Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Marusici. Tam jadę.

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mawek
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 12.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mawek » 23.06.2009 00:24

Upss. :oops: Niniejszym bardzo przepraszam AnetęA, nie sprawdziłem, brałem z głowy, ... czyli z niczego :wink:
Popiel - thx.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 23.06.2009 00:32

Ja dzięki AnecieA zobaczyłem Salonę. Dla chętnych polecam również podjechać kilka km dalej do twierdzy Klis.
slawekk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 311
Dołączył(a): 22.04.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekk » 29.06.2009 19:38

Witam
Jadąc z Plitvickich Jezior do Marusici można omijając autostradę zwiedzić twierdzę w Kninie (są drogowskazy).
Wyjeżdżając z Plitvic rano (8-9) i zahaczając o Knin do Marusici dociera się późnym popołudniem.
W Marusici są dwie plaże, do jednej schodzi się (i wchodzi) po wielu betonowych, stromych schodach, do drugiej prowadzi "leśna" ścieżka. Na tej drugiej (przez lasek) są fajne skałki do skakania.
malwii
Croentuzjasta
Posty: 142
Dołączył(a): 25.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) malwii » 29.06.2009 20:38

Świetny wybór - może się spotkamy pod koniec waszego pobytu. My w Marusici będziemy od 25 lipca.
O Marusici już kilka osób pisało na forum. A jeśli masz jeszcze ochotę na obrazki stamtąd to zapraszam na http://www.youtube.com/v/tJklRWTNqhA">http://www.youtube.com/v/tJklRWTNqhA&hl=de&fs=1&rel=0&hd=1" />
slawekk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 311
Dołączył(a): 22.04.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekk » 29.06.2009 21:06

O mamusiu ....
Patrzę i oczom nie wierzę ... ten filmik i fotki zupełnie nie przypominają "mojego" Marusici z 2003 i 2004 roku - zupełnie inny świat ! A gdzie żwirkowa plaża w uroczej zatoczce ??? Gdzie niewielkie skałki filuternie sterczące z wody ??? Kto nawrzucał tyle tych ogromych głazulców ??? ALE BETON 8O
Wszystkie moje wcześniejsze informacje już się chyba mocno zdeaktualizowały :cry:
Panta Rei ...
malwii
Croentuzjasta
Posty: 142
Dołączył(a): 25.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) malwii » 29.06.2009 22:31

Domyśłam się, że wasze zejście było od trochę innej stony - my się dostawaliśmy od strony Marusici Capula (niedaleko spożywczaka i restauracji Golieb). Nie wiem co Ci się nie podoba w tej części - Ci, którzy tam właśnie byli na pewno mają zgoła inne wrażenia. A głazy - ja uważam to akurat za atut. Miałam okazję być na plażach żwirkowych w Polvljanie i na Ciovo - do tych w Marusici się nie umywają. Zresztą jeśli ktoś chce może schodzić innym zejściem - np. na te żwirkowe bliżej Pisaka lub Mimic...
Schodziliśmy też do tych uroczych zatoczek, o których piszesz - nadal tam są, ale jak to w automatycznie robionych filmach bywa, te widoki nie zostały "wrzucone" do filmu. A szkoda...
Nieziemski jest widok skałki przypominającej głowę lwa... Kojarzysz może?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
slawekk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 311
Dołączył(a): 22.04.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekk » 30.06.2009 09:45

Nie to, że mi się nie podoba. Pomyślałem tylko, że ktoś wpadł na kretyński pomysł i zalał wszystko betonem (tak jak w innych miejscowościach).
Masz rację, że głazy są też fajne. W Ivan Dolac na Hwarze właśnie na takich dużych, płaskich głazach najbardziej lubiliśmy się wygrzewać - jak jaszczurki :lol:
Na tej "mojej" ulubionej plaży w Marusici była taka wysoka skalna ściana pionowo schodząca do wody. Z niej niektórzy skakali do wody, było tam naprawdę głęboko. Pływając w tej głębinie aż ciarki przechodziły widząc dno na głębokości kilku/kilkunastu metrów.
Ogólnie Marusici jest super.
Pozdrawiam
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 30.06.2009 21:18

slawekk napisał(a):Nie to, że mi się nie podoba. Pomyślałem tylko, że ktoś wpadł na kretyński pomysł i zalał wszystko betonem (tak jak w innych miejscowościach).

Zdravo, jadę tam kolejny raz, bo właśnie podoba mi się ten "kretyński pomysł". Nie lubię plaż "żwirowych" bo wychodzi się z niej jak z młyna. Wygrzewać się można na skale lub rozłożyć blisko wody ręcznik na betonie. Woda czysta i nie zmącona. Obok miejsca, które wskazała malwii jest również tak uwielbiana plaża "żwirkowa".
Cała wioska to kilka ładnych metrów, więc i zejść na brzeg jest kilka. Kto jak trafi, lub co komu odpowiada.

Np mniej skalista plaża pod PiM. (temat Willa PiM )

Obrazek

Ktoś powie nic specjalnego, a do tego trudny wjazd/wyjazd, ponad 100 schodów na plażę, a ja powiem jeden lubi jak mu cyganie grają, drugi jak mu buty śmierdzą.
Można zatrzymać się jeszcze kilka km dalej np w Mimice, Medici, przyzwoicie jest też w Lokva Rogoznicy czy z długą ładną plażą w Ruskamen. Dalej za Stanici nie polecam. Wszystkie miejscowości podobne z tym samym widokiem na Brac jednak czy aby na pewno?
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 30.06.2009 21:43

malwii napisał(a):Nieziemski jest widok skałki przypominającej głowę lwa...

W którym to miejscu? Jakoś nie zauważyłem. Podświetlana skałka w Breli się chowa. :nice:
malwii
Croentuzjasta
Posty: 142
Dołączył(a): 25.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) malwii » 30.06.2009 22:33

To kolejna zatoczka w stronę Mimic - żeby tam dojść trzeba przeskoczyć kilka kamieni, ale miejsce fajne. Nawet się zastanawialiśmy, którędy trzeba by iść żeby wyjść na tej plaży. W górę prowadziła tylko jedna ścieżka i wygląda na to, że bezpośrednie zejście jest od strony jakiegoś apartamentowca...
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 30.06.2009 23:36

Dokładnie malwii

sfinks jest :la:

Obrazek

Po tych skałkach już nie przechodziłem ale nie sądzę, że Ci co tam wypoczywali przypływali łódką.
Obrazek
Joan65
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 585
Dołączył(a): 24.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joan65 » 02.07.2009 07:58

Hej Cromaniacy,
byłam w Marusici w zeszłym roku w sierpniu - Villa PIM. Super gospodarze - Maria i Petar Marusic. Zajmowaliśmy apartament 2 pokojowy + kuchnia z jadalnią i ogromny taras z widokiem na Brac. Super było, Marusici jest swietnym miejscem do wypoczynku i jako baza wypadowa np do Bosni - polecam Mostar, Wodospady Kravica itp.
Marusici to świetny wybór.
My w tym roku na Peljesac do Borka 31.07. wyruszamy. Podobno całkiem magiczne miejsce - Makłowicz polecał to obaczymy.
Duzo słoneczka i dobrej energii wszystkim Croatoholikom
Joan65
hryc20824
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 07.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) hryc20824 » 07.07.2009 08:06

Witam forumowiczów ,właśnie wróciliśmy z Marusici .dziwie sie że ktoś jedzie akurat do Ivana Apartmani.My tam byliśmy w czerwcu i nie mam najlepszego zdania.Pokoje były i klima też ale syf okropny.Przez 2 tygodnie nikt przy domu palcem nie ruszył.Pewnie myśla że Polacy tak mieszkają.Basen Ha Ha Ha był tyle że gospodarz nalał 30cm wody i stwierdził że dla dzieci wystarczy ,a basen miał z 180cm gł. wszyscy drętwieliśmy gdy dzieci ganiały dookoła pustej dziury.Pościel oczywiście nie zmieniana przez 2 tyg wiec lepiej miec też swoją na zmiane.Z atrakcji mieliśmy kocury ryczące pod oknami cała noc.Poniżej był inny apartmani na całkiem fajnym poziomie ,w odległości 100 też wiele lokali.
Plaże fakt b. zaciszne i kameralne ale w breli woda cieplejsza o 3-5 stopni,choć to tylko z 7 km.My napewno nie wybierzemy sie do Ivana Ap.
dareke
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 17.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dareke » 07.07.2009 08:29

Witaj hryc20824

Mam prośbę, za 4 dni jadę do Marusici , do innej kwatery , ale chciałbym zasięgnąć pewnych porad. Czy mogę do Ciebie jakoś zadzwonić? Mój mail adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 07.07.2009 21:17

dareke mój nr GG widoczny kilka dni, więc może ja będę mógł rozwiać Twoje wątpliwości?


Pozdrav i być może do zobaczenia :oczko_usmiech:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Marusici. Tam jadę. - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone