Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Moje wielkie greckie wakacje! cz. I Peloponez!

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006
Re: Moje wielkie greckie wakacje!

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 20.09.2017 09:42

mysza73 napisał(a):
Beata W. napisał(a):
mysza73 napisał(a): Ooooo, coś nowego chyba :oczko_usmiech:

E tam nie nowego już gdzieś nawet kilka fotek z zawodów w Bratysławie zamieszczałam :wink: Mamy w rodzinie reprezentanta Polski to trzeba mu trochę pokibicować o ile po jakichś Tokio i innych tam nie lata :mrgreen:
No pięknie :oczko_usmiech: ,
ale że to niby czemu w Tokio nie możesz pokibicować :roll: :smo:


Bo kurczaki sponsora ni ma :evil: :evil: :evil: Ale może kiedyś :oczko_usmiech:
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006
Re: Moje wielkie greckie wakacje!

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 20.09.2017 13:10

Ja wszystko bardzo dobrze pamiętam :mrgreen: ... Gdzie z kim i po co leżałam rownież :papa:

Ja też nie wierzę, że Mysza do wakacji wytrzyma :twisted: . Stawiam, że już w zimowe ferie ją gdzieś poniesie, a potem w czerwcu bo już będzie po maturze (a swoją drogą to późno ją zdaje :P :P :P ) i trza będzie się odstresować ...
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Moje wielkie greckie wakacje!

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 20.09.2017 13:34

Potter napisał(a):Ja też nie wierzę, że Mysza do wakacji wytrzyma :twisted: .
Ja nie jestem taka wiercidupa jak Ty :smo:

Potter napisał(a):Stawiam, że już w zimowe ferie ją gdzieś poniesie,
Ferie zimowe mamy w pierwszym terminie :evil: , więc u GK z urlopem bez szans :roll:

Potter napisał(a):a potem w czerwcu bo już będzie po maturze (a swoją drogą to późno ją zdaje :P :P :P ) i trza będzie się odstresować ...
A potem ... to się zobaczy ... może Twoim śladem ruszę :lool:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14797
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: Moje wielkie greckie wakacje!

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 20.09.2017 16:24

Dużo tych magnesów przywiozłaś :) Chyba cała rodzina obdarowana 8)

Aga, dzięki za kolejną ciekawą relację. Pięknie i zabawnie było z Wami podróżować :D

Czekam na następny opis Twojej podróży, a jakiś wyjazd, jak Cię znam, trafi się niedługo :smo:
21monika
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2918
Dołączył(a): 25.04.2014
Re: Moje wielkie greckie wakacje!

Nieprzeczytany postnapisał(a) 21monika » 20.09.2017 22:49

maslinka napisał(a):Dużo tych magnesów przywiozłaś :) Chyba cała rodzina obdarowana 8)

Aga, dzięki za kolejną ciekawą relację. Pięknie i zabawnie było z Wami podróżować :D

Czekam na następny opis Twojej podróży, a jakiś wyjazd, jak Cię znam, trafi się niedługo :smo:


Przypinam się do tychże słów - oj dobra przylepiam się jak magnes.

Super relacja, super wakacje itd.
Fajnie się czytało i dzięki wielkie za miłe wieczory z lekturą w greckim wydaniu. :D
super_Danka
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 09.12.2016
Re: Moje wielkie greckie wakacje!

Nieprzeczytany postnapisał(a) super_Danka » 22.09.2017 16:53

Uwielbiam czytać te Wasze relacje i oglądać zdjęcia. Człowiek czuje się, jakby był tam na miejscu, a słońce grzało w plecy. Można chociaż na moment przenieść się w świat marzeń, nie zwracając uwagi na obecną aurę panującą w Polsce.
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014
Re: Moje wielkie greckie wakacje!

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 22.09.2017 17:10

To ja też dziękuję za relację i PRZEPRASZAM za te moje wtręty/wrzutki ze zdjeciami :oops:

Samemu mi się nie chce pisać a śmiecę u innych ... te facety są okropne
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Moje wielkie greckie wakacje!

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 22.09.2017 17:16

ogorek napisał(a):To ja też dziękuję za relację i PRZEPRASZAM za te moje wtręty/wrzutki ze zdjeciami :oops:

Samemu mi się nie chce pisać a śmiecę u innych ... te facety są okropne
No już nie przesadzaj ... :wink: ,
tzn z tym śmieceniem ... bo, że facety są okropne, to oczywista oczywistość :lool:

Jakieś plany na wakacje już masz? :wink:
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014
Re: Moje wielkie greckie wakacje!

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 22.09.2017 20:55

mysza73 napisał(a):
ogorek napisał(a):To ja też dziękuję za relację i PRZEPRASZAM za te moje wtręty/wrzutki ze zdjeciami :oops:

Samemu mi się nie chce pisać a śmiecę u innych ... te facety są okropne
No już nie przesadzaj ... :wink: ,
tzn z tym śmieceniem ... bo, że facety są okropne, to oczywista oczywistość :lool:

Jakieś plany na wakacje już masz? :wink:


Nudne łodkowe (ja szukam zadupia z portem):

1. Plataria https://goo.gl/maps/fRgtZiYPerM2 Taka dziura chyba bez plazy ale wlasciciele apartamentu gwarantują darmowe mijesce w porcie (mają trzy a tylko jedna łodka im została)
- chcę opłynąć zach. wybrzeze Korfu (żonę będę odbierał z miasta Korfu - poleci samolotem)
- paxos i antypaxos (tylko 18 km z Platarii)
--- znajomy z forum RIB.net (z UK) zapraszał - jest tam co rok też ze swoim RIB-em (taki rodzaj łodzi z tubami dmuchanymi jak moja) - pokaze nam wszystkie najlepsze miejsca do snorkelowania (ten znajomy jest co rok na Paxos i tam nurkuje i snorkeluje)
- nie wiem czy tutaj da sie wpłynąc łódką https://goo.gl/maps/e65eLeiAxMm

2. Sporady (jeszcze nie jestem pewny),
- taka kolejna dziura bezturystyczna Achillio https://goo.gl/maps/ejMStg2m98K2 na Pelionie
--- jako baza wypadowa (łodkowa) do tych rejonów: https://goo.gl/maps/AV2eLfDsSCS2
--- i albo jako baza wypadowa na Sporady albo promem z Achillo (a moze samą łodką i kilka dni noclegu w jakimś ap tu
https://goo.gl/maps/QhbKH1WWWf12

Ale Sporad nie jestem pewny bo czytam sporo relacji zeglarskich (takich motrolodkowych nie widzialem) i stali bywalcy narzekaja na coraz większy tłum zarówno na Skiatos jak i Skopelos. Wiec moze Achillo to dobra/spokojna meta i godzina płynięcia na Skopelos będzie dobrym rozwiązaniem

3. Mitikas - ostatnia dziura ale znowu z portem i dwoma bliskimi wyspami Kastos/Kalamos. W zasięgu Itaka/Kefalonia

Spalanie każdej łodki motorowej jest dużo wyższe niż auta więc staramy się byc w kilku miejscach i je opływać.
Plan minimum to Paralia i Mitikas (mało jazdy, dużo pływana). Plan max + Sporady
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014
Re: Moje wielkie greckie wakacje!

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 22.09.2017 21:22

Polatałem wirtualnie nad wybrzezem Korfu i tylko te rejony wyglądają na puste
https://www.tripinview.com/en/presentation?layer=overview&datasetId=52353&id=65858

Good news to wygląda na to, ze do tego Parku/Zamku w Albanii da się wplynąć, chyba, ze celnicy strzalają
Obrazek
to jest ten rejon https://goo.gl/maps/5qxxWtnP93S2 jak przezyje to zdam relację

I tak jakby okolice SIVOTA wyglądają ciekawiej do opływania jak wybrzeże Korfu
https://www.tripinview.com/en/presentation?layer=overview&datasetId=55633&id=53128
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Moje wielkie greckie wakacje!

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 22.09.2017 21:47

ogorek napisał(a):Good news to wygląda na to, ze do tego Parku/Zamku w Albanii da się wplynąć, chyba, ze celnicy strzalają
Weź no Ty jakieś relacje zacznij robić ... od strony morza wszystko pewnie super wygląda :oczko_usmiech:
Sara76
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 25.02.2009
Re: Moje wielkie greckie wakacje!

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sara76 » 22.09.2017 22:33

Agnieszko realacja jak zwykle była super. Piękna ta Grecja muszę to przyznać. Czytałam z zapartym tchem i smutno mi, że to już koniec. Ale znając Ciebie myślę, że nie powiedziałaś jeszcze ostatniego słowa i w tym roku coś na forum się pojawi? Co z tym Mykonosem wespół zespół z Potter?
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006
Re: Moje wielkie greckie wakacje!

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 23.09.2017 06:15

To Ona !!!! nie chciała ze mną jechać :evil: :evil: :evil: :!: :!: :!: .
Powiedziała, że do matury się uczy :roll: .
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Moje wielkie greckie wakacje!

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 23.09.2017 08:29

Potter napisał(a):To Ona !!!! nie chciała ze mną jechać :evil: :evil: :evil: :!: :!: :!: .
Powiedziała, że do matury się uczy :roll: .


Przyznaję się ... :oops: :oops: :oops: :oops: ,
ale Potter nam to wynagrodzi ... :smo:

Ale żeby nie było, że jestem taka całkiem beznadziejna ... zleciłam założenie kamerki na Mykonos :oczko_usmiech:
tu można zaglądać i odliczać dni do wakacji :smo:
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006
Re: Moje wielkie greckie wakacje!

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 23.09.2017 12:29

Mykonos ???
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Moje wielkie greckie wakacje! cz. I Peloponez! - strona 40
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone