Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Maska i fajka - gdzie lepiej kupić?

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Jaś
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 12.06.2004
Maska i fajka - gdzie lepiej kupić?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jaś » 15.06.2004 18:26

Jadę do CRO za parę dni i chcę kupić dobrą maskę z fajką (np Technisub: maska Ventura2 i fajka Heliox). Gdzie będzie taniej: w Polsce czy tam? Znane mi opinie są podzielone. Proszę o poradę.
Waldemar Knapiński
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 228
Dołączył(a): 28.04.2002
fajka i oczy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Waldemar Knapiński » 15.06.2004 19:34

:D A hoy z tratwy Waldek - powiem krótko TUTAJ :wink:
jacol8
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 541
Dołączył(a): 08.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacol8 » 15.06.2004 19:54

Dobrą silikonową maskę MARES z fajką kupiłem synowi w zeszłym roku w Orebicu za równowartość około 60 zł. W Polsce na pewno wyjdzie drożej.

Pozdrawiam i miłego nurkowania :wink:

Jacek
slawekk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 311
Dołączył(a): 22.04.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekk » 15.06.2004 19:59

Moim zdaniem nie ma sensu inwestować w jakiś super sprzęt.
Maska - wiadomo, ma szczelnie przylegać do twarzy, nie uciskać i nie puszczać wody, rurka najlepsza (i taką radzę kupić) jest z zaworkiem, bardzo ułatwiającym pozbycie się wody po wynurzeniu.
Taki zestaw, łącznie z płetwami - całkiem solidny kosztuje w Polsce np. w sklepach DECATHLON ok. 80 zł. (tylko rurka jest bez zaworu)
W zeszłym roku moje dziecko (11 lat) miało maskę i rurkę (TRIBORD) właśnie z DECATHLONU ale kupione osobno.
Po pierwszych nurkowaniach w Adriatyku, z pożyczoną od dziecka rurką stwierdziłem, że koniecznie muszę sobie też kupić.
Przy pierwszej okazji, a był to targ w Splicie, kupiłem rurkę z zaworem.
Kosztowała ona niewiele mniej niż w Polsce ale nie było prawie żadnego wyboru i nawet na oko wydaje się gorsza.
Ale wybór należy do Ciebie.
:papa:
Jaś
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 12.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jaś » 16.06.2004 08:35

dzięki za rady;cały czas jednak nie wiem, co lepsze-trochę przepłacić, ale kupić sprzęt sprawdzony (maska + fajka z zaworem ok.220 zł), a może zdać się na wybór czegoś po drodze;nie jestem zawodowcem w tej dziedzinie i chyba juz nie będę, ale chciałbym mieć przyjemność z oglądania tych cudeniek
Jaś
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 12.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jaś » 16.06.2004 08:41

dzięki za rady;cały czas jednak nie wiem, co lepsze-trochę przepłacić, ale kupić sprzęt sprawdzony (maska + fajka z zaworem ok.220 zł), a może zdać się na wybór czegoś po drodze;nie jestem zawodowcem w tej dziedzinie i chyba juz nie będę, ale chciałbym mieć przyjemność z oglądania tych cudeniek
Bruno
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 05.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bruno » 16.06.2004 09:15

Może tu znajdziesz odpowiedź:

http://www.nurkomania.pl/

Ja osobiście zakupiłem komplecik firmy Technisub
maska z czarnego silikonu...bo jak powiedział jeden ze znajomych "nurków"
"...przezroczysty z czasem żółknie a poza tym niema obciachu jak ci "gile" z noska pójdą" :D :D :D
a rurkę bez zaworków...nie wiem która lepsza ja wodę wypluwam górą i nie jest źle... :D :D :D

Pzdr.

Jedno jest pewne...............maskę i rurkę TRZEBA w Chorwacji mieć!!!
już prędzej kąpielówek można nie zabierać....
Lubin
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 20.03.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubin » 16.06.2004 09:17

Kiedyś pisałem na temat sprzętu typu ABC, na co trzeba zwrócić uwagę. Jeśli będzie taka potrzeba to przypomnę. Powiem krótko że w kraju (gwarancja cena).To jest tak samo jak z samochodami. Wybór należy do ciebie. Pozdrowienia Romek
slawekk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 311
Dołączył(a): 22.04.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekk » 16.06.2004 14:54

220 PLN za maskę z rurką 8O 8O 8O ?
Toż całkiem porządna rurka z zaworem nie powinna kosztować więcej niż 40-50 zł, a maska ok. 50-60 zł (czarna, silikonowa).
No chyba, że będziesz używał ich częściej niż raz w roku przez 2 tygodnie.
Poświęć trochę czasu na wędrówki po sklepach (nawet supermarketach).
A skąd wiesz, że w Chorwacji będą tańsze, lepsze, albo będziesz miał gdzie je kupić.
Wndsf
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 13.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wndsf » 16.06.2004 19:36

Jesli chodzi o ten sprzet to niekoniecznie musi on byc drogi i firmowy. Czesto jest tak ze maska "noname" jest znacznie lepsza od takiej za 100 PLN, bo to zalezy rowniez od ksztaltu twarzy. Najwazniejsze zeby byl silikon a nie guma i rurka miala zawor. W rurke oplaca sie zainwestowac bo w takiej bez zaworu zawsze mozna sie troche wody opic bo zostaje wewnatrz. Moja siostra kupila sobie wlasnie taka maske w "wiejskim sportowym" a ja wydalem kupe kasy i powiem szczerze ze nie roznia sie te maski pod wzgledem jakosci i komfortu zupelnie. Znam przypadek ze rurka kupiona w chorwacji okazala sie miec zawor tylko do pierwszego wynurzenia, wiec lepiej kup w Polsce a w razie czego bedziesz mogl zawsze wymienic wadliwy towar.
Jaś
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 12.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jaś » 18.06.2004 08:12

...no i kupiłem za te 220 złociszy
- maska super, tylko w niej trochę duszno 8O
- fajkę jak włożę w usta to zbiera mi się na ... :wink:
.. a poza tym wszystko w porządku-najważniejsze, że za 4 dni wyjazd i kąpiel w 20 st. :oops: Adriatyku
Midas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 717
Dołączył(a): 23.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Midas » 18.06.2004 09:10

Jeszcze przed moim pierwszym wyjazdem w 97` kupiłem prosty sprzęcik
:płetwy,mask,fajka firmy Techisub. Ceny już nie pamietam,jechałem do Makarskiej ,i wtedy były ceny w Cro niższe niz teraz.
Jednak już wtedy wychodziło ,że lepiej kupic w Polsce.
Sprzęcik służy mi do dzisiaj. Fakt ,że po pierwszym wypadzie reklamowałem płetwy ,ale nie było z tym problemu i do dzisiaj jest OK.
:arrow:
slawekk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 311
Dołączył(a): 22.04.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekk » 18.06.2004 15:07

realista2
Cromaniak
Posty: 2238
Dołączył(a): 13.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) realista2 » 18.06.2004 15:42

Maska musi być dobrej jakości jeśli nurkowanie ma nam sprawiać przyjemność i nie stanowić zagrożenia. Tanie chińskie maski ze sklepu z zabawkami mogą być niebezpieczne, a już na pewno umilą nam pływanie przepuszczaniem wody. Najlepiej kupić maskę w specjalistycznym sklepie dla nurków to będzie dobra inwestycja na lata. Jeśli macie wadę wzroku należy kupić maskę ze szkłami korygującymi wadę jak w zwykłych okularach. Ja za taką maskę zapłaciłem 300 zł, ale pod wodą doskonale widzę. Rurka może być z hipermarketu ,ale jeśli planujemy schodzenie na większe głębokości to koniecznie bez zaworka.
Lubin
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 20.03.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubin » 19.06.2004 07:28

Nie bardzo rozumiem dlaczego koniecznie, bez zaworka gdy się schodzi na większa głębokośc. Pozdrowienia Romek
Następna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone