Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Marusici. Tam jadę.

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
AnetaA
Cromaniak
Posty: 881
Dołączył(a): 10.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AnetaA » 07.07.2009 23:08

Ja na Marusici nie narzekam, a wręcz przeciwnie-jak do tej pory to chyba najfajniejsze miejsce, w którym byliśmy.Ale na tych zdjęciach i filmikach to - przyznam - to Marusici jakieś nie "nasze".Strasznie mi przykro,ze w tym roku omijamy Cro,bo chyba padłoby znów na tę wioskę :D
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 10.07.2009 23:35

AnetaA napisał(a):... to Marusici jakieś nie "nasze"...

Nasze, nasze . . . Wasz ten zjazd, a nasz następny Obrazek

Obrazek

wioska od lat nie zmienia się

Obrazek

o nawet Wasz dom jeszcze stoi

Obrazek

Pozdrav Obrazek
malwii
Croentuzjasta
Posty: 142
Dołączył(a): 25.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) malwii » 11.07.2009 20:11

Dobrze, że Marusici zajmuje trochę wybrzeża to dla każdego coś się znajdzie. Czy w "naszym" czy w "waszym" - atmosfera, czyste morze i urzekające wybrzeże na pewno są, więc można tylko cieszyć się na wyjazd, albo po prostu ... tęsknić.
dareke
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 17.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dareke » 12.07.2009 09:45

Za godzinę ruszamy do Marusici. Dwa auta , 2 rodzinki. Po powrocie pełna (prawie) relacja. Dzięki Wszystkim , którzy mi podpowiadali i udzielali swoich porad.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 06.08.2009 18:18

Kolejne udane 2 tygodnie w Marusici.

W tym roku Marusici zupełnie opanowana przez Polaków.
Pojawiły się delfiny. Powstał kolejny luksusowy dom Opera należący do rodziny Zuzul.
Jedyny minus to nie działający obok najbliżej mojej skały prysznic. Korzystaliśmy z należącego do Zuzul. Kilka razy również z ich schodów.
Właściciel naszego domu przez dwa tygodnie ściemniał że hydraulik mieszka w Splicie, jest na jakimś weekendzie czy cuś... ale miał dobrą rakiję - niestety po 5euro/litr, bo sam jej nie robił - więc wybaczone.
W nocy bura i woda znacznie zimniejsza niż rok temu. W dzień jednak bez wiatru i bezchmurnie. Trzeci i czwarty tydzień lipca.
malwii
Croentuzjasta
Posty: 142
Dołączył(a): 25.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) malwii » 06.08.2009 19:04

Potwierdzam - zdobyte i opanowane przez rodaków. Ale ewenement na skalę chyba światową - jesteśmy grupą, która raczej się nie integruje i nie szuka kontaktu na obczyźnie. Nasz znajomy Słowak, który też pomieszkiwał w Marusici opowiadał, że jak tylko do ich domu wprowadzili się rodacy (Słoweńcy) to natychmiast, wieczorem nastąpił przysłowiowy bruderszaft. U nas jakby odwrotnie - boleśnie, bo co niektórzy rodacy nawet na "dzień dobry" nie odpowiadali mimo, że mieszkali w tym samym domu...
U naszej gospodyni rakija z własnego przerobu po 45 i 50 KN - chętnych do zakupu też sporo.
No i jeszcze jedno info - jeśli ktoś szuka kwatery od 22 sierpnia w Marusici mogę podać kontakt. W razie czego piszcie.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 07.08.2009 15:12

malwii napisał(a):... Nasz znajomy Słowak, który też pomieszkiwał w Marusici opowiadał, że jak tylko do ich domu wprowadzili się rodacy (Słoweńcy) to natychmiast, wieczorem nastąpił przysłowiowy bruderszaft. U nas jakby odwrotnie - boleśnie...

Wypij brudzia na plaży ze wszystkimi naszymi rodakami w Marusici to nie wiem czy po schodach dasz rade wejść hehe...

Obrazek
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 07.08.2009 15:20

Popiel napisał(a):Wypij brudzia na plaży ze wszystkimi naszymi rodakami w Marusici to nie wiem czy po schodach dasz rade wejść hehe...

Obrazek


Już ich tak aż wielu nie było... :wink: a nawet, to po 20 kieloniach mniej człowiek się męczy i juz mu wszystko jedno :devil:
malwii
Croentuzjasta
Posty: 142
Dołączył(a): 25.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) malwii » 07.08.2009 21:53

Popiel - jak to mówią "do tańca trzeba dwojga"...
O ile pamiętam z Tobą się nie udało he he. Może jednak to Marusici za duże, żeby się spotkać, albo czasu mieliśmy za mało. Jeszcze kilka dni i kto wie, może byście się podzielili z nami swoimi wrażeniami. Chyba byłoby co opowiadać?
Ostatnio edytowano 07.08.2009 22:35 przez malwii, łącznie edytowano 1 raz
malwii
Croentuzjasta
Posty: 142
Dołączył(a): 25.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) malwii » 07.08.2009 22:34

jorgus111 napisał(a):
Popiel napisał(a):Wypij brudzia na plaży ze wszystkimi naszymi rodakami w Marusici to nie wiem czy po schodach dasz rade wejść hehe...

Obrazek


Już ich tak aż wielu nie było... :wink: a nawet, to po 20 kieloniach mniej człowiek się męczy i juz mu wszystko jedno :devil:


Z tego co wiem to w Grecji tak robią, żeby się "ochłodzić". Jak w gardle gorąco to i upału nie czuć.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 08.08.2009 13:21

malwii napisał(a):Popiel - jak to mówią "do tańca trzeba dwojga"...
O ile pamiętam z Tobą się nie udało he he. Może jednak to Marusici za duże, żeby się spotkać, albo czasu mieliśmy za mało. Jeszcze kilka dni i kto wie, może byście się podzielili z nami swoimi wrażeniami. Chyba byłoby co opowiadać?

Taki łatwy nie jestem, lecz dobra czekolada może zdziałać cuda! Wrażeniami nigdy się nie dzielę, nie opowiadam... :wink: Nie w tej dzielnicy mieszkaliście, ale mówiłem że w końcu wpadniemy na siebie i na schodach 2 zdania zamienione. . . pomału. . . takie nasze szczęście. . . chodzimy tymi samymi ścieżkami. . . za rok chyba zdradzę Marusię ale nigdy nie mów nigdy. . . Obrazek
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 08.08.2009 13:31

jorgus111 napisał(a):Już ich tak aż wielu nie było... :wink: a nawet, to po 20 kieloniach mniej człowiek się męczy i juz mu wszystko jedno :devil:

A skąd wiesz? Byłeś? Orahovica jeszcze czeka Obrazek

Hvala
Maciejka
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 25.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciejka » 13.08.2009 17:20

:D I ja byłam w Marusici dwa pierwsze tyg. lipca( willa Pim ), pierwszy i mam nadzieję, że nie ostatni raz w Cro. Cudnie było, mam do chwili obecnej depresję popowrotową, i co najgorsze nie potrafię znaleźć innego, równie uroczego miejsca na przyszły rok. Może coś podpowiecie? Pozdrawiam
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 03.01.2010 20:45

szala79
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 10.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) szala79 » 20.01.2010 12:43

Mam zamiar wybrać się do Maruśići do Lada Marusic w lipcu, czy ktoś może był w tych apartamentach, jak wrażenia?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Marusici. Tam jadę. - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone