Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

MLINI - nic dodać, nic ująć!

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 07.08.2015 09:17

Kasia i Krzyś napisał(a):
mysza73 napisał(a):Ojjjjjjjj, coś poszło nie tak :? ,
tylko co nie tak mogło być w Mlini 8O :?:

jakoś brakuje mi tam klimatu - brzydki hotel "w centrum" (chyba wyburzyli część zabudowy), budują jakiś brzydki market (choć to chyba jeszcze Srebreno), zatłoczone i zaśmiecone plaże, brak widoków z poziomu ręcznika, niezbyt smaczna pizza w porcie... no jakoś po Pelješcu nie zaskoczyło :evil:
a jak już zrujnowany kompleks hoteli wyszykują pod kasiastych turystów...
mieliśmy być tam trzy dni, ale gratisowy nocleg w Orebiću na szczęście nas przed tym uchronił, opuszczaliśmy bez żalu

przepraszam wszystkich miłośników tych okolic, ale nie wyobrażam sobie tam 2-tygodniowego urlopu :roll:
chyba zbyt krytyczna się stałam w stosunku do Cro, może potrzebna jakaś dłuższa przerwa niż 12 m-cy


No fakt, ten hotel "w centrum" to przegięcie :( ,
budujący się market to Srebreno :wink: , choć te wszystkie budowy nie dodają uroku okolicy :( .
Nasza plaża była średnio zatłoczona i nie była zaśmiecona,
kilka razy w ciągu dnia widziałam nawet chłopaka, który zbierał drobne śmietki, pozostawione przez niezdyscyplinowanych plażowiczów.
O pizzy się nie wypowiem, bo miałam namiar, od Cromaniaka zresztą :mrgreen: , na dobrą knajpkę w Cavtacie, sprawdziliśmy i wszystko się zgadzało :D .

Poza tym wszystkim w Mlini "tylko" mieszkaliśmy, u fantastycznego gospodarza zresztą :oczko_usmiech: ,
i plażowaliśmy :P , a na widoki z poziomu ręcznika nie narzekałam :wink: ,
a jak już cudem :wink: mieliśmy "chwilkę" na spacer, to też było gdzie pójść :P
Więc u mnie Mlini spełniło pokładane oczekiwania :D .
fammoni
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 06.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) fammoni » 07.08.2015 09:17

tez będę czytała...
nie ważne w którym rzędzie ale czekam na relację :)
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 07.08.2015 09:28

Trochę spóźniona, ale jestem , jestem :)

Ja tak jak maslinka, wolę Prince Polo i to obowiązkowo XXL, więc nie będę podjadała... chyba że np jakieś kalmary będziecie wcinać, wtedy skradnę :oczko_usmiech:
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 07.08.2015 09:45

Jako, że ja posiadam bilet "miesięczny" to bądźcie wszystkie osoby uprzejmie się pyrgnąć, bo ja zasiadam w pierwszym rzędzie w środeczku ... I kawkę proszę :D .
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 07.08.2015 10:11

mysza73 napisał(a):... Odpowiednio wyposażona mogę ruszać :oczko_usmiech:
Obrazek ...


gusia-s napisał(a):... a Princeski mniam ... bardzo lubię tyle, że orzechowe


maslinka napisał(a):Princessy mnie rozwaliły :lol: Ja jestem uzależniona od Prince Polo, ale Princessą też nie pogardzę, z tym, że najbardziej lubię czekoladową :D ...


renatalato napisał(a):Jestem i Princessą kokosową nie pogardzę :oczko_usmiech:
pozdrawiam ...


piekara114 napisał(a):... O kokosowe się nie martw, bo jakby były mleczne lub orzechowe, to krótko była byś na tych wczasach u Vlaho :mrgreen: ...


piotrf napisał(a):... Ja tych czekoladowych , ale sama wiesz jak to jest - na bezrybiu . . .


No i chyba rykoszetem nie pozostało Ci myszo nic innego jak założyć jakiś Klub Miłośników Princessy :) :mrgreen:
rysiek_r74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2017
Dołączył(a): 27.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek_r74 » 07.08.2015 10:15

mysza73 napisał(a):
rysiek_r74 napisał(a):
mysza73 napisał(a):no i w sumie wakacje bez relacji są jakby niedokończone ... więc ... napiszę, może ktoś zajrzy :oczko_usmiech: :smo: .


zajrzy, zajrzy :D


Ty to chyba zaraz się pakujesz ... nie gadam z Tobą :roll:



:smo:



jeszcze został tylko i aż tydzień :mrgreen:
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 07.08.2015 10:37

Cześć !

Jestem i ja 8)
Ze zdjęć w necie wynika, że te Mlini to bardzo fajne miejsce, mam nadzieję że na Twoich zdjęciach też to tak fajnie będzie wyglądało... w Chorwacji nigdy jeszcze tak daleko nie byliśmy, ale może i my kiedyś tam dojedziemy.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 07.08.2015 11:12

Odcinek 2: 20 lipca 2015: Droga do Mlini.

Wstajemy rano, nikt specjalnie nie marudzi, bo wszyscy chcą jak najszybciej dojechać do Mlini :D .
Do przejechania mamy 675km, niby niewiele, ale jednak strasznie mi się dłużyło :roll: .
Granice Slo-Hr przekraczamy u Dobovec.
Trwało to kilka sekund ... bo byliśmy jedyni :mrgreen: .
Dostajemy ulotkę o chorwackich autostradach, przepisach itp. ... i jestem trochę zawiedziona, bo wśród ośmiu języków nie ma języka polskiego ... a przecież tylu Polaków odwiedza co roku Chorwację :? .

Potem wjazd na autostradę, też bez kolejki :oczko_usmiech: .
Pierwszy malutki przestój na bramkach przed Zagrzebiem, bo jakiś mało rozgarnięty Austriak miał jakieś problemy z zapłatą :roll: .
Potem za Zagrzebiem też lekkie spowolnienie, na radiu rodacy jadący w stronę Zagrzebia straszą nawet jakimś wypadkiem.
Ale to spowolnienie spowodowane chyba było kolumną wojskowych pojazdów, które jechały dość wolno.

Obrazek


No a potem, to już każdy Cromaniak wie ... dłuuuuga jazda autostradą i wyczekiwanie upragnionego tunelu ciepło-zimno 8) .
W tym roku u nas był to tunel gąrąco-gorąco, bo różnica przed i za tunelem była niezauważalna :D .


Widoczek znany wszystkim Cromaniakom :mrgreen: .

Obrazek


W planach był odpoczynek na parkingu nad rzeką Krka, ale chwilę wcześniej był przystanek na tankowanie i wszyscy zdecydowali, że odmorište Krka zostaje na drogę powrotną :roll: .

Obrazek



Pomykamy dalej, ale te kilometry jakoś tak wolno ubywają :evil: .
Dopiero kiedy mijamy Sestanovac lekko się ożywiamy, bo tym odcinkiem autostrady jedziemy po raz pierwszy :D .


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Widzimy też pierwsze w tym roku pożary :( ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Kiedy dojeżdżamy do Ploce termometr w Jeepie pokazuje 40 stopni 8O :roll: .

Obrazek


Ostatnie kilometry dłuuuuuużą mi się okrunie :roll: ,
ale całe szczęście towarzyszą nam cudne widoki Jadrana :hearts:

Obrazek


Do Mlini dojeżdżamy około 16 :P .


Obrazek


Jeep zajmuje honorowe miejsce pod palmą, bo Vlaho mówi, że nasze auto "veliko" :wink: .

Obrazek




Widok z poziomu balkonu był taki :mrgreen:

Obrazek


Przed wschodem słońca taki :oczko_usmiech:

Obrazek

A czasem taki 8)

Obrazek



Widok z poziomu ręcznika :lol: ,
widzicie moje skrzydełka :?: :smo:

Obrazek

Obrazek


Z poziomu materaca taki :oczko_usmiech:

Obrazek



Pierwszy spacer i pierwsza niespodzianka na chodniku :mrgreen: .

Obrazek




A temperatura cały czas była wysoka :D ,
chyba pogoda w tym roku postanowiła wynagrodzić mi z nawiązką to, co było rok temu :wink: .

Obrazek


Jutro pójdziemy zobaczyć, jak tam "nasz Cromaniacki bisnes" się prezentuje :wink: :papa:
Ostatnio edytowano 08.08.2015 22:03 przez mysza73, łącznie edytowano 2 razy
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 07.08.2015 11:20

fammoni napisał(a):tez będę czytała...
nie ważne w którym rzędzie ale czekam na relację :)

Miło mi Cię "widzieć" :P ... chyba pierwszy raz 8)


Roxi napisał(a):wolę Prince Polo i to obowiązkowo XXL, więc nie będę podjadała... chyba że np jakieś kalmary będziecie wcinać, wtedy skradnę :oczko_usmiech:

Ja nawet XXXXL bym zjadła, ale dla przyzwoitości kupuję te mniejsze :oops: ,
a kalmarki będą ... :mrgreen:


Potter napisał(a):Jako, że ja posiadam bilet "miesięczny" to bądźcie wszystkie osoby uprzejmie się pyrgnąć, bo ja zasiadam w pierwszym rzędzie w środeczku ... I kawkę proszę :D .

A tą kawkę to do Cro, Italii, czy innego Paryżewa mam Ci podać :?: :roll: :smo:


gusia-s napisał(a):
No i chyba rykoszetem nie pozostało Ci myszo nic innego jak założyć jakiś Klub Miłośników Princessy :) :mrgreen:


Fajnie, że nie tylko ja jestem takim łasuchem :mrgreen: .



rysiek_r74 napisał(a):
jeszcze został tylko i aż tydzień :mrgreen:


Wytrzymasz ... :mrgreen:



Piter_M napisał(a):Cześć !

Jestem i ja 8)
Ze zdjęć w necie wynika, że te Mlini to bardzo fajne miejsce, mam nadzieję że na Twoich zdjęciach też to tak fajnie będzie wyglądało... w Chorwacji nigdy jeszcze tak daleko nie byliśmy, ale może i my kiedyś tam dojedziemy.


Mlini jak Mlini :D ,
ale okolica ... super, Wam też z pewnością by się spodobała 8).
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3768
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 07.08.2015 11:23

Nieco spóźniony, ale również popatrzę i poczytam. :)
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 07.08.2015 11:28

Ooooooo ja pierdziu jak daleko byliście........ 8O
Przez Mlini tylko śmignąłem w zeszłym roku , to teraz popaczę sobie tu. :oczko_usmiech:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8647
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 07.08.2015 11:37

Rozglądałam się kiedyś za jakąś miejscówką poniżej Dubrownika więc będę czytać i oglądać uważnie :D .
A jak mi się ta Twoja lokalizacja spodoba, to może kiedyś wykorzystam. Z naciskiem na kiedyś, bo od lipca zostałam italiomaniakiem i codziennie tam podróżuję :mrgreen:.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 07.08.2015 11:45

razpol napisał(a):Nieco spóźniony, ale również popatrzę i poczytam. :)

Usprawiedliwiony :oczko_usmiech:


maniust napisał(a):Ooooooo ja pierdziu jak daleko byliście........ 8O
Przez Mlini tylko śmignąłem w zeszłym roku , to teraz popaczę sobie tu. :oczko_usmiech:

Z Cilipi chyba śmigałeś :?: :D


marze_na napisał(a):Rozglądałam się kiedyś za jakąś miejscówką poniżej Dubrownika więc będę czytać i oglądać uważnie :D .
A jak mi się ta Twoja lokalizacja spodoba, to może kiedyś wykorzystam. Z naciskiem na kiedyś, bo od lipca zostałam italiomaniakiem i codziennie tam podróżuję :mrgreen:.

Ja też jestem italiomaniakiem ... taki dualizm mam :mrgreen: ,
no i na przyszłe wakacje planuję zdradę Cro, tylko jakoś słabo mi idzie szukanie miejscówki "na obcasie" :(
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18279
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 07.08.2015 11:50

mysza73 napisał(a):
Roxi napisał(a):wolę Prince Polo i to obowiązkowo XXL, więc nie będę podjadała... chyba że np jakieś kalmary będziecie wcinać, wtedy skradnę :oczko_usmiech:

Ja nawet XXXXL bym zjadła, ale dla przyzwoitości kupuję te mniejsze :oops: ,
a kalmarki będą ... :mrgreen:



Agnieszko , jeżeli tak szczerze piszemy - przeważnie kupuję cztery , a co będę dwa razy chodził :?: :oczko_usmiech:

A z innej beczki - w przyszłym roku "na obcasie" to chyba bardzo ciasno będzie :wink:

Pozdrawiam
Piotr


Pozdrawiam
Piotr
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 07.08.2015 11:55

piotrf napisał(a):
mysza73 napisał(a):
Roxi napisał(a):wolę Prince Polo i to obowiązkowo XXL, więc nie będę podjadała... chyba że np jakieś kalmary będziecie wcinać, wtedy skradnę :oczko_usmiech:

Ja nawet XXXXL bym zjadła, ale dla przyzwoitości kupuję te mniejsze :oops: ,
a kalmarki będą ... :mrgreen:



Agnieszko , jeżeli tak szczerze piszemy - przeważnie kupuję cztery , a co będę dwa razy chodził :?: :oczko_usmiech:

A z innej beczki - w przyszłym roku "na obcasie" to chyba bardzo ciasno będzie :wink:

Pozdrawiam
Piotr

Wybierasz się "na obcas" :?: 8O ,
to może mi podrzucisz linka, gdzie szukasz noclegów, odwdzięczę się princessą - czekoladową - XXL :smo: :oczko_usmiech:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
MLINI - nic dodać, nic ująć! - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone