Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Maska i rurka - co i jak?

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 26.07.2012 09:51

PETERENZO napisał(a):Urwał nać :!: Kto Ci takich kitów nawciskał? Refleksy słonecznego światła


PETERENZO napisał(a):Nie wiesz, że maskę przed wejściem do wody należy zdrowo "ocharać" i wyczyścić zielskiem rosnącym na skałach. To taki magiczny Anti-Fog System


To nie do końca kity.
Maska z jasnym silikonem rozszerza trochę pole widzenia, ale do środka rzeczywiście wpadają refleksy.
I nie wiem co mają refleksy światła to parowania maski, której po "ocharaniu" (które wcale nie musi być zdrowe) nie czyści się zielskiem tylko najzwyczajniej przepłukuje w wodzie.

Nie wiem skąd złośliwość dotycząca czarnego silikonu... pływałeś w takiej masce? Znasz różnicę?
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 26.07.2012 12:43

PETERENZO napisał(a):Urwał nać :!: Kto Ci takich kitów nawciskał? Refleksy słonecznego światła? Nie wiesz, że maskę przed wejściem do wody należy zdrowo "ocharać" i wyczyścić zielskiem rosnącym na skałach. To taki magiczny Anti-Fog System :lol:
Jak Ci się po takim zabiegu mgiełka nie pojawi i woda nie dostanie się do środka, to będziesz mógł zobaczyć wszystko na dnie i nie tylko - zależy czego szukasz :lol:
Z maską pływam nawet na basenie, ale o refleksach nie słyszałem. W czym niby miałyby przeszkadzać?
No chyba, że musisz mieć do CRO taką za 1k to musisz koniecznie zwrócić uwagę na te refleksy. Daj znać jak sprawdza się czarny silikon - koniecznie.


Roxi napisał(a):To nie do końca kity.
Maska z jasnym silikonem rozszerza trochę pole widzenia, ale do środka rzeczywiście wpadają refleksy.
I nie wiem co mają refleksy światła to parowania maski, której po "ocharaniu" (które wcale nie musi być zdrowe) nie czyści się zielskiem tylko najzwyczajniej przepłukuje w wodzie.

Dokładnie, co ma piernik do wiatraka kolego PETERENZO ?

Roxi napisał(a):Nie wiem skąd złośliwość dotycząca czarnego silikonu... pływałeś w takiej masce? Znasz różnicę?

Myślę, iż koledze nie o czarny silikon chodziło... przez złośliwość jak kulą w płot, a podobno obecnie wypoczywa w Mimice :)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 26.07.2012 15:03

Roxi napisał(a):
Nie wiem skąd złośliwość dotycząca czarnego silikonu... pływałeś w takiej masce? Znasz różnicę?

Ja mam czarną maskę. FSP 7000 :) Rzeczywiście nie ma refleksów.
A co do charchania w maskę i zmywania zielskiem to raczej stosowałbym to zamiennie a nie jednocześnie.
$$
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 66
Dołączył(a): 16.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) $$ » 26.07.2012 21:11

Pasażer też mam Aqualunga ,tyle że nie LOOKa z wymiennymi szkłami ale tą zwykłą. Troszkę tańsza bo można dostać już nawet za 90 zł ,ale jest najlepsza na świecie, sprawdza się nawet w zimnych wodach Polski północnej :D Maska jest najważniejsza i trzeba ją dobrze dobrać ,bez paska musi się trzymać głowy przy przyssaniu :) Fajkę też można niedrogo dostać ,trzeba pamiętać aby kupić z ustnikiem odpowiadającym naszemu zgryzowi :) No i płetwy ,tutaj chyba jest najprościej. Najlepiej iść do profesjonalnego sklepu nurkowego po poradę ,tam doradzą co i jak ,przymierzyć sprzęt jaki nam się widzi i potem poszukać na alledrogo albo tam gdzie taniej :P
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 26.07.2012 22:21

$$, na rynku już ostatnie LOOKi i to w większości tylko z czarną ramką. Nowszy model LOOK 2 około 40zł droższy. Nie majątek ale po co przepłacać skoro różnica wygląda mi tylko na kosmetyczny zabieg.

$$ napisał(a):Fajkę też można niedrogo dostać ,trzeba pamiętać aby kupić z ustnikiem odpowiadającym naszemu zgryzowi :)

Fakt, później mogą wyrosnąć wilcze zęby, a zgryz zajęczy i kiedyś to taka szczęka mogłaby się zakleszczyć na amen.

$$ napisał(a): Najlepiej iść do profesjonalnego sklepu nurkowego po poradę ,tam doradzą co i jak ,przymierzyć sprzęt jaki nam się widzi i potem poszukać na alledrogo albo tam gdzie taniej :P

Ja to bym tak nie mógł... :roll: :wink:
$$
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 66
Dołączył(a): 16.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) $$ » 26.07.2012 22:32

pasażer napisał(a):$$, na rynku już ostatnie LOOKi i to w większości tylko z czarną ramką. Nowszy model LOOK 2 około 40zł droższy. Nie majątek ale po co przepłacać skoro różnica wygląda mi tylko na kosmetyczny zabieg.

$$ napisał(a):Fajkę też można niedrogo dostać ,trzeba pamiętać aby kupić z ustnikiem odpowiadającym naszemu zgryzowi :)

Fakt, później mogą wyrosnąć wilcze zęby, a zgryz zajęczy i kiedyś to taka szczęka mogłaby się zakleszczyć na amen.

$$ napisał(a): Najlepiej iść do profesjonalnego sklepu nurkowego po poradę ,tam doradzą co i jak ,przymierzyć sprzęt jaki nam się widzi i potem poszukać na alledrogo albo tam gdzie taniej :P

Ja to bym tak nie mógł... :roll: :wink:


Ja też nie ,ale moja kobita handluje na allegro wszystkim i niczym więc mnie takich zachowań uczy :P Akurat nie jestem zwolennikiem zakupów przez neta :P Podpowiadam tylko jak jest taniej ,bo jest :P Kupiłem maskę za 130 zl, a na allegro ta sama za 90 , na koniec hasełko mojej babki "a nie mówiłam??" :P A co do ustnika w rurce to bardzo ważne ,kupiłem za małą i ciągle muszę ją mocno zagryzać bo wypada, szczęka po chwili aż boli od zgryzania :)
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 26.07.2012 23:18

$$ napisał(a): A co do ustnika w rurce to bardzo ważne ,kupiłem za małą i ciągle muszę ją mocno zagryzać bo wypada, szczęka po chwili aż boli od zgryzania :)

A gdyby tak podpiłować zęby? :wink:

*lub wymienić sam ustnik?


Ps. taki APEL :idea:
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 27.07.2012 00:57

Bocian napisał(a):
Roxi napisał(a):
Nie wiem skąd złośliwość dotycząca czarnego silikonu... pływałeś w takiej masce? Znasz różnicę?

Ja mam czarną maskę. FSP 7000 :) Rzeczywiście nie ma refleksów.
A co do charchania w maskę i zmywania zielskiem to raczej stosowałbym to zamiennie a nie jednocześnie.


Nic w tym złośliwego nie było. Jeżeli tak zabrzmiało to sorry - może późno było :wink:
Ludziska na forum piszą o zestawach z "karalucha" za 30 zeta, żeby tylko mieć ubaw, a tu taka magia - czarne silikony, refleksy...
Miałem okazję trochę popływać z gościem, który nurkuje od 40 lat. Nauczył mnie pierwszych zachowań w wodzie z fajką i maską. Uczył również używania płetw - jakiekolwiek by nie były... To z zielskiem to właśnie on pokazał - kazał napluć i dobrze wytrzeć wewnętrzne szkło maski. Nie ma prawa po takim zabiegu pojawić się mgiełka - to działa - przynajmniej u mnie.
Kocham pływać i podstawowy zestaw (maska, fajka i płetwy) to mój nieodłączny bagaż kiedy wybieram się nad jakąkolwiek wodę. Jeżeli spłyciłem temat - przepraszam.

Od czasu kiedy pierwszy raz w życiu zobaczyłem film Le Grand Bleu, ten gość stał się moim idolem. Jak myślicie czego używał kiedy zaczynał? :wink:
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 27.07.2012 01:08

Roxi napisał(a):
PETERENZO napisał(a):Urwał nać :!: Kto Ci takich kitów nawciskał? Refleksy słonecznego światła


PETERENZO napisał(a):Nie wiesz, że maskę przed wejściem do wody należy zdrowo "ocharać" i wyczyścić zielskiem rosnącym na skałach. To taki magiczny Anti-Fog System


To nie do końca kity.
Maska z jasnym silikonem rozszerza trochę pole widzenia, ale do środka rzeczywiście wpadają refleksy.
I nie wiem co mają refleksy światła to parowania maski, której po "ocharaniu" (które wcale nie musi być zdrowe) nie czyści się zielskiem tylko najzwyczajniej przepłukuje w wodzie.

Nie wiem skąd złośliwość dotycząca czarnego silikonu... pływałeś w takiej masce? Znasz różnicę?


Powtórzę się - nic w tym złośliwego. Tyle tylko, że wjazd z takimi tekstami po szerokiej dyskusji na temat jakości sprzętu z karalucha to było małe "wygięcie". :wink:
Wiadomo, że za dobry sprzęt trzeba trochę zapłacić, ale chyba nie o to chodziło na początku wątku, że przytoczę:
Iggy napisał(a):W tym roku zamarzyło mi się, aby zrobić trochę zdjęć pod wodą, a do tego potrzebna będzie maska i rurka (fajka). Nie chodzi o nic poważnego, bo ja niestety nie jestem w stanie zanurzyć się na głębokość większą, niż 30 cm :-)
Mam chyba ptasie kości, bo żadną siłą nie dam rady zejść pod wodę w Jadranie (chyba, że skoczę z brzegu ;-) )

Zatem sprzęt ów ma służyć jedynie do leżenia na powierzchni z dziobem w wodzie i fajką (rurką) w zębach, coby było czym oddychać.


Myślę, że kolega Iggy jak założy jakąkolwiek maskę, przy jego stopniu zaawansowania, to nawet nie będzie w stanie stwierdzić czy to co widział to są właśnie refleksy, o których piszecie czy nie... :wink:

I tyle. Pozdrawiam - rzeczywiście jeszcze z Mimic
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 27.07.2012 01:48

PETERENZO napisał(a):I tyle. Pozdrawiam - rzeczywiście jeszcze z Mimic

Musi być super! :roll:
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 27.07.2012 02:14

pasażer napisał(a):
PETERENZO napisał(a):I tyle. Pozdrawiam - rzeczywiście jeszcze z Mimic

Musi być super! :roll:


Oczywiście, choć ostatnie dwa dni spędzone w Put Luke w Breli. Piękne skały, klif - skoki z 10m. Niewiele osób rzeczywiście bawi się z maską i rurką dlatego dno poniżej 5-6 metrów bogate w ciekawostki.

Pozdrawiam :D
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 27.07.2012 09:40

PETERENZO napisał(a): Jak myślicie czego używał kiedy zaczynał? :wink:

Patrząc jak zakończył, to chyba jakiś lekkich dragów...
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 27.07.2012 10:50

PETERENZO napisał(a):
pasażer napisał(a):
PETERENZO napisał(a):I tyle. Pozdrawiam - rzeczywiście jeszcze z Mimic

Musi być super! :roll:


Oczywiście...

ale nie ma z kim pogadać :roll:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 27.07.2012 11:05

Bocian napisał(a):Patrząc jak zakończył, to chyba jakiś lekkich dragów...


Ty se tu gadu gadu a ja idąc Twoim tropem udupiłem 229 zeta na nową maskę. Jak się nie sprawdzi to oddajesz mi kasę :wink:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 27.07.2012 11:15

Rysio napisał(a):
Bocian napisał(a):Patrząc jak zakończył, to chyba jakiś lekkich dragów...


Ty se tu gadu gadu a ja idąc Twoim tropem udupiłem 229 zeta na nową maskę. Jak się nie sprawdzi to oddajesz mi kasę :wink:

Jest zgoda :) Tylko ustalmy co znaczy, że się sprawdzi :) Jak będziesz zakładał tak, żeby maskę mieć z przodu a nie z tyłu głowy, jak w obudowie będziesz miał szybę to musi działać :) Dla pewności pod nią zakładaj jeszcze okularki do pływania. jak nie zadziała to oddam ci swoją, ta co pisałem wcześniej, a kosztuje prawie kafla :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone