Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Łukasz.D
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz.D » 26.01.2006 16:27

Dzisiaj rozpoczynają się mistrzostwa europy w piłce ręcznej.
Polska gra w grupie z Ukrainą,Szwajcarią i Słowenią.
Czekam na finał Polska-Chorwacja :)
W Trogirze na dworcu PKS jest taki piękny publiczny kibelek.Jak sobie człowiek spocznie na tronie
jego oczom ukazuję się piękny plakat Mistrzów Olimpijskich ( Chorwatów ).
Szkoda ze reczna to w Polsce dyscyplina niszowa,bo Chorwaci mają niezłego fioła na jej punkcie.

Pozdrawiam i mam nadzieje ze bedziecie trzymac kciuki.
Plumek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 26.01.2006 17:00

Chorwaci w ogóle mają niezłego fioła na punkcie swoich sportowców :)
To, co się działo, jak Janica Kostelić ukończyła zjazd bez kijka i rękawiczki - przez cały tydzień było o tym głośno, wielkie zdjęcia w każdej, nawet najmniejszej gazetce, w TV ciągle powtórki i wywiady. Ogłosili ją bohaterką narodową. A my.. A my ciągle ubolewamy nad losem naszych piłkarzy: "dali z siebie wszystko, ale nie udało się im poknać..."... A gdzie inni nasi sportowcy? My tylko piłka i piłka, a w tym akurat jesteśmy do bani. Może byśmy powspierali trochę inne dyscypliny? No tak - tam jest mniejsza kasa, to nikt nie ma w tym interesu :(

Plumek

P.S. Za ręczną nie przepadam, ale jeśli dojdzie do spotkania Polska-Chorwacja - oglądnę!
Łukasz.D
Croentuzjasta
pierwsze wygrane

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz.D » 27.01.2006 09:36

Na początek i Polska i Chorwacja dały rade :)
qqryq
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) qqryq » 27.01.2006 09:45

Tylko, że Polska prawdopodobnie wygra na tych ME jeszce jeden mecz - a i to być może- a dla Chorwatów to dopiero przebieżka :)
Łukasz.D
Croentuzjasta
odp

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz.D » 27.01.2006 13:07

Jestes człowiekiem małej wiary qqryq
Mysle ze bedzie zdecydowanie lepiej
AguUsKa
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) AguUsKa » 27.01.2006 15:24

Ooo wkoncu temat dla mnie :).
Wczoraj Polacy z Ukraina grali swietnie, kto ogladal ten wie :].Nasz bramkarz -Szmal , bardzo dobrze bronil, moze kiedys bedzie taki jak Vlado Sola :D. Bieleckiego uznali najwieksza gwiazda naszej grupy(A), a jego uderzenia dochodzily nawet do 120 km/h 8O .

Mam nadzieje ze final bedzie Polska-Chorwacja. Szkoda ze w tamtym roku w MŚ Chorwacja przegrala z Hiszpania (która wczoraj zremisowała z Niemcami i to mieli szczęście).

Rok temu jak zobaczylam jak kibice dopinguja Chorwatow to bylo cos wspanialego.Widać że u nich ten sport jest ważny jak i inne.

Nasi pilkarze nożni zakwalifikowali sie do MŚ i grają coraz lepie, siatkarki zdobyły następne złoto, więc teraz czas na piłkarzy ręcznych. :)

Pozdrawiam.
qqryq
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) qqryq » 27.01.2006 16:44

Fakt, u nas ze sportami drużynowymi stoimy dosyć kiepsko. Piłkarze prezentują poziom mocno średni ( i niech nikogo tutaj nie zmyli nasz awans na MŚ ), całkiem nieźle stoi nasza siatkówka no i teraz dołącza ręczna resztę zaostawymy za kurtyną milczenia.

Co do mojej małej wiary :D Powalczymy jeszce ze Szwajcarami, ale już ze Słoweńcami będzie ciężko i to bardzo. Mimo, że wczoraj nie zagrali wielkich zawodów i raczej są krytykowani po pierwszym meczu. A co później ? A no mistrz Europy Niemcy (przyjechali w zmienionym składzie, ale dla nas to i tak za duzo), mistrz świata Hiszpania no i raczej mocniejszi niż słabsi Francuzi. W świtle siły tych drużyn i licznych kontuzji w naszej drużynie (Urbanowicz i wczoraj Wleklak, przez co dobrych zmian nie ma Lijewski i Tkaczyk teraz) mój opymizm jest dosyć mocno zachwiany ;)
Łukasz.D
Croentuzjasta
mistrzostwa

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz.D » 27.01.2006 17:00

widze qqrq ze jestes w temacie :)
Małe ale:
Ja nie słyszałem niezadowolenia ze zwyciestwa.Raczej wszyscy sa bardzo zadowoleni.
Jezeli chlopaki uwierza w swoje sily ( a mecze ze Szwecja to udowodnily ) moga wygrac z kazdym.
Nasza druga linia nalezy do najlepszych na swiecie.Licze ze po fazie grupowej dojdzie do sibie Jurasik i da fajna zmiane Lijewskiemu.
Zmykam do poniedzialku i mam nadzije ze jak wejde na forum Polska po 3 zwyciestwach zajmie 1 miejsce a w telewizji pojawi sie troche wiecej informacji.
Trzymak kciuki i pozdrawiam.
qqryq
Croentuzjasta
Re: mistrzostwa

Nieprzeczytany postnapisał(a) qqryq » 28.01.2006 21:38

Łukasz Darowski napisał(a):Ja nie słyszałem niezadowolenia ze zwyciestwa.Raczej wszyscy sa bardzo zadowoleni.

Miałem na myśli echo gry Słoweńców w ich kraju, a nie nasze (dosyć niejasno to napisałem).

Dzisiaj niestety zagraliśmy ze Szwajcarami ze straszakiem -i nic więcej- Bieleckim, klasę pokazał nasz obrotowy no i Tkaczyk, Lijek na początku. Kiepsko zagraliśmy w obronie (31 bramek straconych z Helwetami !!) i 6 niewykorzystanych kontr, takich średniaków powinniśmy powieźć na zimno, a tymczasem po remisie to oni odtańczyli taniec zwycięstwa.
AguUsKa
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) AguUsKa » 29.01.2006 20:28

Polska-Słowenia 29-33 (10:16)

Była szansa na wygraną.Ale nie z taką pierwszą połową!!!!Nieoglądałam wczorajszego meczu ze Szwajcarią, więc niemoge porównać czy grali lepiej czy nie.
W dzisiejszym meczu świetnie bronił bramkarz Słoweńców, odebrał nam kilka cennych punktów ... Niestety.

Nasz skład:
Stęczniewski (27% skutecznych interwencji), Szmal (29%) - Starczan 2, Bielecki 9 (3), Tkaczyk 3, Lijewski, Kuchczyński 3, Grabarczyk 2; Nilsson, Obrusiewicz 1 (1), Jurecki 4, Urbanowicz, Moszczyński 1, Wiśniewski 4.

.....................................................................

Chorwacja - Norwegia 32-28 (20:14)

Obecnie Chorwacja zajmuje 1 miejsce w grupie i dzisiaj zagra z Rosja mającą taką samą ilość punktów. Mecz będzie ciężki, a do tego nigdzie go nie transmitują :[ .Jak tak wogle można! Znów zostaje nerwówka przed Livescores :[.

Jak ktoś wytrzaśnie skład Chorwacji z meczu z Norwegią to niech zapoda.

.....................................................................................

Na stronie http://www.ihf.info/CDA/news_details,35 ... 54,en.html można głosować na najlepszą zawodniczke i zawodnika świata.Niestety nikt z Polaków nie jest nominowany za to wśród zawodników mamy dwóch Chorwatów :Balic'a i Dzombe.

Pozdrawiam.
Jolanta M
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolanta M » 29.01.2006 21:47

AguUsKa napisał(a): Jak ktoś wytrzaśnie skład Chorwacji z meczu z Norwegią to niech zapoda.

Proszę uprzejmie... :)

Hrvatska - Norveška 32:28 (20:14)

Bern. Wankdorf Sporthalle.Gledatelja: 3.000. Suci: Bord i Buy (Francuska).

HRVATSKA
Losert, Šola; Sulić 7, Balić 8, Lacković 5, Čupić, Vori 1, Dominiković, Horvat 2, Goluža 5 (5), Šprem, Špoljarić, Metličić 4, Buntić.

NORVEŠKA
Ege, Erevik; Buchmann 4 (3), Berge 1, Loke 4, Strand 3, Ekelund 2, Lund, Vildalen, Lauritzen 4, Kjelling 6, Jorgensen, Jensen 2, Skjarvold 2.

SEDMERCI: Hrvatska 5 (5), Norveška 3 (3).
ISKLJUČENJA: Hrvatska 8 minuta, Norveška 12 minuta

Niestety, Chorwacja zajęła drugie miejsce w grupie, bo przegrała z Rosją 29:30. :cry:

I od razu składy i takie tam... :)

Hrvatska - Rusija 29:30 (12:17)

Bern. Wankdorf Halle. Gledatelja: 3.000. Suci: Lemme i Ulrich (Njemačka).

HRVATSKA
Losert, Šola, Sulić 4, Balić 9, Lacković 2 (2), Čupić, Vori 2, Dominiković 1, Horvat 4, Goluža 3 (3), Šprem 1, Špoljarić, Metličić 2, Buntić 1

RUSIJA
Kostigov, Levšin, Kokšarov 7 (5), Krivošljikov 4, Peskov 3, Ivanov 2, Čipurin 3, Rastvorcev 10, Dibirov, Kamanin 1, Jevdokimov, Filipov, Jegorov, Frolov

SEDMERCI: Hrvatska 8 (5), Rusija 6 (5)
ISKLJUČENJA: Hrvatska 10, Rusija 12 minuta

No to... trzymamy kciuki... :D

Pozdrawiam
Jola
Łukasz.D
Croentuzjasta
do boju !

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz.D » 30.01.2006 09:54

Szkoda przegranej ze Słowenia, byla szansa.
Brawa dla kolowego Chrobrego Głogów-Bartosza Jureckiego.
Szczesliwym trafem Ukraincy pokonali gospodarzy i wchodzimy do drugiej fazy z 2 punktami.
A tam juz tylko wielkie potęgi: Niemcy Francja i Hiszpania.Bedzie ciekawie,emocjonująco i mam nadzieje zwyciesko.
AguUsKa
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) AguUsKa » 04.02.2006 18:13

Ma ktos zdjecie kibicow Chorwacji z dzisiejszego meczu z Francja?

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019