Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Moreska taniec z mieczami na Korculi

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
konopackir
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 30.12.2013
Moreska taniec z mieczami na Korculi

Nieprzeczytany postnapisał(a) konopackir » 30.12.2013 15:23

Witam! -
Poszukuję informacji szczegółowej o terminach, godzinach i koszcie wstępu na pokazy tańca Moreska na Korculi w 2014 roku (a dokładniej w sierpniu ;) ). Niestety moje pytanie w tej kwestii do biura informacji turystycznej na Korculi pozostało bez odpowiedzi. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
z_byszek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1884
Dołączył(a): 23.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) z_byszek » 29.05.2014 19:05

konopackir napisał(a):Witam! -
Poszukuję informacji szczegółowej o terminach, godzinach i koszcie wstępu na pokazy tańca Moreska na Korculi w 2014 roku (a dokładniej w sierpniu ;) ). Niestety moje pytanie w tej kwestii do biura informacji turystycznej na Korculi pozostało bez odpowiedzi. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.


Byłem na takim pokazie w Lumbardzie i nie trzeba było nic płacić. Pokazy odbywały się w ramach
promocji kultury chorwackiej.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 29.05.2014 19:35

Takie pokazy w wersji skróconej odbywają się latem regularnie raz w tygodniu.. a TZ milczy, ponieważ być może jeszcze nie ustalono kiedy, jak i co.... sezon rusza po 15 czerwca.. wtedy zajrzyj na zakładkę dotyczącą wydarzeń.. do sierpnia jeszcze daleko.
Główne, pełne i uroczyste wykonanie zawsze w dniu patrona m. Korčula 29 lipca każego roku (Sv. Todor czyli św. Teodor).

Dopisane: P.S. Właśnie sprawdziłam i ta informacja jest na stronie TZ Korčula w zakładce " istraži Korčulu / tradicije"
A tu kalendarz wydarzeń, który będzie się powoli zapełniał....ale już w tej chwili daje odpowiedź na Twoje pytanie... już teraz wiesz, czemu nie odpisali? :)
Pozdrawiam
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 29.05.2014 21:41

Dziś dostałem na lekcji odpowiedź w temacie Moreski od mojej nauczycielki Timei. Moreska odbywa się w czerwcu raz w tygodniu w czwartki o 21 a w lipcu i sierpniu, dwa razy w tygodniu, w poniedziałek i czwartek także o 21. Tak jak pisze Katarzyna, może zobaczyć daty w kalendarzu w zakładce na stronie TZ Korcula.
konopackir
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 30.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) konopackir » 30.05.2014 07:55

Dzięki, jak zwykle za precyzyjne info :) Wszystko jasne - można kombinować z datami :)
maluszek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1213
Dołączył(a): 07.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maluszek » 30.05.2014 20:01

ale z tego co pamiętam bilety nie były tanie, coś około 100 kn (chyba). chciałam iść, ale większość zadecydowała inaczej więc musiałam się podporządkować większości, ale chyba w tym roku nie odpuszczę i namówię męża :D

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Moreska taniec z mieczami na Korculi
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone