24.09.2013 15:30

razpol napisał(a):Chętnie zobaczę tego molocha. ;) Na paru kiedyś przelotem byłem to sobie porównam. :)


Witam i zapraszam :D

predatortata napisał(a):Dołączam się do relacji i chętnie poczytam o tym molochu. Można wiedzieć jakie koszty domku wyszły przy 5 osobach?


Oczywiście, że można. Płaciliśmy 365 euro za 2 tygodnie. Około 360zł wyszło za osobę. W sezonie ceny są sporo wyższe. Dodatkowo po sezonie, są przeróżne promocje. Np. płaciliśmy tylko za 11 noclegów, a byliśmy 14. Rezerwowaliśmy już w grudniu, więc dla rezerwacji dokonanych do końca lutego było dodatkowo 25 euro zniżki.
Na miejscu trzeba zapłacić kaucję 100 euro. Zwracają w całości jeśli odda się posprzątany domek. Jeśli jest nieposprzątany, zabierają z kaucji 30 euro :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107682
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Na "molochu" też może być fajnie... Solaris koło Sibenik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 24.09.2013 16:56

Na "molochu" też może być fajnie... Solaris koło Sibenik

Ten "moloch" ta tak na wyrost :oczko_usmiech: Kemping Solaris ma tylko 8 ha.
Więc to raczej "moloszek" :wink: bo np.

w Dalmacji molochy to m.in.:
Kemping Zaton - 30 ha
Kemping Šimuni - 35 ha
Kemping Straško - 57 ha

na Istrii molochy to m.in,:
Bjela Uvala - 45 ha
Valkanella - 56 ha
Lanterna - 80 ha
i super moloch: Park Unag - 140 ha
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: Na "molochu" też może być fajnie... Solaris koło Sibenik

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 24.09.2013 18:47

Janusz Bajcer napisał(a):Na "molochu" też może być fajnie... Solaris koło Sibenik

Ten "moloch" ta tak na wyrost :oczko_usmiech: Kemping Solaris ma tylko 8 ha.
Więc to raczej "moloszek" :wink: bo np.

w Dalmacji molochy to m.in.:
Kemping Zaton - 30 ha
Kemping Šimuni - 35 ha
Kemping Straško - 57 ha

na Istrii molochy to m.in,:
Bjela Uvala - 45 ha
Valkanella - 56 ha
Lanterna - 80 ha
i super moloch: Park Unag - 140 ha


Racja, z tym że Solaris znajduje się w dużym ośrodku z hotelami itp. itd., gdzie całkowita powierzchnia wynosi 50 ha. Biorąc pod uwagę całość resortu, jest to ogrom. A wszystkie atrakcje dostępne są dla wszystkich przebywających w Beach Resort Solaris.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Na "molochu" też może być fajnie... Solaris koło Sibenika - ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone