Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Maska i fajka - gdzie lepiej kupić?

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Michał 'mike'
Croentuzjasta
Posty: 328
Dołączył(a): 11.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michał 'mike' » 26.07.2004 18:19

niedobrze , mnie się tak robi 'na sucho' jak założę maskę ale
może właśnie dlatego że nie w wodzie ? a może dlatego że pierwszy raz ?
duszę się i tyle
Mniejszy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 05.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mniejszy » 26.07.2004 23:37

Michał 'mike' napisał(a):niedobrze , mnie się tak robi 'na sucho' jak założę maskę ale
może właśnie dlatego że nie w wodzie ? a może dlatego że pierwszy raz ?
duszę się i tyle

:D Sie nie przejmuj :D
I tak najlepiej jest pływać po powierzchni - a do tego wystarczy sie przyzwyczaić do oddychania przez usta (i rzecz jasna rurkę). Troche to zwiększa tzw. przestrzń martwą - czyli ilość powietrza które mimo wdychania nie bierze udziału w wymianie gazowej - i stąd uczucie duszności. Zresztą szybko mija. A schodzenie w dół - niezależnie co byś nie robił to jeżeli poczujesz ból - uciekaj do góry. Błona bębenkowa pęka tylko raz. Bo drugiej okazji już nigdy nie ma :?
Michał
jacek gryczewski
Cromaniak
Posty: 1053
Dołączył(a): 07.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek gryczewski » 28.07.2004 11:14

szkoląc adeptów troszke glebiej niz na powierzchni to powiem Wam ze nurkowanie w cro jest otyle niebezpieczne ze przenikanie swiatla slonecznego przez wode powoduje iz malo doswiadczeni nurkowie moga sie "zapomniec" iz widocznosc siega nieraz 25-30 m i to dosc wyraznie i wydaje im sie ze jakas muszelka czy jezowiec jes doslownie w zasiegu reki i ...... moze byc problem.Woda jest zawsze niebezpieczna a juz nurkowanie to jest jednak sport ekstremalny i schodzenie juz na glebokosc wieksza niz 5 m jest jak by nie patrzyc poprostu niebezpieczne i wymaga juz po pierwsze- treningu a po drugie sporej dawki zdrowgo rozsadku .
Jesli chodzi o sprzet to zawsze doradzam nowicjuszom i ni tylko ze najwazniejsze jest nasze zdrowie i sprzet .........tylko markowy (nie musi byc najdrozszy ale zawsze markowy)
ps. pamietajcie ze zadna muszelka ani zaden podwodny skarb nie jest wart waszego zycia i zdrowia
Michał 'mike'
Croentuzjasta
Posty: 328
Dołączył(a): 11.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michał 'mike' » 28.07.2004 13:10

Sobie kupiłem , jak na pierwszy raz z firmy Technisub / maska,fajka,płetwy/ a dzieciom z Mares'a
nie jest tanie to ustrojstwo , obym tylko kożystał z tego
Alecsa
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 19.11.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alecsa » 28.07.2004 15:48

Właśnie dziś przeglądałam Allegro w celu zorientowania się w cenach masek i rurek. Mam prośbe o zerknięcie na podaną niżej oferte i doradzenie czy taki zestaw jest w miare ok (nie mam ochoty wydawać na te pierdoły wiecej niz 150 zł), czy lepiej (taniej) jest kupić w sklepie sportowym.
http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=28609316
Będe bardzo wdzięczna za poradę :D
sylwusik2
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 25.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) sylwusik2 » 28.07.2004 16:23

Skoro chcesz kupić sprzet z allegro lub innych aukcji a zwłaszcza tzw. uniwersalny komplet zapakowany w folię to znaczy ze nie czytałeś /aś/ poprzednich postów. Lepiej przejsc się do dobrego sklepu ze sprzetem nurkowym i zapłacić podobną cenę / zwłaszcza ze sprzedawcy pomogą, doradzą i powiedzą jak dopasowac sprzęt do twarzy niż potem się wsciekać ze maska jest krzywa, nie dolega itp...... Przecież to tylko sprzęt i jak wszystko może mieć wady techniczne, które wyłapiesz oglądając ją w rękach .Sam jestem czynnym nurkiem i szczerze odradzam dokonywanie takich zakupów bez przymierzania. W tej cenie a zwłaszcza do 150 zł dostaniesz dobra maskę z rurką technisuba lub też np Scuba tech i do wyborualbo z duża powierzchnią szkla lub też bardzo malutka skąd łatwiej wypchnąc wode. lepiej więc spędzić trochę czasu na przejsciu się do sklepu niż załowac i wydawać ponownie pieniążki

pozdrawiam
Sylwusik 2
Alecsa
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 19.11.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alecsa » 28.07.2004 16:38

To że myślałam o zakupie na Allegro jeszcze nie oznacza że nie czytam postów, bo czytam wszystkie w tym i innych tematach codziennie od kilkunastu miesięcy. Na pewno jest racją że lepiej w sklepie sobie "pomacać" :lol: i zapewne tak zrobie. Dziekuje i pozdrawiam.
Michał 'mike'
Croentuzjasta
Posty: 328
Dołączył(a): 11.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michał 'mike' » 28.07.2004 17:13

spróbuj u niego , ja kupowałem teraz

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=28278304

on ma wszystko co potrzebne , przesyłkę dostałem
na drugi dzień co mnie bardzo zaskoczyło
heniek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 12.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) heniek » 28.07.2004 20:36

Ja tez u niego kupowalem rok temu maske i fajke, wtedy mial taniej, ale wiadomo UE :wink: Za przesylke nic nie placilem, jesli potrzebujemy cos z Technisuba to mozna napisac, koles ma sklep, wiec wszystko dostepne :)
krzysiekrz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 265
Dołączył(a): 11.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysiekrz » 28.07.2004 21:11

Alecsa napisał(a):To że myślałam o zakupie na Allegro jeszcze nie oznacza że nie czytam postów, bo czytam wszystkie w tym i innych tematach codziennie od kilkunastu miesięcy. Na pewno jest racją że lepiej w sklepie sobie "pomacać" :lol: i zapewne tak zrobie. Dziekuje i pozdrawiam.

Kupić na allegro można, ale maskę i płetwy trzeba PRZYMIERZYĆ, bo maska może być za mała lub za duża, a w wtedy przecieka, a płetwy uciskają, bądź są za luźne. Jeśli na allegro jest taniej, to można przymierzyć w sklepie, a kupić ten sam rozmiar i model w sieci. Ostatnio kupiłem płetwy w normalnym sklepie - cena na allegro była identyczna.
krzysiekrz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 265
Dołączył(a): 11.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysiekrz » 28.07.2004 21:16

sylwusik2 napisał(a):(ciach) Lepiej przejsc się do dobrego sklepu ze sprzetem nurkowym i zapłacić podobną cenę / zwłaszcza ze sprzedawcy pomogą, doradzą i powiedzą jak dopasowac sprzęt do twarzy niż potem się wsciekać ze maska jest krzywa, nie dolega itp...... (ciach)

Pewnie, że lepiej, jeśli taki sklep jest w okolicy.... Ja nie znalazłem (może za słabo szukałem). Ostatnio w sklepie sportowym proponowali mi płetwy paskowe na gołą stopę, bo kaloszowych nie było w moim rozmiarze. ROFL. Dobrze, że wcześniej poczytałem w sieci na ten temat.
Poprzednia strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Maska i fajka - gdzie lepiej kupić? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone