Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mój Vis na ziemi

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
janka.mik.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1437
Dołączył(a): 20.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) janka.mik. » 08.08.2017 12:18

Piękne "FOTY" :hearts:
Lubię Twój styl pisania, czytam z przyjemnością i czekam na c.d. Na Visie nie byłam, więc chociaż popatrzę :smo:
pozdrawiam :papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 08.08.2017 12:53

Magda O. napisał(a):Trochę mnie irytowały dość naiwne wątki obyczajowe dotyczące głównych bohaterów i niekiedy irytujące dialogi, ale sama intryga w każdej książce mnie wciągała i przerażała.

Dialogi były bardzo irytujące i naiwne :roll:, ale sama fabuła, intryga niezła :) Spróbuję, jak będzie z kolejnym tomem :)

janka.mik. napisał(a):Piękne "FOTY" :hearts:
Lubię Twój styl pisania, czytam z przyjemnością i czekam na c.d. Na Visie nie byłam, więc chociaż popatrzę :smo:
pozdrawiam :papa:

Dziękuję za miłe słowa i zapraszam na kolejny odcinek :)


9 lipca (niedziela): Stiniva

Dojeżdżamy do Rukavca, potem szutrowa droga i parking, z którego można dojść na trzy piękne plaże. Postanawiamy zwodować kajak na Srebrnej, bo z niej będziemy mieć najbliżej do... uvali Stiniva :mrgreen: Tak, dzisiaj stawiamy na viškie "must see" :D

Krótki spacer z parkingu:

2017-07-09-11h28m59.jpg


i powoli pokazuje nam się plaża Srebrna:

2017-07-09-11h33m26.jpg


Ludzi trochę jest:

2017-07-09-11h34m03.jpg


ale to niedzielne przedpołudnie, więc oprócz turystów na publiczne plaże, położone blisko miejscowości, wylegli również miejscowi oraz Chorwaci ze Splitu, który przypłynęli to na weekend do swoich letnich domów. Mam nadzieję, że jeśli chodzi o Stinivę dzień tygodnia nie ma większego znaczenia, bo lokalsi tam raczej nie bywają ;)

Srebrna podoba nam się, jest wystarczająco duża, żeby ludzi się na niej "zgubili":

2017-07-09-11h34m10.jpg

2017-07-09-11h34m15.jpg


Większość plażowiczów o tej porze i tak siedzi w cieniu. To my jacyś dziwni jesteśmy, że słońce nam nie przeszkadza; w końcu po to przyjeżdżamy do Cro :D

Generalnie plaża bardzo na plus, chociaż z jakiegoś powodu wolimy Tepluš 8)

Odbijamy od brzegu:

2017-07-09-12h15m49.jpg


Dzisiejsza trasa jest dosyć długa. Dobrze, że Jadran w miarę spokojny :)

Przepływamy obok uvali Vela Travna:

2017-07-09-12h29m08.jpg


Wstąpimy tu później, podobnie jak do pobliskiej Malej Travnej.

Dopłynięcie do Stinivy zajęło nam jakieś pół godziny. Myślę, że to niezły wynik :)

Widać już to całe szaleństwo przy "bramie wjazdowej" na plażę:

2017-07-09-12h48m51.jpg


Spodziewaliśmy się tłumów, ale to, co zobaczyliśmy, przeszło nasze oczekiwania. Zresztą popatrzcie sami, co tam się działo :roll::

2017-07-09-12h47m05.jpg

2017-07-09-12h49m53.jpg


Ludzie dostawali się na plażę i wracali z niej z pomocą liny:

2017-07-09-12h52m05.jpg


My płyniemy kajakiem "do końca":

2017-07-09-12h53m34.jpg


Plavac dawno nie miał tak komfortowego miejsca - nie dość, że chłodzi się na wodzie, to jeszcze w cieniu :D:

2017-07-09-12h58m47.jpg


No i co tu powiedzieć o tej najbardziej popularnej zatoczce na Visie :?: :roll: Stinivę niewątpliwie warto zobaczyć, bo jest to fenomen przyrodniczy. Miejsce na pewno piękne, chociaż przy takich tłumach traci nieco ze swojego uroku...

Zrobiłam dużo zdjęć, więc trochę Was nimi pomęczę :oczko_usmiech: Widok plaży z miejsca, w którym się rozłożyliśmy:

2017-07-09-12h57m50.jpg


i w drugą stronę:

2017-07-09-13h12m15.jpg


Gdzieś tam jest ścieżka, którą można tu dotrzeć z lądu:

2017-07-09-13h11m20.jpg


Zdecydowana większość ludzi wybrała jednak drogę morską.

Skalne wrota:

2017-07-09-13h11m47.jpg


Beach bar:

2017-07-09-13h12m32.jpg


Stiniva widziana z perspektywy pieszego turysty ;):

2017-07-09-13h13m48.jpg


Oddaliłam się trochę, żeby zobaczyć ten pierwszy widok plaży, który mają piechurzy ;)

2017-07-09-13h13m58.jpg


Wycieczka Hindusów:

2017-07-09-13h14m42.jpg


Spotkaliśmy później wielu przedstawicieli tej nacji w Smokovej, prawdziwy najazd ;)

Pozazdrościliśmy "Indianom" ;) (jak kiedyś pisała Shtriga, brakuje jej na forum...:() picia piwa i wyciągnęliśmy swoje ;):

2017-07-09-13h22m26.jpg


Obok nas para Angoli, którzy przyszli pieszo, wyjęła szampana 8O Po takiej wędrówce należało im się! :D

Na koniec zdjęcie dmuchanego jednorożca:

2017-07-09-13h20m03.jpg


Nawet tutaj nie mogło się obyć bez dmuchańców :oczko_usmiech:

Spędzamy na plaży jakąś godzinę. Więcej nie mamy ochoty, bo plażowanie w tak dużym towarzystwie jest dla nas dość męczące ;)

Powiem szczerze, że nawet się tu nie kąpaliśmy. Jadran nie był tutaj tak przejrzysty, jak w innych zatoczkach i przy plaży pływało trochę śmieci :roll: W takiej zamkniętej lagunie to całkiem normalne, wymiana wody jest dużo wolniejsza. My jesteśmy już rozpieszczeni przez piękne viškie plaże i krystaliczną wodę, więc kąpać będziemy się dzisiaj w sąsiednich zatoczkach :)

Powoli opuszczamy Stinivę. Warto było tu przypłynąć, bo to przepiękne miejsce. Jak powiedzieli ręcznikowi sąsiedzi, Anglicy z szampanem, to raj na ziemi, szkoda tylko, że taki zatłoczony... Ale kto wie, może w raju też występuje problem przeludnienia ;)
Ostatnio edytowano 19.01.2019 14:04 przez maslinka, łącznie edytowano 2 razy
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18322
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 08.08.2017 13:09

"Miasteczkowanie" , kajakowanie , plażowanie - w takiej kolejności ( moim skromnym zdaniem ) powinno się wczasować latem :mrgreen:

Agnieszko , myślę że problemu przeludnienia w raju nie ma , bo co to byłby za raj :?:

Zdjęcia piękne 8) . . . już mogę napisać , że zaraziłaś mnie Visem :roll: :wink: :papa:


Pozdrawiam
Piotr
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 08.08.2017 14:28

piotrf napisał(a):Agnieszko , myślę że problemu przeludnienia w raju nie ma , bo co to byłby za raj :?:

Każdy ma taki raj, na jaki sobie zasłużył ;)

piotrf napisał(a):Zdjęcia piękne 8) . . . już mogę napisać , że zaraziłaś mnie Visem :roll: :wink: :papa:

Przepraszam, nie chciałam :oops: :oczko_usmiech: Będziesz to jakoś leczył, czy myślisz, że samo przejdzie :?: :mrgreen:
jacek73
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 904
Dołączył(a): 24.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek73 » 08.08.2017 15:15

świetna ta Twoja relacja śledzę ją bacznie i odkrywam Vis Pozdrawiam :)
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 08.08.2017 15:25

Stiniva piękna ale ten tłum 8O 8O 8O jak tam byłam oprócz nas były tylko dwie osoby. :D
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 08.08.2017 16:06

jacek73 napisał(a):świetna ta Twoja relacja śledzę ją bacznie i odkrywam Vis Pozdrawiam :)

Cieszę się, że Ci się podoba :)

beatabm napisał(a):Stiniva piękna ale ten tłum 8O 8O 8O jak tam byłam oprócz nas były tylko dwie osoby. :D

Zazdroszczę takiej przestrzeni. Musiało być pięknie :) Ale pewnie przypłynęliście tam we wrześniu albo w innym maju/czerwcu :?: 8)
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 08.08.2017 17:13

Ale najazd ludziów :D Od strony wody sporo pływadeł. Nasza rodzinka się wykąpała,a jakże to przecież wyjątkowe miejsce.
Na ludzi nie zwracam uwagi :lol:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5004
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 08.08.2017 19:05

Do Stinivy dotarliśmy przed 10 am i mieliśmy tylko dwójkę ludzi do towarzystwa przez około pół godziny...Potem był najazd Hunów, Anglo- Saxonów, plemion teutońskich i potomków Vikingów i paru Afrobrytyjczyków 8O Ale i tak byłam szczęśliwa z powodu tych 30 minut w ciszy. I woda była wtedy czyściutka i przejrzysta :o

Też lubię Srebrną..Tepluš jest w mniejszej skali, bar po środku -co czyni obserwację łatwą i przyjemną, no i widać wysepki. Moim zdaniem lepiej grają kolory - kontrast między bielą otoczaków i barwami wody niż na Srebrnej, ale może to tylko moje wrażenie.W każdym razie, Tepluš też bardzo lubię :)

Maslinka:
Obok nas para Angoli, którzy przyszli pieszo, wyjęła szampana 8O


Ha, ha, dwa lata temu na Pelješcu kończyliśmy urlop 3ema dniami w Stonie (żeby najeść się skorupiaków na cały rok :wink: ) Pogoda kapryśna była, więc codziennie rano gnaliśmy na Prapratno, aby złapać ostatnie słońce i kąpiel przed powrotem .I tam właśnie codziennie spotykaliśmy parę Brytyjczyków( około 35 lat, początkowa faza związku :roll: ) - mieszkańców campu. Przychodzili z kempingu około 11 rano ,stawiali przed sobą 2 butelki Dingača (czerwone ciężkie wino w samo południe 8O 8O ), migdalili się i pili do około 13tej( do dna :mrgreen: ), po czym schodzili z plaży. I tak codziennie :boss:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 08.08.2017 20:08

Piękne miejsca pokazujesz i opisujesz Maslinko :D Cała wakacyjna przygoda nabiera zupełnie innego wymiaru dzięki temu, że eksplorujecie te wszystkie cudowne miejsca kajakiem. Tego Wam naprawdę zazdroszczę. Pamiętam jak na Pagu czułem się podobnie odkrywając kolejne zatoczki wpław, podziwiając życie podwodne i zachwycając się niezwykłymi formami skalnymi . Świetnie się czyta i ogląda. Zgadzam się, że te najpiękniejsze plaże smakują najbardziej w zaciszu i odosobnieniu. Każda z plaż które pokazujesz jest piękna, tylko na niektórych jest za dużo ssaków :wink: Pozdrav :papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 08.08.2017 21:39

loverosa napisał(a):Ale najazd ludziów :D Od strony wody sporo pływadeł.

Ciekawe, co tam się dzieje w pierwszej połowie sierpnia, czyli teraz :wink: Początek lipca to jeszcze nie był high season :roll:

Katerina napisał(a):I tam właśnie codziennie spotykaliśmy parę Brytyjczyków( około 35 lat, początkowa faza związku :roll: )

Hehe, początkowa faza związku, jak to widać, no nie? :oczko_usmiech: A może przechodzili jakiś renesans uczuć 8O

Habanero napisał(a):Każda z plaż które pokazujesz jest piękna, tylko na niektórych jest za dużo ssaków :wink:

Gdyby te ssaki to były koty, nie przeszkadzałyby wcale :oczko_usmiech:
stpman
Croentuzjasta
Posty: 218
Dołączył(a): 27.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) stpman » 08.08.2017 22:39

Maslinko, wspaniała relacja (jak zawsze zresztą) !
Tak trochę mnie tym Visem zaciekawiłaś...
Stąd też moje pytanie... wiadomo Ci coś na temat 1-dniowych wycieczek na Vis z Hvaru? Prom w normalnych godzinach pływa tylko ze Splitu, katamaran Krilo (czy jakoś tak) pływa "w odwrotną" stronę.
No i tak myślę, że może są jakieś boat taxi albo fiszpikniki z Hvaru na Vis? Spotkałaś się z czymś takim?
Albo któryś z forumowiczów?

Pozdrawiam :)
TomKinS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 30.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) TomKinS » 08.08.2017 22:40

maslinka napisał(a):napisał(a) maslinka » 08.08.2017 10:07

TomKinS napisał(a):
Jednak proszę, odpowiedz mi, czy nie czujesz, jako polonistka, negatywnego, ..., nie wiem jak to nazwać. Co to jest "fota", "focenie",....


Nie, właśnie jako polonistka nie czuję, ponieważ przede wszystkim jestem językoznawcą. Pisałam językoznawczą pracę magisterską i chociaż było to już dawno temu ;), jej tematem był właśnie język Internetu :mrgreen:

W takim razie chylę głowę. Niech będzie. Ty masz rację. Ale jak zwał, tak zwał, Twoje zdjęcia są naprawdę wielkiej urody.
I pytanie.
Słyszałem w radiu, że plaże na wyspie Vis są na trzecim miejscu na świecie najbardziej urokliwych miejsc dla zakochanych. Podobno dużo znanych osób przyjeżdża tam by wziąć ślub.
Po zwiedzeniu już dużej ilości pięknych miejsc w Chorwacji widzisz tą wyjątkową urodę Visu ?
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 09.08.2017 08:52

Czekam zatem na zdjęcia z Velej Travnej, bo tam mnie nie było :)

Na Visiora w tym roku wybieramy się ze znajomymi, którzy coś tam mówią o wypożyczeniu kajaków...nie wiem. Jakoś nie czuję się przekonany - z dziećmi to jednak większy ambaras :|
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 09.08.2017 09:17

maslinka napisał(a):
beatabm napisał(a):Stiniva piękna ale ten tłum 8O 8O 8O jak tam byłam oprócz nas były tylko dwie osoby. :D

Zazdroszczę takiej przestrzeni. Musiało być pięknie :) Ale pewnie przypłynęliście tam we wrześniu albo w innym maju/czerwcu :?: 8)

Dokładnej daty nie pamiętam, to był przełom sierpnia/września 2014r, mam nadzieję że nie pogniewasz się za dwie fotki :D

wakacje 2014 451.jpg


wakacje 2014 442.jpg
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Mój Vis na ziemi - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone