Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Maska i rurka - co i jak?

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 27.06.2012 10:25

Roxi napisał(a):Kolego Darku, ja nurkuję w każdy weekend :)
A wakacje? Hmmm... może w końcu uda mi się zobaczyć prawdziwą rafę w Egipcie w Marsa Alam :)


Nurkować udaje mi się raz w roku w Chorwacji. Zamykam oczy skaczę na nogi, wpadam do wody na głębokość 3 m i wypływam z otwartymi oczami. Wydaje mi się, że Zuch jestem. :D
Ostatnio edytowano 28.06.2012 10:26 przez darek1, łącznie edytowano 1 raz
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 28.06.2012 10:10

darek1 napisał(a):
Roxi napisał(a):Kolego Darku, ja nurkuję w każdy weekend :)
A wakacje? Hmmm... może w końcu uda mi się zobaczyć prawdziwą rafę w Egipcie w Marsa Alam :)


Jesteś Zuch.

albo druhna :wink:
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 28.06.2012 10:16

pasażer napisał(a):maska, rurka, płetwy - w Lidlu od 28 czerwca - 69zł

LIPA! :evil:
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 28.06.2012 10:23

pasażer napisał(a):
darek1 napisał(a):
Roxi napisał(a):Kolego Darku, ja nurkuję w każdy weekend :)
A wakacje? Hmmm... może w końcu uda mi się zobaczyć prawdziwą rafę w Egipcie w Marsa Alam :)


Jesteś Zuch.

albo druhna :wink:


Taką Druchnę ciężko by było przydybać. Jest zbyt energiczna i operatywna na morzu, lądzie i w powietrzu i jeszcze licho wie gdzie. :D
Reilla
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 05.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Reilla » 28.06.2012 10:55

pasażer napisał(a):
pasażer napisał(a):maska, rurka, płetwy - w Lidlu od 28 czerwca - 69zł

LIPA! :evil:


W sensie, że nie ma co kupować? Właśnie dziś znalazłam ten komplet w prospekcie i zastanawiałam się, czy sobie nie sprawić przed wyjazdem do Cro.
Wielkiego nurkowania z mojej strony na pewno nie będzie, bo panicznie boję się zanurzać, raczej taplanie z siedmioletnim synem. Nie wystarczy na tę okoliczność taki komplet?
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 28.06.2012 11:31

To pewnie wystarczy nie mniej przed zakupem zobacz jak wykonane sa płetwy i maska - jeśli coś wzbudzi toje podejrzenia nie kupuj - tania maskę kupisz np. w Decathlonie za 29 zł.

Pozdrawiam
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 28.06.2012 13:08

Reilla napisał(a):W sensie, że nie ma co kupować? ...

Mnie interesuje zakup samej maski. W innych latach w Lidlu były dużo lepsze. Obecna może dla dziecka ok.

maska+rurka ma się pojawić w Biedronce. Cena 29,99
Rewelacji nie będzie ale lepsze niż na targowiskach w Cro, bo świeże. Dla dzieciaków wystarczy.
klik
taurus napisał(a):To pewnie wystarczy nie mniej przed zakupem zobacz jak wykonane sa płetwy i maska - jeśli coś wzbudzi toje podejrzenia nie kupuj - tania maskę kupisz np. w Decathlonie za 29 zł.

Pozdrawiam

Z tym, że nie każdy ma blisko ten sklep.
andrzejk1975
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1331
Dołączył(a): 07.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzejk1975 » 28.06.2012 18:48

taurus napisał(a):To pewnie wystarczy nie mniej przed zakupem zobacz jak wykonane sa płetwy i maska - jeśli coś wzbudzi toje podejrzenia nie kupuj - tania maskę kupisz np. w Decathlonie za 29 zł.

Pozdrawiam



powiedz co CI się nie podoba cena czy wykonanie ???
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 29.06.2012 08:16

darek1 napisał(a):Taką Druchnę ciężko by było przydybać. Jest zbyt energiczna i operatywna na morzu, lądzie i w powietrzu i jeszcze licho wie gdzie. :D


Od kilku dni byłoby mnie bardzo łatwo przydybać, bo walczę z gorączką :roll:

andrzejk1975 napisał(a):powiedz co CI się nie podoba cena czy wykonanie ???


Odwieczny problem- jakość czy cena.
Przed pierwszym wyjazdem do Cro (wtedy jeszcze nie nurkowałam) kupiłam maskę i płetwy sugerując się właściwie tylko ceną. I co? Maska ciekła, a płetwy się wygięły :)
Droższe maski mają silikon o wiele lepszej jakości, szkła też lepsze.
onka37
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 240
Dołączył(a): 06.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) onka37 » 29.06.2012 08:29

taurus napisał(a):To pewnie wystarczy nie mniej przed zakupem zobacz jak wykonane sa płetwy i maska - jeśli coś wzbudzi toje podejrzenia nie kupuj - tania maskę kupisz np. w Decathlonie za 29 zł.

Pozdrawiam

Mam z z decathlonu i faktycznie z tą cenę nie jest zła
andrzejk1975
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1331
Dołączył(a): 07.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzejk1975 » 29.06.2012 20:21

no to poległem ale kupiłem w Lidlu jak dla mnie ok. kazdy podejmie decyzję sam :)
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 19.07.2012 21:36

W tym roku do marketów nic godnego nie trafiło. W najbliższych centrach nurkowych polecają co mają.
Szukam maski głównie do snorklowania. Obowiązkowo z czarnym silikonem nie dlatego, że przeźroczysty silikon po pewnym czasie żółknie, tylko aby nie oślepiała - uniknąć refleksów słonecznego światła podczas pływania na powierzchni lustra wody.
Z masek o małej powierzchni wytypowałem:
BARE DUO B
LOOK Technisub
BEUCHAT MUNDIAL
firmy OMER lub Cressi do łowiectwa podwodnego
Wiem, że jeżeli maska pasuje na osobę A to niekoniecznie będzie pasować na osobę B. Niemniej jednak jak ktoś którąś z w/w używał to proszę o opinię.

Waga maski się dla mnie nie liczy, bo nie będzie służyć jako druga. Do samolotu jej nie będę zabierał.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 23.07.2012 20:18

Bardzo dziękuję za wszystkie opinie.

Dla zainteresowanych pochwalę się, iż z masek do około 130zł (tyle założyłem) wygrał popularny LOOK Technisub'a oraz SEEMANN ZOOM (zwycięzca w kategorii JAKOŚĆ/CENA). Niemniej jednak godna polecenia jest również maska BARE DUO B.

Z droższych (od 200zł) o małej powierzchni, które mogą się sprawdzić w Cro podczas snorklowania można rozważyć SCUBAPRO SPECTRA lub MARES Star Elite do łowiectwa podwodnego.

Co do wyboru maski to faktycznie różni ludzie kierują się różnymi wymaganiami. Jedynym ważnym czynnikiem przy wyborze jest objętość maski, jeśli ktoś chce jej używać do bardziej profesjonalnego freedivingu. W pozostałych sytuacjach jest to jedynie kwestia gustu i jakieś fanaberie.
Maska panoramiczna ma trochę większe pole widzenia lecz nie znacznie i w każdej innej masce też dobrze i sporo widać. Np. maski z małą przestrzenią powietrzną leżą bliżej oczu przez co mamy porównywalny lub nawet większy kąt widzenia niż w masce panoramicznej, itp. Jednak wszystko to niewiele znaczące niuanse. Dobra widoczność na boki, to ważna rzecz przy prowadzeniu np grupy nurków...
Podsumowując dobra jest ta maska, w której nurek dobrze się czuje, dobrze leży na twarzy i w porę zauważy rekina, a tych w cro jest dużo! 8) :wink:
Polecić mogę sklep w Gubinie.
Reilla
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 05.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Reilla » 25.07.2012 11:11

A ja kupiłam w Biedronce, ale dodatkowo wygrzebałam od teściowej ze strychu kilkunastoletnią maskę z rurką marki Mares :D Wygląda całkiem dobrze, na pewno porządniej od tej z Biedronki, pojadą obie :-)
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 26.07.2012 00:47

pasażer napisał(a):Szukam maski głównie do snorklowania. Obowiązkowo z czarnym silikonem nie dlatego, że przeźroczysty silikon po pewnym czasie żółknie, tylko aby nie oślepiała - uniknąć refleksów słonecznego światła podczas pływania na powierzchni lustra wody.


Urwał nać :!: Kto Ci takich kitów nawciskał? Refleksy słonecznego światła? Nie wiesz, że maskę przed wejściem do wody należy zdrowo "ocharać" i wyczyścić zielskiem rosnącym na skałach. To taki magiczny Anti-Fog System :lol:
Jak Ci się po takim zabiegu mgiełka nie pojawi i woda nie dostanie się do środka, to będziesz mógł zobaczyć wszystko na dnie i nie tylko - zależy czego szukasz :lol:
Z maską pływam nawet na basenie, ale o refleksach nie słyszałem. W czym niby miałyby przeszkadzać?
No chyba, że musisz mieć do CRO taką za 1k to musisz koniecznie zwrócić uwagę na te refleksy. Daj znać jak sprawdza się czarny silikon - koniecznie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone