Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Marusici vs Mimice

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
izaipiotr
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 14.02.2010
Marusici vs Mimice

Nieprzeczytany postnapisał(a) izaipiotr » 25.01.2011 13:07

Witam,
po ubiegłorocznej wizycie na Pagu realizujemy program wakacyjny pt. "co roku bliżej w stronę Dubrovnika" i nasz wybór padł na okolice Marusici-Mimice.

Moja prośba dotyczy podpowiedzi o wybór między Marusici, a Mimicami. Rodzina 2+2 (niepływające stwory 4l. i 7l. o dużej energii i chęci do "pływania"). Spotkałem już porównanie, że Mimice=Pisak, ale pojedynku obu miejsc na "M" nie spotkałem.

Największy udział w decyzji ma szybkość pogłębiania się wody na plaży, bo inne kwestie typu cena, kwatera, dojazdy, sklepy etc. mają mniejsze znaczenie - kwestia gustu i takich tam, poza tym i tak będziemy samochodem się przemieszczać, więc nie będzie problemu. Zaś plaże w samej miejscowości ważna rzecz.

Poratujcie dobrzy ludzie, lub wskażcie łamadze jakieś linki.

Dziękuję z góry i pozdrawiam
Piotr
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 25.01.2011 16:47

anielicanatka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 106
Dołączył(a): 15.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) anielicanatka » 27.01.2011 21:19

witam izaipiotr
Jadę do Mimic drugi raz z dzieckiem lat 7(pływająca) i do tego z Babcią lat dziesiąt hi hi
(nie zdradzam wieku bo mi jeszcze wkula niepływająca)i z mężem bardzo pływający a nawet dodam nurkujący) Mimice ma plaże z łagodnym zejściem do wody i drobnym żwirkiem.Dodam jeszcze że jest tam jak dla mnie super. :D )
fotek
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 22.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fotek » 28.01.2011 13:51

W Marusici byłem w ubiegłym roku koniec czerwca początek lipca . w tym roku postanowiłem z rodzinką pojechać do Mimic . Moje dziecko jest trochę starsze niż twoje , napewno znajdziesz plażę dla twojego dziecka - np. zejściem Capula po prawej stronie masz plażę dla dziecka , jeżeli poszedłbyś w lewo ok. 50 m , też znajdziesz miejsce do kompieli i do opalania aczkolwiek plaża jest z drobnych kamieni, ja korzystałem z tej plaży. fajnie przytulnie i spokojnie. Oczywiście Polaków zawsze spotkasz na plaży. Sama miejscowość fajna , sklep, restauracja.
Tu masz link do miejscowości poczytaj może się przyda.

http://www.marusici.com/pl_houses.html
izaipiotr
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 14.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) izaipiotr » 28.01.2011 16:30

Dziękuję za odpowiedzi - tak jak można w sumie wywnioskować - obie miejscowości położone bezpośrednio obok siebie dadzą podobne wrażenia. Remis. Zwolenników ma jedno i drugie, więc wybraliśmy Marusici kwatera Silvana z tym urzekającym gierkowskim wystrojem :), ale na forum opinie o tym lokum były pozytywne. Zresztą widok z balkonu ma nam zrekompensować ewentualne niedogodności (w tym wspinaczki schodowe), bo ubiegłoroczny apartament w Mandre był świetny, 30 m od wody, ale co z tego jak widok zasłaniały drzewa.

Ciekawym jest, że na starej stronie pani Jasny ceny są wyższe niż nam zaproponowano - apartament B dostaliśmy po 55/65 EUR (odpowiednio czerwiec i lipiec, bo wtedy właśnie jedziemy) i taki też ceny są na nowej stronie http://www.adriaticroatia.com/apartments/omis-riviera/marusici/0020/A2/

Teraz pozostało przelać zaliczkę, czytać forum wypisując najciekawsze miejsca do odwiedzenia no i czekać na wyjazd :D

Pozdrawiam
Piotr
papuga007
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 687
Dołączył(a): 29.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) papuga007 » 28.01.2011 17:51

izaipiotr napisał(a):Dziękuję za odpowiedzi - tak jak można w sumie wywnioskować - obie miejscowości położone bezpośrednio obok siebie dadzą podobne wrażenia. Remis. Zwolenników ma jedno i drugie, więc wybraliśmy Marusici kwatera Silvana z tym urzekającym gierkowskim wystrojem :), ale na forum opinie o tym lokum były pozytywne. Zresztą widok z balkonu ma nam zrekompensować ewentualne niedogodności (w tym wspinaczki schodowe), bo ubiegłoroczny apartament w Mandre był świetny, 30 m od wody, ale co z tego jak widok zasłaniały drzewa.

Ciekawym jest, że na starej stronie pani Jasny ceny są wyższe niż nam zaproponowano - apartament B dostaliśmy po 55/65 EUR (odpowiednio czerwiec i lipiec, bo wtedy właśnie jedziemy) i taki też ceny są na nowej stronie http://www.adriaticroatia.com/apartments/omis-riviera/marusici/0020/A2/

Teraz pozostało przelać zaliczkę, czytać forum wypisując najciekawsze miejsca do odwiedzenia no i czekać na wyjazd :D

Pozdrawiam
Piotr


gratuluje wyboru :) byliśmy tam z ekipą w 2010 roku na parterze - ten większy apartament i ........ nie żałujemy , po prostu było suuuper, Silvana równa babka, nie ma dla niej żadnych problemów żeby coś załatwić , widok z balkonu na piętrze jest faktycznie superancki, zwiedziłam ten apartament w dniu wyjazdu do Polski , mam gdzieś kilka fotek, jak chcesz to wyślę na e-maila
pozdrawiam i miłego pobytu życzę
izaipiotr
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 14.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) izaipiotr » 28.01.2011 19:47

papuga007 napisał(a):gratuluje wyboru :) byliśmy tam z ekipą w 2010 roku na parterze - ten większy apartament i ........ nie żałujemy , po prostu było suuuper, Silvana równa babka, nie ma dla niej żadnych problemów żeby coś załatwić , widok z balkonu na piętrze jest faktycznie superancki, zwiedziłam ten apartament w dniu wyjazdu do Polski , mam gdzieś kilka fotek, jak chcesz to wyślę na e-maila
pozdrawiam i miłego pobytu życzę


Dzięki za potwierdzenie słuszności wyboru i jeśli mogę się o te zdjęcia uśmiechnąć byłbym zobowiązany.
Mój adres to izaipiotr małpa tlen kropka pl - wiadomo jak go trzeba przepisać. Z góry dzięki i pozdrawiam
Piotr
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 28.01.2011 21:01

Rzeczywiście trudny wybór ... Niezapomnijcie jednak zajrzeć do Mimic :)
pt
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 412
Dołączył(a): 22.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) pt » 28.01.2011 23:21

izaipiotr napisał(a):\.......
Ciekawym jest, że na starej stronie pani Jasny ceny są wyższe niż nam zaproponowano - apartament B dostaliśmy po 55/65 EUR (odpowiednio czerwiec i lipiec, bo wtedy właśnie jedziemy) i taki też ceny są na nowej stronie http://www.adriaticroatia.com/apartments/omis-riviera/marusici/0020/A2/

Teraz pozostało przelać zaliczkę, czytać forum wypisując najciekawsze miejsca do odwiedzenia no i czekać na wyjazd :D

Pozdrawiam
Piotr


To proste :), pani Jasna bierze 10% jezeli noclegi sa rezerwowane przez jej stronę. Znam to z autopsji :), kiedy płaciłem za nocleg to przy mnie właścicielka odliczyła kwotę dla Jasnej .
Jako ciekawostkę dodam,że na niemieckiej stronie z kwaterami ceny w Marusici są o 100% wyższe niż te u pani Jasnej :D. Marusici mogę polecić- cicho, spokojnie i fajne plaże, miłego pobytu :D
GrzesiekBstok
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 14.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) GrzesiekBstok » 30.01.2011 13:46

Byłem u Silvany w drugiej połowie sierpnia 2010 w większym ap.
Było super.
W tym roku znów jedziemy w sierpniu, tyle że mniejszą ekipą- 7 osób zamiast 11- więc wybraliśmy apartament 6+1 w domu Lada- jest to szwagierka Silvany :)
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 30.01.2011 15:01

anielicanatka napisał(a):witam izaipiotr
Jadę do Mimic drugi raz z dzieckiem lat 7(pływająca) i do tego z Babcią lat dziesiąt hi hi
(nie zdradzam wieku bo mi jeszcze wkula niepływająca)i z mężem bardzo pływający a nawet dodam nurkujący) Mimice ma plaże z łagodnym zejściem do wody i drobnym żwirkiem.Dodam jeszcze że jest tam jak dla mnie super. :D )
Z apartamentu u Loli jest 240schodów,ale nasza gospodyni 82l.dwa razy dziennie schodziła do morza popływać-ale oczywiście żwirkowe plaże są z łagodniejszym podejściem :wink:
robsonr39
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 19.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) robsonr39 » 30.01.2011 21:29

Dwa razy byłem w Mimicach (apartament LUCIJA) i raz w Marusici (apartament TIHO) , ale w tym roku po raz trzeci wygrały Mimice.Obydwie miejscowości to małe spokojne miejsca , ale dla mnie więcej plusów mają Mimice.Pomijając plaże które i tu i tu są ok , w Mimicach można zjeść wspaniałą rybkę w konobie Carevi Dvori albo napić się piwka tuż przy plaży , a dla dzieci lody.Niestety w Marusici tego nie ma.Jest też sklep ogólnospożywczy oraz stragany z warzywami więc idąc po podstawowe artykuły nie trzeba odpalać auta.
pawi
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 22.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawi » 07.02.2011 10:58

Nie moge pisac na PW dlatego zadam pytanie tutaj. W sierpniu wybieramn sie do MImic zaliczka już przelana. Natomiast chodzi mi o pieniądze jakie zabrać. Euro, Kuny, złotówki czy karty kredytowe. Z innych wypowiedzi wiem, że w Mimicach jest jedynie poczta w której można wymieniać walutę, ale przelicznik jest niekorzystny. Moje pytanie dotyczy co jest najkorzystniejsze i ewentualnie gdzie jest jakis najblizszy bankomat od Mimic. Liczę na info od bywalców.
fotek
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 22.06.2010
pavi

Nieprzeczytany postnapisał(a) fotek » 07.02.2011 21:36

pawi napisał(a):Nie moge pisac na PW dlatego zadam pytanie tutaj. W sierpniu wybieramn sie do MImic zaliczka już przelana. Natomiast chodzi mi o pieniądze jakie zabrać. Euro, Kuny, złotówki czy karty kredytowe. Z innych wypowiedzi wiem, że w Mimicach jest jedynie poczta w której można wymieniać walutę, ale przelicznik jest niekorzystny. Moje pytanie dotyczy co jest najkorzystniejsze i ewentualnie gdzie jest jakis najblizszy bankomat od Mimic. Liczę na info od bywalców.



Pavi - wymieniając wszystkie te waluty, odpowiedziałeś sobie co zabrać. a tak na serio - za wynajm apartamentu będziesz musiał zapłacić napewno w euro. Najbliższe kantory od Mimic - znajdują się w Omis tj. ok 10 km, jest ich kilka, popatrzysz to zobaczysz gdzie jest najlepszy kurs, w kantorach w ubiegłym roku zamieniałem również złotówki, ale ogólnie chyba najlepiej płacić kartą, według mnie najlepszy przelicznik. Gotówkę możesz wypłacać w bankomatach - w Omis jest ich kilka. Ja ja jadę do Mimic przełom czerwca/lipca to po powrocie mogę ci udzielić informacji.W ubiegłym roku byłem w Marusici i było super. Mam nadzieję że w tym roku będzie też tak.
robsonr39
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 19.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) robsonr39 » 07.02.2011 21:58

Najbliższy "kantor" masz na straganie z owocami koło sklepu spożywczego (ten z lewej strony) , kurs lepszy niż na poczcie obok.Ja zabieram zawsze EURO i kartę kredytową, którą płacę za paliwo i zakupy w dużych sklepach typu KONZUM i jest ok.
pozdrawiam i do zobaczenia w Mimicach (21.08 - 1.09)
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone