Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mobilny internet prepaid

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 24.07.2013 20:36

jacusd napisał(a):Starter T Mobile za 50 kun otrzymujesz dwie karty sim ( każda z innym numerem ).
Na start na każdej jest symboliczna 1 kuna jeśli dobrze pamiętam.
Kartę aktywujemy przez dokonanie próby połączenia na dowolny numer.
Internet Dan działa przez 24 godziny od momentu aktywacji.
Aktywować można smsem na 3636 - Internet Dan, po otrzymaniu smsa zwrotnego potwierdzamy wysyłając DA.
Dla mnie wygodniejsze jest aktywowanie przez funkcję *136# zielona słuchawka, a dalej według pojawiających się instrukcji (zmieniłem tam język na angielski, dla wygody).
*100# zielona słuchawka - sprawdzenie salda na karcie.
Jeśli karty używasz w telefonie - na 15 min prze końcem czasu przychodzi sms informacyjny, i na zakończenie ponowne przypomnienie. Powtarzamy aktywację Internet Dan, bo inaczej pieniądze szybko znikną z konta.
Jeśli karty używamy w modemie (ja tak robiłem podlączając go do routera) należy pamiętać o ponownej aktywacji na czas. Za pierwszym razem zapomniałem i 100 kun zniknęło bardzo szybko.
Doładowania są po 25, 50, 100 kun w większości sklepów - mówimy bon T Mobile i kwotę, i drukują nam z maszynki do kart kredytowych.
Pozdrawiam
Jacek

dzięki Jacku;) przejaśnia się:)rozumem, że zasada jest taka sama, niezależnie w czym chceę używac neta?ja akurat w kompie
pozdrawiam :papa:
jacusd
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 218
Dołączył(a): 15.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacusd » 24.07.2013 21:57

Dokładnie tak. Pamiętaj o ponownej aktywacji w odpowiednim momencie.
Dobrze jest przekładając kartę do telefonu w celu aktywacji, mieć w nim wyłączoną transmisję danych.
Mój np po włączeniu sprawdza uaktualnienia, co też może spowodować znikanie pieniędzy na koncie
Pozdrawiam
Jacek
globtrotuar
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 04.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) globtrotuar » 25.07.2013 10:25

namo napisał(a):
tacim napisał(a):A co jak nie załąduję przed 24 godz. tylko np po 26


Jeżeli po wygaśnięciu pakietu Internet Dan nie wyłączysz transmisji danych to w kilka minut zje Ci wszystkie pieniądze z konta. Ponieważ bez pakietu dane mobilne rozliczane są za ilość danych, nie wiem ile ale drogo. Mi zjadło 100 kn w kilka minut.


Ja obliczyłem, że sam leżący ale włączony smartfon, bez żadnego pobierania danych, czy przeglądania stron, to ok. 1kuna/h. Może zatem lepsza ta opisana wcześniej opcja w VIP - też za dziesięć kun/dzień, ale aktywowanie z góry na określoną liczbę dnio, jeśli dobrze zrozumiałem.
Marmus
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 30.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marmus » 25.07.2013 22:20

Mam jeszcze pytanie odnośnie tego "Internet Dan" w t-mobile:
Jak skonfigurować połączenie? Tzn. jaki wpisać APN i nr dostępowy?
Wiem już, że smartfony konfigurują się automatycznie, ale ja będę tego używać w laptopie, więc muszę chyba wszystko wpisać ręcznie...?
namo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 19.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) namo » 25.07.2013 22:43

Croatia

- Service Provider: T-Mobile
- APN: web.htgprs
- Proxy: 10.12.0.1
- Port: 8080
Marmus
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 30.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marmus » 26.07.2013 00:15

Wielkie dzięki :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.07.2013 23:21

globtrotuar napisał(a):
namo napisał(a):
tacim napisał(a):A co jak nie załąduję przed 24 godz. tylko np po 26


Jeżeli po wygaśnięciu pakietu Internet Dan nie wyłączysz transmisji danych to w kilka minut zje Ci wszystkie pieniądze z konta. Ponieważ bez pakietu dane mobilne rozliczane są za ilość danych, nie wiem ile ale drogo. Mi zjadło 100 kn w kilka minut.


Ja obliczyłem, że sam leżący ale włączony smartfon, bez żadnego pobierania danych, czy przeglądania stron, to ok. 1kuna/h. Może zatem lepsza ta opisana wcześniej opcja w VIP - też za dziesięć kun/dzień, ale aktywowanie z góry na określoną liczbę dnio, jeśli dobrze zrozumiałem.


Nie wiem czy na mój post się powołujesz, ale działało to tak jak pisałem: 10 kun /dzień/bez limitu. VIP w kwaterze działał słabiej niż na /różnych/ plażach/miastach/. Bez dodatkowych kosztów, esemesów itp.
radpopl
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 02.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) radpopl » 31.07.2013 13:37

Michalm2012 napisał(a):A ja dzisiaj kupiłem sobie starter tele2 za 50 kun ważny miesiąc i 300mb danych do zużycia.

Hej. O to wygląda ciekawie, bo więcej niż 300MB nie zamierzam zużyć (smartfon+gmail+miniopera).
Gdzie go się kupuje i ile wynosi stawka do PL?
Można w razie potrzeby wykupić jakiś dodatkowy pakiet na MB i rozmowy do PL?
radpopl
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 02.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) radpopl » 31.07.2013 14:16

ołowiany napisał(a):VIP
Nie wiem czy na mój post się powołujesz, ale działało to tak jak pisałem: 10 kun /dzień/bez limitu. VIP w kwaterze działał słabiej niż na /różnych/ plażach/miastach/. Bez dodatkowych kosztów, esemesów itp.

A jak wygląda sprawa rozmów do PL i ew. jakichś pakietów?

Dodano: W sumie sam mogę sobie odpowiedzieć - VIP - do Polski na stacjonarne to 0,44 kuny/min (czyli ok. 25gr/min). Na komórki to już 5,65 kuny, czyli drogo - 3zł/min.

Dodano: TELE2, starter za 50kuna (50kn na koncie) - w tym 300MB (ważne 10 dni) oraz rozmowy do PL (stacjonarne) - 0,31kn/min (ok. 17gr/min). Te promocyjne ceny ważne tylko do 1 października.
rather
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 10.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) rather » 01.08.2013 00:47

Czy ktoś z Was korzystał z tej opcji http://www.tele2.hr/privatni-korisnici/ ... 2.21.0.1.1? Jeśli dobrze rozumiem to jest modem z 3GB za 145kn... Jadę na Hvar (Ivan Dolac) i nie wiem jak jest z zasięgiem Tele2 w tych okolicach.
mka136
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 01.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mka136 » 01.08.2013 13:44

Już się w tym wszystkim pogubiłam. Czy dobrze zrozumiałam, że:

VIP - starter kosztuje 50kn, na starcie mamy 50kn na koncie i mamy do wyboru opcje s, m, l lub płatność 10kn/dzień
Tele2 - starter kosztuje 50kn, na start mamy 50kn i 300mb
T-mobile - starter kosztuje 20/50 kn i płatność za internet10kn/dzień ??
Wszystko już mi się myli :|
namo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 19.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) namo » 01.08.2013 14:05

mka136 napisał(a):T-mobile - starter kosztuje 20/50 kn i płatność za internet10kn/dzień

Tylko w tej opcji płacimy za czas 24h dostępu do internetu bez limitu danych.
radpopl
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 02.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) radpopl » 01.08.2013 15:11

mka136 napisał(a):Tele2 - starter kosztuje 50kn, na start mamy 50kn i 300mb

Tak. Specjalny starter Tele2 z jakimś dopiskiem "cheapest international 0,04 euro".
300MB ważne 10 dni, rozmowy chyba dłużej (za rozpoczęcie rozmowy kasują dodatkowo ok. 0,30kn).
Pakiety danych do wykupienia dodatkowo:
100MB - 10kn
250MB - 25kn
500MB - 50kn
1GB - 50kn
3GB - 95kn
Strona http://www.tele2.hr/welcome-to-croatia/.
radpopl
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 02.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) radpopl » 02.08.2013 18:24

Czy ktoś z was nabywał starter Tele2 w Chorwacji? Jest on powszechnie dostępny? Bo z mapki na Tele2 to proponują chyba przejazd do Zadaru (z Vir) :).
adi_tiger
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) adi_tiger » 05.08.2013 12:37

Pisze z T-mobile. Wszystko jak na forum. Zakup 2 simow za 50 kun. Pierwszy telefon obojetnie gdzie, zmiana jezyka na angielski. Potem doladowanie w kiosku i aktywacja Internet Dan. Karta do iPada i heja. Down 6 mb / 2 mb up. Dziala super.
Wakacje wakacjami ale bez internetu nie da sie :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Mobilny internet prepaid - strona 26
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone