Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mobilny internet prepaid

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Zulusman
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 02.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zulusman » 05.07.2013 20:11

Jutro wyjazd a ja dopiero dzis wiem jak to dziala w 90%
Wyslanie sms o wykuppioeniu pakietu 200mb(15kn),1gb(45.8) czy 2gb(70kn) kosztuje 40lip. Wykonczeniu palietu od razu ssa sie onto do stanu 0.27kn(ja take man).
Jak two policzyc, jest dupa, bo kupno doladowania za 15 nie wystarcza.
Po kazdym doladowaniu trzeba wykupic pakiet na nowo' bo inaczej wyssa konto bardzo szybko.
More sie mylic, ale czas trwania pakietuto miesiac.
Sorry za literowki, ale spaceruje po pull z tabletem i klikam wam ten post.

Edit.
Mow o vipme z vip hr.
T mobile ma nine rozwiazanie. Starter 50 kn i do step do hot spotow z t mobile plus 30mb na dane. Jak z doladowaniem to juz nie wiem. Na plazach jest t mobile widoczny, nawt na obrzezach pull, wiec rozwiazanie do rozwazenia po sprawdzeniu zasiegu.
Ostatnio edytowano 09.07.2013 04:00 przez Zulusman, łącznie edytowano 1 raz
wallander82
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 06.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wallander82 » 06.07.2013 17:38

czy użytkownicy Plusa mogą korzystać z jakichś darmowych hot spotów w Zagrzebiu ?
Zulusman
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 02.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zulusman » 06.07.2013 19:28

Korzystalem z hot spotow w vrsar, rovinj i pula. Sa pewbie jakies ograniczenia, ale nie na siec gsm.
Pewnie kazde wieksze miasto ma hot spot.
yooshky
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 24.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 08.07.2013 10:36

namo napisał(a):Ja też mogę coś doradzić co do internetu.

Te pakiety 1GB nie pasowały mi bo mój Galaxy robi transfer 2GB na dobę. Jak kręcę filmy i robię zdjęcia w Full HD to od razu apka wysyła mi to na Dropboxa. O laptopie nie wspomnę który ciągnie neta z telefonu.

Ja kupiłem na stacji starter za 20kn t-mobile. U nich jest internet bez limitu za 10 kn dziennie. Czyli około 5,80 zł na dzień mam neta ile chcę. Żeby to włączyć trzeba doładować konto i wysłać sms o treści "Internet Dan" na numer 3636 i ponownie "Da" aby potwierdzić. Po 24h od włączenia pakietu powtarzamy czynność. Zanim pakiet się wyłączy 15 minut wcześniej dostaniemy przypomnienie i wtedy można aktywować kolejne 24h internetu bez limitu transferu.

W Nin-ie działa szybko, pewno temu że nadajnik jest w zasięgu wzroku :-)

Obrazek


Brawo! Dziękuję za info. Idę na poszukiwania. Wczoraj dotarłem do Podgory, cienko tu z netem. Mam w apartamencie Wifi ale jest cieniutkie. Potrzebny mi duży transfer dla HTC One, HTC One X i netbooka. Zabrałem ze sobą HTC Desire HD który leżał sobie w szufladzie i znów się przyda ale jako hotspot :)
Też korzystam z Dropbox i bez netu jest kicha.
croso
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 18.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) croso » 08.07.2013 12:41

WItam
Czy w Podgorze jest jakieś darmowe WI=Fi ?
yooshky
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 24.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 08.07.2013 13:18

croso napisał(a):WItam
Czy w Podgorze jest jakieś darmowe WI=Fi ?

Są w wielu knajpach. Ale działają raczej słabo, tzn jeśli potrzebujesz coś na www sprawdzić to sprawdzisz. Ale już zdjęcie mailem wysyła się kilkanaście - kilkadziesiąt minut.
Są też punkty dostępowe płatne np. 2 tygodnie za ~100 kun, nie wiem jakiej jakości.
W apartamencie mam łącze ok 2Mbps ale już upload max. 256kbps podzielony na xx użytkowników.
Takiego ogólnego darmowego miejskiego czy jakiejś organizacji nie znalazłem.
ble
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ble » 08.07.2013 13:38

Witam,
myślałem kupić taki starter z t-mobile i włożyć do telefonu a z niego udostępniać internet na notebooka lecz mam pytanie co z ustawieniami telefonu w chorwackiej sieci t-mobile?
yooshky
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 24.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 08.07.2013 16:38

ble napisał(a):Witam,
myślałem kupić taki starter z t-mobile i włożyć do telefonu a z niego udostępniać internet na notebooka lecz mam pytanie co z ustawieniami telefonu w chorwackiej sieci t-mobile?


Wlasnie kupilem i sie mecze :(
Starter za 50 kun ktory podobno zawiera 50 kun na uslugi.
Nie wysyla w ogóle SMS mimo prawidłowego SMSC :(
Tel. HTC Desire HD ktory wzialem by robil za hotspot

EDIT: Trzeba było zadzwonic na dowolny numer by aktywowac sim.
Internetu nie udalo sie aktywowac bo nie mam srodków na karcie :) Chyba z tymi 50 kunami czegos nie zrozumialem...:) Chyba, ze pani w kiosko nie wie co sprzedaje inaczej zaproponowalaby mi chyba doladowanie?
APNy się ustawiły same - 1 do Internet wap, 2 chyba mobilny Internet, 3 MMS
Czy działają prawidłowo napiszę później jak doładuję konto :)
Zasięg HSDPA w Podgorze w apartamencie -full

EDIT:
Doładowałem 25 kun na próbę bo nie miałem pewności czy bedzie OK więc szkoda forsy.
Wysłałem SMS o treści "Internet Dan" na 3636, otrzymałem zwrotny z prośbą o potwierdzenie, potwierdziłem wysyłając na ten sam numer SMS o tresci "DA" i działa :) :)
Obrazek
rafla
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 26.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafla » 08.07.2013 20:43

To ten starter z 2 kartami sim? Szukałem tego za 20 kun i nie znalazłem, za to jest właśnie za 50kun. Nie kupiłem bo sprzedawca zupełnie niekumaty i nie byłem pewny czy "Internet Dan" ruszy.
barti75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 729
Dołączył(a): 15.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) barti75 » 08.07.2013 21:42

yooshky napisał(a):
ble napisał(a):Witam,
myślałem kupić taki starter z t-mobile i włożyć do telefonu a z niego udostępniać internet na notebooka lecz mam pytanie co z ustawieniami telefonu w chorwackiej sieci t-mobile?


Wlasnie kupilem i sie mecze :(
Starter za 50 kun ktory podobno zawiera 50 kun na uslugi.
Nie wysyla w ogóle SMS mimo prawidłowego SMSC :(
Tel. HTC Desire HD ktory wzialem by robil za hotspot

EDIT: Trzeba było zadzwonic na dowolny numer by aktywowac sim.
Internetu nie udalo sie aktywowac bo nie mam srodków na karcie :) Chyba z tymi 50 kunami czegos nie zrozumialem...:) Chyba, ze pani w kiosko nie wie co sprzedaje inaczej zaproponowalaby mi chyba doladowanie?
APNy się ustawiły same - 1 do Internet wap, 2 chyba mobilny Internet, 3 MMS
Czy działają prawidłowo napiszę później jak doładuję konto :)
Zasięg HSDPA w Podgorze w apartamencie -full

EDIT:
Doładowałem 25 kun na próbę bo nie miałem pewności czy bedzie OK więc szkoda forsy.
Wysłałem SMS o treści "Internet Dan" na 3636, otrzymałem zwrotny z prośbą o potwierdzenie, potwierdziłem wysyłając na ten sam numer SMS o tresci "DA" i działa :) :)
Obrazek


OK popraw mnie jeśli się mylę, bo już jakąś się zakręciłem w zeszłym roku miałem T-Mobila z 2 kartami i nie było takich cyrków, czyli tak łopatologicznie, bo z Twojego opisu wygląda że APNy same się ustawiają, a ja w zeszłym roku musiałem je wklepać ręcznie, więc coś pozmieniali w tym roku wygląda to tak -wnioskuję z Twego posta:

1 kupuje starter T-Mobile za 50 kun
2 wykonuję jakieś połączenie żeby aktywować kartę
3. kupuję doładowanie za np 25kun i wysyłam SMSa na numer 3636 o treści Internet Dan
4. po otrzymaniu zwrotnego wysyłam DA i mogę się cieszyć internetem :?:

tak ma być czy coś pominołem :?: :?:
yooshky
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 24.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 08.07.2013 22:58

rafla napisał(a):To ten starter z 2 kartami sim? Szukałem tego za 20 kun i nie znalazłem, za to jest właśnie za 50kun. Nie kupiłem bo sprzedawca zupełnie niekumaty i nie byłem pewny czy "Internet Dan" ruszy.


Ja również nie znalazłem za 20, kupiłem za 50 szczególnie, że sprzedawczyni zapewniała mnie, że zawiera na koncie 50 kun na usługi - nie było nic. Doładowałem za 25 kun, bo takie chyba są minimalne doładowania a nie chciałem "inwestować" w coś co i tak nie będzie działać. Ale działa :)

barti75 napisał(a):OK popraw mnie jeśli się mylę, bo już jakąś się zakręciłem w zeszłym roku miałem T-Mobila z 2 kartami i nie było takich cyrków, czyli tak łopatologicznie, bo z Twojego opisu wygląda że APNy same się ustawiają, a ja w zeszłym roku musiałem je wklepać ręcznie, więc coś pozmieniali


Ustawienia APN raczej zależą od modelu telefonu, raczej nie są przechowywane na SIM. Żaden SMS konfiguracyjny mi nie przyszedł. Smartfony raczej nie będą miały problemu z ustawieniami.

barti75 napisał(a):w tym roku wygląda to tak -wnioskuję z Twego posta:

1 kupuje starter T-Mobile za 50 kun
2 wykonuję jakieś połączenie żeby aktywować kartę
3. kupuję doładowanie za np 25kun i wysyłam SMSa na numer 3636 o treści Internet Dan
4. po otrzymaniu zwrotnego wysyłam DA i mogę się cieszyć internetem :?:

tak ma być czy coś pominołem :?: :?:


Tak. Startera za 20 kun nie znalazłem co nie znaczy, że nie istnieje ;) Te za 50 mają dwie karty SIM (2x standard lub po wyłamaniu 2x microSIM).
Właśnie piszę z "Internet dan" a na Dropbox poleciało już kilka- kilkanaście GB zdjęć ;)

========
Szkoda, ze w zasięgu LTE nie jestem. Najbliższa lokalizacja (od Podgory) to Split.
Zulusman
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 02.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zulusman » 09.07.2013 03:44

przemek1259 napisał(a):Jak chce kartę do telefonu (smartfona) to sugerować się tym cennikiem:
http://www.vipnet.hr/internet-na-bonove ... n?icn=menu

czy tym? :
http://www.vipnet.hr/internet/na-bonove/opcije?icn=menu

Ten drugi link odpowiada temu, co przedstawił mi pan z biura obsługi. Nie wspomniał natomiast nic o ewentualnych innych opcjach, jedynie pakiety surfs->surfl.
Przeglądając pocztę, klepiąc posty na 3 forach i przeglądając je oczywiście intensywnie, przeglądając allegro, wysyłając zdjęcia do rodziny i znajomych przez whatsapp, administrując komputerem przez Teamviever i ssh przez 2 dni zmarnowałem ok 100mb transferu.

@yooshky
podsumowując: kupiłeś starter za 50kn, doładowanie za 25kn i na taryfie/pakiecie "internet dan" masz nieograniczony mega szybki net?? Korzysta z GSM czy tych hot spotów wifi darmowych??


Odnośnie konfiguracji APN
Mój VIPME skonfigurował wszystko sam w tablecie(który robił za HOt-spot), natomiast doładowania, wykupywanie pakietów etc. robiłem w smartfonie (xperia U) i tam już tej automatycznej konfiguracji nie było, ale w smartfonie z netu korzystałem przez WiFi, aby mieć sieć komórkową z polski i whatsapp przede wszystkim.
yooshky
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 24.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 09.07.2013 08:03

Zulusman napisał(a):@yooshky
podsumowując: kupiłeś starter za 50kn, doładowanie za 25kn i na taryfie/pakiecie "internet dan" masz nieograniczony mega szybki net?? Korzysta z GSM czy tych hot spotów wifi darmowych??

Tak, kupiłem starter za 50 kun, doładowałem konto za 25 kun, uruchomiłem usługę "Internet Dan". Ta usługa to nielimitowany dostęp do Internetu za 10 kun na dzień. Nie używam hotspotów T-Mobile, tylko połączeń 3G (np w Splicie mógłbym używać LTE).
Zasięg 3G w Podgorze jest rewelacyjny, cały czas full, rzadko spadnie o kreskę.
Usługa - https://www.hrvatskitelekom.hr/mobilne- ... ternet-dan
Mapa zasięgu - https://www.hrvatskitelekom.hr/karta-pokrivenosti
Bez tytułu.png

Z hotspotów chyba też mogę korzystać ale póki co nie jestem w zasięgu i nie znam hasła. W broszurce jest tez coś o tym, że trzeba jakiegoś eska wysłać to otrzyma się hasło.
Dziś ok 18:00 znów muszę wysłać SMS "Internet Dan" i "Da" by uaktywnić usługę na kolejne 24h a z konta zniknie kolejne 10 kun.
APNy w HTC Desire HD, który wziąłem żeby robił za hotspot dla innych urządzeń, ustawiły się po włożeniu SIM.

Teraz:
Obrazek
barti75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 729
Dołączył(a): 15.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) barti75 » 09.07.2013 08:33

yooshky napisał(a):
Tak. Startera za 20 kun nie znalazłem co nie znaczy, że nie istnieje ;) Te za 50 mają dwie karty SIM (2x standard lub po wyłamaniu 2x microSIM).
Właśnie piszę z "Internet dan" a na Dropbox poleciało już kilka- kilkanaście GB zdjęć ;)


podziękował za informację
croso
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 18.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) croso » 09.07.2013 10:02

yooshky napisał(a):
croso napisał(a):WItam
Czy w Podgorze jest jakieś darmowe WI=Fi ?

Są w wielu knajpach. Ale działają raczej słabo, tzn jeśli potrzebujesz coś na www sprawdzić to sprawdzisz. Ale już zdjęcie mailem wysyła się kilkanaście - kilkadziesiąt minut.
Są też punkty dostępowe płatne np. 2 tygodnie za ~100 kun, nie wiem jakiej jakości.
W apartamencie mam łącze ok 2Mbps ale już upload max. 256kbps podzielony na xx użytkowników.
Takiego ogólnego darmowego miejskiego czy jakiejś organizacji nie znalazłem.

Dzięki za info !
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Mobilny internet prepaid - strona 22
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone