Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Maslinka w Maslinicy :)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
janusz07
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 260
Dołączył(a): 20.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz07 » 29.07.2016 18:17

Smacznego, piwo i chleb, fajna kombinacja ;)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 29.07.2016 18:37

Bez Fabiaka? Jakoś mi tak smutno się zrobiło...toż to jak członek rodziny.

8) :wink:

Pzdr
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 29.07.2016 19:00

Max Power napisał(a):Witaj Maslinko.
I ja pozwolę sobie na śledzenie Twojej relacji - wszystkie do tej pory były bardzo ciekawe i pomocne. Nasze pierwsze wakacje w Cro były właśnie na wyspie Solta w Necujam. Jakoś tam nie czuliśmy prawdziwego chorwackiego klimatu - dopiero po wizycie w Stomorskiej i Maslenicy zmieniliśmy zdanie i zakochaliśmy się w tym kraju. Na pewno w swoim obiektywie pokażesz nam najpiękniejszą stronę tej wyspy.
Pozdrawiam

Cześć.
W Nečujam, szczerze mówiąc, ja też nie czułam chorwackiego klimatu :roll: Brak "starówki", tylko plaża (średnia), beach bary i mnóstwo ludzi. Źle tam nie jest, ale cieszę się, że wybraliśmy Maslinicę, bo ostatecznie lepszej miejscowości na Šolcie nie znaleźliśmy :) Stomorska bardzo fajna, ale ma jedną wadę - samochody wieczorem jeżdżą po nabrzeżu :? W Maslinicy na szczęście w marinie jest zakaz ruchu.


Nefer napisał(a):Z wielką przyjemnością przebrnąłem przez ostatni odcinek :) .
No i czekam na cd. :wink:

To fajnie :) Ciąg dalszy będzie może nawet dzisiaj 8)


figusek napisał(a):Uwielbiam moment przywitania z Jadranem :-) PS właśnie wróciliśmy z plaży i planujemy drzemkę :D

Zazdroszczę...


Beata W. napisał(a):Muszę przyznać, że na pierwszy rzut oka urzekła mnie ta Solta i widok z Waszego tarasu 8O Więc następnym razem w Cro....kto wie :wink:

Poczekaj, aż pokażę Maslinicę wieczorem :mrgreen:


paw_el napisał(a):A co za piwko piliście do tego chlebka? :mrgreen:

Moje ulubione - Pilsnera :D


ajdadi napisał(a):Z chęcią poczytam i pooglądam kolejną Twoją relację z Chorwacji...
Serdecznie pozdrawiam Adrian

Witaj, Adrian :)


gusia-s napisał(a):Dopłynełam następnym promem i zdążyłam na pierwszą kąpiel w Jadranie :)

Cieszę się :) Po południu też będziemy się kąpać 8)


_Piotrek_ napisał(a):Nie wiem czy na Soltę kiedykolwiek popłynę, tym bardziej pooglądam ją u Ciebie. Zdjęcia są bardzo obiecujące.

Cześć Piotrek. Myślę, że Ci się spodoba.


janusz07 napisał(a):Smacznego, piwo i chleb, fajna kombinacja ;)

Świeży, chrupiący domowy chlebek i moje ulubione piwo - mniammm :mrgreen:


Vjetar napisał(a):Bez Fabiaka? Jakoś mi tak smutno się zrobiło...toż to jak członek rodziny.

8) :wink:

Pzdr

Nam też było smutno jak w lutym Fabiak zepsuł się dzień przed wyjazdem na narty do Austrii :evil: A raczej wściekli byliśmy... Na szczęście moje małe autko miejskie (Mikrak ;), czyli nissan micra) stanął wtedy na wysokości zadania i zawiózł nas na narty.

Fabiak jakby sam się z rodziny wypisał, niestety...
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 29.07.2016 19:21

maslinka napisał(a):
Vjetar napisał(a):Bez Fabiaka? Jakoś mi tak smutno się zrobiło...toż to jak członek rodziny.

8) :wink:

Pzdr

Nam też było smutno jak w lutym Fabiak zepsuł się dzień przed wyjazdem na narty do Austrii :evil: A raczej wściekli byliśmy... Na szczęście moje małe autko miejskie (Mikrak ;), czyli nissan micra) stanął wtedy na wysokości zadania i zawiózł nas na narty.

Fabiak jakby sam się z rodziny wypisał, niestety...


Dobra zmiana. :oczko_usmiech:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 29.07.2016 20:56

13 lipca (środa): Pierwszy wieczór w Maslinicy

Po drzemce przyszedł czas na popołudniową sesję plażowania i kąpieli w Jadranie, która odbyła się parę kroków dalej niż ta przedpołudniowa - na plaży w pobliżu beach baru Punta:

IMG_7835.JPG

IMG_7836.JPG

IMG_7844.JPG


A później, mijając sąsiada:

IMG_9323.JPG


zmierzamy w stronę miasteczka, w którym będziemy spędzać prawie każdy wieczór, więc jeśli czegoś, co jest w Maslinicy, nie pokażę w tym odcinku, zrobię to na pewno w kolejnych, pewnie więcej niż raz ;)

Niektórzy jeszcze plażują:

IMG_9333.JPG


ale my już jesteśmy w innym nastroju - wieczornym, starówkowym, miasteczkowym ;):

IMG_9341.JPG


Pierwsze, co rzuca się w oczy w Maslinicy, to XVIII-wieczny pięknie odrestaurowany pałac rodziny Marchi, w którym obecnie mieści się jedyny na wyspie hotel - Martinis Marchi:

IMG_9353.JPG

IMG_9354.JPG


Bardzo podoba nam się ten budynek. Dobrze, że odrestaurowano stary pałac, zamiast budować tu jakiś nowoczesny hotel.

IMG_9351.JPG


Maslinica podoba nam się od pierwszego wejrzenia :D:

IMG_9364.JPG

IMG_9369.JPG

IMG_9360.JPG


Ta jedyna po zachodniej stronie wyspy miejscowość rozwinęła się w XVIII wieku. Obecnie zamieszkuje ją 208 stałych mieszkańców.

Życie płynie tu leniwie; codziennie spotykamy tych samych miejscowych i turystów :) Pani na ławeczce pracuje w agencji turystycznej połączonej z kantorem ;):

IMG_9365.JPG


Jest tu w sumie 6 restauracji i 3 bary/kawiarnie, więc wybór całkiem spory, jak na taką małą miejscowość.

Zasiadamy przy stoliku przy samym morzu i zjadamy pyszną pizzę z pršutem. Obserwujemy przy tym miejscowe koty-żebraki, chociaż właściwie to one nas obserwują ;):

IMG_9398.JPG


Słodziak :D:

IMG_9394.JPG


Koty w Maslinicy koegzystują z psami (choć te drugie przezornie trzymają dystans ;)). Jeden z nich to prawdziwa gwiazda - zawsze leży na parapecie nad jedną z restauracji i jest stałą atrakcją turystyczną:

IMG_9366.JPG


Nazywamy go Harry, tak jak nazywaliśmy psa-sąsiada w Supetarze (też teriera), który okazał się być suczką Geą ;)

W stałym miejscu obserwacyjnym jest też drugi psi koleżka:

IMG_9382.JPG


Tymczasem zaczyna się koncert:

IMG_9392.JPG


Ten duet (Triangle band) gra w Maslinicy w każdą środę. W repertuarze mają standardy muzyki światowej. Całkiem nieźle sobie radzą :)

Powoli zapada zmrok... Handel pod palmą (w środy i w weekendy ;)) coś słabo idzie:

IMG_9415.JPG


Tylko chwilowo, bo zwykle lokalne produkty (wino, oliwa, wyroby z drewna, biżuteria...) mają wzięcie. Pod koniec wyjazdu kupiliśmy tu dżem z fig i z rogača.

Pani dalej ładnie śpiewa:

IMG_9421.JPG


Ale nam skończyła się pizza (i piwo ;)), więc musimy ruszać dalej. Jeszcze krótki spacer w stronę mariny:

IMG_9428.JPG

IMG_9430.JPG

IMG_9433.JPG


Bardzo eleganckie miejsce, ale bez nadęcia; ładne i kameralne. Do tutejszego amfiteatru pod dwoma palmami ;) (są stoiska pod palmą, jest i amfiteatr pod dwoma palmami ;)):

IMG_9434.JPG


przyjdziemy jeszcze na dwa koncerty :)

A dzisiaj już najwyższa pora iść spać. To był bardzo długi i bardzo emocjonujący dzień :)

Mówimy wieczornej Maslinicy: "Laku noć" :papa:

IMG_9425.JPG


Przyjdziemy tu jutro :D
Ostatnio edytowano 23.03.2019 13:56 przez maslinka, łącznie edytowano 2 razy
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 29.07.2016 21:19

Przepiękne zdjęcia nocą :-) a kociaki słodziutkie, Harry zresztą też :D
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 29.07.2016 21:21

Maslinko, odkryłaś perełkę :D
Bardzo sympatyczna Maslinica, obiecująca wyspa z tej Solty 8)
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 29.07.2016 21:28

Jak zawsze u Ciebie pięknie :D miejsce mało znane do czasu tej relacji :P wyczuwam nagły przyrost liczby gości za rok :mrgreen:
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 29.07.2016 22:08

maslinka napisał(a):


Inne, czyli lepsze czy wręcz przeciwnie ? ;)







No mi się wydają lepsze, ale skoro były już w zeszłym roku, to znak, że muszę chyba zacząć oglądać relacje w okularach :wink:

Vjetar napisał(a):Bez Fabiaka? Jakoś mi tak smutno się zrobiło...toż to jak członek rodziny.

8) :wink:

Pzdr


Mi też. Zawsze była Maslinka- był i Fabiak. Cóż, trza się do zmiany przyzwyczaić.

Pakowanie i ilość zabieranych przeze mnie gratów jest u nas jednym z głównych powodów niekorzystania z komunikacji samolotowej. Choć może kiedyś przekonam się do zabrania jednej pary butów zamiast pięciu. Ale na razie nasz bagażnik wygląda całkiem podobnie do Waszego :mrgreen:

Kocury urocze, jak zawsze 8)
banankochan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 510
Dołączył(a): 14.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) banankochan » 30.07.2016 00:13

Witam :) Przycupnę i ja :papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 30.07.2016 00:21

figusek napisał(a):Przepiękne zdjęcia nocą :-) a kociaki słodziutkie, Harry zresztą też :D

Dzięki! Koty i Harrego (w różnych pozach ;)) jeszcze zobaczycie :D


AniaJ. napisał(a):Maslinko, odkryłaś perełkę :D

Obawiam się, że masz rację ;)


słoma79 napisał(a):Jak zawsze u Ciebie pięknie :D miejsce mało znane do czasu tej relacji :P wyczuwam nagły przyrost liczby gości za rok :mrgreen:

Właśnie to jest to, czego się obawiam ;) Czyli co - kończyć już tę relację? :oczko_usmiech:


ruzica napisał(a):
maslinka napisał(a):Inne, czyli lepsze czy wręcz przeciwnie ? ;)

No mi się wydają lepsze, ale skoro były już w zeszłym roku, to znak, że muszę chyba zacząć oglądać relacje w okularach :wink:

Wiesz, podobno to nie aparat robi zdjęcie ;) Może przez ten rok czegoś się nauczyliśmy :P

ruzica napisał(a):Mi też. Zawsze była Maslinka- był i Fabiak. Cóż, trza się do zmiany przyzwyczaić.

Jedyną stałą rzeczą w życiu jest zmiana :mrgreen:
To nie ja, to Heraklit z Efezu :oczko_usmiech:


banankochan napisał(a):Witam :) Przycupnę i ja :papa:

Możesz nawet usiąść całkiem wygodnie :D
paw_el
Croentuzjasta
Posty: 449
Dołączył(a): 08.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) paw_el » 30.07.2016 09:21

Pilsner jest pyszny. Do tego dodałbym jeszcze Staropramen i Budwaiser. :mrgreen:
Maciek828
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 26.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciek828 » 30.07.2016 15:37

Super zdjęcia :) Czy mogę spytać co to za marka i model butów do wody, ze zdjęcia ostatniego na pierwszej stronie tematu?

Pozdrawiam :)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 30.07.2016 16:11

Maslinice znam właśnie z Fish Pickników. Jak planowałem pobyt na Šolcie, to właśnie te kilka stateczków z turystami było dla mnie największym minusem Maslinicy (jesteśmy bardziej "stacjonarni" niż Wy ;) ) . Wam chyba turyści fishpicknikowi nie przeszkadzali. :wink:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 30.07.2016 20:02

paw_el napisał(a):Pilsner jest pyszny. Do tego dodałbym jeszcze Staropramen i Budwaiser. :mrgreen:

Dla mnie Pilsner zdecydowanie na pierwszym miejscu. Bardzo lubię też Radegasta i Černą Horę (do niej dojrzewałam długo, bo to piwo o bardzo specyficznym smaku ;)), a z mniejszych, lokalnych czeskich browarów np. piwo Dačicky z Kutnej Hory :)


Maciek828 napisał(a):Super zdjęcia :) Czy mogę spytać co to za marka i model butów do wody, ze zdjęcia ostatniego na pierwszej stronie tematu?

Pozdrawiam :)

Marka Auchan :lol: Cena: 14,99 ;)
Sprawdziły się rewelacyjnie! Bardzo wygodne, lekkie, ale jednocześnie podeszwę mają na tyle twardą, że nie było niespodzianek.


dids76 napisał(a):Maslinice znam właśnie z Fish Pickników. Jak planowałem pobyt na Šolcie, to właśnie te kilka stateczków z turystami było dla mnie największym minusem Maslinicy (jesteśmy bardziej "stacjonarni" niż Wy ;) ) . Wam chyba turyści fishpicknikowi nie przeszkadzali. :wink:

Te stateczki przepływały koło naszej kwatery i "naszej" plaży,a potem płynęły gdzieś dalej. Wydaje mi się, że do pobliskiej zatoki Šešula, być może również do "centrum", cumowały gdzieś w marinie. Zupełnie nam to nie przeszkadzało, bo ludzie nie wysypywali się ani na "naszej" plaży (czasami zdarzało nam się na niej bywać :)), ani na "głównej", tej przy beach barze.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Maslinka w Maslinicy :) - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone